Carmen Dan, despre criticile lui Iohannis privind sancționarea șoferului mașinii cu număr anti-PSD: Dacă domnia sa crede că opiniile trebuie să conțină cuvinte obscene să reproducă lozinca respectivă

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 august 2018, 15:40 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: mai.gov.ro
Ministrul de Interne, Carmen Dan, a declarat sâmbătă, legat de afirmațiile președintelui potrivit cărora sunt români ridicați de pe stradă pentru că au mesaje anti-PSD, că îl provoacă să spună lozinca pusă pe plăcuțele de mașină, catalogând declarațiile șefului statului un atac, relatează Mediafax. 

"Asistăm la un atac, un alt atac la președintelui pentru că deja ne-am obișnuit. Atât poate, atât face. Un atac la Guvern, la adresa președintelui PSD, în contextul unei încercări disperate de reabilitare a Opoziției. Președintele ignoră, prin participarea la evenimentul unui anumit partid, voturile românilor. A criticat că Guvernul e irațional. Îi transmit că guvernul e cât se poate de real, pentru că altfel salariile medicilor nu ar fi crescut, pensiile nu s-ar fi mărit, iar economia nu ar fi fost la nivelul actual", a declarat Carmen Dan, la România TV. 

Ministrul de Interne spune că declarația președintelui face referire la situația românului care a intrat în țară cu plăcuțele M...PSD și îl provoacă să spună dacă mai știe și alte cazuri. 

"Îmi permit să îi spun că este în mare confuzie. Dacă domnia sa crede că opiniile anti-PSD trebuie să conțină cuvinte obscene, spun, având în vedere eleganța pe care vrea să o afișeze, nu o are, dar vrea să o afișeze, să reproducă lozinca respectivă. Din această perspectivă este mai mult decât evident că a început campania electorală. Atât timp cât ministrul de Interne a avut o atitudine rezervată și nu s-a implicat în echipele operative aceeași atitudine trebuia să aibă și președintele. Nu văd declarația decât cu referire la acea situație, pentru că l-aș ruga să dea exemple de români ridicați de Poliție. Cred că s-a referit la acea situație și am văzut un mesaj vulgar pe plăcuțe de înmatriculare. Probabil că aceasta este conduita pe care președintele trebuie să o promoveze. Cred că decența ar trebui să caracterizeze ieșirile publice și apetența pentru a ataca constant premierul, partidul, guvernul demonstrează că are altă atitudine decât cea pe care o așteaptă românii care au votat în cunoștință de cauză", a mai spus Carmen Dan.  

Președintele Klaus Iohannis a declarat sâmbătă că situația din România este fără precedent și acuză Poliția Română că ridică de pe stradă persoanele care se exprimă împotriva PSD. "Persoanele care îndrăznesc să își spună opinia public anti-PSD sunt luați de Poliție. Așa ceva nu s-a mai întâmplat din anii comunismului. Am ajuns să dăm cu piciorul la ce au construit generații de români, am ajuns să dăm cu piciorul la bunăstarea românilor, la imaginea țării. Eu vă spun că există soluții. Voi sunteți cea mai importantă parte a acestei soluții. Și vă spun, PNL este un partid puternic. Are soluții și nu este singurul. Nu sunteți singuri", a declarat președintele. 

Direcţia Rutieră a anunțat vineri că va propune Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3 clasarea dosarului penal deschis pe numele şoferului maşinii M...PSD, precizând că şeful Poliţiei Române a cerut verificări privind „modul eronat” al argumentării aplicării Convenţiei de la Viena.


















5603 vizualizari

  • +57 (63 voturi)    
    Carmelita, minti cu nerusinare (Sâmbătă, 4 august 2018, 15:43)

    Dalinar [utilizator]

