Un fost senator, amendat de Poliție după ce i-a pregătit soției o masă romantică pe plajă la Eforie

de D.D.     HotNews.ro
Duminică, 12 aprilie 2020, 20:45 Actualitate | Esenţial


Gigi Chiru si sotia
Foto: Facebook
Un fost senator al României a petrecut Floriile pe plaja din Eforie și i-a organizat soţiei o masă romantică, însă poliţia le-a stricat cina și i-a amendat cu 2.000 de lei pentru încălcarea Ordonanţei Militare.

Christian Gigi Chiru, fost senator al României, i-a pregătit soţiei, de Florii, o masă romantică pe unul dintre digurile plajei din Eforie.

Aceştia au postat clipul pe Facebook, iar comentariile au început să curgă: „Pe declaraţie ce aţi scris? Nu de alta, dar cum sfidaţi voi legile să le sfideze şi alţii”, a întrebat unul dintre internauţi.

Soţia senatorului a răspuns că sunt în faţa casei, în curte: „Noi suntem în faţa casei (în curte)”, a fost mesajul transmis de femeie, potrivit Mediafax.

În urma apariţiei imaginilor pe Facebook, poliţia s-a sesizat şi i-a amendat pe cei doi cu 2.000 de lei pentru nerespectarea Ordonanţei Militare nr. 3. „Urmare a apariţiei în spaţiul public a unor imagini în care 2 persoane sărbătoreau un eveniment, în localitatea Eforie, vă comunicăm faptul că acestea au fost sancţionate contravenţional, pentru nerespectarea Ordonanţei Militare nr. 3, cu amendă în valoare de 2.000 de lei”, au transmis, duminică, reprezentanţii IPJ Constanţa, potrivit Mediafax.

„Nu voiam sa intervin, dar..., sa transformi un eveniment in familie, de sfintele florii, in subiect de pandemie publica, este prea mult. Oameni buni , nu am incalcat nici un decret, nici o lege, suntem izolati la fel ca toata lumea. Noi vrem sa combatem virusul prin iubire, prin normalitate. Nu vrem sa suparam pe nimeni. Suntem alaturi de cei in suferinta. Neputinta sau manipularea unora, nu este generatä de mine sau familia mea. Va rog sa ne scuzati pentru ca suntem optimisti si fericiti”, a explicat Chiru pe Facebook ulterior.

Christian Gigi Chiru a fost senator al României în legislatura 2012-2016.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















26947 vizualizari

  • +23 (23 voturi)    
    .... (Duminică, 12 aprilie 2020, 20:56)

    ak33 [utilizator]

    1000 de eii pt un machidon sunt bani de seminte
  • +4 (28 voturi)    
    Parazitul. (Duminică, 12 aprilie 2020, 20:58)

    Raoke [utilizator]

    La bulău cu el!
  • +13 (27 voturi)    
    riscau pestii sa ia covid de la astia (Duminică, 12 aprilie 2020, 20:58)

    Je__ [utilizator]

    asta fost senator isi merita amenda

    a fost senator degeaba ca sub conducerea lui nu s-a schimbat nimic din statul militienesc!
  • +16 (22 voturi)    
    Daca nu-i si fudul (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:11)

    panduru [utilizator]

    ...
  • +7 (17 voturi)    
    Covid nu se ia de Senator Ciuma Rosie (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:15)

    un domn [utilizator]

    #sestie
    • +11 (15 voturi)    
      P$D? (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:58)

      Pierrotlefou [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Din poze apare ca este ex-PD£, actualmente A£DE.
      Ii da un exemplu lu' Tariceanu.
      • 0 (0 voturi)    
        tot una, (Luni, 13 aprilie 2020, 16:08)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Pierrotlefou

        ce mi-e alde, ce mi-e psd, ce mi-e udmr. Împreună cu pnl vor face mereu mirobolanta uniune usl.
  • +18 (18 voturi)    
    Izolare doar pt prostime (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:23)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    Becali, panarama asta, ne sfideaza pe toti.
  • +23 (25 voturi)    
    Nevoia de exhibitionism face ravagii (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:28)

    Sparafucile [utilizator]

    Poti sa fii fericit si optimist alaturi de cei dragi si fara sa te dai in stamba si sa le arati tuturor cum esti tu fericit, de ce esti tu fericit si cit esti de fericit. Sa fie clar, nu comentez aici incalcarea sau neincalcarea ordonantei militare, nu ma intereseaza aspectul. Ci ma declar consternat de nevoia de EXHIBITIONISM a unora. De fapt putini detinatori de conturi pe Facebook isi pot reprima aceasta nevoie. Toti ar dori ca intreg mapamondul sa ia cunostinta de ce fac ei, cum arata ei, ce gusturi au ei sau cum comenteaza ei anumite evenimente. De aceea prima conditie ca eu sa stimez pe cineva este sa n-aiba cont pe Facebook. Prin absenta contului si-a obtinut si atestatul de NON-GARGARAGIU.

