UPDATE Adrian Nastase a ajuns la sectia de terapie intensiva a Spitalului Penitenciar Rahova/ Mai multi oameni au scandat impotriva fostului premier in fata spitalului Floreasca

de Corina Ionel     HotNews.ro
Marţi, 26 iunie 2012, 20:07 Actualitate | Esenţial


Externarea lui Nastase
Foto: Mediafax
Adrian Nastase a fost externat, marti seara, de la Spitalul Floreasca, si a fost transportat la Spitalul Penitenciar Rahova. Un grup de cateva persoane au scandat in fata spitalului Floreasca lozinci impotriva fostui premier sustinand ca acesta "a fost ascuns in spital" in loc sa-si execute pedeapsa in penitenciarul Rahova.

Adrian Nastase a fost cazat in sectia de terapie intensiva a Penitenciarului Spital Bucuresti Rahova, intr-o camera cu doua paturi si grup sanitar propriu, in care se mai afla un alt detinut, au precizat, marti seara, reprezentantii penitenciarului citati de Mediafax.

La primirea in locul de detentie, fostului premier i-au fost verificate identitatea si documentele de incarcerare, dupa care i s-a efectuat un consult medical.

Nastase a fost apoi informat cu privire la regulamentul de ordine interioara si au fost intocmite documentele operative cu ocazia primirii in penitenciar, dupa care fostul premier a fost repartizat la salon, conform recomandarii medicului de garda.

UPDATE 22.42: Adrian Nastase a ajuns la la Spitalul Penitenciar Rahova

UPDATE 22.26: "Nastase bolsevicule" Mai multi oameni adunati in fata spitalului au scandat impotriva lui Adrian Nastase nemultumiti ca acesta a fost tinut in spital si nu dus in arest la Rahova

UPDATE 22.21 Adrian Nastase este urcat in salvare pentru a fi transportat la Spitalul Penitenciar Rahova

UPDATE 2 (21:10) Medicii de la Spitalul Floreasca au eliberat, marti seara, toate cele trei avize necesare pentru externarea lui Adrian Nastase, informeaza Mediafax.

UPDATE 1 Potrivit Realitatea TV, atat avizul chirurgului cat si avizul medicilor de la terapie intensiva au fost eliberate. Este asteptat avizul medicului cardiolog, aviz ce trebuie semnat de dr. Serban Bradisteanu.

Pentru externare sunt necesare trei avize medicale:
  • avizul medicilor de la terapie intensiva;
  • avizul cardiologului;
  • avizul chirurgului. Potrivit surselor judiciare citate de agentia de presa, acesta din urma a fost deja eliberat.
La ora transmiterii acestei stiri, personalul de securitate al spitalului a blocat accesul pe rampa spre unitatea de primiri urgente.

Tribunalul Bucuresti (TB) a constatat, marti, ca nu exista niciun impediment de punere in aplicare a mandatului de executare a pedepsei de doi ani de inchisoare aplicata in cazul lui Adrian Nastase.

"Astazi Tribunalul Bucuresti a raspuns unei solicitari facute de Politie care ne-a facut cunoscut ca nu pot sa puna in executare mandatul nostru. Judecatorul cauzei a decis astazi ca nu exista un impediment si ca este necesara punerea in executare a mandatului emis de Tribunalul Bucuresti. S-a dispus punerea in executare si continuarea executarii acestui mandat. Solutia nu este definitiva, este supusa recursului in termen de 10 zile de la pronuntare", a declarat marti Laura Andrei, presedintele Tribunalului Bucuresti.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















21575 vizualizari

  • +83 (97 voturi)    
    "rampa spre unitatea de primiri urgente" (Marţi, 26 iunie 2012, 20:15)

    ampersand [utilizator]

    Pe mine mă interesează rampa de ieşiri urgente, cea de intrări urgente doar dacă-i vorba de ministrul rus de interne al României sau de voiculescu - deşi, în acest ultim caz, ar trebui să ne uităm la vreun spital de medicină veterinară.
    • +61 (69 voturi)    
      Legat de targa la maini si la picioare. (Marţi, 26 iunie 2012, 22:40)

      dottore [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      A preferat asta decat sa iasa pe propriile picioare dar cu catuse la vedere.
      • +27 (33 voturi)    
        E randul nostru,iti numaram zilele de puscarie!!! (Marţi, 26 iunie 2012, 23:42)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui dottore

        Dupa aroganta oferita in seara asta, specifica colectionarilor de tablouri, matusi, case, arme, termopane si comisioane, mai crede cineva ca Adrian Nastase a vrut sa se sinucida?...
      • +28 (36 voturi)    
        Bine punctat. (Marţi, 26 iunie 2012, 23:42)

        AlisCuPar [utilizator] i-a raspuns lui dottore

        Habar n-au comunistii de demnitate !
      • +19 (25 voturi)    
        pai dah (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:02)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui dottore

        n-avea cum, ca are buba... la cap
    • +33 (45 voturi)    
      voiciorescu (Marţi, 26 iunie 2012, 22:46)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      ar trebui pus sa platesaca orice tratament, sint convins ca n-a cotizat un cent la sanatate, ca toti conationalii lui, de altfel.
    • -20 (30 voturi)    
      o intrebare... (Marţi, 26 iunie 2012, 22:49)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      nu trebuia sa astepte si ce zice imlu?
      e atat de mare graba?
      nu pun la indoiala vinovatia lui nastase... nici pe departe...
      pun la indoiala circul asta facu si de psd si de pdl...
      dupa cate citesc si pe acest forum lumea vrea "Sange" si exact asta i se da...
      spectacol gratius... care nu dovedeste decat ca justitia nu s-a schimbat cu nimic

      chemi la dna medicii care se ocupau de el ca i-au inventat boli si apoi ceri externarea. pai care medic mai avea curaj sa spuna nu?!

      pun pariu ca medicii nu au inventat boli. sunt suficient de destepti care intre in sintagma (imprumutata din fotbal): "acoperit de regulament"

      cum ziceam totu nu e decat un circ ... de ambele parti... si cel mai rau este, ca acest lucru dovedeste ca nu s-a schimba nimic
      • +38 (38 voturi)    
        Îți spun eu ce s-a schimbat (Miercuri, 27 iunie 2012, 3:24)

