Un tigru siberian a ucis o îngrijitoare la grădina zoologică din Zurich

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 iulie 2020, 20:23 Actualitate | Internaţional


Tigru
Foto: pixabay.com
O îngrijitoare a grădinii zoologice din Zurich a fost atacată și ucisă, sâmbătă, de un tigru siberian, arată un comunicat al autorităților, relatează Reuters.

Un vizitator al parcului a raportat atacul, iar angajații grădinii au ademenit tigroaica în vârstă de 5 ani pe nume Irina, pentru a o îndepărta de victimă. Cu toate acestea, echipele de salvare nu au mai putut face nimic, femeia, în vârstă de 55 de ani, a murit pe loc.

Circumstanțele atacului fac obiectul unei investigații.

Irina a venit la grădina zoologică din Odense, Danemarca, acum un an și a înlocuit o altă femelă care a murit din cauza complicațiilor după o luptă.

Grădina zoologică s-a redeschis acum o lună, după ce a fost închisă din cauza crizei de coronavirus.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11394 vizualizari

  • -21 (27 voturi)    
    Impuscati tigrul! (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 20:43)

    Sparafucile [utilizator]

    Fiindca va mai ucide si alti ingrijitori. O viata de om este mai pretioasa decit o viata de animal, oricit de rar ar fi animalul.

    Bineinteles ca DEZUMANIZATII iubitori de animale vor zbiera cit ii tin rarunchii ca o viata de om nu valoreaza nimic. Este crezul suprem pe care isi intemeiaza patimasa lor iubire de animale.

    Ceterum censeo, iubitorii de animale ar trebui pusi cu botul pe labe.
    • +8 (20 voturi)    
      Marsh (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 21:35)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Daca tigrul era în jungla nu omora pe nimeni.
      • -1 (21 voturi)    
        Sigur ca da (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 22:03)

        AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        Vezi cati oameni mor anual in india si Bangladesh din cauza tigrilor, in jungla.
        • +8 (10 voturi)    
          In junglă (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 23:49)

          Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

          Acolo e casa tigrilor, au dreptul lor
        • +8 (10 voturi)    
          Cu siguranta... (Duminică, 5 iulie 2020, 0:31)

          Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

          ... mult mai putini decat mor alunecand pe gresie in baie, sau cazand de la etaj, nu mai vorbesc de accidente de masina.
          Cum nu putem renunta nici la gresia din baie, nici la masini si nici la cladirile cu etaj, macar sa impuscam toti tigrii si in general toate animalele salbatice de pe fata pamantului.
          Ar trebui, de fapt, sa radem orice alta forma de viata animala decat pe noi insine, ca si cea mai mica ganganie ne omoara din cand in cand - a se vedea chestia din Wuhan - dar, pe langa faptul ca nu putem, pe unele din ele le mancam si doar n-o sa devenim toti vegani, nu?!?
        • +1 (1 vot)    
          Pai concluzia la ce spui e simpla (Luni, 6 iulie 2020, 8:48)

          Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

          Omoram toti tigrii din India si Bangladesh si de pe peste tot si nu mai moare niciun om!
          Pana la urma explozia demografica actuala de pe glob va duce in viitorul foarte apropiat la distrugerea in totalitate a vietii salbatice de pe terra. Nu va mai fi loc si pentru animalele salbatice, vor fi blocuri si acolo unde este acuma jungla. In Nigeria de exemplu natalitatea medie era de 8 copii pe mama. N-o mai fie loc nici pt oameni.
          Unii cred ca populatia pe pamant poate sa creasca la infinit (tot aia care credeau ca, Caritasul poate sa multiplice banii de 8 ori in trei luni la nesfarsit).
    • -1 (11 voturi)    
      sper ca glumesti (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 23:09)

      Tm124 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      daca nu glumesti, atunci sper ca vei spune la fel si despre un om care omoara alt om, ca ar trebui impuscat... asta este logica ta, nu?
      • +3 (5 voturi)    
        ce parere ai de... (Duminică, 5 iulie 2020, 11:48)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Tm124

        daca aia de la blm vin peste tine , le pui masa si sticla in fata , sau iei pusca din rastel !?
      • +1 (3 voturi)    
        Categoric! (Duminică, 5 iulie 2020, 11:56)

        Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui Tm124

        Cineva care omoara intentionat un alt om, trebuie si merita sa fie impuscat. Sau esti unul din cei care cred in "reabilitare"? =))
    • +4 (8 voturi)    
      Nu e pisicuță,e prădător la vârful lanțului trofic (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 23:52)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Normal că mănâncă și oameni.
    • +2 (6 voturi)    
      Hmmm... (Duminică, 5 iulie 2020, 0:26)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Vad ca dezumanizatii nu urla nimic.
      Doar dvs. rageti.
      Nu stiu ce sa mai cred. Dar sper totusi ca sunteti bine.
      • -3 (5 voturi)    
        Pai uite de ce nu urla... (Duminică, 5 iulie 2020, 13:52)

        Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

        Fiindca i-am descurajat eu. Cu tine nu mi-a reusit, e drept.

        Dar de fapt nici tu nu urli. Miorlăi!
  • +8 (16 voturi)    
    Inainte sa incerci (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 21:04)

    ipolitic [utilizator]

    sa intri in gratiile unui tigru, este recomandat sa citesti manualul de utilizare. Sorry pentru femeie.
  • +12 (16 voturi)    
    E foarte simplu (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 21:29)

    Nyk1 [utilizator]

    Nu intri în cușcă cu tigrul, indiferent ce și indiferent cât de blând pare în mod obișnuit. Dacă vrei să-i dai de mâncare, îi arunci peste gard. Dacă vrei să-i cureți incinta, îl ademenești într-un alt spațiu alăturat dar separat printr-o ușă cu gratii, îl închizi acolo, te asiguri că ai încuiat bine și abia apoi îți vezi de treabă. Abia când ai terminat îl lași din nou liber.
    • +11 (13 voturi)    
      Totusi (Sâmbătă, 4 iulie 2020, 23:04)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Daca este un Tigru Siberian, eu cred ca este corect sa fie "condamnat pe viata" si trimis sa traiasca in Siberia, desigur, in LIBERTATE...
      • -2 (4 voturi)    
        Precum delfinii kgb (Duminică, 5 iulie 2020, 7:29)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Joseph18

        Asa si tigrul siberian...
  • +2 (4 voturi)    
    tigrul e tigru... (Duminică, 5 iulie 2020, 11:50)

    muscha mbanana [utilizator]

    tigru-i tigru si-n pielea goala ,trebuie respectat ca sefu' la mare ,in slip ! sa traiti si te dai la o parte din calea lui , nu te bagi nechemat in cusca ( biroul ) lui !