Bonă vietnameză, imigrantă ilegală, condamnată la 6 ani de închisoare pentru omorârea copilului de care avea grijă

de Lupu Vlad-Andrei     HotNews.ro
Luni, 12 august 2019, 23:34 Actualitate | Internaţional


Anh Pahm
Foto: captura Daily Mail
Anh Pham, bonă vietnameză fără permisiune de ședere pe teritoriul Marii Britanii, a fost condamnată la 6 ani de închisoare după ce a omorât-o pe Tina, copilul de care trebuia să aibă grijă. Tina avea doar 11 luni atunci când Pahm a bruscat-o și i-a aplicat o lovitură mortală în zona capului, curmându-i viața micuței, notează Daily Mail.

Pahm fusese angajată de mama Tinei, Huong Nguyen, în luna anterioară pentru a avea grijă de fiica sa. Inculpata vorbea fluent engleza și era plătită cu 30 de lire pe zi. Pahm mai avusese grijă de Tina de zece ori înainte ca incidentul să se producă. În ziua incidentului, micuța nu se simțea bine, vomitând de mai multe ori, lucru care se pare că a enervat-o pe Pahm.

Tribunalul a condamnat-o pe Anh Pahm la 6 ani de închisoare pentru lovituri cauzatoare de moarte. Ea a fost anunțată că săvârșirea pedepsei în Vietnam se află printre opțiuni deoarece tânăra stătea ilegal în Marea Britanie. Pahm fusese lăsată cu micuța pentru a doua zi consecutivă, datorită programului încărcat al părinților. Starea precară de sănătate a Tinei și oboseala au făcut ca Pahm să își iasă din minți și să o lovească pe micuță.

Tina a fost bruscată atât de tare încât creierul i s-a deplasat în interiorul craniului. Micuța a fost transportată de urgență la spital dar nu s-a mai putut face nimic pentru a o salva. Mama Tinei a declarat că a sperat până în ultima clipă că fiica ei mai poate fi salvată. Femeia povestește că Tina era pentru ea un cadou divin și că ar da orice să o mai țină în brațe încă o dată.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














13668 vizualizari

  • +9 (35 voturi)    
    Ăsta este capitalismul (Luni, 12 august 2019, 23:39)

    Nyk1 [utilizator]

    O lume în care muncim ca niște sclavi pe plantație pentru a plăti imigranții ilegali care să ne crească copiii.

    Dacă mama fetiței ar fi avut curajul să spună „nu” sistemului și să aibă ea însăși grijă de fetiță, nimic din toate acestea nu s-ar fi întâmplat.
    • -4 (16 voturi)    
      Mda (Marţi, 13 august 2019, 3:19)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Ma mir ca nu zici ca mortul e de vina...
      • +3 (11 voturi)    
        nu a spus ca mama e de vina (Marţi, 13 august 2019, 9:38)

        Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        insa nyk1 are dreptate. uneori uitam pt ce muncim.
        • +1 (3 voturi)    
          Nu mama este de vină, ci societatea (Marţi, 13 august 2019, 17:54)

          Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

          Și așteptările ei. Sistemul capitalist actual ne apasă la aproape fel de mult cum apăsa comunismul în ultimii ani.

          Nu este însă clar dacă acest capitalism se va prăbuși și el în mod similar.
          • +1 (1 vot)    
            Doctrina (Miercuri, 14 august 2019, 2:02)

            isus si hristos [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

            Comunista e o utopie. Comunism nu a existat, nu exista si nu va exista!
            • +1 (1 vot)    
              La fel cu piața liberă (Miercuri, 14 august 2019, 18:43)

              Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui isus si hristos

              Piața liberă nu a existat, nu există și nici nu va exista! Este doar o utopie, un exercițiu de gândire economică, care a fost din păcate transformat în argument în scopul asupririi și exploatării proletariatului de către capitaliști.
    • +5 (7 voturi)    
      Clar (Marţi, 13 august 2019, 10:35)

      tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      In Romania e mult mai bine, aici mama isi omoara propriul copilul (vezi cazul de la Cluj), nu angajeaza straini pt asta.

      E grea munca de troll!
    • +3 (3 voturi)    
      e greu sa multumesti pe toata lumea (Marţi, 13 august 2019, 15:03)

      KayT [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Daca muncesti, esti criticat ca de ce muncesti si iti lasi copiii pe mana altora.

      Daca nu muncesti, esti criticat ca de ce faci copii si ii cresti pe banii statului.

      Sau credeti ca in ziua de azi poti intretine o familie doar dintr-un salariu? Si daca mama copilului e vaduva si familia nu are alt venit? Sau daca o casnica ramane vaduva la un moment dat si nu va avea pensie sa se intretina pentru ca nu a lucrat o zi in viata ei?

      Pe ce lume traiesc unii oameni, nu stiu...
  • +9 (15 voturi)    
    :(( (Luni, 12 august 2019, 23:41)

    tirolez [utilizator]

    6 ani? :(
    • +5 (5 voturi)    
      Nu a fost omor cu premeditare (Marţi, 13 august 2019, 10:55)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      ...
  • +2 (4 voturi)    
    Fac copii (Marţi, 13 august 2019, 11:13)

    Alexa.99. [utilizator]

    ca sa-i creasca unii si altii. Ajung copiii sa isi vada parintii ca-n vizita.
  • +1 (3 voturi)    
    DOAR 6 ANI? (Marţi, 13 august 2019, 11:31)

    anonim_2017 [utilizator]

    Doamne in ce lume traim! si pe la astia e tot ca la noi?

    cred ca nu are importanta oranduirea in care traim, e vorba de conducatori, si ce doresc ei sa fie sub ei, o lume in care sa ne simtim in siguranta, sau apropape anarhie, si ei sa fure linistiti.

    dar poate nu au avut multe cazuri de acest fel, si sigur vor da o ordonanta de urgenta, si schimba in 60 de ani, asa cum ar merita ucigasa!

    daca lasam asa, dupa 3 ani iese pt buna purtare, si ii mai da in cap unuia :(

    la ea acasa cred ca o casapeau cum i-a facut ea copilasului...
  • +4 (4 voturi)    
    Nu-i nimic, au facut Brexitul! (Marţi, 13 august 2019, 11:36)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Pe viitor nu se vor mai intampla astfel de cazuri!
    Dupa ce Anglia iese din UE, nu vor mai fi napaditi de migranti legali din Polonia, Romania sau Bulgaria, care se duceau la ei sa munceasca. Totul va fi bine!