        .Ana. [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        De la ridicarea jurnaliștilor de pe stradă pentru publicarea de lucruri pe internet, s-a ajuns ca presa să poată vocifera pe toate tonurile (ca să-ți satisfac gustul pentru imparțialitate) atunci când o situație este neclară, să poată urmări etapele până în cele mai mici amănunte etc.
        Și uite-așa, avem și tu și eu ce comenta, unde comenta, cum comenta.
        Avem de unde afla care este procedura de urmat conform legii, avem de unde afla și când lucrurile deviază de la litera legii, avem și unde întreba de ce.
        Și avem și de unde afla că într-adevăr nu suntem nebuni când știm că este imposibil să îți miști capul lejer și să nu ai o perfuzie când ai o gaură în mușchiul sternocleidomastoidian, dar ni se spune insistent că situația stă exact invers.
        Avem de unde afla că patru plăgi soldate cu străpungerea mușchiului sternocleidomastoidian și știrbirea cartilajului tiroid (fapt schițat de doctor însuși pe o hârtie, pentru jurnaliști) s-au confirmat a fi de fapt o singură rană superficială la nivelul tegumentului, ce a necesitat un pansament subțire și nicio perfuzie.
        Și omul ține singur capul ridicat la verticală, lucru absolut imposibil cu rănile descrise insistent anterior.

        Avem cum și de unde afla toate astea.
        Să știi că nu e puțin lucru.
        Măcar pentru sănătatea noastră mintală.

        Și îți spun eu care medic ar avea curaj să spună ”nu” la o presiune de a da afară din spital un om care e netransportabil : un medic care a uitat că a jurat că bolnavul e mai presus de toate.
        Eu cred că răspunsul la întrebarea ”pai care medic mai avea curaj sa spuna nu?!” este : ”orice medic”
        Orice medic adevărat.
        Față de lumea fotbalului, medicul depune un jurământ, prin care pacientul este mai presus de toate.

        Sper să nu ai parte vreodată de un medic care ”săracu` ce să facă și el, se acoperă de regulament” (cum văd că ți se pare normal și o dovadă de deșteptăciune) și ție îți dă un șut în fund să scape el basma curată.
        • +16 (16 voturi)    
          Bravo! (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:39)

          Zede [utilizator] i-a raspuns lui .Ana.

          Bravo, Ana, ce ai scris tu e perfect. Insa ma indoiesc ca Liviu va intelege ceva, daca nu vede insemnatatea uriasa a faptului ca, pt prima data in istoria (asa-zis) post-89 a Romaniei, unul din "greii" haitei de hoti care a acaparat scena politica a tarii este pedepsit pentru furturile sale
        • +9 (9 voturi)    
          Nota 10 (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:35)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui .Ana.

          Asa ca sa inteleaga pana si liviu_
          :)
        • +6 (6 voturi)    
          perfect spus! (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:22)

          lmc [utilizator] i-a raspuns lui .Ana.

          Apreciez timpul consumat pt. un comentariu de f. bun simt!
      • +19 (19 voturi)    
        Comment sters de user (Miercuri, 27 iunie 2012, 4:00)

        NL [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      • +3 (3 voturi)    
        sange (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:24)

        ruddy [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Dupa 20 de ani de umilinte lumea incepe sa vrea sange de la cei care i-au dus in pragul disperarii...Primul a fost Nastase, asteptam si pe restul sa se adune la o partida de sah in celula la el...
    • +35 (35 voturi)    
      Cu scuzele de rigoare... (Marţi, 26 iunie 2012, 22:58)

      Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      ..ca postez ca raspuns la primul comentariu doar ca sa fiu "mai in fata", as dori sa se faca putina lumina in capul unui prost. Prostul sunt eu. Si ma intreb: daca io l-am vazut in seara asta pe AN intr-o stare aproape excelenta doar ca era intr-o ambulanta, nu cumva raportul IML-ului ar trebui sa fie favorabil executarii detentiei? Si nu cumva avocatii sai ar trebui pur si simplu refuzati in incercarile lor penibile de a-l prezenta distrus fizic de o putin probabila rana provocata de un glont? Si daca IML-ul constata ca nu e nici o plaga impuscata, io ce sa mai cred? Ca sunt un roman luat de prost de niste comunisti deghizati in salvatorii natiei?
      Va multumesc aniticipat pentru raspunsuri.
      • +9 (9 voturi)    
        Ca lucrurile nustau asa, (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:30)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Malone_M

        privind sanatatea lui Bombonel ,este faptul ca pana in data de 20- Iunie el era teafar voios si nimeni nu a vorbit vreodata de bolile grave ale lui bombonel. Brusc dupa pronuntarea sentintei
        a devenit grav bolnav. Ca in filmul acela mai de-de mult BOLNAVUL INCHIPUIT !
    • +27 (27 voturi)    
      doctorii de la rahova (Marţi, 26 iunie 2012, 23:29)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      mai, exista un aspect pozitiv in toata povestea: acum Nastase poate fi indrumator de doctorate la toti detinutii de la Rahova ;)
  • +87 (99 voturi)    
    ...şi mi l-au dus la Facultate (Marţi, 26 iunie 2012, 20:25)

    domu [utilizator]

    bobocul Adrian, să îţi dea lacrimile nu alta. O să ne fie dor de el :D
    Dar promitem să fim acolo, la absolvire ;), peste 2 ani.
    • +49 (59 voturi)    
      sa-si dea doctoratul (Marţi, 26 iunie 2012, 20:58)

      Catch 22 [utilizator] i-a raspuns lui domu

      desi la competentele lui, puscariasii de la Rahova ar putea sa-si dea doctoratul sub indrumarea lui.
      • +11 (15 voturi)    
        Deja vu (Marţi, 26 iunie 2012, 23:00)

        Liolikk [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

        Oh da, astept un remake dupa "Shawshank Redemption" :).
    • +6 (14 voturi)    
      Nu va dura atat (Marţi, 26 iunie 2012, 22:55)

      V.R. [utilizator] i-a raspuns lui domu

      Il suspenda ei pe Base inainte de termen, iar Crin va semna ordinul de gratiere.
    • +16 (20 voturi)    
      bombo (Marţi, 26 iunie 2012, 23:41)

      shoiba [utilizator] i-a raspuns lui domu

      Sper ca la absolvire sa pice si el de pe cal ca Nutzu Camataru sau cum mama naibii il chema si pe penibilul ala.
  • +76 (84 voturi)    
    rugaminte - apel urgent! (Marţi, 26 iunie 2012, 20:27)

    mary_ [utilizator]

    Va rog lasati drumul liber catre spital si intrarea sa fie fara Televiziuni.

