Patriarhul Daniel, chemat sa sfinteasca biroul senatorial al lui Geoana

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 22 decembrie 2008, 14:49 Actualitate | Esenţial


Patriarhul Daniel a venit luni la Palatul Parlamentului pentru a sfinti biroul senatorial al lui Mircea Geoana. Liderul PSD a fost ales vineri in functia de presedinte al Senatului.

Gestul vine la putin timp dupa ce Miron Mitrea dezvaluia intr-o inregistrare audio planul de a se razbuna pe presedintele PSD, Mircea Geoana. Intr-o conversatie telefonica, Mitrea promite sa se razbune crunt pe Geoana. „Cu Geoana am probleme. Mi-am bagat dintii in beregata si nu-i mai scot. La urmatoarea sedinta mai atac o data, si mai atac o data, si mai atac o data! Pana il rup!“, spune Mitrea intr-o discutie telefonica cu un personaj neidentificat.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















788 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Usturoiul (Luni, 22 decembrie 2008, 15:03)

    soferul [utilizator]

    Nu uita usturoiul!!! Ca iar te musca bampirii astia de beregata :))
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Luni, 22 decembrie 2008, 15:07)

    hazard [anonim]

    Sa-l sfinteasca cu o grenada.... muahahahahaaaa :)))))))))
  • +3 (3 voturi)    
    de cind lumea biserica si puterea au facut corp co (Luni, 22 decembrie 2008, 15:19)

    acidutzu [anonim]

    Regrenabil gestul IPs Daniel,fara sa mai vorbim de pretentia exagerata a domnului Geoana.Mai baiete (Geoana)lasa mai ritualul religios pentru altii,tu provi dintr-o familie de atei,atit mentorul spiritual(ioniliescu).cit si augustul tau parinte G-ralul Geona sint putini dusi la biserica.Sigur, da bine la presa ,o matanie acolo un pelerinaj la niscai moaste.Apropo donul presedinte al senatului,va sugerez un comportament cit mai normal,functiile sint vremelnice,ramine doar omul,fara fariseisme.PS Colegul de partid Ilie SARBU nu putea sfinti locul??!
  • +3 (3 voturi)    
    jenant (Luni, 22 decembrie 2008, 15:35)

    The Saker [utilizator]

    jenant, dar nu pt geoana , ci pt patriarh; asta e religia, asta e biserica, domnilor; pacat ca inca sunt multi fraieri care pun botul la preotii astia.
  • -1 (1 vot)    
    semnul crucii (Luni, 22 decembrie 2008, 15:47)

    urcan [anonim]

    Prea Fericitul ar trebuie sa invete pe dl. Geoana sa-si faca semnul Crucii.
    Am observat ca de la dreapta la stanga il face trecand-si mana prin dreptul genitalelor, nu al umerilor
  • 0 (0 voturi)    
    Colinde (Luni, 22 decembrie 2008, 16:34)

    Marian [anonim]

    Poate PF Daniel a fost cu Colindatul pe la proaspat nominalizatul Guvern: "Ne dati sau nu ne dati ?!?"

    Atfel, este posibil ca seria protocoalelor Biserica-Stat sa se continue: dupa Sanatate, pot urma ordinea publica, diplomatia, si de ce nu, justitia...
  • +1 (1 vot)    
    jenant (Luni, 22 decembrie 2008, 17:32)

    Marian [anonim]

    Patriarhul si clericii tac din gura cind e vorba de coruptia din societate, din politica si din biserica, dar sar inainte cind e vorba de sfintit pietre, scauna si incasat credite guvernamentale... jenant.