Carmen Dan l-a acuzat, din greseala, pe Romica Parpalea de folosire abuziva a functiei in scop sexual 

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 23 noiembrie 2017, 16:59 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: Facebook - Carmen DAN
Carmen Dan, ministrul Afacerilor de Interne, a invocat, in plangerea depusa pe 30 octombrie impotriva lui Romica Parpalea, articolul 299 din Codul Penal, cu privire la "folosirea abuziva a functiei in scop sexual". Prezenta azi la audieri, la DIICOT, ministrul de Interne a explicat la iesire ca a fost vorba de "o eroare materiala".


"Este o eroare materiala indicarea acelui text de lege, am lamurit-o acum in contextul audierilor. Vorbim de trei infractiuni indicate de mine in plangere: inducerea in eroare a organelor judiciare, santajul si constituirea de grup infractional organizat. Probabil este o greseala de redactare, asa am constatat acum", a explicat ministrul de Interne, la iesirea din sediul DIICOT, potrivit Antena 3.


Ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, a fost audiata, joi, la DIICOT in dosarul deschis in urma plangerii facute de ea pentru denunt calomnios si santaj impotriva lui Romica Parpalea, denuntatorul in dosarul "Referendumul", care a facut plangeri penale impotriva ei si a liderului PSD, Liviu Dragnea.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8762 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Ce Competente Digutale "interne" are Duduia (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:05)

    un domn [utilizator]

    de a trebuit Hamsterul (In trecutul lor de tefelisti) sa isi ia consulatii la psiholog...
    • +9 (9 voturi)    
      Carmen Dan era cu gandul la Dragnea (Joi, 23 noiembrie 2017, 18:43)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Carmen Dan se gandea la Dragnea cand l-a acuzat pe ala de agresiune sexuala?
    • +9 (9 voturi)    
      Cu studii la Spiru Haret ce-ati vrea ??? (Joi, 23 noiembrie 2017, 19:08)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Unde credeti ca au studiat avocatii P$D-istilor ??? Ca oamenii seriosi cu studii pe bune nu se incurca cu ei. Tudorel a facut si el un Stefan Gheorghiu. Intrat pe baza de dosar, nu pe baza de invatatura.
    • +7 (7 voturi)    
      doua reclamatii (Joi, 23 noiembrie 2017, 19:53)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Doamna avea de fapt 2 reclamatii deja facute; una pentru Prepeleac asta pentru inducere in eroare a organelor judiciare, santaj si constituire grup organizat si alta pentru cineva apropiat cand o fi la mititica pentru folosire abuziva a functiei de sef partid in scop sexual. Dintr-o eroare materiala a incurcat reclamatiile. Prepeleac poate cere despagubiri.
  • +19 (19 voturi)    
    metoo? (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:09)

    nick24 [utilizator]

    se poarta
  • +25 (25 voturi)    
    Blonda e ea insasi (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:12)

    Bogdan_100 [utilizator]

    o "eroare materiala" Omul complet nepotrivit la locul cel mai nepotrivit.
    • +11 (11 voturi)    
      tuta satului ... (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:46)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      tuta satului ...
    • +8 (8 voturi)    
      Comment sters de user (Joi, 23 noiembrie 2017, 19:13)

      Un Nene [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

      • +5 (5 voturi)    
        Prietena Cu Un Condamnat Penal (Joi, 23 noiembrie 2017, 21:22)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

        Deh, fetile bune( de musca) ie amorezate de baietii rai
  • +26 (26 voturi)    
    LOL (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:14)

    aladdin [utilizator]

    De ce functie a abuzat in scop sexual? De cea erectila?
    • +19 (19 voturi)    
      Se mai intampla (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:30)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      E ca si cu travail = tramvai