    Nu era nimic obscene pt tine si Volgutza.
    • +40 (50 voturi)    
      nu, ea nu stie ca acel cuvant (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:23)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      are de fapt alt inteles....
      • +2 (2 voturi)    
        Mute, PSD, (Sâmbătă, 4 august 2018, 22:56)

        fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

        si sper ca este suficient de clara reproducerea, pentru ca o varianta ceva mai sugestiva incercata mai devreme a dus la cenzurarea intregului comentariu.
        Deci, ca sa reformulez: mute, PSD! Sau mai bine mite, PSD? E mai potrivit cu programul de guvernare?
    • +39 (47 voturi)    
      Si DUamna Gabi are Salam intre Dintzi (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:38)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Pai cum altfel sa reziste tovarashele in timp?
    • +35 (43 voturi)    
      Ministrul PSD de Interne (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:38)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Nu mai e Romania de mult, e tara PSD. Numai cei din partid au privilegii, restul au de suferit.
      • +6 (8 voturi)    
        La ProTv este Titlu de Exceptie (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:55)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/100-000-de-oameni-au-manifestat-pasnic-vineri-in-piata-victoriei-psd-a-transformat-romania-intr-o-tara-de-refugiati.html
      • +23 (29 voturi)    
        Animal Farm cu Porcii Supremi (Sâmbătă, 4 august 2018, 18:08)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        Plini de Privilegii si Nesimtire.
    • +20 (22 voturi)    
      Impostoarea se plictiseşte (Sâmbătă, 4 august 2018, 18:44)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Dacă Impostoarea se plictiseşte şi doreşte iniţierea unor jocuri de societate, ideal ar fi să caute printre "ai săi", adică în repertoriul parlamentarilor PSDişti din toate timpurile. Eventual să repete (cu aceeaşi voce tare pe care o pretinde cu obrăznicie, Preşedintelui) abecedarul "bunei-cuviinţe" pesediste.
      Il recomand cu căldură pe Şerban Nicolae şi obsesiile sale anale, colecţionar de fotografii de "iniţiat", sau pe "celălant" "coleg" care, în mândria sa virilă, oferă colegei de la USR prestaţii similare celor scrise pe tăbliţă, dar într-un limbaj mult mai vulgar, că, deh!, nu ajunge oricine în Parlament. Trec peste Bacalbaşa şi alţi "colegi" la fel de dotaţi intelectual ca şi distinsa noastră secretară. Olguţa & Firea sunt la fel de sugestive în discursul lor limitat şi plin de invective "interesante".
      Viaţa politică a ajuns un circ incredibil. De la pomenile unei Firea sau "Docilă", la "ieşirile" întotdeauna "greşit interpretate" de auditori, ale miniştrilor, ca să-i numim doar pe ei, totul dovedeşte totala inaptitudine a lumii politice actuale în a gângăvi un viitor cât de cât decent pentru această ţară.
      • 0 (0 voturi)    
        bravo, ...... (Luni, 6 august 2018, 10:44)

        viziru [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

        bravo, bine punctat ...... astia distrug tara, duc tot in derizoriu si mizerie.....
    • +15 (21 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 4 august 2018, 19:08)

      Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Cum astept ziua in care o sa ne luam revansa de la nenorocitii astia..

      Oh, Carmen Dan, ce bine ti-ar sta intr-o cusca la Jilava, sau de ce nu, cu o esarfa neagra la ochi. Sa ai incredere, vine si ziua asta, nici in mormant nu scapati.
    • +16 (22 voturi)    
      Obscen - NU. Abuz = Da (Sâmbătă, 4 august 2018, 20:07)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Si asta e cu mult mai rau - că ditamai ministerul e instrumenuul de represiune al mafiei, in frunue cu fufa din Videle, prosta si incult, dar sluga. Când osd va dispaea, fă Carmen, ai sas RASPUNZI pentru toate abuzurile pe care le-au moșit.
    • +3 (3 voturi)    
      Carmen,mai ești ministru de interne? (Duminică, 5 august 2018, 8:53)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Vezi că un viceprimar a spus că îi face mici pe niște români cu ajutorul unor chinezi.Nu crezi că ar trebui să intervii și să lămurești situația?PSD se laudă că previne,tu de ce lași ca faptele să devină grave?Sau nu-i grav ca o autoritate să amenințe că face carne de mici din persoanele care-l critică?Când treci prin Alexandria să nu mănânci mici,sau mănâncă că sunt făcuți de colegii tăi de partid.
  • +56 (62 voturi)    
    politia pesedistă și individul (Sâmbătă, 4 august 2018, 15:50)

    clencix [utilizator]

