Ce fotografie si-a pus Basescu pe Facebook, de ziua lui: Tort in forma de vapor, cu Popeye Marinarul

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 4 noiembrie 2014, 13:32 Actualitate | Esenţial


Traian Basescu
Foto: Facebook
Traian Basescu a primit cadou de la nepoata lui un tort in forma de vapor, pe care scrie "Biruinta" si pe puntea caruia troneaza Popeye Marinarul, cu o cutie de spanac in mana.

Pe tort scrie "La Multi Ani Bunicule!". Traian Basescu apare in fotografia postata pe contul lui de Facebook alaturi de sotia sa, Maria, si de nepoata lor, Sofia Anais.

Traian Basescu implineste, marti, 63 de ani. S-a nascut in 4 noiembrie 1951, la Murfatlar, in judetul Constanta.   El este din 2004 presedintele Romaniei, ales din partea Aliantei DA, reales in 2009 din partea PDL. Anterior, din iunie 2000 pana in decembrie 2004, a fost primar general al municipiului Bucuresti, ales din partea PD.

In 2001 a castigat in cursul alegerilor interne presedintia Partidului Democrat, inlocuindu-l pe Petre Roman. A fost copresedinte al Aliantei Dreptate si Adevar, formata din PNL si PD in 2003. In urma retragerii lui Theodor Stolojan (PNL) din cursa, Traian Basescu (PD) a devenit candidatul Aliantei DA pentru presedintia Romaniei. La alegerile prezidentiale din 2009 a fost reales presedinte al Romaniei pentru un mandat de 5 ani, invingandu-l pe Mircea Geoana (PSD).

La 1 ianuarie 2007, in timpul mandatului sau de presedinte, Romania a aderat la Uniunea Europeana.

Sursa: Wikipedia








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9009 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    La multi ani! (Marţi, 4 noiembrie 2014, 13:37)

    DaniAndi [utilizator]

    LMA marinarule!

    Pensie usoara :)
    • +4 (4 voturi)    
      Pensie intreaga! (Marţi, 4 noiembrie 2014, 15:38)

      Florin Cj [utilizator] i-a raspuns lui DaniAndi

      Vor stramba unii din nas, dar chiar merge asta cu "pensie intreaga" :D
    • +3 (3 voturi)    
      Pensie intreaga! (Marţi, 4 noiembrie 2014, 15:38)

      Florin Cj [utilizator] i-a raspuns lui DaniAndi

      Vor stramba unii din nas, dar chiar merge asta cu "pensie intreaga" :D
  • +20 (22 voturi)    
    La multi ani! (Marţi, 4 noiembrie 2014, 13:42)

    fit [utilizator]

    La multi ani si din partea mea! Cel mai adevarat om si cel mai adevarat presedinte! Cel mai potrivit presedinte, avand in vedere conditiile vitrege pentru democratie si justitie din Romania! Omul providential pe care nu l-au meritat romanii! Omul care a vrut sa forteze lucrurile in sensul bun, dar ce pacat ca turma de romani nu a dorit acest lucru! Turma de romani isi doreste in continuare coruptia mare pentru ... coruptia mica!!!
  • +18 (18 voturi)    
    vine mafia (Marţi, 4 noiembrie 2014, 13:46)

    RTK [utilizator]

    La cum se anunta lucrurile (plagiatorul presedinte) o sa-l regretam pe Basescu.
    Cu bune cu rele a fost singurul care a tinut piept mafiei PSD, a sprijinit justitia si ne-a tinut alaturi de UE.

    Contrar, cu plagiatorul o sa vedem mafia lucrand in liniste (vremea lui nastase, iliescu), justitia facuta terci si apropierea de rusi.

    O sa avem presedintele pe care-l vrem.
    • +6 (6 voturi)    
      :)) (Marţi, 4 noiembrie 2014, 15:05)

      I [utilizator] i-a raspuns lui RTK

      eu cred ca il regretam deja pe Boc. Unde e Boc cu loganul sa puna el paharul cu apa in parbriz si sa mai inaugureze "doar" 50 de km de autostrada? Nu l-am vazut pe Ponta facand asta. Au inaugurat ceva imediat dupa ce au venit la putere, ce a mai ramas de la Boc, si de atunci nimic.
    • 0 (0 voturi)    
      Basescu a tinut cu romanii (Marţi, 4 noiembrie 2014, 19:43)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui RTK

      spre deosebire de Iliescu care a tinut cu partidul si Constantinescu care nu a putut sa se hotarasca cu cine sa tina.
      La multi ani bunicule! Imi place privirea micutei.
  • +21 (21 voturi)    
    La multi ani, domnule presedinte! (Marţi, 4 noiembrie 2014, 13:55)

    mcv [utilizator]

    Foarte putin timp va trece pana cand o sa "cupleze" oamenii ce-au avut si n-au stiut sa pretuiasca. Va doresc tot binele din lume si va rezerv din partea mea cele mai bune ganduri. Va apreciez si va respect.
  • -23 (25 voturi)    
    Cat de jenant ... (Marţi, 4 noiembrie 2014, 14:02)

    Velma Kelly [utilizator]

    No comment.
    • +3 (3 voturi)    
      Nu te teme (Marţi, 4 noiembrie 2014, 15:40)

      Mari.an [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      Nu te teme si nu te mai jena ... directia spre care ne duce Ponta nu-ti va da sansa sa te bucuri si tu de un "La multi ani, Bunicule"
  • +21 (21 voturi)    
    Felicitari (Marţi, 4 noiembrie 2014, 14:07)

    Daniels22026 [utilizator]

    La multi ani domnule presedinte!
  • +8 (8 voturi)    
    La multi ani capitane ! (Marţi, 4 noiembrie 2014, 14:21)

    batmanss [utilizator]

    Mai fa un ultim efort si taie-i coada la pisic , daca e nevoie , castreaza-l ! Ne-am saturat de smiorcaiturile lui mincinoase ! Lasa tara pe maini bune , nu pe mâinile mafiotilor pesedisti !
  • +4 (4 voturi)    
    La multi ani (Marţi, 4 noiembrie 2014, 14:41)

    AlexRatoi [utilizator]

    cu un vin din locul nasterii )
  • +9 (9 voturi)    
    LA MULTI ANI - SINGURULUI adevarat Presedinte (Marţi, 4 noiembrie 2014, 14:49)

    Luke1 [utilizator]

    al Romaniei !

    Sa speram ca va continua cariera politica !
    Unul din extrem de putinii poliiticieni in care am incredere - chiar si cand nu sunt de acord cu el :)

    La Multi Ani Domnule Presedinte !
  • +4 (4 voturi)    
    hehehe, (Marţi, 4 noiembrie 2014, 16:54)

    nash pandelica [utilizator]

    nu'si pierde umorul.
    f. bine, la multi ani.