Laura Bush sugereaza ca ea si presedintele George W. Bush ar fi fost otraviti in timpul unei vizite in Germania

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 28 aprilie 2010, 18:31 Actualitate | Internaţional


Fosta Prima Doamna a SUA, Laura Bush, a sugerat in cartea sa de memorii ca ea si presedintele George W. Bush, impreuna cu alti cativa membri ai personalului de la Casa Alba, ar fi fost otraviti in timpul unei vizite pe care au facut-o in Germania, transmite RawStory. Potrivit celor scrise in volumul "Spoken from the Heart", care urmeaza sa apara in mai, incidentul a avut loc in timpul unei reuniuni G8.

"Cu totii ne-am imbolnavit in mod misterios", scrie Laura Bush in volumul din care "New York Times" a publicat cateva fragmente. "Presedintele a ramas la pat pentru restul calatoriei", a adaugat fosta Prima Doamna.

Laura Bush a scris ca "Secret Service a anchetat posibilitatea ca noi sa fi fost otraviti insa doctorii au putut concluziona doar ca am contactat un virus. N-am aflat daca vreo alta delegatie s-a imbolnavit sau daca a noastra a fost, in mod misterios, singura afectata".

In memoriile sale, Laura Bush vorbeste si despre accidentul de masina pe care l-a avut la varsta de 17 ani, in Midland (Texas). Ea a trecut pe rosu si a lovit masina condusa de un prieten, Mike Douglas, un sportiv cunoscut in liceul lor. Douglas a murit in urma impactului. "Mi-am pierdut credinta in acea zi de noiembrie, mi-am pierdut-o pentru multi, multi ani", adaugand ca s-a rugat la Dumnezeu pentru ca Douglas sa traiasca insa "a fost ca si cum nimeni nu ma auzea… Singurul raspuns a fost sunetul plansului doamnei Douglas de cealalta parte a perdelei subtiri din camera de urgenta".

Laura Bush a luat si apararea sotului sau, criticandu-i pe opozantii lui George W. Bush din Senat si Camera Reprezentantilor. Cartea de memorii a fostului presedinte, "Decision Points", va fi data publicitatii in noiembrie.


Citeste mai multe despre   
















2851 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    e clar (Miercuri, 28 aprilie 2010, 19:26)

    MirceaA [utilizator]

    le-au dat legume in loc de hamburgeri si era sa moara.
    • -1 (7 voturi)    
      hamburgerii (Miercuri, 28 aprilie 2010, 20:24)

      john stamate [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      sunt un mit, cum pe vremea cand brucan conducea scanteia, se publicau caricaturi cu americani betzi si sticle de coca cola pe jos.
      sunt cateva retzele de fast food care vand hamburgeri, dar in chifla mai pun si legume, din plin. tot la aceste pravalii sunt si sanvishuri cu pui si peste, in loc de chifteaoa fripta.
      totusi, nu e mancarea de baza in america. salate gasesti peste tot si sunt f.cautate.
      americanii consuma f. multe legume verzi si fructe. raioanele de legume si fructe au si sectzii cu produse crescute organic, sau ecologic cum li se spune in ro.
      haleaoa chinezeasca a luat'o cu mult 'naintea burgerilor.
      in sud se consuma multa mancare mexicana.
      atat chinezeasca, cat si mexicana sunt impanate cu legume si sosuri sanatoase.
      in general, mancarea e zonala, dupa majoritatea etnica a populatziei din zona.
      brunetzii prefera puii dela kfc.

      revenind la summiturile g 8, foarte :iubite: de ...militantzi si actvisti, in toate cazurile cu batai de strada, nu'i exclus sa se fi incercat asa ceva.
      • +1 (1 vot)    
        ... (Miercuri, 28 aprilie 2010, 23:12)

        dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui john stamate

        era o gluma...
      • -1 (1 vot)    
        ok (Joi, 29 aprilie 2010, 9:02)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui john stamate

        nu spun ca nu te cred, dar gandesc ca majoritatea sunt cu hamburgerii. Daca ai avea dreptate, americanii ar fi cel putin la fel de sanatosi ca popoarele din bazinul mediteranean... si nu este cazul. In emisiunea TED, Jamie Oliver arata ca principalul criminal al Americii este... obezitatea.
  • -3 (7 voturi)    
    antiamericanii lui peste (Miercuri, 28 aprilie 2010, 19:59)

    marcel [anonim]

    ce sa-ti spun toti va dati la americani dar in europa muriti de foame cu salarii in euro, ca un steic ca pe la noi prin america nu vedeti decit prin reviste am trait si eu citiva ani prin germania si tot cam asa vorbeau nemtii dar cind vin in vizita pe aici nu-i mai saturi de burgers si celelalte otravuri.
    marea majoriteta a europenilor sint frustrati dar asa cum america cade sau se ridica pe sine asa va face si voua europenicilor.
    • -5 (5 voturi)    
      Ai dreptate... (Miercuri, 28 aprilie 2010, 20:33)