    Cucoana asta nu înțelege ce înseamnă libertatea. Nu e vb de ce a fost scris, e vb că i-au făcut dosar penal în loc de amendă, că l-au băgat în presiune cu copil cu tot, ca toți polițiștii din jur erau preocupați să-l acuze în loc să-i apere drepturile, acelea pe care le avea. In schimb, dacă e vb de drepturile lui Dragnea, îi apără drepturile individului până în pânzele albe.
    • +37 (43 voturi)    
      Asta e la fel de proasta ca DontCila! (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:15)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui clencix

      Deci recunoaste ca e de acord cu presiunile politiei, sau ca e si ea implicata! #M..ECARMENTDAN!
    • +21 (27 voturi)    
      carmencita (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:22)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui clencix

      o fi luat de buna speranta lui dragnea ca Romania a devenit din nou statul dinainte de '89
      ca asa i-o fi indoctrinat pablito dragnea la cursurile de vara din Gratia, in fan, cu "obiectul" palcutelor auto in gura.
    • +33 (39 voturi)    
      Indecenta imposturii... (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:31)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui clencix

      Criticile publicului şi ale Preşedintelui se referă la legalitate si nu la obscenitate. Politizarea "Miliţiei" este foarte primejdioasă, dar impostoarea nu are capacitatea intelectuala să înteleaga aceasta. Doamna Dan a prins gustul puterii şi obiceiuri dâmboviţene.Să nu uite însă că situatia ei nu este veşnică şi poate că într-o zi va trebui să dea seama.
      Şi, da!, mai sunt si alte exemple de tăbliţe "ilegale", dar doar pentru faptul că "decidenţii" sunt inculţi şi "funcţionali", preferând ordinu' de partid în loc să aplice legea. Faptul că nici măcar nu o cunosc este un fapt agravant, dovedind incompetenţa endemică a celor puşi pe funcţii de PSD.
      "Dreptul [său] de rezervă" nu poate fi un exemplu, ci, eventual, motiv de dispreţ agasat.
      Individa, dovedeşte "decât" incompetenţa sa partizană şi laşitatea neasumării responsabilităţii unei decizii luate chiar de ea. S-a ridiculizat şi a ridiculizat o ţară întreagă.
      In sfârşit, mai putin pe cei ca ea.
      A "modernizat" Miliţia după chipul si asemănarea ei şi acum ar dori să-i şi mulţumim ?
      Să nu aibă grijă ! O vom face. In stradă şi la alegeri !
      • +1 (1 vot)    
        ȘI de ce aveți dreptate? (Luni, 6 august 2018, 11:22)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

        Pentru că atunci când sinistra de Interne face pe proasta, de fapt așa este ea!
  • +45 (53 voturi)    
    Nu sint cuvinte obscene (Sâmbătă, 4 august 2018, 15:58)

    vasile-roaita [utilizator]

    De fapt inseamna; Muncesc Undeva In Europa Pentru Salariu Decent. Deci i-ati luat permisul airea si ati tracasat omul acela.
  • +21 (27 voturi)    
    mai mamaie esti pe langa subiect! (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:11)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
  • -45 (59 voturi)    
    Asta e problema? (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:20)

    CalinMircea [utilizator]

    În orice țară normală un asemenea individ nu și-ar mai vedea copilul până la majorat după asemenea grozăvie, iar noi ne legăm de plăcuțe, de permis, de convenția de la Viena, adică de amănuntele nesemnificative, ba unii consideră că o amărâtă de înjurătură ar fi o opinie politică. Câtă prostie până la cel mai înalt nivel! Dar la așa țară, așa președinte! Merităm tot ce avem!
    • +23 (33 voturi)    
      prost (Sâmbătă, 4 august 2018, 18:00)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Nene, bati campii..."Grozavia" nu e grozavie decat ptr. unii pudibonzi batuti in cap. Ptr. tine, in prostia ta, "conventiile" la care suntem parte sunt "amanunte nesemnificatve". Ca sunt destui prosti la M.A.I, si in sparlament stim toti. Darvce are presedintele cu asta, "desteptule"!?
      • +2 (2 voturi)    
        Ăla care spune că face mici îți place? (Duminică, 5 august 2018, 12:31)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

        Este unul care spune că face mici din carne de român,cu ajutorul unor chinezi.Dacă nu protestezi înțeleg că accepți situația.Deci ce nu-ți place,cum sunt prăjiți micii sau că nu se găsesc decât în Alexandria?
    • +1 (1 vot)    
      opreste-te din scris si mai citeste (Sâmbătă, 4 august 2018, 23:48)

      KMiraj [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      M|_|IE de sine stator nu are conotatie peiorativa (aka injuratura) - este un verb.

