VIDEO / FOTOGALERIE Uraganul Sandy in imagini

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 30 octombrie 2012, 12:03 Actualitate | Internaţional


FOTOGALERIE Uraganul Sandy a facut ravagii in SUA
Uraganul Sandy a facut ravagii dupa ce a atins, noaptea trecuta, coasta de est a SUA. Numarul victimelor a urcat la 14, iar New York-ul a ramas in bezna, situatie fara precedent in ultimii 50 de ani, dupa ce apele au inundat strazile orasului, provocand arderea transformatoarelor. Sapte tuneluri de metrou din New York sunt inundate, iar autoritatea pentru controlul transportului subteran vorbeste despre cea mai mare catastrofa din "108 ani de existenta". Presedintele Barack Obama a declarat stare de catastrofa majora in statul New York.

















Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14455 vizualizari

  • -7 (9 voturi)    
    ce mai ramane? (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:47)

    Claudiu [anonim]

    Nu inteleg, cu atata tehnica si stiinta cea mai puternica tara nu poate sa stea putin ploaie?

    Dumnezeu deja nu mai este la moda dar nici pe stiinta si tehnica nu ne putem baza, nu prea inteleg ce scop mai au oamenii pe pamant.
    • +3 (5 voturi)    
      ramine ca mai inainte (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:38)

      dodu [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

      Ce poate sa faca tehnica impotriva unei calamitati naturale?
      Poate a fost putina ploaie, insa ce te faci cu vinturi de 160Km/h? Vinturi care aduc valuri uriase peste un oras imens, eu cred ca tehnica si stiinta au facut cit au putut si au salvat foarte multe vieti omenesti.
      • +6 (6 voturi)    
        Corect (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:38)

        gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui dodu

        Fara stiinta si tehnica nu am fi stiut daca uraganul vine sau nu, cat de puternic va fi, cat va sta in zona, ce traiectorie va urma, etc. Zeci de milioane de oameni ar fi fost prinsi pe nepregatite iar pagubele ar fi fost enorme (prin comparatie cu pagubele actuale).

        Claudiu insa e:
        - mai sarac cu duhul,
        - nu poate analiza gravitatea si scala situatiei ("putina ploaie"??? ....saracul de tine, habar n-ai ce-i ala un uragan),
        - se pierde in detalii si se panicheaza foarte usor (de unde si sofismele cu "ce scop mai au oamenii pe pamant")
  • -5 (7 voturi)    
    doar EL ne mai ramane (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:38)

    anonima [anonim]

    Tocmai de aceea , ca ne-am departat de Dumnezeu. Doar pe EL "ne putem baza".
    • +7 (7 voturi)    
      inapoi in pestera (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:41)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui anonima

      Daca zeul tau chiar exista inseamna ca el e vinovat de toate catastrofele din lume:
      - el a trimis uragane si cutremure
      - el a condamnat la o moarte chinuitoare zeci de milioane de copii (trimitand totul de boli infectioase la cele mai brutale forme de cancer, malformatii congenitale, etc)

      Asa ca bazeaza-te tu (in ignoranta, fatalismul si obscurantismul tau) pe el.
  • +7 (7 voturi)    
    pontaaaa (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:53)

    liviusmaximus [utilizator]

    inca nu a transmis ponta mesaje de sustinere si eventual niste ajutoare din banii ramasi dupa referendum si lansarea de pe arena nationala ?
    • +2 (2 voturi)    
      Ei, na! (Marţi, 30 octombrie 2012, 21:31)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui liviusmaximus

      El speră că Băsescu e fericit acum.
  • -7 (7 voturi)    
    uragan (Marţi, 30 octombrie 2012, 16:39)

    vasilica [anonim]

    sa importe basescu, uraganu nu-i ca vara , poate micsoram deficitul comercial, si gitenshtain e multumit, experienta batrinului luo de mare conteaza la inundatie si uragan.