    P.S. Fac totusi o concesie. Poa' sa aiba cont pe Facebook dar sa nu scrie niciodata, nimic pe el.
    • +3 (3 voturi)    
      Asa nu! (Luni, 13 aprilie 2020, 14:07)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      In primul rand, pentu un actual sau fost senator, chiar si amenda maxima de 20.000, nu doar asta minima, reprezinta ceva insignifiant!

      Apoi, ceea ce numesti "nevoia de exhibitionism" este ceva perfect firesc sl un pedeserist: ce folos ca esti foarte bigat, daca nu arati asta tuturor, ca "sa crape dujmanii mei de ciuda!"

      Crezi ca este usor si comfortabil sa umblii meru cu o cruce de aur de 5 Kg la gat?
      Crezi ca este covenabil sa ai un ferrari de curse, care pe circuit poate sa depaseasca 300 la ora, dar pe strazile noastre si-ar face imediat praf suspensia???
      Nu-i usor, dar daca nu iti afisezi ostentativ bogatia, se cheam ca nu existi!
  • +11 (11 voturi)    
    de domnul se face vorbire? (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:38)

    liviu07 [utilizator]

    https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/justitie/fostul-senator-gigi-chiru-trimis-in-judecata-pentru-ucidere-din-culpa-949412
  • +9 (13 voturi)    
    Un alt (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:54)

    briciu [utilizator]

    Gigist !
  • +10 (14 voturi)    
    Sotia sau Amanta (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:57)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Oricum, 2000 de RON pe care ii va contesta.
    Eu ii dezumflam cauciurile si ii faceam cravata din frapiera
  • +14 (18 voturi)    
    Aroganta maxima (Duminică, 12 aprilie 2020, 21:58)

    Hababaeba [utilizator]

    As fi bagat mana in foc ca asta-i pesedist. E - m-am inselat. Cica ceva fost sef de discoteca, traseist de PNL -Alde-PMP, condamnat pentru mita electorala la un moment dat. Cam asa arata Cv-ul in trei linii.
    Ce ordonante militare, cacat...nimic nu conteaza. La unii....
    • +1 (3 voturi)    
      nu! (Luni, 13 aprilie 2020, 14:08)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Hababaeba

      NU are bsolut nicio importanta la ce partid este ACUM, fostul senator s-a comportat 100% ca un pedeserist!
  • +13 (15 voturi)    
    Inteligent (Duminică, 12 aprilie 2020, 22:01)

    tddrg [utilizator]

    Ăsta e inteligent rău... Auzi la el: "pandemie publică"...
  • +17 (17 voturi)    
    Gigi (Duminică, 12 aprilie 2020, 22:05)

    liviu07 [utilizator]

    Legile sunt pentru prostime! Cautati-l pe google ce a facut in 2007!
  • +9 (9 voturi)    
    :-) (Luni, 13 aprilie 2020, 0:34)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Mare e gradina Domnului...
  • +5 (5 voturi)    
    Să facem o listă cu politicienii care nu respectă. (Luni, 13 aprilie 2020, 10:15)

    asavreau [utilizator]

    Când vor veni alegerile ar trebui să fim atenți ca astfel de indivizi fanfaroni să nu mai apară pe liste la alegeri.Este clar că pentru ei nu contează interesul general,ci cel personal,fudulia și aroganța.Astfel de oameni nu mai trebuie să ne reprezinte.
  • +4 (4 voturi)    
    petrecerea senatorului de Constanta (Luni, 13 aprilie 2020, 10:45)

    americanca [utilizator]

    OK a fost un eveniment important din viata lor de cuplu.Au avut momente speciale pline de emotie.Dar nu inteleg pentru ce a trebuit sa arate lumii intregi in aceste clipede dezastru ce nemai pomeniti sint ei.Deci fala ,trufia te duce la pieire iar in acest caz le-a golit portofelul.Cred ca amenda este justificate pentru asemenea jigodii'