      "A face o M|_|IE"
      "A da o M|_|IE"
      "A trage o M|_|IE"

      Astea trei au conotatie peiorativa.

      Asa ca nu mai da cu gura (m|_|ia ) in balta.
    • +1 (1 vot)    
      Da -asta e problema (Duminică, 5 august 2018, 10:18)

      OvidiuCirjan [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Caline esti pierdut in mrejele PSD-ului .Asa tara cu conducatori penali cred ca vrei sa spui -si e vorba de presedintele tau de la PSD (de altfel e vorba de toti presedintii PSD de la toate nivelele -pt. ca majoritatea au furat si mai vor dar anchetele le incurca socotelile).Cred ca este si cazul tau nu este asa?
    • +3 (3 voturi)    
      În Austria se poate (Duminică, 5 august 2018, 10:49)

      NME [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Justitia din ​Austria a decis ca protestatarii ii pot spune "fuck" vicecancelarului.
      Sau Austria nu e o țară normală?

      https://www.hotnews.ro/stiri-international-22316761-justitia-din-austria-decis-protestatarii-pot-spune-fuck-vicecancelarului.htm
  • -44 (56 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:23)

    vitan.sandu [utilizator]

    Trebuie sa observ ca aceasta doamna, pe care multi postaci sar sa o muste de ... . este mult mai eleganta in exprimare decat dl presedinte!
    • +32 (38 voturi)    
      mai (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:24)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      pesedac sturlubatic, tu esti amorezat lulea de carmencita si te bat ganduri d-alea rusinoase, ca tot e vaduva, nu-i asa?
    • +14 (16 voturi)    
      ahhaaaa (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:59)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Nu e vorba de mesaj, este vorba despre o ilegalitate comisa de Politia romana.
      Daca un strain sa zicem ca vine in Romania si are placuta la masina care printr-o coincidenta ar insemna un cuvint urit in romaneste, tot asa ar fi procedat poitia?
      In alta ordine de idei, daca tot vorbim de cuvinte obscene, e normal ca un secretar de stat sa spuna "TRICOAIE"? Ala nu e cuvint obscen? Sau la ei nu se pune ca e de-al lor, e PSD-ist?
      • +3 (3 voturi)    
        Este o localitate în Croația. (Duminică, 5 august 2018, 12:35)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Orizont

        Nu știu dacă locuitorii acestei localități au interzis în România,pentru-că denumirea localității are conotații vulgare pentru analfabeții funcționali din România ajunși vremelnic la cârmuire și sunt puși pe răzbunare.Așa cred ei că se guvernează!
  • +31 (37 voturi)    
    Asta vorbeste (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:44)

    mitg [utilizator]

    Usuratica si proasta de carmen dan e ultima care are dreptul sa zica ceva.

    Mai are fi-tu masina cu volan pe dreapta luata de boasa pesedista?
  • +40 (46 voturi)    
    Acum ceva timp (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:50)

    vasile-roaita [utilizator]

    Un senator PSD ii adresa cuvinte obscene jignitoare unei colege din opozitie. Ceva cu sexul anal. Atunci aceasta asa zisa doamna ministru nu s-a sesizat iar acel asa zis senator nu a fost sanctionat si nu i s-a luat permisul de conducere. Daca asemenea limbaj este permis in forul cel mai inalt al Romaniei atunci ce pretentii poti avea de la un sofer? Asa cum bine stim soferii cam injura cind nu este multumit de ceva. Si nu numai soferii ci si aproape un stadion intreg (galeriile de la Steaua si Dinamo) plus aprox. 50 de mii de oameni de la festivalul Untold. Trebuie sa incepeti sa va obisnuiti ca lumea s-a saturat de voi si o sa va injure pe unde va prind. Fi(e)rea a fost huiduita si fluierata de s-a albit la fatza.
    • -1 (1 vot)    
      Cum o chema pe colega din opozitie? (Sâmbătă, 4 august 2018, 23:09)

