O judecătoare de la Tribunalul Gorj, bătută ”numai în cap” de soțul său polițist

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 14 septembrie 2018, 13:33 Actualitate | Esenţial


Instanta de judecata
Foto: pixabay.com
Judecătoarea Stroe Angela Elena, fostă Tabacu, de la Secția Civilă a Tribunalului Gorj, a ajuns miercuri la spital cu ”traumatisme cranio-faciale provocate de agresiuni fizice extrem de violente”, după ce potrivit acesteia a fost bătută ”numai în cap” de soțule ei, Stroe Marius, comisar șef la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, relatează GorjNews. Dosarul ar fi fost mușamalizat.

Potrivit sursei citate,  după ce au consultat-o pe judecătoarea Stroe Angela Elena, medicii de la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu i-au pus acesteia diagnosticul ”traumatisme cranio-faciale provocate de agresiuni fizice extrem de violente”. De asemenea, ceasta le-ar fi spus medicilor că a fost bătută ”numai în cap” de soțul ei, comisar șef Stroe Marius.
GorjNews spune UPU are obligația de a informa imediat Inspectoratul Județean de Poliție Gorj, ceea ce s-a și întâmplat, doar că sesizarea primită de la UPU ar fi fost mușamalizată de șefii IPJ Gorj.
Inspectoratul avea obligația de a raporta imediat incidentul în care fusese implicat polițistul, superiorilor din IGPR și MAI. Totodată, trebuia deschis un dosar penal pentru vătămare corporală. Nimic din toate acestea nu s-a întâmplat, susține GorjNews.




















6399 vizualizari

  • +7 (15 voturi)    
    Adica, cum? (Vineri, 14 septembrie 2018, 13:45)

    sim18 [utilizator]

    Ea este judecator si accepta sa fie batuta in cap?! Daca nu continua cu plangerea, inseamna ca o merita. Daca ii este frica, atunci avem allte institutii...
    • -3 (9 voturi)    
      A prins-o (Vineri, 14 septembrie 2018, 14:20)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui sim18

      si ea ce sa zica... a indurat si a cerut iertare.
  • +10 (14 voturi)    
    E Gorj, la ce va asteptati? (Vineri, 14 septembrie 2018, 13:48)

    2087 [utilizator]

    Un fel de Vaslui II.

    Nu e Ponta de acolo? I rest my case.
  • +16 (16 voturi)    
    Stirea nu e tocmai in totalitate corecta (Vineri, 14 septembrie 2018, 13:58)

    DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator]

    Barbatul sau a batut-o decat in cap.
  • +15 (15 voturi)    
    sa... (Vineri, 14 septembrie 2018, 14:51)

    karula [utilizator]

    Familia traditionala PSD- ista!
    Pariu ca nu a depus plangere?! Cam cum o sa judece asta o speta deviolenta domestica? Pe principiul"daca eu inghit sa inghitatoate"?!
  • +11 (11 voturi)    
    familie traditionala (Vineri, 14 septembrie 2018, 15:11)

    natbl73 [utilizator]

    pe de alta parte, poate tipul se antreneaza pentru jandarmerie
    • +3 (3 voturi)    
      la jandarmi e altfel (Vineri, 14 septembrie 2018, 17:43)

      Dodel540 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      Mai nou sotiile de jandarmi isi omoara copiii in somn. Insa inainte se spovedesc.Asa tradiitional.
      Si din aceeasi zona (Dolj).
      Care este o zona rosie PSD de foarte mult timp.
    • +5 (5 voturi)    
      chiar asa ....? (Vineri, 14 septembrie 2018, 18:41)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      Pestele dela cap se-mpute! Cine conduce militia si jandarmeria si a dat ordin sa fie caftiti sute de mii de cetateni ? Subordonatii aplica din plin indemnul ,cu cat esti mai fara aparare cu atat o iei mai tare .Omul va fi avansat curand ,general sau maresal !
      • -6 (6 voturi)    
        Acei cetateni (Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 11:59)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui sareta

        de care facti vorbire , nu au primit ceea ce meritau .
        Jandarmii au fost niste copii de mingi , in comparatie cu trupele de mentienere a odrinii din Franta .
  • +6 (8 voturi)    
    Cică nu e bine s-o bați în cap (Vineri, 14 septembrie 2018, 18:31)

    mr_mojo [utilizator]

    Se pare că nu a ajuns și până la domnul brută care a înțeles că așa e familia tradițională.
  • +2 (2 voturi)    
    foarte bine ca au musamalizat ! (Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 11:47)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    acum vor zbura si ei, daca mai functioneaza ceva in Ministerul de Interne
    este genul de caz in care trebuie curatat complet toata mizeria, iar tipul asta trebuie data afara din Politie imediat
  • +1 (1 vot)    
    ce rezulta (Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 16:00)

    anion [utilizator]

    Ea se afla in situatia de a pune capat carierei de judecator iar el nu ar mai trebui sa fie in Politie ci la Jandarmerie.