      A vrut sa zica folosirea abuziva a functiei sexuale
    • +7 (7 voturi)    
      asta (Joi, 23 noiembrie 2017, 18:34)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      cu "folosirea abuziva a functiei in scop sexual" e ca intr-un banc.
      suna o batrana la 112 : "alo, 4 barbati mi-au spart casa si au intrat peste mine. 3 vor sa fure si unul sa ma violeze. veniti urgent si arestatii pe aia 3".
      deh mai Parpalea. daca nu ti-ai folosit "functia" cum trebuie, ai parte de reclamatii de la Carmencita lui Pablito.
  • +20 (22 voturi)    
    „act ratat” (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:22)

    temp [utilizator]

    Asta, în psihanaliză, se numește un „act ratat”.
  • +25 (25 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:22)

    [anonim]

    • -9 (9 voturi)    
      esti (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:47)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui

      zegzid, draga. Ai grija ce vorbesti.
  • +21 (21 voturi)    
    Obsedata femeie (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:24)

    aniod [utilizator]

    Foarte bine ca au pus-o ministru.
  • +21 (21 voturi)    
    proast-o (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:24)

    csan [utilizator]

    da-ti demisa.Cum sa acuzi un om din eroare. Daca ai bun simt placa acasa . Dar nu ai . Stai si pupa-l in ... pe Dragnea.
  • +19 (19 voturi)    
    da, in sensul ca a gresit persoana (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:25)

    Maniu [utilizator]

    hai, va place bei care n-ati iesit la vot, cum se poate pune mana pe o tara intreaga numind in functii neamurili si amantili? De manual! Se va studia in tarile civilizate, cum a disparut un popor ca nu s-au dus niste momai la vot in anul 2016. Macar iesiti bei in piata, aratati ca aveti viata!
  • +19 (19 voturi)    
    Nu,adevarul este ca..... (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:33)

    gigiN [utilizator]

    ...".tov secretara" sufera de lipsa de creier,deci este..perfecta in rol de ministru,in mod special-de interne.
  • +10 (10 voturi)    
    o eroare materiala... (Joi, 23 noiembrie 2017, 17:58)

    R.Stoian [utilizator]

    a materiei cenusii. De fapt, fapta a fost incadrata bine pentru ca denuntul respectivului l-a fornicat pe dragnaev.
  • +11 (11 voturi)    
    cum adica? (Joi, 23 noiembrie 2017, 18:30)

    ber [utilizator]

    Il acuzi pe om, il bagi in belea si pe urma zici ca este eroare materiala. Bine ca nu a fost o eroare spirituala.
    • +4 (4 voturi)    
      eeeeee (Joi, 23 noiembrie 2017, 18:39)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ber

      s'au inteles...amiabil.
  • +8 (8 voturi)    
    din greseala? (Joi, 23 noiembrie 2017, 18:36)

    iodixit [utilizator]

    numai la ...biiiip... ti-e gindul!
    daca si asta-i din greseala, inseamna ca faci cam multe greseli, vezi pronume-prenume.
    ce greseli ai mai facut, de care nu stim si care afecteaza pe multi? ceva pe la telemormint, scuze, am gresit, teleorman!
  • +9 (9 voturi)    
    Erori materiale, (Joi, 23 noiembrie 2017, 19:00)

    Coco_papagal [utilizator]

    oboseala, prenume pronume.. nah..cartea nu se invata doar rupand patul.
  • +6 (6 voturi)    
    Cand intreg Dadyotmanul se aproprie cu ciotul (Joi, 23 noiembrie 2017, 19:46)

    Plagarus [utilizator]

    .....pica Dana Capitan de scoala cha-cha / rumba
  • +6 (6 voturi)    
    Mie... (Joi, 23 noiembrie 2017, 20:11)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Mie cel mai mult si mai mult si mai mult imi place poza doamnei ministru. O privire netulburata, ochi blânzi si ceva de genul “am facut-o iar de oaie, dar ce conteaza.” :-)))
  • +1 (1 vot)    
    a (Vineri, 24 noiembrie 2017, 10:05)

    adrian67 [utilizator]

    Vezi madam ca-i ciunga-n par. Dar e de la Daddy, nu de la Parpalea. Si daca-ti sta gandul numai la asta, nu uita ca ai in subordine cateva zeci de mii de organe.