      MihaiDanBaiaMare [utilizator] i-a raspuns lui marcel

      Frustratii de Europeni nu mai tin minte ca din s-au razboit sute de ani pana sa vina Americanii la putere. Europenii ar trebui sa se incline cand vad un american si sa le multumeasca pt ca datorita interventiei lor sunt liberi de Nazism si Comunism. Pupa-m-ati in gaura crului de Tigani Europeni necivilizati. Am tradus cu ajutorul Google language din engleza...
      • +2 (4 voturi)    
        Hotnews, suntem tigani europeni necivilizati? (Miercuri, 28 aprilie 2010, 22:42)

        radiu [anonim] i-a raspuns lui MihaiDanBaiaMare

        As vrea sa stiu si eu de ce Hotnews permite asa un limbaj unui emigrant in SUA "civilizat" pana in maduva oaselor. Stiu ca e grea viata in America dar chiar sa acceptam toate dejectiile unor drogati gen marcel, mihai... sa-si faca un site al lor gen site-ul romanilor ratati din America sau site-ul celor care plang ca au emigrat dar nu au bani nici sa se intoarca...
      • +2 (4 voturi)    
        Mda... (Miercuri, 28 aprilie 2010, 22:53)

        Loerincz [utilizator] i-a raspuns lui MihaiDanBaiaMare

        uite unde era civilizatul!

        Cand grecii discutau despre democratie, 'americanii' tai umblau in curul gol, iar cand Michelangelo picta Capela Sistina, vanau bizoni!
        • 0 (2 voturi)    
          hahaha (Joi, 29 aprilie 2010, 9:06)

          MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Loerincz

          ai stricat orzul pe gaste. Asta crede ca Parisul e doar o localitate in Texas.
          • 0 (0 voturi)    
            Esti dezinformat... (Joi, 29 aprilie 2010, 13:43)

            Loerincz [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

            Paris e un sat in Ontario. La fel si London (asta e chiar oras, nu sat).
    • +2 (4 voturi)    
      aha (Miercuri, 28 aprilie 2010, 22:22)

      smen [anonim] i-a raspuns lui marcel

      e bine la prajit burgeri in state,or fi bune la gust dar cand o sa ajungi la 150 de kile si o sa mergi cu bastonul,iar grasimea iti va atarna precum parul o sa iti schimbi parerea
    • +1 (1 vot)    
      ... (Miercuri, 28 aprilie 2010, 23:15)

      dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui marcel

      credeam ca America a fost facuta de europeni
    • 0 (2 voturi)    
      daaa (Joi, 29 aprilie 2010, 9:05)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui marcel

      de aia toti dam o multime de bani pe produse BIO si nu ne atingem de junk... ca suntem frustrati si prosti. In schimb americanii sunt cei mai inteligenti. Asta doar daca IQ-ul se masoara in kg.
    • 0 (0 voturi)    
      Unde ai invatat engleza, Marcelica? (Joi, 29 aprilie 2010, 17:44)

      Loerincz [utilizator] i-a raspuns lui marcel

      Pe balta? Ce e aia 'steic'? Inclin sa cred ca e vorba de 'steak', in care caz pronuntia corecta ar fi apropiata de 'stek'. 'Steic' ar fi transcriptia fonetica a cuvantului 'stake', care are cu totul alt inteles!

      Oricum, esti liber sa iti infuleci 'steicul' bogat in hormoni de crestere si iti urez sa ai pofta!
  • +5 (7 voturi)    
    Acu' se explica... (Miercuri, 28 aprilie 2010, 20:08)

    Loerincz [utilizator]

    ... de ce Bush era din ce in ce mai tembel in ultimul timp!
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 28 aprilie 2010, 23:17)

    dragos234 [utilizator]

    Dupa faza cu Litvinenko, nu mai e exclus nimic.
    • +1 (3 voturi)    
      Logica presei (Joi, 29 aprilie 2010, 0:38)

      Vova [anonim] i-a raspuns lui dragos234

      Si care e faza ca poate am uitat? A Mr Putin i-a pus vitriol englezesc lu' Litvinenko.... Dar cum ramane cu Mr. Berezovsky si veriga cecena care a jurat ca o sa rastoarne regimul de la Moscova? Asculta si cealalta parte intai...
  • 0 (0 voturi)