    Sa intre omul acolo unde ii este locul in deplina liniste si siguranta. Fara pusee de tensiune...

    As mai ura un calduros bun venit acolo unde ii este locul condamnatului!
    (nu ma pot abtine!)

    Multumesc!
    • +47 (51 voturi)    
      cred ca... (Marţi, 26 iunie 2012, 21:32)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui mary_

      Ai uitat traditionalul "La multi ani".
  • +79 (91 voturi)    
    ar fi o mare realizare (Marţi, 26 iunie 2012, 20:27)

    math [utilizator]

    ..daca institutiile statului reusesc sa invinga mafia pesedista cu tentacule mai lungi decat si-au imaginat vreodata sicilienii....

    Deci inca vorbim despre decizii cu posibilitate de recurs in 10 zile !?! Legile facute de noi pentru noi si avocatii miliardari dintre noi pentru noi, ne-au permis sa prelungim judecata ani de zile, pana luam din nou puterea, iar acum sa prelungim inca 8 zile/luni/ani executarea pedepsei.

    PSD-ul inca spera ca dupa 12-0 in timpul regulamentar, meciul se va decide la penaltiuri, care se repeta pana cand o comisie parlamentara va decide ca PSD a infrant.

    Va reamintesc cu tristete ca acesti nemernici sunt sustinuti si votati de multi dintre vecinii, colegii si rudele voastre. Argumentul lor suprem nu mai este ca Nastase e cinstea intruchipata, ci ca "toti fura da-i dracu, de ce nu o baga la puscarie pe Udrea ?"
    • -36 (46 voturi)    
      ha ? (Marţi, 26 iunie 2012, 21:14)

      basescujudecat [utilizator] i-a raspuns lui math

      Pai si nu e asa ?
      • +10 (12 voturi)    
        Argumenteaza, te rog! (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:51)

        Zede [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

        Draga "basescujudecat", dupa cum bine observi, apartii unei specii pe cale de disparitie.

        Pe de alta parte, iti atrag atentia asupra dictonului "erare humanum est, perseverare diabolicum".

        Mai pe romaneste: spune-ne si nou, DE CE esti tu inversunat impotriva lui Basescu? Ce ti-a facut? La modul real, cu fapte, fara incarcaturi emotionale. Scrie-ne aici, argumentat, ce a facut Basescu rau si de ce ar trebui el judecat.

        Da, probabil ca esti inca sub influenta duhorii degajate de posturile lui Voiculescu. Stiu, mai trebuie timp sa te trezesti din zombificare, dar trebuie sa existe o farama de ratiune ramasa treaza si sa poata ajunge la ea actiunile actualului guvern instalat prin lovitura de parlament.

        Mai am sperante: nu pot crede ca nici macar acum nu te-ai trezit, cand vezi ca tot ce au facut USL de la instalarea lor la putere (neaprobata prin vreun vot popular) a fost doar pt a-si consolida puterea si a reincepe marile furturi.
        • +3 (3 voturi)    
          hmm (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:13)

          unnene [utilizator] i-a raspuns lui Zede

          scuza-ma ca trebuie sa te contrazic, dar el apartine unei specii care infloreste pe zi ce trece, cea a cretinilor sau dupa caz a vandutilor pe trei arginti :D
    • +47 (53 voturi)    
      Dreptatea functioneaza (Marţi, 26 iunie 2012, 22:11)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui math

      Argumentul lor este si faptul (evident fals) ca justitia n-a intemnitat pe nimeni important.

      Ori Adrian Nastase, fostul prim-ministru, pe care am reusit sa-l judecam si sa-l condamnam corect, reprezinta un semnal extraordinar pentru toti romanii. Dreptatea functioneaza !!

      Moralitatea cinstei, a inteligentei si a muncii se reaseaza in mijlocul romanilor debusolati de comunism.
  • -67 (99 voturi)    
    propunere (Marţi, 26 iunie 2012, 20:34)

    Mazeta [utilizator]

    Propun ca, de acum incolo, fiecare cetatean roman sa fie examinat si operat de o echipa complexa de medici, reprezentand toate partidele politice si minoritatile nationale. Exceptie va face doar T. Basescu, care va fi operat de tinichigii si de ospatari neinregimentati politic.
    • +45 (53 voturi)    
      altă propunere (Marţi, 26 iunie 2012, 21:16)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Propun să-i faci o vizită la penitenciar bombonelului şi să-i duci un coş plin cu ouă, multe ouă, să aibă ce număra - spune-i că-s cu drag din partea noastră.

      Apropos, cetăţenii patriei îi pot face vizite?
    • +59 (67 voturi)    
      Asa-i ca doare? (Marţi, 26 iunie 2012, 21:18)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Smecheriile cu care ne-au obisnuit alde PSD de 15 ani de zile cat au fost la putere, pare ca nu mai merg asa usor.

      Ce te deranjeaza pe tine: faptul ca magaria a fost data in vileag? Ca Nascase merge unde ii este locul?

      Propunerile ca si comentariile tale sunt pe langa subiect: nu toti cetatenii tarii sunt infractori (dovediti), nu toti infractorii isi insceneaza "sinucideri" si nu toti infractorii beneficiaza de tratament preferential. Daca facem un simplu exercitiu de logica, vom vedea ca numai Nascase se afla in aceasta pozitie si numai el trebuie examinat de catre alti medici, nu de cei care sunt medicii mafiei PSD (dovediti). La fel si in cazul lui Ponta: nu trebuie analizat cazul lui de catre cei pe care tocmai i-a instalat in scaunele, ci de niste comisii impartiale. Rezultatul acestor analize il cunosti deja si in cazul lui Nascase si in cazul lui Ponta. Asta te doare pe tine: adevarul! Idolii tai sunt doar niste amarati de smenari si hoti. Nici macar demnitate nu au. Sunt mici, mici: micul "Titulescu" si micul Nascase.
      • +12 (16 voturi)    
        :) (Marţi, 26 iunie 2012, 22:53)

        Pistache [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        10 cu felicitari!
        • +3 (3 voturi)    
          :) (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:39)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Pistache

          20 cu ale mele!
    • +13 (15 voturi)    
      Aperi un infractor? (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:16)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mazeta, sper ca realizezi ca aperi un infractor!
    • +5 (5 voturi)    
      de ce? (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:15)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nu ti-am vazut propunerea la fratii Camataru, la Fane Spoitoru.... Erai pe statul lor de plata?
    • +5 (7 voturi)    
      Nu fi penibil! (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:53)

      Zede [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Baiete, un infractor PSD condamnat definitiv a fost rapit de un comando PSD, trimis de ministrul de interne PSD, cu o ambulanta privata PSD, luat si dus intr-un spital PSD, "operat" a doua zi si supravegheat de medici PSD.

