​Guerilla digitală. Liberalii fac lista rușinii PSD-ALDE-UDMR, județ cu județ. Mesajul distribuit masiv de organizațiile PNL

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 26 aprilie 2019, 9:00 Actualitate | Alegeri Europarlamentare 2019


Campanie PNL
Foto: Facebook
PNL a lansat o campanie online, în cadrul căreia organizațiile partidului postează pe Facebook imagini cu parlamentarii PSD, ALDE și UDMR din fiecare județ care au votat modificările la Codul penal și Codul de procedură penală. Imaginile sunt însoțite de mesajul „ei au votat cu infractorii împotriva românilor cinstiți”.

“Pe lângă atacul la CCR, Partidul Național Liberal demarează o campanie de informare publică în care vom informa fiecare cetățean român din fiecare județ, cine sunt parlamentarii PSD, ALDE, UDMR, Minorități care au votat pentru a-i scăpa de pușcărie pe Dragnea și pe Tăriceanu și pentru a împiedica săvârșirea dreptății cu privire la doi deținători de putere din România, care nu vor să dea socoteală pentru fărădelegile pe care le-au făcut. Această campanie de informare publică se va derula pe online și de asemenea, prin intermediul unor flyere, astfel încât să știe fiecare cetățean român din fiecare județ cine sunt parlamentarii, care au săvârșit acest atac mizerabil împotriva funcționări normale a statului de drept și a sistemului de justiție”, a declarat Ludovic Orban.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















21303 vizualizari

  • +20 (26 voturi)    
    . (Vineri, 26 aprilie 2019, 9:26)

    theo667 [utilizator]

    Bun, foarte bun. Mergea o poza si cu Dragnea ca si el a votat fiind condamnat
    • +20 (24 voturi)    
      Ar trebui redistribuit (Vineri, 26 aprilie 2019, 10:04)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      CTP parca a recomandat asa ceva ! Este cea mai buna Campanie Electorala!
  • +20 (28 voturi)    
    Cine uraste Romania, voteaza cu PSD! (Vineri, 26 aprilie 2019, 9:36)

    Alui [utilizator]

    Bravo lor! De-acum sloganul opozitiei ar trebui sa fie “Cine uraste Romania, voteaza cu PSD!”
  • +13 (21 voturi)    
    bun (Vineri, 26 aprilie 2019, 10:00)

    CRMS [utilizator]

    Asta-i o miscare buna !
  • 0 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 26 aprilie 2019, 10:56)

    [anonim]

    • -10 (16 voturi)    
      Alternativă ... zero ! (Vineri, 26 aprilie 2019, 11:16)

      tripluics [utilizator] i-a raspuns lui

      Se poate observa cu uşurinţă manipularea. Toate comentariile postacilor plătiţi de aşa-zisa opoziţie au, măi să fie, 100% plus. Ca pe timpul, ştim noi cui. Unanimitate, c-aşa vrea PNL-PDL. Adică, lasă că-i prostim pe fraieri !
    • +8 (14 voturi)    
      de promisiuni (Vineri, 26 aprilie 2019, 11:23)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui

      suntem sătui de la PSD!
  • -12 (16 voturi)    
    PNL - lista rusinii (Vineri, 26 aprilie 2019, 11:16)

    CristianGuidea [anonim]

    Rar am mai vazut un mesaj mai aberant -Cat de PNL am fost, sunt uluit de imberbitatea postacilor! Absolut penibili au ajuns! Ca postacii iau vreo 50 lei pt fiecare postare, PNL mi-a promis si mie acum cativa ani! Am refuzat, era sub demnitatea mea...Stiu postacii ca sunt vreo 3 milioane locuri de munca disponibile in Romania?? Deh, e greu sa muncesti, cand sugi alocatiile guvernului...LOL Sarbatori Fericite!
    • +3 (7 voturi)    
      .... (Vineri, 26 aprilie 2019, 12:39)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui CristianGuidea

      Aveai CV_ul depus pe siteuri de recrutare postaci? Sa inteleg ca actualii angajatori platesc la nivelul "demnitatii"? Cam cat valoreaza demnitatea asta daca 50RON era putin?
    • +3 (7 voturi)    
      minti (Vineri, 26 aprilie 2019, 15:41)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui CristianGuidea

      cu nerusinare; numai PSD este capabil sa cumpere mercenari, pentru ca are fonduri uriase din bani publici si pentru ca se preteaza la astfel de gesturi.
  • +3 (5 voturi)    
    lista... (Vineri, 26 aprilie 2019, 15:37)

    vizirul [utilizator]

    dar celelalte judete unde sunt? astept cu nerabdare publicarea lor integrala.
  • -5 (9 voturi)    
    PNL-ul joaca murdar (Vineri, 26 aprilie 2019, 16:48)

    eucomentez [utilizator]

    PNL isi face reclama cu justitia si dosarele redactate de SRI la comanda, dar PNL controleaza justitia si SRI.
    • 0 (0 voturi)    
      vrei sa spui (Vineri, 26 aprilie 2019, 20:28)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui eucomentez

      Vrei sa spui ca PNL joaca murdar dar PSD joaca curat?
      Pai de cand a venit la putere PSD joaca in cel mai murdar stil cu putinta. Acum si-au acutizat murdaria lovind in tot ce inseamna opozitie cu cele mai joasnice minciuni si fakenews-uri pe toate canalele. De ce nu spui nimic de ei? Oare pentru ca esti postac platit de PSD?