      I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

      :-)
  • +26 (32 voturi)    
    MARS LA SAPA! (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:51)

    schroedinger [utilizator]

    !
  • +5 (9 voturi)    
    general valabil.... (Sâmbătă, 4 august 2018, 16:59)

    mareanvan [utilizator]

    https://bit.ly/2OaHLFD
    • +8 (8 voturi)    
      viitorul (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:49)

      esc [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

      asta este penalistan al romaniei cu actori de facultate din videle
  • +22 (28 voturi)    
    Sper ca dupa ce se termina sharada (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:16)

    John M. [utilizator]

    cu tine la Interne, cu Vasilica la Guvern si cu Dragnea sef peste mafia comunista sa fugiti cu totii ori la Mazare ori in Brazilia ca mi se face rau stiind ca respir in acelasi spatiu cu niste ticalosi prosti si plini de fumuri.
  • +26 (32 voturi)    
    “Murdar!” “Curat murdar coana Fanica!” (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:18)

    Alui [utilizator]

    Caragiale curat!
    Mesajul era murdar dar curat legal!
    Poliția a comis un abuz legal la ordin politic!
    Poliția aplica legea, nu o face! Mu*e Carmen Dan!
    • +18 (24 voturi)    
      limbaj (Sâmbătă, 4 august 2018, 18:07)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      Limbajul nu era murdar decat pentru niste pudibonzi prosti sau obsedati de sex...
  • +26 (32 voturi)    
    Tuta incepe sa faca microfonie ? (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:19)

    Plagarus [utilizator]

    Valea la Videle, ca-i groasa cu seful condamnat cu repetitie.
  • +27 (35 voturi)    
    garda lui Dragnea (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:39)

    Dizidentul [utilizator]

    cum critica Iohannis pardidul PSD,apar in imediat contra comentariile:primul Serbanescu care mai asteapta si el saracul o mina de ovaz, comentariul doi Olguta cel mai bun Ministru al muncii,al treilea comentariu doamna Dan care are multe de lamurit cu placutele,cu microfoanele ,ingrijorator lipseste Serban,Nicolcea sint in vacanta?acesti politicieni pe post de clovni. Dragnea are sa apara cu comentarii peste doua zile cind un om de incredere are sa ii scrie comentariul, Viorica este in concediu este nevinovata.
  • +30 (38 voturi)    
    carmen DECAT dan ! (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:41)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Mamaie,obscen e tot guvernul vostru !
  • +12 (14 voturi)    
    comentariu tipic (Sâmbătă, 4 august 2018, 17:54)

    Dizidentul [utilizator]

    Dragnea la mitingul celebru a avut un vocabular mai ingrijit? cu amenintari si injurii la adresa procurorilor si judecatorilor? masurati-va cuvintele ce ar trebui sa va ingrijoreze cel mai mult este faptul ca TINERETUL NU POATE SA VA MAI SUPORTE sinteti huiduiti cu orice ocazie,in programul vostru celebru nu aveti nici-o pozitie si nu explicati absolut deloc cum vreti sa aduceti oamenii inapoi in tara,o explicatie poate aveti frica de acesti oameni care au vazut si trait in DEMOCRATIE
  • +18 (24 voturi)    
    doamna carmen (Sâmbătă, 4 august 2018, 18:11)

    nash pandelica [utilizator]

    io pot sa repet lozinca ?!
    caci, pardon de expresie, militzia asta a facut, a ajutat la crearea unei lozinci anti pesede.
  • -23 (33 voturi)    
    eu zic (Sâmbătă, 4 august 2018, 18:18)

    cucuveauamov [utilizator]

    ca miscarea #rezist sa tina pasul cu vremurile si sa-si schimbe numele in #M..E
    • +12 (18 voturi)    
      #rezist nu e ca psd aka Mizerie (Sâmbătă, 4 august 2018, 19:48)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Nu poti imprumuta asa ceva.
  • +13 (19 voturi)    
    love psd (Sâmbătă, 4 august 2018, 18:44)

    owl [utilizator]

    Nu incearca PSD sa puna pe insigne, tricouri ( ma rog...), placute persomalizate , etc - orice se poate purta - "iubim psd", "love psd" - ce vor ei .... cuvinte frumoase... sa vada toata lumea cat e de iubit partidul? Mai ales postacii de pe aici - ar trebui sa-i vedem pe strada purtandu-si dragostea ...