      Nu mai vorbi ca sa te afli in treaba.
  • +75 (85 voturi)    
    Domnului Nastase (Marţi, 26 iunie 2012, 20:39)

    Liolikk [utilizator]

    Exista viata si dupa .. gratii, domnule Nastase. Aveti o oportunitate excelenta pentru lectura si contemplare, profitati de ea!
    • +37 (45 voturi)    
      suteti delicat (Marţi, 26 iunie 2012, 21:34)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui Liolikk

      N-ati amintit de oportunitatea cea mai interesanta . Dar sa nu vorbim de fular in casa suicidarului.
  • +71 (77 voturi)    
    DOINA AIUDULUI (Marţi, 26 iunie 2012, 20:42)

    Daniels22026 [utilizator]

    DOINA AIUDULUI

    In temnită la Aiud
    Unde păsări nu se-aud,
    Ferecat în lanturi grele
    Si închis între zăbrele,
    rabd tăcut si’n mine mut,
    dor de sfântă libertate,
    svârcolindu-se de moarte,
    strigă’ntruna,
    zi si noapte,
    JOS MINCIUNA!
    VREAU DREPTATE!

    Toma Gh. EREMIA
    Aiud, Feb. 1951
    ("Libertatea", New York. Anul 6, Nr. 56, Aprilie, 1987)

    N-are legatura cu Nastase. El vrea libertate doar pentru el. Nu-i pasa de politisti, de prieteni, de puscariasi, de noi. A sosit timpul sa auda cintece triste. Poate se misca ceva in inima lui de smecher.
    • -24 (30 voturi)    
      Dreptatea nu-i o tinta ci un mijloc. (Marţi, 26 iunie 2012, 21:29)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Bunastarea, castigul, cresterea nivelului de trai, astea sunt tinte pe care le poti obtine prin combinarea diferitelor mijloace nu numai prin dreptate. Daca iti limitez mijloacele numai la dreptate iti reduci drastic nu numai sansele de castig ci si cele de supravietuire.
      • +17 (21 voturi)    
        "dreptatea' e un principiu, nu un mijloc (Marţi, 26 iunie 2012, 23:12)

        echos [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        pentru acest principiu unii au murit in timp ce altii l-au abandonat.
        Au preferat slujul pentru bunastare, castig si cresterea nivelului de trai.
        Pacat caci azi, ca natie, am ajuns sa laudam si sa aparam oamenii fara principii si apoi ne plangem ca vezi d-le "nimic nu merge in tara asta"...
        • -3 (3 voturi)    
          Un principiu e independent de vointa mea sau a ta, (Miercuri, 27 iunie 2012, 10:35)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui echos

          de Basescu sau Nastase, iar dreptatea in sine nu are caracteristici de principiu. Totusi exista un principiu relativ la dreptate: Cel mai puternic are intotdeauna dreptate.
      • +4 (4 voturi)    
        educatie morala (Miercuri, 27 iunie 2012, 10:20)

        puric de otel [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Ce educatie morala impresionanta ai.Uite ca eu n-am furat si n-am inselat pe nimeni in viata mea,nu sunt un om bogat dar ma simt foarte bine asa si traiesc fara "combinarea diferitelor mijloace nu numai prin dreptate" precum "frumos" ai scris.

        P.S.Spre deosebire de Ponta ai vazut ca am pus ghilimelele cand te-am citat
    • 0 (0 voturi)    
      Toma Gh. Eremia de la Aiud tocmai (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:44)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      si-a luat 3 minusuri.
      Sa vedem cine sunt campionii la minusuri pana acum.
      mazeta, basescujudecat si liviu.
      Astia l-ar baga din nou la Aiud.
  • +90 (98 voturi)    
    noroc cu DNA (Marţi, 26 iunie 2012, 20:48)

    behemot [utilizator]

    in afara DNA-ului, institutiile publice (guvern, parlament, spitale, o parte din mass-media...) se joaca de-a "magarul intre oi" cu justitia. bataie de joc.
    nota 10 pentru justitie si DNA si pentru cine le-a scos din scutece :) a venit ziua in care nu-mi pare rau pentru votul anti-322 si o sa il repet, daca va fi nevoie.
    • -35 (45 voturi)    
      da da (Marţi, 26 iunie 2012, 21:14)

      basescujudecat [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      basescu cand urmeaza ? Va avea oare curaj sa isi traga un glont in cap ori trebuie sa punem bani mana de la mana sa il ajutam cu o funie ?
      • +16 (18 voturi)    
        de ce? (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:10)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

        ca sa triumfe cei ca Nastase? Ca sa vina iar comunismul si o dictatura parlamentara, a tuturor hotilor reuniti?
      • +9 (11 voturi)    
        Repet... (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:57)

        Zede [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

        ...un comentariu pe care ti l-am trimis deja:

        scrie-ne aici, argumentat, DE CE ar trebui Basescu judecat si de ce sa isi traga el un glont in cap.

        Argumentat, fara implicatii emotionale. Si, daca se poate, fara vocabularul celor de pe Antene.
        • +1 (1 vot)    
          bineeeeee! (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:25)

          kykyloasa [utilizator] i-a raspuns lui Zede

          sunt de acord si eu.cu argumente caci asa e bine.
    • +37 (43 voturi)    
      parlament mafiot (Marţi, 26 iunie 2012, 22:03)

      nede [anonim] i-a raspuns lui behemot

      parlamentul e cloaca mafiota..riscam dictatura parlamentara in ritmul asta!
    • -10 (18 voturi)    
      loooooooooooooooool (Marţi, 26 iunie 2012, 22:51)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      noroc cu dna ca s-a dat o externare?!?!?!
      ce treaba re sula cu prefectura...
      de cand se pricepe dna la medicina?!
      totul nu este decat un circ... nu s-a schimbat nimic... asta nu intelegeti voi.
      • +9 (9 voturi)    
        Vad ca ai o obsesie cu... (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:58)

        Zede [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        ..."nu s-a schimbat nimic". Devii deja enervant.

