VIDEO Protest masiv in Sibiu, cu peste 7.000 de manifestanti: "Nu suntem o natie de hoti!"

de RH     HotNews.ro
Duminică, 26 noiembrie 2017, 19:56 Actualitate | Esenţial


Protest in Sibiu
Foto: Captura Facebook
21.09: Numarul protestatarilor in Sibiu a trecut de 7.000, transmite Agerpres.

Peste 4.000 de sibieni au iesit duminica seara in centrul orasului pentru a protesta fata de mutilarea Justitiei, transmite TurnulSfatului.ro. Ei striga "PSD, ciuma rosie!", "Vrem justitie, nu coruptie!", si "Liviu Dragnea sa ajungi imbracat in multe dungi!".


Urmareste aici informatii LIVE TEXT de la TurnulSfatului.ro

Vezi aici imagini VIDEO cu protestul:






















2171 vizualizari

  • -20 (30 voturi)    
    clar (Duminică, 26 noiembrie 2017, 20:55)

    bobyff [utilizator]

    Din 150.000 cat are Sibiul au iesit doar 4.000 (orasul din care provine USL-istul Iohannis). Sibienii stiu ca Iohannis e pesedist dar joaca cu justitia pentru like-uri, iar dreapta papa tot fara sa rumege. PSDeul calca in picioare tara iar de la Iohannis nu auzim decat constatari si zero fapte. Nu mai votati USL-ul. Nu mai votati PSD-ul, Nu mai votati PNL-ul, Nu mai votati puturosul de Iohannis. Sunt si alti romani mai buni si corecti care merita o sansa, ca de ex Ciolos si Muresan.
    • -25 (31 voturi)    
      La ce sa te astepti? (Duminică, 26 noiembrie 2017, 21:30)

      Irina25 [utilizator] i-a raspuns lui bobyff

      La ce sa te astepti de la un presedinte ales cu feisbucu'?
      • +22 (26 voturi)    
        Uite si alt unghi (Duminică, 26 noiembrie 2017, 22:31)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

        Pontalaul a pierdut cu feisbucu.
    • +18 (22 voturi)    
      E o gluma? (Duminică, 26 noiembrie 2017, 21:46)

      UnObservator [utilizator] i-a raspuns lui bobyff

      4.000 din 150.000 inseamna cam 2.5%. Acelasi procent din populatia Bucurestiului inseamna cam 50.000. In piata sunt 25.000.

      Cifra actualizata a crescut la 7.000. Adica 4.5% din populatie. Mi se pare cel putin amuzant cum tocmai pe sibieni ii aratati cu degetul, desi, raportat la populatia orasului, Sibiul a avut aproape tot timpul cei mai multi oameni in strada.


      Ps. Conform statisticilor recente, populatia Sibiului este mai aproape de 200.000 decat de 150.000.
      • -2 (4 voturi)    
        Nu (Luni, 27 noiembrie 2017, 9:28)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui UnObservator

        E propaganda minepta a unui postac belinos
    • +2 (6 voturi)    
      trol subtil (Luni, 27 noiembrie 2017, 11:06)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui bobyff

      oricand de subtil incerci sa intorci atentia impotriva presedintelui si sa nu mai fie presiune publica pe PSD nu tine.
      Spui ca sunt putini care protesteaza?
      Cele mai mari proteste de la revolutie incoace au fost imptriva PSD. Mineriadele, Colectiv, OUG13 si ieri.
      Si stii ce imi da incredere ca tara asta mai are o sansa?
      Nici unul din aceste proteste nu au fost pentru pomeni electorale. Toate protestele mai sus mentuionate au fost impotriva comunismului (mineriadele) sau pentru sustinerea justitiei.
      Nu poamani, doar justitie si anti-comunism. adica impotriva a tot ce reprezinta PSD!
  • -2 (8 voturi)    
    or fi iesit cei care au luat meditatii? (Luni, 27 noiembrie 2017, 9:19)

    king david hotel [utilizator]

    si care stiu ca presed. si-a luat casele legal, din banii lor. Dupa ce a platit si impozitele, desigur.
  • 0 (4 voturi)    
    amuzant (Luni, 27 noiembrie 2017, 12:07)

    Mos Andrei [utilizator]

    Cand ii vad pe PSDisti cati bani baga pe postaci, si faza de ieri cu blocarea conturilor de FB, nu doar ca-mi vine sa rad, dar ma si ia asa un curaj ca-i vad asa disperati.

    Nici o sansa! Sunt prea multi romani care sunt acum activi civic ca sa-i poata depasi cu postaci de doi lei.