Ioana Basescu a dat in judecata Antena 3, dupa ancheta postului de televiziune privind terenul de la Nana

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 15 mai 2014, 21:39 Actualitate | Esenţial


Fiica cea mare a sefului statului, Ioana Basescu, a dat in judecata postul de televiziune Antena 3, procesul avand obiectul "actiune in raspundere delictuala" si urmand sa se judece la Tribunalul Bucuresti, anunta Mediafax. Demersul Ioanei Basescu vine dupa ce postul Antena 3 a difuzat mai multe emisiuni in care a fost mediatizata o ancheta jurnalistica legata de terenul achizitionat de aceasta la Nana, dar si de presupuse legaturi de afaceri ale fiicei presedintelui.

Actiunea in instanta a fost inregistrata la 5 mai si nu a primit, deocamdata, un prim termen de judecata.

In procesul cu SC Antena 3 SA, fiica cea mare a lui Traian Basescu va fi reprezentata de societatea de avocatura Badea, Popa si Asociatii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


7136 vizualizari

  • +19 (27 voturi)    
    Poate se mai potolesc mincinosii... (Joi, 15 mai 2014, 21:52)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ... si se apuca sa spuna si despre patron cate ceva, ca daca ar fi dupa ei, zici ca tot ce nu merge in Romania e din cauza lui (familiei) Basescu...
    Sa ne mai scuteasca Antenele, ca n-om fi o tara de tampiti !
    • -17 (19 voturi)    
      mafia trebuie demascata (Vineri, 16 mai 2014, 2:34)

      AIKO100 [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Cei de la postul Antena 3 si-au facut datoria si au demascat mafia imobiliara.
      • +5 (7 voturi)    
        Corect (Vineri, 16 mai 2014, 7:54)

        cmg_george [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

        Corect, mafia trebuie demascata dar vezi tu... cainele nu musca mana ce-l hraneste!
      • +6 (6 voturi)    
        ICA? (Vineri, 16 mai 2014, 10:28)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

        Acolo nu e mafie imobiliara.? Acolo simtul datoriei nu functioneaza?
      • +4 (4 voturi)    
        Demascare (Vineri, 16 mai 2014, 12:08)

        Encounter [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

        Demascarea se face cu dovezi, ca urmare a unei investigatii (chiar si jurnalistice), nu cu improscari aiurea cu noroi.
      • +1 (1 vot)    
        inafara de antena3&romania tv la ce te mai uiti? (Vineri, 16 mai 2014, 14:54)

        toleranta [utilizator] i-a raspuns lui AIKO100

        Sau...mai citesti si tu ceva? Mafia imobiliara ( a se vedea si cum a vandut Mazare terenuri din Constanat centru ) si nu numai imobiliara trebuie demascata. Corect. Si cine impiedica tb asta? Basescu? Tu nu vezi ca tocmai ce doreste Basescu - demascarea coruptilor si respectarea statului de drept - este aratat pe dos la Antena3 si Romania tv? Ei, era o intrebare retorica. Nu vezi, nici tu, nici " cei....dar multi" ( recunosti citatul incomplet, sper ). Cine naiba a mai pomenit sa se instituie comisie parlamentara pentru o persoana fizica, care nu face parte din sistemul bugetar? Nu exista justitie? De ce nu au dat-o in judecata pe Ioana Basescu, daca existau motive? I se facea dosar penal, daca era cazul si cu asta basta! Ce atata balci la tv-uri pe tema asta? E pt voi astia, sa va abureasca ( deja v-a aburit cu altele, sunteti victime clare ). Pacat ca din cauza voastra vom suferi si noi ceilalti, care nu putem fi manipulati, pt ca suntem mai informati si mai rationali.
  • +19 (27 voturi)    
    asta e calea (Joi, 15 mai 2014, 22:22)

    nash pandelica [utilizator]

    ar trebui ca toti ce atinsi in onoare de improscatorii de la latrina, ar trebui sa bombardeze latrina cu procese.
    daca cna nu'i amendeaza, sa'i amendeze justitia.
    si nu cu mii, ci cu milioane.
    ziua si procesul.
    • -18 (22 voturi)    
      sigur (Joi, 15 mai 2014, 23:26)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      numai sa aiba si dovezi, fiindca celebrul "nu-i adevarat" e cam subtire :)))
      • +8 (8 voturi)    
        pff (Vineri, 16 mai 2014, 9:22)

        hollow [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        În caz că nu știai, e exact invers: când acuzi pe cineva de ceva, inclusiv într-o ”anchetă jurnalistică”, trebuie să ai TU dovezi că respectivul a făcut ce spui că a făcut, nu invers.
        V-a spălat bine pe creier Latrina.
      • +9 (9 voturi)    
        Intr-o tara civilizata (Vineri, 16 mai 2014, 10:24)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Cel care acuza trebuie sa aduca dovezi nu cel acuzat. Tu ce dovezi ai ca nu ai furat in saptamana trecuta ? La a3 s-au prezentata doar insinuari si nici un document real. Foarte bun demersul de a-i duce in justitie. Ei au asumat asa ceva dar pentru ei calomnia e o arma politica pentru care sunt dispusi sa plateasca. nu le pasa daca pierd procesul. propaganda conteaza.
        • 0 (0 voturi)    
          ai dreptate! (Vineri, 16 mai 2014, 15:13)