        Adica pt prima data un mare mafiot este bagat la parnaie si tu sustii ca nu s-a schimbat nimic???
    • +15 (15 voturi)    
      Bine punctat (Miercuri, 27 iunie 2012, 3:55)

      .Ana. [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      Și eu simt la fel.

      Cu ocazia acestui monstruos spectacol dat pentru 8 luni de detenție se poate deduce și de ce a durat atât până să se ajungă la ziua de azi.

      Această îndărătnicie acerbă de a te supune unei sentințe relativ scurte aruncă o rază de lumină asupra luptelor intestine care se vor fi dat de-a lungul timpului ca să se evite condamnările.

      Să îți imaginezi că se poate ajunge de azi pe mâine, în primul an de libertate a justiției, la determinarea cu care a ajuns azi să acționeze, este în cel mai bun caz naivitate, iar în cel mai rău, aș spune.. răzgâială. Pentru că înseamnă că te dai cu fundul de pământ uitând că unii procurori au fost sinuciși în trecutul foarte apropiat, și că nu realizezi că trebuie să treacă ceva vreme până când se vor desprinde de pe justiție tentaculele îndărătnice ale fostei puteri care dispunea în ședințele de partid cui să i se facă dosar.

      Cazul de față a demonstrat că 8 ani tot nu au fost de ajuns.
      Sau au fost de ajuns, iar acum că ”sistemul nu mai funcționează” (vezi vorbele lui Voicu) s-a ținut morțiș ca măcar să se scuipe în public fraza ”Judecătorii trebuie arestați !”
  • +22 (28 voturi)    
    Cat dureaza? (Marţi, 26 iunie 2012, 20:53)

    Ibrahim [utilizator]

    Am inceput sa ma uit la tv de la ora 20:010. Acum este 20:52 si nimic!!! Au sosit politistii, au sosit toti care trebuie, la spital sunt o multime de repoteri, curiosi etc. Dar, NIMIC!
    Cat trebuie sa dureze ridicarea unui detinut?
    • +5 (9 voturi)    
      e greu cu zgarietura aia... (Marţi, 26 iunie 2012, 23:18)

      echos [utilizator] i-a raspuns lui Ibrahim

      se pare ca mai nou ai nevoie de 14 zile de recuperare... Noroc cu DNA-ul...
  • +29 (37 voturi)    
    Va astept (Marţi, 26 iunie 2012, 20:54)

    Vizitiul [utilizator]

    Va astept la Rahova ca v-am promis ca va aduc cele 2 oua fierte pentru a inlocui pe cele pierdute.

    Drum bun si fara intarzieri va urez :)
  • +8 (16 voturi)    
    +1 (Marţi, 26 iunie 2012, 20:55)

    vlad alexandru [utilizator]

    dacă acum te uiți pe antenă și râzi cu poftă! :)
  • -34 (46 voturi)    
    kafka (Marţi, 26 iunie 2012, 21:40)

    Montesquieu [utilizator]

    eu zic sa-l omoram pe nastase si sa incheiem subiectu'.
    cum adica si-a permis tupeistu' asta sa incerce sa se sinucida si sa mai si traiasca apoi?

    ce ne mai trebuie doctori ca bradisteanu si lascar? dai incolo de felceri, oricum vad ca 3 sfert din populatie se pricepe deja la medicina si drept. de maine operatiile de cord deschis vor fi efectuate de jurnalisti, postaci si colonei. astia cunosc meserie nu parlitii aia in halate albe.

    eu zic sa-i dam afara si sa le punem in locul lor pe macovei si pe kovesi ca vad ca-s doctorese in medicina mai nou.

    de fapt sa-i dam afara pe toti doctorii de la floreasca ca oricum ii putem inlocui cu procurorii de la dna. in cazul in care n-ati stiut toti procurorii de la dna au facut si 6 ani de medicina tocmai de aceea expertiza lor in domeniu este net superioara celei a doctorilor.

    a, uitasem de politistu' ala tupeist care i-a dat peste mana lui nastase. cum adica si-a permis sa-i salveze viata mafiotului nastase. pentru tupeul lui propun sa-l linsam in piata publica.

    la inmormantarea lui nastase propun sa declaram sarbatoare nationala sarbatorita pe arena nationala cu jocuri basesciene cu gladiatori, pesedisti omorati de fiare salbatice si trageri pe roata.

    si-apoi, ca o incununare apoteotica a maximului nivel de democratie atins propun sa schimbam denumirea tarii noastre in
    REBUBLICA DEMOCRATA CONGO.

    oricum, de facto, asta suntem de vreo 8 ani incoace de cand Mobutu al nostru ne conduce pe inalte culmi de dezvoltare .

    e momentul sa terminam haosul asta !
    • +7 (9 voturi)    
      mai flacau, (Marţi, 26 iunie 2012, 22:49)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      vorba aia, tu crezi ca kafka e un fotbalist ceh.
    • +16 (18 voturi)    
      las ca ati inceput... (Marţi, 26 iunie 2012, 23:15)

      echos [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      numa vesti bune de la "cel mai cinstit guvern".. a si din parlament, parca azi au dat afara PDL-ul din comisii, nu?
      Curata democratie, nu ca pe vremea lui Basescu...
      • +4 (4 voturi)    
        PDL (Miercuri, 27 iunie 2012, 8:04)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui echos

        PDL continua sa demonstreze ca este una cu USL. Trec in continuare pdlisti la ULS, iar cei ramasi nu se exprima semnificativ , in afara de Monica Macovei.

