Soția bărbatului ucis în parcul din Făget a murit la spital / Femeia fusese grav rănită de atacator, care a lovit-o cu pumnii, cu picioarele și cu o bâtă

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 iulie 2019, 14:12 Actualitate | Esenţial


Criminalul din Faget
Foto: Digi 24
Soția bărbatului ucis în parcul din orașul Făget a murit, sâmbătă, la Spitalul Județean din Timișoara. Femeia, în vârstă de 59 de ani, a suferit leziuni extrem de grave, după ce a fost lovită de atacator cu pumnii, cu picioarele, dar și cu o bâtă.

"Suntem șocați și bulversați de ceea ce s-a întîmplat la Făget. Din păcate, doamna a încetat astăzi din viață. Avea un traumatism cranio-cerebral extrem de grav, a fost monitorizată permanent în secția de terapie-intensivă, dar leziunile au fost prea grave și profunde pentru a putea supraviețui", a declarat, sâmbătă, la Digi 24, managerul Spitalului Județean din Timișoara, Marius Craina.

Femeia avea 59 de ani. Miercuri dimineață, ea se afla împreună cu soțul său, de 57 de ani, în parcul din Făget, unde făceau jogging. Ei au fost atacați din senin de un individ de 33 de ani, care i-a lovit cu pumnii și cu picioarele, dar și cu o bâtă. Ca urmare a loviturilor primite, bărbatul a murit, iar femeia a fost transportată la spital în comă.

Apoi, potrivit anchetatorilor, bărbatul a plecat către localitatea Temerești cu bicicleta cu care venise în parc. Pe drum, tânărul a întâlnit un tractor în care se aflau două persoane - o femeie și un bărbat care mergeau la câmp. Individul i-a bătut și pe aceștia, apoi s-a întâlnit cu o femeie aflată în cârje, pe care, de asemenea, a lovit-o. La un moment dat, bărbatul a ajuns în curtea unui localnic din Temerești, de unde a furat o mașină. În momentul în care a vrut să iasă din curte cu autoturismul, individul a lovit cu mașina un alt bărbat.


Atacatorul, Ionel Boldea, a fost prins miercuri noapte într-o mașină, în apropiere de locuința sa din satul Bichigi. El le-a spus polițiștilor că mergea spre casă să facă un duș. Întrebat unde a stat până atunci, a răspuns: ”într-un pom”.

El le-a mai declarat polițiștilor care l-au prins că totul s-a întâmplat din cauza unei ”icoane dintr-o cameră”, ”o icoană care efectiv m-a luat după ea”:”Icoana care m-a scos afară din casă la șase dimineața ... o icoană de argint m-a scos afară din casă, m-a făcut să fac unele lucruri, să am o forță inumană. Am dat cu piciorul, am spart capul unei femei”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















7714 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Cu putin noroc... (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 14:23)

    Tommy Bahama [utilizator]

    il scot nebun cu patalama, deci fara puscarie. Doar doua trei calmante si ceva asistenta sociala.
    • -4 (10 voturi)    
      pai da (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 14:58)

      sorinnc [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      bine ca nu era acuzat de coruptie ca ii dadeau 10 ani.
      Asa pt cateva crime iese repede si probabil e judecat in libertate
      • +10 (10 voturi)    
        Nu sorinică (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 17:14)

        Philipe [utilizator] i-a raspuns lui sorinnc

        Dacă era acuzat de corupție, lua cu suspendare
      • +6 (6 voturi)    
        Ma, (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 17:20)

        Jar [utilizator] i-a raspuns lui sorinnc

        tu tii cu ursu';las-o jos...
      • +6 (6 voturi)    
        Nu faci 10 ani daca esti Acuzat, doar (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 17:34)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui sorinnc

        Ci Vinovat!!! E o mica mare diferenta, totusi.
    • +3 (3 voturi)    
      E totusi (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 15:34)

      ap101 [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      Prea grav. Chiar nu cred ca i poate da cineva 3-5 ani pt asa ceva...
  • +4 (6 voturi)    
    La ocna ! (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 15:02)

    strelka [utilizator]

    25 ani minim, nu printre oameni
    • +6 (6 voturi)    
      Pe viața (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 18:30)

      batmanss [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      Nu se poate ? Întreb si eu, nu cunosc legea . Pentru doua vieți curmate cu sălbăticie ar trebui sa plătească cu viața lui si tot nu ar fi de ajuns , nu are ce sa mai îndrepte. Cine imi garantează ca după 25 de ani e reabilitat si nu e la fel de periculos ?
      • +1 (5 voturi)    
        Pedeapsa cu moartea ar fi perfecta (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 20:42)

        Vladf555 [utilizator] i-a raspuns lui batmanss

        Pentru recidivistul asta.

        Ar fi pacat sa manjesti o funie de gatul lui, o punga de unica folosinta pe cap si apoi la groapa de gunoi cu el!
  • +5 (9 voturi)    
    Asta merita pedeapsa cu moartea (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 17:35)

    Dalinar [utilizator]

    Dar cu pesedeu la butoane, iese in 2-3 ani si mai primeste si bani pt conditii nasoale de parnaie!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Unul dintre (Sâmbătă, 6 iulie 2019, 23:12)

    Alexa.99. [utilizator]

    vecinii mei se drogheaza. Intr-o zi s-a intalnit pe scara blocului cu alt vecin pe care l-a luat brusc la bataie zicandu-i sa lase arma din mana. L-au salvat cei care au auzit tipetele si au iesit la ei. Dupa 2 zile ne intalneam iar pe scara cu narcomanul, pentru ca victima nu depusese plangere si nimeni nu avea ce sa-i faca. Imensa sila mi-e de tot ceea ce tine de droguri. Le distrug vietile inconstientilor care le consuma, dar si celor care sunt doar victimele acestor inconstienti.
    • +1 (1 vot)    
      Nu stiu daca sint drogurile, (Duminică, 7 iulie 2019, 8:03)

      Anges [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      ...dar in zona de vest criminalitatea creste alarmant. Baiatul asta care a omorat 2 oameni, tipul din Nadab si crima transmisa live pe FB, cazul politistului impuscat...si probabil astea sint doar varfurile iesite in presa nationala.
  • +2 (2 voturi)    
    Statul mafiot esuat Romania (Duminică, 7 iulie 2019, 6:41)

    floriniulian [utilizator]

    Datorita disolutiei statului Roman din cauza coruptiei generalizate din institutiile platite cu pensii speciale si salarii colosale gen Parchet,IPJ,DIICOT am ajuns in situatia in care tiganii fac legea in aceasta tara.

    Datorita legilor facute de interlopii din Parlament pe fondul coruptiei si lasitatii celor care lucreaza in institutiile de mai sus avem o explozie de criminali tigani care nu au nici o frica ,care omoara si violeaza stiind ca in 2-3 ani vor fi in libertate.

    Am ajuns in aceasta tara sa fim terorizati de aceasta minoritate mizerabila cultivata si crescuta din ajutoarele sociale platite de noi toti.

    Pina ce aceste institutii lase si corupte penetrate si controlate de clanuri de tigani si interlopi nu vor fi desfiintate si re-construite de la zero vom fi decimati in propria tara.