Interceptari in dosarul de coruptie al lui Puiu Popoviciu in care apare numele lui Traian Basescu. Administratia Prezidentiala: Afirmatiile omului de afaceri, "nepermise si regretabile inventii"

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 17 ianuarie 2013, 17:24 Actualitate | Esenţial


Traian Basescu afirma, intr-un comunicat de presa, ca nu a avut niciodata "intrevederi sau convorbiri private" cu Puiu Popoviciu, dupa ce postul de televiziune Romania TV a publicat o stenograma a unei convorbiri telefonice in care omul de afaceri se lauda ca l-a scapat de puscarie pe actualul presedinte, in dosarul Flota, in 2004.

"Presedintele Romaniei, domnul Traian Basescu, respinge afirmatiile domnului Gabriel-Aurel Popoviciu, asa cum reies din interceptarile mentionate, si le considera nepermise si regretabile inventii si incercari ale unei persoane de a se folosi de numele domniei sale in vederea obtinerii unor favoruri (asa cum, de-a lungul timpului, au facut si alte persoane)", se arata intr-un comunicat de presa al Administratiei Prezidentiale.

Potrivit sursei citate, "Traian Basescu nu a avut niciodata intrevederi si convorbiri private cu domnul Gabriel-Aurel Popoviciu, singurele momente care ar fi putut prilejui un eventual contact direct fiind reuniunile publice la care a luat parte si domnul presedinte Traian Basescu".

Romania TV a publicat joi o stenograma a unei convorbiri telefonice
in care Puiu Popoviciu sustine ca Traian Basescu ar fi urmat sa fie arestat, in iulie 2004, "sub influenta lui Nastase". "Trebuia sa fie arestat pe 19 iulie 2004, sub influenta lui Nastase. Eu l-am scapat", ar fi spus omul de afaceri, potrivit stenogramei atribuite de Romania TV DNA.

Iata mai jos fragmentul din stenograma:


  • Popoviciu: Am un amic pe care, dintr-un anumit joc de... cred ca stie Cornel istoria. L-am scapat de puscarie, de arestare. Trebuia sa fie arestat pe 19 iulie, 2004, sub influenta lui Nastase (vorbeste in soapta) ...Traian Basescu.
  • Serban: Traian Basescu!
  • Popoviciu: De aia ma bag, Eu l-am scapat!
  • Motoc: Dosarul Flota!
  • Popoviciu: Avand o relatie foarte apropiata la vremea aia cu Talpes, nu stiu ce... Treaba...el stie foarte bine! Eu l-am anuntat, ca i-am dat vestea. A, din cauza acestui subiect, eu am fost la el ultima data, desi cu membrii familiei lui m-am vazut destul de des si am o relatie foarte buna. Chiar jenant, aia mare...
  • Serban: ...da
  • Popoviciu: Ioana imi spune "sarut-mana" are si ea o varsta, e mai mare ca fiica-mea. Nu-s popa!
  • Motoc: (rade)
  • Popoviciu: Cand m-am dus la el in noiembrie, anul trecut si am stat. Relatia-i foarte misto, repet! Bem un whisky, nu stiu ce... Am stat la birou doua ore si jumatate de... Dupa douazeci de minute statea la birou, eu in fata, pe unu din cele doua scaune, dupa vreo douazeci de minute de discutii, asa, a spus: "Bei un whisky? "Dom'le, daca-i gratis si-i cu gheata, da,da!"

Omul de afaceri Gabriel "Puiu" Popoviciu si fostii sefi de la DGIPI si DGA, Cornel Serban si Petru Pitcovici, au fost trimisi in judecata,
in decembrie 2012, pentru fapte de coruptie in legatura cu tranzactionarea la un pret subevaluat a unui teren de 224 de hectare de la Universitatea de Stiinte Agronomice din Bucuresti.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8569 vizualizari

  • -17 (41 voturi)    
    Recunoastere (Joi, 17 ianuarie 2013, 17:34)

    xrogo [utilizator]

