Pitești: Un bărbat care i-a strigat lui Iohannis ”Jos labele de pe justiție” a fost amendat de jandarmi

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 24 mai 2018, 15:08 Actualitate | Esenţial


Jandarmeria Romana
Foto: Facebook/ Jandarmeria Romana
Un bărbat care a strigat către preşedintele Klaus Iohannis, joi, în timpul unei vizite pe care şeful statului a efectuat-o la Piteşti, a fost sancţionat contravenţional de jandarmi pentru tulburarea liniştii publice, transmite Agerpres.

Incidentul s-a produs în momentul în care preşedintele a ajuns la Piteşti.

"Domnule preşedinte, jos labele de pe justiţie! Să o luaţi pe Kovesi acasă. (...) Băgaţi tot poporul român la puşcărie", a strigat un bărbat din public.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi (IJJ) Argeş, sergentul major Delia Dragomirescu, bărbatul a fost îndepărtat de jandarmii care asigurau dispozitivul de ordine publică, apoi a fost sancţionat.

"Persoana în cauză a fost condusă la maşină de jandarmi, care l-au legitimat şi l-au sancţionat contravenţional pentru tulburarea ordinii şi liniştii publice. A fost aplicată amenda minimă, de 200 de lei", a precizat purtătorul de cuvânt al IJJ Argeş.

















1471 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Eh (Joi, 24 mai 2018, 15:21)

    mitg [utilizator]

    S-au scumpit medicamentele psihiatrice vad ca ...
    • +8 (8 voturi)    
      Daca striga in Teleorman il amendau pe Iohannis (Joi, 24 mai 2018, 18:58)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ...
  • -12 (20 voturi)    
    de ce ? (Joi, 24 mai 2018, 15:27)

    iondelaafumati [utilizator]

    usor usor catre statul politienesc
    • +12 (12 voturi)    
      Intreaba-i pe Dragnea si pe Papusha (Joi, 24 mai 2018, 16:52)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      de la Videle !
  • +6 (6 voturi)    
    Poate (Joi, 24 mai 2018, 16:30)

    tarabost [utilizator]

    ca cetateanul este urmarit penal si a obosit din cauza interviurilor pe care le presupune ancheta. E dreptul lui sa isi spuna nemultumirea. Eventual in totalitate.
  • +5 (9 voturi)    
    stat politienesc (Joi, 24 mai 2018, 17:06)

    Jude [utilizator]

    Mare ti-e gradina Doamne !!!

    Daca ai in mana o pancarda te amendeaza.
    Daca vorbesti te amendeaza
    Daca este prezent pe trotuar si te legi la ochi sau altceva primesti amenda.
    Tulburarea ordinii si linistii publice este o definitie tipic comunista.
    E atat de generala incat se folosesc de ea tot timpul ca sa dea amenzi.
    Si apoi tu pierzi timpul prin tribunale ca sa spui judecatorilor ca nu a itipan , nu ai bruscat pe nimeni ci doar te-ai adresat verbal unei persoane publice.
    Militienii sunt aceeasi de 50 de ani.
  • +11 (11 voturi)    
    cetatean turmentat (Joi, 24 mai 2018, 17:39)

    Lim Vasy [utilizator]

    Cetateanul din Pitesti era turmentat, acesta fiind motivul pentru care a gresit "adrisantul" care trebuia de fapt sa fie Dragnea..
    • +7 (7 voturi)    
      si sluga lui, Tudorel... (Joi, 24 mai 2018, 19:11)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Lim Vasy

      De cand ii sugerez lui Tudorel sa plece acasa ca-l asteapta buna lui mama cu mamaliga calda si mujdeiul de usturoi pe masa...
  • +7 (7 voturi)    
    cumsecadenie !!!! (Joi, 24 mai 2018, 19:27)

    asada [utilizator]

    Amenda mica sa nu deconteze Dragnea prea mult !!!!