    Sau va e rusine cu ele in public?
    • -1 (1 vot)    
      cum sint pesedistii stiam... (Sâmbătă, 4 august 2018, 22:55)

      I-liberal [utilizator] i-a raspuns lui owl

      ... inca de pe vremea lui iliescu.

      ca si cei care li se opun sint exact la fel de primitivi si de rudimentari am descoperit in ultimii 2 ani.

      sinteti rusinea europei, mah! un popor esuat.
  • +27 (35 voturi)    
    DEMISIA (Sâmbătă, 4 august 2018, 19:20)

    morometu [utilizator]

    Asta ar fi urmat in orice tara civilizata dupa un asemenea abuz! Dar voi, va repedeti cu...gura ca doar asta stiti! Va deranjeaza cuvintele nu abuzurile militiei ! Ne-ati facut de ras si in lume cu comportamentul vostru de adevarate tzatze care stau pe sant si scuipa seminte...''auzisi fa ce a zis''... Puneti mana pe DEX si terminati cu abuzurile la comanda politica. Ceea ce vi se intoarce este pe masura comportamentului vostru!
    • +3 (3 voturi)    
      Ce-si doresc mafiotii cel mai mult? “Respect”, (Duminică, 5 august 2018, 8:13)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui morometu

      De fapt pentru ei respectul inseamna FRICA! Innebunesc de furie daca oamenilor nu le e frica de ei!
  • +4 (4 voturi)    
    Am si avem dreptul sa aflam (Sâmbătă, 4 august 2018, 20:41)

    UnArdelean [utilizator]

    de la ministerul de interne si politia romana clar printr-un comunicat oficial,
    In baza caror prevederi legale:
    1. a fost oprit un cetatean roman
    2. I s-au ridicat placutele de inmatriculare valabile
    3. I s-a retinut permisul de comducere
    4. Amenintat cu deschiderea unui dosar penal
    5. Condus la sediul politiei la audieri
    Asteptam raspuns temeinic si fara ambiguitati Juridice.

    Daca s-a procedat conform legii fara abuzuri de nici un fel va felicit, daca s-a incalcat cat de putin legea de catre autoritatile romane atept:
    1. Scuze publice
    2. Sanctionare vinovati
    3. Despagubiri pentru abuzurile suferite de acest nefericit.
    4. Masuri rezonabile pentru a se evita repetarea unor abuzuri

    Daca nu considerati sa dati curs solicitarii mele va anunt cu respect ca aceasta tara nu mai este tara mea, tara mea este si voi lupta sa fie si oficial fara vreo legatura cu voi ( cei care ne capusati de 100 ani)- TRANSILVANIA!
    Iertare tuturor cetatenilor romani insa pentru mine si consider ca pentru toti ardelenii nu exista alta solutie pentru a ne construi o viata decenta intr-o tara pe care sa o respectam si sa fim respectati.
    • 0 (0 voturi)    
      unirea tuturor românilor împotriva prostiei (Marţi, 7 august 2018, 5:31)

      clencix [utilizator] i-a raspuns lui UnArdelean

      Deviați discuția, nu e Teleormanul de vină, cum separarea Ardealului nu este soluția, anii de comunism au promovat în toată țara prostia la putere, care a devenit violentă. Au și ardelenii uscaturile lor, ca toți românii din toate părțile, nu intrați în jocul urii.
  • +2 (2 voturi)    
    tricoaie (Sâmbătă, 4 august 2018, 21:00)

    vasilicav [utilizator]

    S-o reproduca ea pe aia cu "tricoaiele".
  • -5 (5 voturi)    
    Doamna ministru (Sâmbătă, 4 august 2018, 22:31)