        Noroc cu justitia si presa ca ii exprima si pe cei 60% din populatie, nereprezentati in Parlament.
        • +4 (4 voturi)    
          de la mine un plus (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:51)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          Exact asa gandesc si eu.
          Blaga e blat cu USL.
          Sa vina dreaq un partid de dreapta sa am si eu cu cine vota ca de PDL m-am lamurit.
          Macovei si cu reformistii sa faca un partid si vom vedea atunci.
    • +11 (17 voturi)    
      Bla bla bla.. (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:00)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Ce ti-e si cu lacrimile astea, de crocodil.. Sa plangi de mila hotilor. Pardon, de mila hotilor PSD-isti.

      Nuuu, ai vrut sa spui: "eu zic sa-l omoram pe Basescu, pentru ca prea ne sta in cale sa nu ne mai facem jocurile, cum stiam si eram noi obisnuiti de atata vreme. Si incheiem circul: Ponta se duce cand si unde vrea, Nascase o sa stea la spitalul Floreasca toate cele 8 luni de arest, cu vizite de la Ioan Rus si mafia PSD-ista; plus ca ce mai e de furat se va face in liniste, fara sa ne tulbure careva".
    • +14 (14 voturi)    
      Măi dragă (Miercuri, 27 iunie 2012, 4:18)

      .Ana. [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Deh măi Montesquieu, cine l-a pus pe medic să măzgălească scheme cu mânuța lui, despre cum a trecut glonțul prin mușchiul sternocleidomastoidian și a rupt o bucată din cartilajul tiroid ?

      Poate tu nu ai studii în domeniul medical de nu realizezi ce se întâmplă într-o astfel de situație, cam în ce direcție e deviat capul rănitului fără posibilitate de control voluntar, cam cât de bine trebuie imobilizat, cam cât sânge curge și în ce ritm, cam cât de mare este inflamația, cam la cât timp trebuie să se intervină operator, cam la câtă vreme mai poate pacientul să-și țină capul la verticală cum și-l ținea domnul Năstase în seara asta.

      Dar sunt muritori de rând și în afara spitalului Floreasca care știu.
      Și știu bine.

      Și zău că nu l-am pus noi pe doctor să ne deseneze pe hârtie traiectorii de glonț pe care pacientul le dovedește prin postură drept total false la abia 2 zile distanță.

      Și nici pe mebrii USL zău că nu i-am pus noi să jure că e plin de ”perfuzii și pompițe” pentru o rană pe care pacientul însuși prin postură o dovedește a fi superficială.

      Orice rană mai adâncă de tegument, și domnul Năstase nu și-ar fi putut susține capul la verticala sănătoasă din seara aceasta.

      Să fii sănătos și să nu ai parte de doctori care măzgălesc scheme mincinoase.
    • +7 (7 voturi)    
      Pacat de ortografie... (Miercuri, 27 iunie 2012, 8:01)

      Zede [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      ...ca in rest spui NUMAI aberatii. Nu ai niciun fel de logica, decat ca pornesti de la ideile fixe injectate obsesiv de Antene.

      Ar trebui sa realizezi ca esti intr-o mare manipulare. Sau faci parte din ea?
  • +18 (30 voturi)    
    mazeta (Marţi, 26 iunie 2012, 22:02)

    danielovici [utilizator]

    La glumele tale razi doar tu ?
    Daca ai pretentia sa radem si noi te anuntam ca ai gresit postul ,incearca la antena3
  • +28 (36 voturi)    
    terminati cu mascarada Nastase (Marţi, 26 iunie 2012, 22:03)

    misa2002_2006 [utilizator]

    Terminati cu mascarada Nastase! Un teatru prost prin care se incearca cu disperare salvarea pielii lui de la puscarie! ce daca a fost prim ministru? daca s-a lins de miere pe degete si pana la coate cu toata familia, inventand pe matusa Tamara si cu nerusinare ne-a dat sa ii numaram ouale, acum sa suporte si consecintele! este un infractor condamnat si nu face caz aparte, fiind si el ca si noi cetatean roman. trebuie sa se supuna legilor tarii in care traieste si din care a furat si a facut uz de influenta si de putere.. dea Domnul sa ajunga toti dupa gratii, pt ca au crezut ca daca ajung acolo sunt mai ceva ca Dumnezeu si le este permis la infinit orice! toti pana la ultimul sa aiba acelasi traseu! puscaria!
  • +33 (39 voturi)    
    Sinuciderea: Partea_a_2-a (Marţi, 26 iunie 2012, 22:13)

    Sani [utilizator]

    Bai, asta se mai sinucide o data.

    De data asta isi taie ouale.
  • +46 (54 voturi)    
    traim in Romania! (Marţi, 26 iunie 2012, 22:21)

    Geon80 [utilizator]

    Sunt contrariat cum atatia politicieni, jurnalisti, avocati si oameni de rand in general, fraternizeaza si compatimesc un infractor.
    Instanta din aceasta tara, prin forumul sau cel mai inalt, a spus clar, negru pe alb: NASTASE ESTE INFRACTOR. Oameni buni, omul acesta care trebuia sa ne reprezinte interesele, NE-A FURAT!!!! INTELEGETI ?! A FURAT! NE-A FACUT RAU! E DEMONSTRAT LEGAL!!! E normal sa plateasca. Trebuie tratat ca un om de rand, ca un infractor oarecare si sa plateasca conform legii.
    Totodata, este socant cum prim-ministrul Romaniei sustine un infractor, chiar si in persoana unui fost premier, fostul sau profesor, cel care i-a indrumat lucrarea de doctorat. Un plagiat!
    In ce tara traim?!
    Observ, ca multe minti, sufocate de ura catre Basescu, mai mult sau mai putin justificata, sunt in stare sa ierte pana si un infractor, un corupt de asemenea calibru. Incredibil!
    E uluitor cum hotia, coruptia unesc omenii.. cei intelepti,onesti si inteligenti devin solitari, in schimb..
    • +16 (16 voturi)    
      ?? (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:14)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Geon80

      si cui te adresezi? Unora care au mancat mici ca sa-l voteze? Unora care considera, asa cum scria unul mai sus, ca nu e nevoie neaparat de dreptate ca sa te realizezi in viata? Astia sunt cei care-l sprijina, scursura societatii, puturosii si tiganii.
      • +2 (2 voturi)    
        cam asa e .. (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:03)