    Nici pe Sorin Blejnar nu-l cunostea mister Basescu,de aia la telefon il numea "Sorine",asa ca eu il cred ca nu s-a intalnit nici cu Popovici,doar el nu poate sa minta,el este cel mai cinstit roman.
    • +11 (19 voturi)    
      exemplu prost ales (Joi, 17 ianuarie 2013, 17:55)

      omidius [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Puteai sa cauti si tu un exemplu mai bun. Nu zic ca Basescu nu minte. Dar daca pe seful ANAF il chema Sorin Blejnar, cum ai fi vrut sa-i spuna la telefon, 'Victore'? Sau sa poate toata convorbirea numai cu adresari politicoase "domnule Blejnar"?
      Faci referire la o convorbire banala intre seful unei institutii -ANAF- care ii prezenta o informare Presedintelui. Iar daca citesti stenograma aia fara ochelari speciali anti-Basescu, nu o sa gasesti lucruri de reprosat.
    • -13 (37 voturi)    
      Si nici... (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:07)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      -Nu a fost securist la Anvers
      -Nu a vandut vreun vapor
      Etc...etc...
      Si are si NUP!.
      • +21 (25 voturi)    
        Si nici Vacaroiu nu a semnat vanzarea flotei! (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:17)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        Si nici devalizarea bancilor incepand cu Bancorex, si nici instrainarea tuturor resurselor de petrol si gaze ale tarii prin Petrom si Petromidia, si nici pauperizarea controlata a Romaniei pentru a o putea conduce, si nici mafionalizarea tarii nu sunt opera lui Iliescu si bolsevicii lui din USL.
        Le-a facut Basescu, asa va prosteste Felix via Antena 3!...
        • -12 (14 voturi)    
          Nene Mariane... (Joi, 17 ianuarie 2013, 21:10)

          cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          1.Bancorex+Petrom+Petromidia=contracte votate de Parlament.
          Ia uita-te matale printre parlamentarii de atunci...Nu o sa mai votezi ungureni,parol..
          2.Antene@Felix versus colonello minoritariu @B1....ce cosmar...
      • +21 (23 voturi)    
        Calomnie contra lui Nastase! (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:18)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        Adica tipul asta spune ca Nastase intervenea in Justitie? Calomnie! Cred ca se urmareste mentinerea martirului neamului Adita in continuare la Jilava! Nu cadeti in cursa!
        PS; apropo, Cristi las-o mai incet cu vapoarele; si ultimul om stie ca le-a vandut Vacaroiu, ba inca o comisie parlamentara condusa de un liberal, Raymond Luca parca-l cheama l-a scos pe Basel nevinovat! E adevarat ca tradatorul de Luca n-a mai ajuns in parlament, dar bietul Crin s-a prins prea tarziu ca era din grupul diversionist al lui Chili si Tari...
    • +22 (28 voturi)    
      si daca l-ar cunoaste care ar fi problema? (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:10)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      toata Romania il cunoaste pe infractorul Adrian Nastase, pe securistul turnator Felix Voiculescu, pe criminalul Ion Iliescu, etc

      a cunoaste pe cineva nu e egal cu a fi complicele cuiva, asa cum sugereaza slugile USL din presa
      • +8 (16 voturi)    
        problema e (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:27)

        derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        ca in martie 2009 puiu popoviciu a fost arestat/retinut de dna impreuna cu niste ofiteri de la varful 2.15

        ca in aceeasi zi basescu a iesit cu o declaratie f. explicita in care deplangea faptul ca in tara asta sunt arestati "investitorii corecti" iar in ziua urmatoare popoviciu a fost eliberat;

        ca ioana basescu a facut cteva sute de mii de euro din contracte notariale incheiate pe apartamentele din cartierul baneasa - in conditiile in care baneasa este o "investitie" identica cu cea facuta de dan voiculescu pe terenul ministerului agriculturii;

        si nu, nu sunt sustinator usl - daca basescu ar mai candida acum inca o data eu l-as vota fara ezitari pt. ca sunt sincer convins ca s-a lasat de golanii si ca oricum a facut mai putine decat sunt usl-stii predispusi sa faca;

        dar sa sustii ca relatia lui popoviciu cu basescu ar fi una de simple "cunostinte" - pana si mie mi se pare cam mult :)
        • 0 (2 voturi)    
          ba da (Vineri, 18 ianuarie 2013, 16:09)

          rider [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

          esti USL-ist. Doar ai vorbit impotriva Presedintelui si impotriva opozitiei.

          nu stiai ca daca vb impotriva cuiva (Base, PDL, etc) esti obligatoriu cu ceilalti? nu stiai ca asa esti calificat de unii (PDL)?
    • +10 (12 voturi)    
      Cind a avut loc interceptarea, in ce an? (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:09)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Cind a avut loc interceptarea convorbirii in care Puiu Popoviciu s-a laudat ca l-a scapat de puscarie pe Traian Basescu?

