VIDEO Incident la paradă. Mai mulți protestatari au îmbrâncit un spectator, acuzându-l că e jandarm venit să-i provoace / 4 protestatari au fost ridicați de jandarmi UPDATE

de C.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 11:35 Actualitate | Esenţial


Incident
Foto: Captura Mediafax
Mai mulți protestatari au creat un conflict la parada de 1 Decembrie de la Arcul de Triumf din Capitală și au îmbrâncit un alt participant la defilare, acuzându-l că este jandarm îmbrăcat în haine civile venit să îi provoace, informează Mediafax.

UPDATE Patru protestatari au fost ridicați de către jandarmi, la parada militară de 1 Decembrie, pentru că au intrat în conflict cu alți participanți la eveniment, informează Jandarmeria București.

Mai mulți protestatari prezenți la parada militară de 1 Decembrie, de la Arcul de Triumf din Capitală au îmbrâncit și huiduit un alt participant la eveniment deoarece, au spus ei, este un jandarm îmbrăcat în haine civile care a venit în grupul lor pentru a-i provoca. „E provocator, ne provoacă! Jignește oamenii, ne jignește! Nu vă e rușine?”, a spus protestatarii, în timp ce îmbrânceau bărbatul.



















4296 vizualizari

  • -21 (41 voturi)    
    E comportamentul standard. Care-i stirea? (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 11:38)

    newlook [utilizator]

    "Protestatarii #rezist au îmbrâncit un spectator, crezând că e jandarm"

    ===============================

    E comportamentul standard. Care-i stirea?
    • +2 (16 voturi)    
      Ehe (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 12:50)

      Landser [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Stai sa vezi tataie ca asta e inceputu' , gunoaie pesediste!
      Sobolanilor!
    • +4 (14 voturi)    
      au fost huiduiti si inspre Piata Victoriei (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 12:58)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      dincolo de Arcul de Triumf. Adica masinile jandarmeriei care si-au continuat drumul pe acolo.
      Au fost oameni care au intors spatele si au strigat impotriva lor.
    • -2 (4 voturi)    
      A kick in the butt for you (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 18:13)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Asta e stirea.
  • -22 (38 voturi)    
    Atat (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 11:44)

    tony-s [utilizator]

    ii duce capul pe tefelisti.
    • +13 (23 voturi)    
      Faptul ca au aparut postacii PSD (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 13:47)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

      confirma 100% ca tipul ala era jandarm/securist deghizat.

      Multumiri postacilor de partid pentru consecventa.

      Stiam ca se poate conta pe voi sa va dati de gol colegul de la Jandarmerie/Securitate.
  • +21 (33 voturi)    
    Tipic Jandarmeriei, organ de represiune al PSD (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 11:52)

    emil bobu [utilizator]

    Au mai facut-o si o vor mai face, atat timp cat prostimea voteaza PSD si isi pot numi ticalosii de partid la conducere.
    • +3 (7 voturi)    
      Foarte bine (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 18:11)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      a facut Jandarmeria ca i-a adunat pe derbedeii aia violenti. De ce trebuie oamenii normali sa suporte mitocania si violenta unor dusi cu capul?
  • +16 (30 voturi)    
    Nu se dau in laturi de la nimic (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 11:58)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Grada pretoriana e in stare de orice. S-a demonstrat. Giandarmeria apara hotia!
  • -17 (35 voturi)    
    #rezist (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 12:13)

    Je__ [utilizator]

    am crezut ca aia cu ### sunt mai educati, cica oameni cu facultate, care lucreaza prin multinationale

    vazand cum au reactionat la o sarbatoare unde romanii ar trebui sa fie uniti in cuget, si sa lase diferendurile deoparte, imi demonstreaza ca nu sunt decat niste frustrati, adevarati reprezentanti ai mojiciei si badaraniei mioritice

    se dovedesc mai mojici decat cetatenii de rand. sloganul din numarul de inmatriculare a lui ala din suedia nu e intamplator, pur si simplu sunt in gandire la nivelul de tractorist
    • +4 (12 voturi)    
      Uniti in cuget cu jandarmii (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 12:57)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      O butelie mare cu iritante, un baston cu miez de otel, costumul de testoasa si atitudinea de la 10 august.

      De la egal la egal. Uniti in cuget.
    • +5 (15 voturi)    
      Nivel de tractorist (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 13:12)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Păi stimabile nivelul de tractorist este definitoriu pentru PSD, care-i rușinea?
      La acest nivel înalt de cultură, școlarizare și civilizație avem majoritatea miniștrilor!
    • +3 (11 voturi)    
      Nu ai prea multă carte. (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 13:13)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Păcat!Părea-i că vei reuși să înțelegi.Vezi ce se întâmplă când te crezi stăpân pe viața altora?Încep să-ți fileze circuitele.Ce problemă ai tu cu protestul altora?Le știi necazurile?
  • +7 (15 voturi)    
    Jandarm (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 12:54)

    florinos [utilizator]

    Jandarmul este o persoana care a picat examenul la Poliție dar visează sa lucreze in sistem, are nevoie doar de BAC luat cu minim 6 si să respecte comenzile de mai sus fără să gândească. Dacă nu ar lucra la Jandarmerie ar fi Taximetrist sau Bodyguard in supermarket.

    Vinovații din August sunt cei care au dat ordinele, jandarmii care defilează sunt doar niște executanți.
    • 0 (0 voturi)    
      Au executat ordine ilegale (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 20:57)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Constitutia Romaniei
      ----------------------------------

      Art. 16. Egalitatea în drepturi
      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

      (1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări.
      (2) Nimeni nu este mai presus de lege.
  • +7 (15 voturi)    
    Dubios (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 13:20)

    finutza [utilizator]

    Daca se certau doi, trei, cinci personae oarecare din multime, pun pariu ca jandarmi nu se bagau. Dar asa s-au dat de gol, era vorba de unul de-al lor si, vezi Doamne, onoarea lor nu poate fi patata de niste "mucosi" (in acceptiunea lor). Trebuie sa primeasca riposte cuvenita. Tipic pentru Jandarmeria romana!
    • 0 (2 voturi)    
      Ei care au fost agresivi cu jandarmii (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 21:05)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      erau tot jandarmi. Totul a fost organizat. S-au dat de gol in 2017 cand si-au batut propriul maior dar si azi (nu se stie gradul celui de azi).

      Metode rusesti. Prietenii stiu de ce!
  • +2 (6 voturi)    
    Sula in coaste (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 13:39)

    Coco Whistle [utilizator]

    Va suna cunoscut?
  • +3 (3 voturi)    
    la puscarie ! (Sâmbătă, 1 decembrie 2018, 18:36)

    miculescu-rucar [utilizator]

    la puscarie !