          toleranta [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          o data ce te-au terfelit in fata "spectatorilor de la circ", care oricum nu verifica din alta sursa ceea ce aud la antena3, nu te mai "speli" cu nimic.
          dar...acesti spectatori sunt deja indoctrinati. poate sa se scrie in toate ziarele, sa se spuna la toate celelalte posturi tv ca antena3 e o cloaca si debiteaza numai minciuni, ca nu are alt subiect de abordat decat "basescu", degeaba..."au ramas asa", un fel de roboti/zombi/mutanti...niste fiinte care nu au in minte decat ura si dispret fata de Basescu, indiferent ce zice si face ( chiar daca e bine). totusi, e bine sa fie dati in judecata pentru calomnie. pedeapsa nu ar trebui sa fie doar materiala. ar trebui sa ii oblige sa puna bannere in toate orasele cu hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila, plus scuzele publice in media.
      • +3 (5 voturi)    
        Trezeste-te (Vineri, 16 mai 2014, 12:07)

        Encounter [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Ioana nu-i Eba! Daca ai avea ochii deschisi bine si nu impaienjeniti de laturile de la a3, ai fi vazut deja ca Ioana stie despre ce vorbeste, asa ca sunt 100% sigur ca in fata justitiei latrina3 o sa o incaseze direct peste bot! Ce fac ei nu e jurnalism si ar trebui sanctionat, sau macar ar trebui sa fie obligati sa spuna clar ca ce fac ei e fictiune, iar orice asemanare e fortata si nu are neaparat legatura cu realitatea!
    • -19 (23 voturi)    
      ziaristii trebuie să taca! (Joi, 15 mai 2014, 23:31)

      basilicus [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      sau sa laude realizările decadei Basescu. Tertium non datur!
      • +6 (6 voturi)    
        Nu tacerea e solutia! (Vineri, 16 mai 2014, 7:42)

        Dana Bob [anonim] i-a raspuns lui basilicus

        Nu, ziaristii nu trebuie sa taca dar nici nu trebuie sa intoxice sau sa dezimformeze!
      • +6 (6 voturi)    
        "lauda" nu trebuie sa se refere (Vineri, 16 mai 2014, 8:16)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui basilicus

        la familie si nu se face cu injurii.
        cand acuzi, atunci tre' sa prezinti documente
        cand ii arati meritele lui boc, nu'i arati c'ru la dus...
        dar, la voi la basilica, unde preafericitul ii ridica osanale lui tonta, speranta neamului romanesc, orice merge.

        https://www.youtube.com/watch?v=tW9711nOz5o
      • +6 (6 voturi)    
        Exista si a treia solutie (Vineri, 16 mai 2014, 10:27)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui basilicus

        Sa spuna adevarul. Dupa injuraturile zilnice ale sectantilor de la a3 mai curand regula e sa injuri familia Basescu. Banul scuza totul si cand esti ziarist cu 4 clase trebuie sa faci orice pentru o paine.
      • +3 (3 voturi)    
        De fapt (Vineri, 16 mai 2014, 12:03)

        Encounter [utilizator] i-a raspuns lui basilicus

        De fapt, acest "cale de mijloc nu exista" a fost transformat de iubitii tai antenisti (preluat de la bunicuta Iliescu) in "cu noi sau impotriva noastra" si utilizat intens impotriva tuturor celor ce nu practica pupatul dosului! Asa ca lasa ipocrizia si mai uita-te in oglinda.
  • -7 (7 voturi)    
    NAA.....NANANA (Vineri, 16 mai 2014, 10:03)

    PARSOR [utilizator]

    NAA.....NANANA
    • +3 (3 voturi)    
      canti fals (Vineri, 16 mai 2014, 13:32)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui PARSOR

      ca diploma de doctor in drept :)
    • +1 (1 vot)    
      sunteti intoxicati, fratilor! (Vineri, 16 mai 2014, 15:17)

      toleranta [utilizator] i-a raspuns lui PARSOR

      Ce veti spune daca Ioana Basescu va castiga procesul? Ca a aranjat Basescu? Pun pariu ca asa va va imbrobodi antena3. E greu cu voi! Dar si cu noi, ca vom plati din cauza voastra!
  • 0 (0 voturi)    
    !!! (Sâmbătă, 17 mai 2014, 18:38)

    Raluca.H [utilizator]

    In curând o sa vad toată lumea ilegalitățile făcute cu acele terenuri.
  • 0 (0 voturi)    
    . (Luni, 19 mai 2014, 11:52)

    DeLove [anonim]

    Pe principiul cine se scuza se acuza, Ioana Basescu incearca sa musamalizeze exact asa cum a facut ani la rand tatal ei.