      Se pomeneste in convorbire de o data la care Traian Basescu urma sa fie arestat. La ce distanta in timp de ziua de 19 Iulie 2004 a avut loc inregistrarea?
    • -9 (11 voturi)    
      Pe acoperis notarul statea.... (Joi, 17 ianuarie 2013, 21:17)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Era un notar cinstit.
      In Vrancea nu a muncit decat o zi,pt CV.
      Din ziua aia 800.000 eur au fost de ajuns sa cumpere un acoperis la popovicel.
      Ionela basel...
  • +18 (30 voturi)    
    Oricine se poate lauda ca este influent (Joi, 17 ianuarie 2013, 17:35)

    Cristiann80 [utilizator]

    Asa cum a aspus si Bogdan Chireac, sunt doar speculatii de presa deoarece ala sau altii ,la telefon pot spune orice, se pot lauda cu orice nume influent din politica. Sunt laudele lui Popoviciu in conversatie cu alta persoana. Pana la a fi adevarat este cale luuuunga . Nu cred nimic din tot ce s-a spus, am ascultat cu atentie stirea, am vazut stenofgrama cu convorbirea celor doi. Concluzia: orice om de afaceri se poate lauda cu faptul ca il cunoaste pe Presedinte, premier, ministru….va aduceti aminte de cazul altui afacerist din PDL care tot la telefon se lauda ca o cunoaste pe Udrea si ca o sa vorbeasca cu ea ……bazaconii sunt toate aceste “descoperiri” puse la dosar! Nu vad nicio vina a celor pomeniti in diverse discutii de catre diverse persoane! Oricine poate face asta daca are tupeu sau urmareste un scop anume
    • -6 (12 voturi)    
      ah, da...? :D (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:13)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      De AIA acum ceva vreme (pe cand PD era "pe cai mari" si isi manifesta grobianismul peste tot) Basescu a spus (in legatura cu aceleasi infractiuni ale lui Popoviciu) ca "e bine ca exista astfel de investitori" (nu-mi amintesc exact citatul - insa sensul era acesta)??!!

      Si asta, FIX intr-un context in care ceea ce a zis putea f. usor sa fie "presiune asupra organelor de ancheta"?!!
  • +22 (34 voturi)    
    fariseism (Joi, 17 ianuarie 2013, 17:40)

    pragmatism [utilizator]

    Oricine poate spune ca e prieten si cu Papa de la Roma. Nu uitam ca asta-vara si numele lui Ponta aparea intr-o stenograma in care il invita la o cafea pe procurorul din CSM acuzat de trafic de influenta care viza numirea in functia de procuror general ... si ce s-a intamplat??? Ghita TV rastoarna acum cuvintele intr-un cancan pueril.
    • +18 (24 voturi)    
      televiziunile USL inventeaza stiri cu Basescu (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:07)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      Antena 3, Romania TV si Realitatea TV exista pt ca Basescu e presedinte, altfel nu ar avea subiect de discutie.

      desi USL e la putere de aproape 10 luni la televiziunile "de stiri" se vorbeste tot despre Basescu desi presedintele NU spune absolut nimic.
      • -11 (17 voturi)    
        ei, na...? (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:15)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        Citatul la care m-am referit mai sus (laudele lui Base la adresa lui Popoviciu) NU au aparut pe la "televizuinile USL" - ci fix AICI, pe Hotnews, publicatie pedist-basista!! >:
    • +17 (21 voturi)    
      mda...... (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:44)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      ....mi se face si frica pentru ca si eu am vorbit la telefon cu mai multi amici si le-am povestit cum am salvat un motan cazut in k...buda si se mai numeste si felix (nu este gluma).
      Vreau sa fac specificarea ca motanul felix salvat de mine nu are nicio legatura cu......... mai bine tac.
  • -14 (32 voturi)    
    Si crede cineva vreo iota... (Joi, 17 ianuarie 2013, 17:41)

    finutza [utilizator]

    ... din comunicatul Presedintiei? Hai sa fim seriosi...
    • +15 (19 voturi)    
      Corect! (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:05)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Credem numai latrinele TV, si declaratiile lui Ponta.

