Elena Udrea: “Mai toate femeile care au astazi functii importante din PDL au fost sustinute macar la inceputul carierei de Traian Basescu”

de L.P, I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 11:49 Actualitate | Politic


Elena Udrea a declarat sambata in cadrul Conventiei Nationale a Organizatiei de femei democrat-liberale ca presedintele Traian Basescu a avut si poate aveam, in continuare, un rol important in promovarea femeilor in sfera politica.

Vicepresedintele PDL a spus: “Mai toate femeile care au astazi functii importante din PDL au fost sustinute macar la inceputul carierei de Traian Basescu. Asa se face ca avem, ca partid, femei in cele mai inalte functii din stat din ultimii 20 de ani . Domnul presedinte poate sa mai dea inca o sansa in plus, mai mult decat pana acum, femeilor, pentru ca exista femei care pot ocupa functia de prim-ministru”.

In cadrul conventiei de sambata, Organizatia de femei democrat-liberale isi va alege noua conducere. Singura candidata este ministrul Muncii Sulfina Barbu, care este si actualul presedinte al Organizatiei de femei a PDL.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1176 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Cine stie mai bine ca Dna Udrea??!!!!! (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 12:01)

    costica [anonim]

    Cum le-a tinut... pardon, le-a sustinut cu bratele deschise TB pe femeile din PDL...
    Cine stie mai bine asta decat Dna Udrea ?!
    Cat a tinut-o, pardon, a sustinut-o pe ea TB am mai auzit si noi, nu ??!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Sustinute pt pozitii... (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 12:03)

    Cristian... [anonim]

    Suna putin lubric.
    Lasand gluma la o parte se vede....Nuti sefa la Buc,
    Nuti "tunata" la CE,Roberta la Cam.Dep...
    Ce gusturi are....ce fler...
  • 0 (2 voturi)    
    [interesant] (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 12:06)

    Le Meow [utilizator]

    Cu alte cuvinte, fara un barbat femeile nu pot reusi in politica de partid. Situatia pare sa fie similara si in celelalte partide mari (PSD si PNL). Asa se explica, probabil, de ce cele ajunse in functii inalte actioneaza intr-o logica masculina si de ce organizatiile de femei nu prea au greutate in partid, exceptand rolul de a permite 'sefelor' sa fie parte a birourilor permanente.
  • +2 (2 voturi)    
    Tare e Presedintele (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 12:21)

    ion [anonim]

    Pe toate le-a sustinut! Oare cine la invatat ca doamnele sunt mai loaiale? Cei carora le-a crescut efectivele chiar anul trecut cat a dst afara 500.000 bugetari! Cum se numesc OARE? ochiull&timpanpanul va spune ceva? Mai nou doar timpanul, !
  • +3 (3 voturi)    
    soarta (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 13:25)

    El Condor [anonim]

    Dupa ce pd-l-ul o sa ajunga in situatia pntcd-ului, pe unde or sa mai dea " arvuna " tatucele ecestui partid , ca sa se mentina la aceleasi pedichiuriste si stiliste ? Incepeti sa prindeti rugina la greu babetelor.
  • +5 (5 voturi)    
    Titlul (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 13:32)

    Gigi berlogea [anonim]

    ... Gura pacatosului adevar graieste :)
  • +1 (1 vot)    
    comentariul d-nei Udrea (Duminică, 16 octombrie 2011, 10:57)

    Sultan [anonim]

    E revelator, mai raminea sa spuna cu ce le-a sustinut dl.Basescu. In locul PDL-ul as scapa mai repede de asemenea specimene altfel nu garantez nici 15% din voturi.
  • +1 (1 vot)    
    Trupa de balet (Duminică, 16 octombrie 2011, 16:40)

    grig [anonim]

    Basescu, ca un marinar frustrat, s-a inconjurat mereu de femei, ceea ce nu ar fi de condamnat . Rau e ca le-a pus in functii mari , calul lui Caligula e putin pe langa cuvantatoarele astfel ridicate in rang. Pana la urma, dna Udrea a spus adevarul. Le asteptam si pe celelalte, una mai desteapta decat alta, sa ne povesteasca ce-au patit ele pana au ajuns senatoare, ministrese ... .