        Geon80 [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

        Ai dreptate! Chiar daca ma adresez nostalgicilor epocii Nastase, simpatizantilor neconditionati..,nu va avea niciun efect. Pt unii, se pare ca, astfel de "valori" sunt modelele de urmat ..pacat, ca pe zi ce trece, devin, din ce in ce, mai multi..
        Apropo, acelasi mesaj de mai sus, nu a fost bun si pt antena3.ro ..
  • +49 (59 voturi)    
    Azi mi-a fost rusine de tagma medicala (Marţi, 26 iunie 2012, 22:21)

    cestmoi [utilizator]

    ... prin reprezentantii ei. Cum e posibil sa apara Astarastoaie si sa spuna ca e nevoie de aviz medico-legal pentru externarea unui pacient dintr-o unitate spitaliceasca? Sa spuna pe un ton amenintator ca cei care au semnat externarea lui Bombo "isi asuma raspunderea" daca se intampla ceva? Zilnic se externeaza mii de pacienti, pentru care medicii isi asuma intreaga raspundere, pe care uneori ii externeaza obligati de constrangerile semi-legale sau de lipsa fondurilor! Pentru NICI UN ALT PACIENT nu a aparut Arestoaie sa spuna asa ceva, pentru NICI UN ALT PACIENT nu e nevoie de aviz medico-legal(!) pentru externare sau pentru incarcerare o data externarea decisa! Asa suna etica pe care o preda la facultate? Asa suna legea pe care incearca sa o impuna in sistemul sanitar?
    • +6 (6 voturi)    
      adresa de email (Miercuri, 27 iunie 2012, 8:16)

      CNBC [utilizator] i-a raspuns lui cestmoi

      Nu-i nici o problema, ii puteti intreba direct pe dansii prin email la office@cmr.ro
      Astarastoaie este un medic din aceeasi tagma cu Bradisteanu.
  • +46 (54 voturi)    
    nastase (Marţi, 26 iunie 2012, 22:24)

    boierash [utilizator]

    de fapt, nastase abia acum incearca o oarecare tristete, parasind filiala psd din cadrul spitalului de stat floreasca.
    La rahova, organizatia locala psd nu este foarte bine articulata, nu are inca medici consacarati in activtati infractionale. Nastase poate da rapid o mana de ajutor in inchegarea unei filiale de viitor. Probabil ca va solicita si amenajarea unei biblioteci interne in care rafturile de carti sa alterneze cu rasteluri de arme.
    Totusi, ce este cu nea Ion Iliescu de nu combate deloc. Cred ca e singurul care realizeaza ca psd-ul a ramas pe drumuri. atat ponta cat si nastase sunt anulati ca politicieni. Nu cred ca se astepta la asa ceva: intr-o saptamana sa piarda ambii printi mostenitori la sefia partidului. sa vedem care este noul nume pe care iliescu il va promova pt succesiune la comanda mafiei care urmeaza sa continue guvernarea romaniei.
    • +3 (9 voturi)    
      da,e ciudat (Marţi, 26 iunie 2012, 23:11)

      catalin72 [utilizator] i-a raspuns lui boierash

      E curios intr-adevar,in mod normal "celula" PSD de la Rahova ar trebui sa fie cea mai puternica
  • +35 (41 voturi)    
    he he (Marţi, 26 iunie 2012, 22:27)

    dan63 [utilizator]

    omul c are spunea să i se numere ouăle, ne-a convins că nu are nici unul!
  • +21 (29 voturi)    
    cu sufletul la gura (Marţi, 26 iunie 2012, 22:33)

    brita [utilizator]

    asa ma tin astia: il baga ori nu-l baga la racoare pe adita... si ma intrebam daca merita individul toate palpitatiile astea... ah, da, mi-am amintit: nastase e - oficial - intruchiparea coruptiei din Romania. deci merita!
  • +35 (39 voturi)    
    ?? (Marţi, 26 iunie 2012, 22:38)

    AdrianTudosie [anonim]

    Mi-am scrintit o coasta si am umblat stramb 2 saptamani, schimbandu-mi pozitia in pat cu multa greutate. Ma uimeste usurinta cu care Adrian Nastase isi misca liber gatul, fara pansament vizibil, fara a avea gatul imobilizat sau alte probleme. Daca ati avut vreodata o lovitura sau taietura serioasa stiti bine cat de greu va puteati misca, dar dupa un glont care a traversat gatul??
    • +2 (2 voturi)    
      oare? (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:22)

      Geon80 [utilizator] i-a raspuns lui AdrianTudosie

      ..am banuiala, pt ca, totusi, sa-i mai acordam prezumtia de nevinovatie si de data asta, ca nu a trecut niciun glont prin grumazul marelui vanator .. totul e o inscenare! un gest de om las!
      marele vanator, ca un iepure de fricos, bandajat cu un fular de firma la gat, a fugit din fata legii...
  • +36 (42 voturi)    
    ..gata.. (Marţi, 26 iunie 2012, 22:43)

    kata70 [utilizator]

    ....s-au deschis si s-au inchis portile la rahova, in urma lui nascase. un moment extraordinar.
  • +32 (38 voturi)    
    felicitari DNA! (Marţi, 26 iunie 2012, 22:43)

    I [utilizator]

    vad ca astia de la Penitenciarul Rahova nu respecta procedurile. Nastase inca beneficiaza de tratament preferential. Au deschis ambele usi in acelasi timp.
    • -4 (6 voturi)    
      omule (Marţi, 26 iunie 2012, 22:53)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui I

      dna nu ar trebui sa joace rolu de sperietoare de ciori.
      nu rudine dna petnru ca se baga in razboaie politice.
      stii tu ca nu aveau dreptate cand au spus ca e foarte bolnav?! nu am invoieli! sigur aveau dreptate. ca au exagerat si au profitat de asta ... probabil, dar sunt acoperiti medical. mai mult ca sigur
      nu este totul decat un circ ieftin... de partea ambelor partide... din pacate se pare ca prinde
    • +6 (6 voturi)    
      da, si inca ceva (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:14)

      DanDa [utilizator] i-a raspuns lui I

      Am observat si eu ca au incalcat toate procedurile. In afara de faptul ca au inchis ambele usi simultan am observat ca salvarea a virat la stanga dupa ce a intrat. Asta e clar motiv de CEDO, sa vedem cine isi va asuma sa plateasca daca ne condamna CEDO pentru nerespectarea asta crasa a drepturilor omului. (glumesc, evident, ca si tine)
  • +27 (35 voturi)    
    salvarea (Marţi, 26 iunie 2012, 22:46)