      Dincolo de acest aspect, al credibilitatii, nu prea se intelege cum l-a scapat Popoviciu pe Basescu de puscarie? Adica, tot din stenograme/convorbiri reiese ca Nascase era chitit sa-l bage la inchisoare, avea justitia la mana, toate parghiile si.. uite domnule, deodata nu mai poate sa o faca, pentru ca Popoviciu il salveaza pe Basescu. Mare minune!!! A vrut si Nascase sa bage un corupt la parnaie si nu a putut din cauza lui Popoviciu.

      Trebuie sa fii tare destept sa stai sa crezi ce spune un Ponta sau o latrina tv ceva. Dar .. asta e viata.
    • +9 (11 voturi)    
      Multumim (Joi, 17 ianuarie 2013, 21:02)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Cineva-ul ala, care nu crede nici o iota, nu cumva e uslamist?! Cine-l crede pe uslamist?! Nici voi intre voi nu va credeti si nu va respectati.

      Oricum, multumim pentru comentariu. Se zvoneste ca uslamismul se apropie de implozie. Sa ne tii la curent cu parerile tale documentate si cu procesul lui Dan Voiculescu. Cica o sa fie si el condamnat politic.

      In caz ca se desfiinteaza Antena 3, te invitam la desene animate. USL-ul a achizitionat deja canalul Disney.
    • +6 (8 voturi)    
      Ti-ai pregatit paharul cu bautura si umbreluta? (Joi, 17 ianuarie 2013, 21:22)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      E subiectul tau preferat: Basescu - flota.
      La pasiunea care te anima ai putea sa fii ceva mai activa.
      • -1 (5 voturi)    
        Acum... (Vineri, 18 ianuarie 2013, 13:55)

        finutza [utilizator] i-a raspuns lui ty

        ... am trecut la casti si blues-uri. E inceput de weekend.
    • -1 (1 vot)    
      iota (Vineri, 18 ianuarie 2013, 13:09)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      pe care tre' s-o crezi e in alta parte ...
      special iotita pentru cei ca tine:
      comunicatul guvernului referitor la concluziile Comisiei de la Venetia.
      ia-l de-acolo, ti s-a servit pe tava, adevar 100%.
      ei, si ce daca comunicatul guvernului acoperea doar 1% din documentul Comisiei de la Venetia, n-o sa stam acum sa ne impiedicam de asemenea fleacuri.
      • +1 (3 voturi)    
        Iar, la gramada... (Vineri, 18 ianuarie 2013, 13:58)

        finutza [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

        @ Alius
        @ Daniels22026
        @ ty
        @ Gobelin

        Am inteles, voi credeti...
        Dar repet, hai sa fim seriosi!
  • +13 (19 voturi)    
    ... (Joi, 17 ianuarie 2013, 17:56)

    ApH [utilizator]

    Sa vezi acum cum, brusc, ii revine si lui Nastase memoria! Sa fim seriosi, daca puteau sa-l lege atunci (era deja pe val ca primar al Bucurestiului si in conflict cu PSD) sunt sigur ca o faceau indiferent de cine intervenea...
    • +1 (1 vot)    
      daca puteau (Vineri, 18 ianuarie 2013, 16:16)

      rider [utilizator] i-a raspuns lui ApH

      sau daca au vrut!
      eu asa gandesc....pentru ca toti sunt in aceeasi (ascunsa de ochii lumii) gasca!
  • +1 (15 voturi)    
    Facatura (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:11)

    mircea_cjn [utilizator]

    Se vede ca e facatura din faptul ca autorul (facaturii) baga detalii cat mai picante, sa fie credibil! Aia cu whisky-ul! In general, barosani din astia de calibru , gen Popoviciu nu bat din clanta aiurea...
    • +1 (1 vot)    
      Mie mi se pare mai picanta... (Vineri, 18 ianuarie 2013, 14:00)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      ... aia cu Ioana. Iar dac-ar fi adevarata... poate nici n-a dat 800.000 - 1.000.000 euro pe apartamentul ala de sute de metri patrati. Ca deh, orice om se mai induioseaza...
  • +13 (21 voturi)    
    minte, 'domne! (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:14)

    __alex__ [utilizator]

    io l-am scapat de puscarie! ( cu ajutoru' lu Nelu, din schimbu' doi )
  • -1 (15 voturi)    
    Mda (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:17)

    kid_rahova [utilizator]

    toti o apa toti o apa si-un pamant...sau credeti ca presedintele e flawless ?
    • -5 (13 voturi)    
      In mod sigur e flatulentzless ! (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:12)

      it_s__not_news [utilizator] i-a raspuns lui kid_rahova

      Numai berea da flatulente, uischiu nu !