    A310 [utilizator]

    nu inteleg de ce va pierdeti timpul prin a da replica , unui sinecurist care printr-o diversiune a ajuns la Cotroceni .
    Pentru mine este clar ca cel de la Cotroceni si asa zisul PNL , sunt slugi grobiene a cuplului germano-francez .
    Ca sa nu mai pomenesc de statul MAFIOT , instaurat de basescu .
    • +1 (1 vot)    
      Nu doamna, poate Duamna (Duminică, 5 august 2018, 15:30)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Tu nu stii cine e Carmelita? Looool.
      • -1 (1 vot)    
        De unde (Duminică, 5 august 2018, 17:55)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        sa stiu , ca doar nu am dosarul doamnei .
  • +1 (1 vot)    
    Domnule , dar (Sâmbătă, 4 august 2018, 22:34)

    Observatory [utilizator]

    cum s-au adunat atâtea blonde in guvern, se pare ca Penalul #1 prefera blondele....cu creier mic...
  • +1 (1 vot)    
    Dar esta mai ok daca (Sâmbătă, 4 august 2018, 23:52)

    KMiraj [utilizator]

    punea "suedezul"
    SEXORALPSD
    ?
  • +2 (2 voturi)    
    ? (Duminică, 5 august 2018, 1:00)

    europeanul2 [utilizator]

    Cine e Carmen Dan?
  • +1 (1 vot)    
    daca aveti curaj pina la capat (Duminică, 5 august 2018, 1:43)

    Coco Whistle [utilizator]

    il suspendati, daca nu eu cred ca va e frica si de umbra voastra si totul e un mare BS(google ca sa intelegeti ce inseamna si nu e conventia de la vienna aia ....veche).
  • +3 (3 voturi)    
    sa spuna lozinca (Duminică, 5 august 2018, 7:43)

    anion [utilizator]

    M.U.I.E.P.S.D.!! Asa se citesc numerele de inmatriculare. Cum crezi ca se citeste?; te rog sa ne spui fara sa-ti fie rusine. Daca te duci la dictionar vezi ca ''muie'' simplu inseamna gura sau fata. Abia atunci cand pui verbul ''a da'' in fata are conotatie sexuala. PSD sunt litere si pot insemna orice, de ex. prostituate stand degeaba. Nici acum lozinca nu devine porcoasa.
  • +4 (4 voturi)    
    ma'am (Duminică, 5 august 2018, 7:44)

    Stapanu [utilizator]

    d-na ministru bobu (!) ai reusit & tu ceva-n viata i.e. sa devii o expresie vie a imbecilitatii
  • +4 (4 voturi)    
    Frica! (Duminică, 5 august 2018, 8:44)

    Alui [utilizator]

    O dictatura se instaureaza prin frica! Frica unui ministru de a isi pierde pozitia din guvern daca nu executa ordinele ilegale ale “sefului”, frica politistului de a nu fi dat afara/sanctionat daca nu executa ordinul ilegal al ministrului. Ultima etapa e frica omului de rand de a nu ajunge in inchisoare daca “injura” partidul (de fapt organizatia criminala), si liderul/criminalul aflat la varful puterii. Inca nu s-a ajuns acolo, dar suntem foarte aproape!
  • +5 (5 voturi)    
    uite asa ... (Duminică, 5 august 2018, 10:31)

    astronaut [utilizator]

    POLITIA ROMANA a devenit ''MILITIA PSD'' !
  • -2 (4 voturi)    
    Daca ficusul s-a coborat pana la a lauda (Duminică, 5 august 2018, 10:45)

    xrogo [utilizator]

    un numar cu cuvinte obscene, numai pentru faptul ca era impotriva PSD, atunci chiar ocupa degeaba aceasta inalta pozitie in stat si s-a cufundat in mocirla politici romanesti mai rau decat Basescu!
    • +2 (4 voturi)    
      Mircica, breh ti a dat motociclistul la memeaca (Duminică, 5 august 2018, 14:00)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Si nu iti mai gasesti boii acasa
  • +5 (5 voturi)    
    . (Duminică, 5 august 2018, 11:13)

    Ingwar [utilizator]

    ceea ce nu a inteles aceast prim ministru(Dan) ca cu ajutorul ei politia romana a ajuns aproape la fund, din 2017 au fost prea multe gafe ale politiei ca ministrul de interne sa ramina in functie, ce mai asteapta ?