VIDEO Mihaela Nunweiller acuză poliția că ”a hărțuit-o” la miezul nopții fiind chemata de Gabi Oprea jr. / Poliția Capitalei spune că se fac cercetări

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 24 aprilie 2020, 19:51 Actualitate | Esenţial


Fiul lui Oprea langa masina politiei
Foto: Facebook
Mihaela Nunweiller, fiica fostului mare fotbalist Lică Nunweiller, acuză pe pagina sa de Facebook că a fost ”hărțuită” de poliție la miezul nopții sub pretextul că nu a parcat regulamentar. .

Ea acuză poliția că a venit chemată de Gabriel Oprea jr. care i-ar ”vâna” locul de parcare și o ”șicanează” de peste o lună de zile.

“El a chemat Poliția, care nici măcar nu m-a anunțat că îmi face poze la mașină și apoi a plecat din senin, până să le arăt documentele că e locul meu. Încearcă tot felul de șicane pentru a pune mâna pe locul meu de parcare, care e în fața intrării în locuința sa”, spune Nunweiller.

Pe imaginile postate de ea, fiul lui Oprea apare lângă mașina poliției, dar nu intervine în discuție. Poliția spune că a venit chemată printr-un apel la 112.

Poliția Capitalei a transmis ulterior un răspuns către Libertatea în care afirmă că se fac cercetări în acest caz.

Informația a fost prezentată prima dată de ziarul Libertatea.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















9457 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    hm (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:05)

    Xorciser [utilizator]

    Sa fim seriosi, politia nu trebuie sa te anunte daca iti face poze la masina.

    Insa daca e asa cum spune doamna, iar locul de parcare e in proprietate, nu prea inteleg discutia cu politia. Trebuia doar sa spuna ca e loc in proprietate si sa plece. Daca aia dadeau amenda nu aveau cum sa dea amenda pe proprietatea personala... se rezolva printr-o contestatie foarte simpla.
    • +6 (8 voturi)    
      Probleme de oameni bogati (Vineri, 24 aprilie 2020, 22:01)

      newIook [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Gipanul respectiv e parcat pe trotuar, ce nu e "proprietate personala", deci doamna irascibila nu prea are dreptate.

      Dar ce forme rotunjoare a prins Oprisor! Se vede ca banii delapidati de taticu' prind chiar bine. Mai ieri era fotomodel.

      Poate cineva sa dea adresa unde s-a petrecut distractia? I-as face o vizita dolofanului, sa stam la un pahar de intrebari incomode.
  • +6 (10 voturi)    
    aha (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:20)

    rei [utilizator]

    la a treia masina sa-ti mai lungesti un pic locul de parcare si cu o banda din strada aia

    asta e din seria alora de fac scandal sa nu parchezi in fata casei lor si normal ca isi tin si garajul gol..

    pana la gard e terenul vostru......trotuarul nu il primiti la pachet cadou
  • +3 (5 voturi)    
    A (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:21)

    briciu [utilizator]

    Venit Spartacus cu spartani ;))
  • +2 (8 voturi)    
    .. (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:21)

    ak33 [utilizator]

    deci politia trebuie sa te anunte ca iti pozeaza masina? pe bune?
  • +12 (12 voturi)    
    Pentru o problema de parcare se foloseste 112??? (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:33)

    LiviuX [utilizator]

    De cand?
  • +8 (10 voturi)    
    Ceartă între copii de securiști (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:53)

    Jack.Shephard [utilizator]

    Mai mult ca sigur că nici intervenția poliției nu este una ca la carte, dar mașina aia ocupa și din intrarea în bloc și nici nu era parcată pe un loc marcat corespunzător. Plus că pe un loc de parcare poate fi parcată o singură mașină, nu 2,3 sau câte vrei tu să înghesui.
  • 0 (8 voturi)    
    ... (Vineri, 24 aprilie 2020, 22:18)

    briciu [utilizator]

    Velea militistii tai sunt la frecat de menta, nu lasa lumea sa doarma noaptea !!!
  • 0 (2 voturi)    
    pe (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 10:42)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    cine oare or interesa asemenea ''stiri'', nu prea mi-e clar.
  • +5 (5 voturi)    
    ce burdihan (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 11:50)

    nahir [utilizator]

    de gravidă în 7-8 luni are le jeun Oprea.
    Ce nu înțeleg este unde era urgența la miezul nopții de a intervenit poliția urmare unui apel la 112?
    I-or fi tremurat chiloții operatoarei de la 112? Sau a scăpat în pantaloni sectoristul?
    Penibil ”graviduțul” și șleahta de pupincuriști de la poluția din zonă. Apropo, asta cu parcările nu e treaba poliției locale?