      Vad ca cei pro-Base sint foarte convinsi ca idolul lor e curat ca lacrima. Sa-i intrebati pe cei din primaria Bucuresti daca, pe timpul lui Base, a fost o singura licitatie pe bune.

      Dar, ce sa faci: o tara de hoti, condusa de hoti.
      • +2 (2 voturi)    
        In asteptare: Flota, Mihaileanu, Trafic de arme (V (Vineri, 18 ianuarie 2013, 11:27)

        #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator] i-a raspuns lui it_s__not_news

        (...)
    • +3 (9 voturi)    
      Asa spune si Felix, toti sunt la fel!!! (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:19)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui kid_rahova

      Dar ce, noi doi suntem la fel? Unul dintre noi doi este prost de-abinelea...tu!
  • +9 (19 voturi)    
    Mda (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:21)

    tudor74 [utilizator]

    Alta flatulenta mintala marca USL ... chestia asta arata ca pancartele alea de asta vara "Guvernul Boc ma foratat sa ma marit ca sa imi pot hrani copii".
    • -9 (17 voturi)    
      Si totusi (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:47)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

      Din pacate poate fi adevarat la cum e politica romaneasca si chiar omul Basescu.

      Asta spune multe.
      Oricum nu mai conteaza, flota e vanduta, Basescu se bate la ani de presedentie cu Iliescu, numai Ceusescu ii intrece.
      O colectie pe cinste...
      • +11 (15 voturi)    
        Multe spune.. (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:10)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

        ...dar doar pentru prosti. Nu a putut sa-l infunde Nascase pe Basescu pentru ca Basescu bea wisky cu Popoviciu.

        Ia du-te de-l intreaba pe Vacaroiu cu flota aia si vino si ne spune si noua ce-a zis.

        Cat despre "colectie", cineva tot o sa se bata la ani de presedintie cu Iliescu, dar asta nu inseamna nimic. Adica daca esti bun presedinte (si nu ma refer la Basescu) si esti ales de doua ori, este trist pentru ca astfel de bati la ani cu Iliescu. Tare judecata. Demna de un usl-as adevarat! Da-mi voie sa te citez: "asta spune multe"!
        • -6 (8 voturi)    
          Cu mine vorbesti? (Joi, 17 ianuarie 2013, 20:41)

          VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          scrie ca mi-ai raspuns mie dar te-ai referit la altceva.

          Imi place cum unii inca mai cred in ingerii din politica romeasca.
          Si va mai mirati de ce sunt aceiasi tot acolo. Sa va traiasca si USLul si PDLul ca voi i-ati votat, nici nu mai conteaza pe cine sprijiniti ci ca ii sprijiniti pe sobolanii paraziti.
          Tu ai reusit sa nu zici nimic,. Aia cu colectia de presedinte era o gluma. Ai mai auzit de asta: gluma?
          Va luati in serios si ii tineti pe securistii astia corupti acolo sus, va mai si certati pentru ei.
            #showComment
  • +9 (15 voturi)    
    Si eu l-am ajutat (Joi, 17 ianuarie 2013, 18:41)

    Trojan.H [utilizator]

    Si eu am marturisit, intr-o convorbire cu amanta, ca l-am facut presedinte. Rog sa se publice stenograma.
  • +8 (12 voturi)    
    Subiect la antena (Joi, 17 ianuarie 2013, 19:46)

    Danavincze [utilizator]

    Acum are ce comenta Gadea vreun an.
  • -4 (10 voturi)    
    ooof ... mi s-au cam inecat corabiile ! (Joi, 17 ianuarie 2013, 21:01)

    the [utilizator]

    vine careva sa ma salveze ?
    dau uischi gratis
    si cu gheatza !
    • -1 (1 vot)    
      doar atat valorezi (Vineri, 18 ianuarie 2013, 13:10)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui the

      cat un uischi?
      nu, nu se merita.
  • -7 (11 voturi)    
    ziceri á la base (Joi, 17 ianuarie 2013, 21:02)

