Numarul rusilor care au o parere buna despre SUA s-a dublat in ultimele luni

de Olga Popescu     HotNews.ro
Vineri, 3 iulie 2009, 17:12 Actualitate | Internaţional


In ultimele luni, atitudinea rusilor fata de SUA s-a modificat simtitor in bine. Conform unui ultim chestionar efectuat de Centrul National pentru sondarea opiniei publice, comparativ cu septembrie 2008, cand contactele dintre cele doua state au afisat un caracter evident negativ din cauza conflictului caucazian, numarul repondentilor care au o parere pozitiva despre America s-a dublat, pana la 46%, scrie publicatia Vzgliad.

In acelasi timp, majoritatea persoanelor intervievate nu au fost in stare sa indice problemele din relatiile ruso-americane, nici care sunt prioritatile raporturilor de colaborare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















393 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    mai aveti pitici ? (Vineri, 3 iulie 2009, 17:36)

    a venit americanu' ! [anonim]

    e doar o dovada de crestere a consumului de alcool
  • 0 (0 voturi)    
    Cred (Vineri, 3 iulie 2009, 17:40)

    Andreiy [anonim]

    Dar numarul americanilor care au o parere buna despre SUA cum e ? :)
  • -1 (1 vot)    
    Excelenta statistica (Vineri, 3 iulie 2009, 17:50)

    Tantza si Costel [anonim]

    Numărul ruşilor care au o parare buna fata de USA a crescut simţitor: de la 2 persoane la 3 persoane.
    De curiozitate am intrat pe link-urile furnizate de Hotnews

    Mai cinstit ar fi fost sa se scrie care este procentajul real al ruşilor care au o părere buna despre USA.

    Am găsit şi răspunsul: 5%.
    • 0 (0 voturi)    
      Pertinenta observatie (Vineri, 3 iulie 2009, 20:53)

      Andreiy [anonim] i-a raspuns lui Tantza si Costel

      E ca si cum eu cred ca pe Marte exista niste elefanti roz care cultiva bananashi si daca te conving si pe tine maine ca exista astia atunci titlu mare : "s-a dublar numarul"
  • +1 (1 vot)    
    se trezesc si ei incet incet (Vineri, 3 iulie 2009, 17:51)

    I [utilizator]

    .
  • +3 (3 voturi)    
    Da... (Vineri, 3 iulie 2009, 18:12)

    Rhadoo [utilizator]

    Rusii s-au saturat de regimul Putin si de saracie.
  • -1 (1 vot)    
    :D (Vineri, 3 iulie 2009, 19:00)

    Nautilus [anonim]

    Dupa ce in supermaketurile din Moscova s-au redus stocurile de vodca si s-au aprovizionat din belsug cu whisky, numarul rusilor care au o parere buna despre SUA s-a dublat in ultimele luni :))))

    ~Nautilus
  • -1 (1 vot)    
    rusii au inceput (Vineri, 3 iulie 2009, 21:14)

    smen [anonim]

    sa devina obezofili