    Montesquieu [utilizator]

    ... nici cu pumnul in plex nici cu palma in figura

    ... jur ca nici pe popoviciu nu-l cunosc

    :)))))))))))))))
    • +11 (13 voturi)    
      Ne dai si niste exemple.. (Vineri, 18 ianuarie 2013, 2:49)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      cu ziceri de-ale lui Ponta? Sa nu spui ca nu ai de unde da exemple..

      Hai cu punctele si parantezele.. Multe fara numar!
    • +2 (4 voturi)    
      Dinu Patriciu a pierdut procesul cu Traian Basescu (Vineri, 18 ianuarie 2013, 10:56)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      "Pumnul care l-a facut presedinte pe Traian Basescu
      Au existat cateva elemente care au contribuit esential la victoria lui Traian Basescu in alegerile din 2009. Celebra caseta cu "palma" presedintelui din campania electorala din 2004 si difuzarea ei in mod obsesiv, pana la anihilarea simturilor si tocirea mesajului, au contribuit negresit la cresterea simpatiei fata de "victima" Traian Basescu."
  • -5 (11 voturi)    
    ... (Joi, 17 ianuarie 2013, 21:06)

    vitan.sandu [utilizator]

    Daca nu il cunostea, de unde stia, atunci cand Popoviciu a fost arestat, ca "omul asta a facut niste investitii", sau cum a ajuns Ioana Basescu sa cumpere un apartament cu pret mare din "vanzari anterioare" tocmai din "investitiile" lui Popoviciu? Nu cumva sunt prea multe coincidente? Zice cineva mai sus "cum era sa-i zica lui Blejnar altfel decat Sorine". Eu cred ca ar fi trebuit sa-i spuna (daca nu il cunostea, cum sustine) simplu: "domnule Blejnar". Nu era mai normal asa? Din pacate la dl Basescu minciunile sunt tot atat de comune precum respiratia.
    • +10 (12 voturi)    
      Cam ca la Ponta, (Vineri, 18 ianuarie 2013, 2:55)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      .. vrei sa spui? Eu cred ca e depasit de Ponta. Sigur, pot fi subiectiv.

      Dar tu fiind obiectiv, spune-ne si noua, celor subiectivi: cum l-a salvat Popoviciu pe Basescu de mana lui Nascase? Si aici nu scuz afacerile banoase ale Ioanei Basescu. Asa cum nu scuz nici apartamentul de 400.000 de eur al lui Antenescu, apartament cumparat dintr-un salariu de senator (salariu furat, ca nu a venit la lucru aproape deloc) si unul de parlamentar european (sotia lui Antenescu), sau afacerile lui Dragnea si al altor multi "baroni locali".
      • -1 (1 vot)    
        Erata. (Vineri, 18 ianuarie 2013, 11:37)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        "ale altor".
  • +2 (4 voturi)    
    stenograme oixelate (Vineri, 18 ianuarie 2013, 8:56)

    liviusmaximus [utilizator]

    cate femei de 30-35 de ani ati vazut spunand "saru' mana" unui barbat de 50-60 de ani ?
    daca zicea de "a mica", poate suna mai plauzibil...
    mama naibii, nici sa inventeze stiri nu-s in stare. asa au luat si CNP-ul baiatului ala si l-au facut fiul "cenusaresei" Nicolaescu:)
  • 0 (2 voturi)    
    popoviciu (Vineri, 18 ianuarie 2013, 11:04)

    consting [utilizator]

    dlor care va venerati sefii si salariile. mai lasati prostiile. uitati-va ca acolitii vostri usl nu sunt in stare sa faca nimic acum se vad minciunile cu care au pus mana pe putere. cu prestatia voastra la tv aservite ati indus romanilor o viata normala pe care numai voi o vedeati. ati sarit arsi ca europa a fost gresit informata cu aservirea justitiei.iata ca se confirma. gadea e campionul anti democratiei. el n-a .... usturoi, nici gura....... . e cazul sa dati cartile pe fata sustineti un conglomerat politic ce se opune democratizarii romaniei.