    I [utilizator]

    ce penibili sunt cei de la Salvare. Cica au blocat ei cu manuntele lor geamurile ca sa nu se filmeze... Dar se stie si ce serparie e in Sanatate.
    • -4 (8 voturi)    
      penibili... (Marţi, 26 iunie 2012, 23:45)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui I

      sunt aia din mass-media care te-ar filma si-n moramant...
      si politaii care nu-i iau pe sus pe toti si-i trimit mai departe...
      in nici o tara civilizata de pe planeta asta nu am vazut sa-i bage camera medicului in bot!!! peste tot se filmeaza de la MARE distanta pentru ca este un act medical si presa NU are ce cauta acolo

      PS: ma refer in general nu numai la acest caz
      • +7 (7 voturi)    
        ? (Miercuri, 27 iunie 2012, 1:42)

        I [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        eu nu stiu despre ce vorbesti. Generalizezi aiurea. De unde sti tu cum ar fi filmat daca nu puneau mainile in geamuri? Oricum am vazut ca s-a filmat de la distanta si in plus, cum au spus si cei de la Pro, pe Nastase l-au filmat cand l-au urcat in salvare, asa ca nu mai era nimic de vazut.
  • +13 (13 voturi)    
    DNA si ANI (Marţi, 26 iunie 2012, 22:48)

    bobo_ioan [utilizator]

    Eroii romanilor! Justitia vine si ea din urma pe podium! Bravo! Sper sa fie apreciate de romani in curand mai mult si mai mult!
  • +2 (2 voturi)    
    intodeauna sa te gandesti ca si maine e o zi! (Marţi, 26 iunie 2012, 22:54)

    a1 [utilizator]

    sanatate Nastase, sanatate la toata lumea!
  • +10 (12 voturi)    
    Este un moment istoric... (Marţi, 26 iunie 2012, 22:59)

    Andrei966 [utilizator]

    in sfarsit vom afla, dupa intrarea in penitenciar si vizita medicala riguroasa si obligatorie, cate oua are infractorul Nastase Adrian. Viitor recidivist cel putin pentru incalcarea regimului armelor si munitiilor. Imi pare rau de el ca om dar sa-si aduca aminte ca el si Dana au facut ca in sectorul 2 sa nu lase nimic spre disperarea lui Ontanu.. atunci.. 2000-2004.. acum Ontanu e vesel.. si a reusit canalizarea in Andronache, care a fost blocata de Dana prin preturi mari cerute.. pt. uituci.. pasajul Coresi de la Bucur Obor va spune ceva, dragi bucuresteni???
  • +11 (11 voturi)    
    felicitări DNA! (Marţi, 26 iunie 2012, 23:01)

    ampersand [utilizator]

    Felicitări DNA şi acelor oameni integri din justiţie, procuratură, poliţie, medici care au dovedit aceste zile o integritate ce mulţi dintre noi am considerat-o iremediabil pierdută în România! Sincere mulţumiri din partea unui căpşunar - categorie detestată de bombonel.
  • +11 (11 voturi)    
    miracolul Brădişteanu (Marţi, 26 iunie 2012, 23:21)

    ampersand [utilizator]

    Uitaţi o poză de la sosirea lui bombonel la închisoare:

    http://www.evz.ro/uploads/Nastase_CP1_031e71bdb2_thumb_630_380.jpg

    Gâtul şi ceafa se văd foarte bine - îmi poate spune cineva unde e rana de la glonte?
    • +1 (1 vot)    
      E clar ca (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:58)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      n-are nimic. Daca avea rana aia desenata nu putea sa stea in postura asta vorba Anei.
    • 0 (0 voturi)    
      Pai nu stii? (Miercuri, 27 iunie 2012, 21:00)

      Ellias [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      A ramas pe hartia desenata de doctor. Ce e asa greu de inteles? :))
  • +12 (14 voturi)    
    SFARSIT (Marţi, 26 iunie 2012, 23:23)

    Trident [utilizator]

    Portile inchisorii s-au inchis si cred ca pentru Nastase Adrian nu se vor mai deschide foarte curand. Este un om terminat. Oricum isi merita soarta din plin.
    De ce spun ca portile penitenciarului nu se vor mai deschide curamd pentru detinutul Nastase?
    Simplu. Pentru ca, adevaratele dosare care-l privesc direct pe el si pe cei din clica lui vor aparea cat de curand. L-au agatat cu astea opt luni pentru a-l avea la dispozitie oricand si ai ingradi cat de cat posibilitatea de actiune. El stie asta si de aceea a vrut de fapt sa se sinucida. Stie ca de acum incepe adevaratul sau calvar.
  • -11 (13 voturi)    
    Concluzie (Marţi, 26 iunie 2012, 23:29)

    basescujudecat [utilizator]

    Nastase a facut doar o repetitie generala pentru drumul lui basescu.
    • +5 (7 voturi)    
      Cred ca o sa fac copy/paste cu tine, baiete (Miercuri, 27 iunie 2012, 8:08)

      Zede [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

      si pe unde te vad pe aici cu obsesia ta cu Basescu, o sa iti scriu:

      Te rog sa ne scrii aici, argumentat si fara implicatii emotionale, de ce crezi tu ca Basescu ar trebui judecat sau sa se impuste, dupa cum ai scris in comentariile tale.

      Si incearca sa nu folosesti vocabularul si expresiile de pe Antene.
  • +9 (15 voturi)    
    Clar (Marţi, 26 iunie 2012, 23:36)

    jenelu [utilizator]

    Nu vroia la Rahova sa nu se zica ca a ajuns la mana lui Vanghele :o))) > la el in sector pe persoana fizica !
  • +5 (15 voturi)    
    8 ani (Marţi, 26 iunie 2012, 23:39)

    MenInBlack [utilizator]

    8 ani i-au trebuit lui Basescu pentru clipa asta...
    Abia acum cred ca se merita asteptarea !!!
    Un tradator mai putin !!!
  • -8 (14 voturi)    
    mda... (Marţi, 26 iunie 2012, 23:44)

    liviu_ [utilizator]

    "Mai multi oameni au scandat impotriva fostului premier in fata spitalului" - tara bananiera ce suntem...
    sa fie clar daca scandau pro-nastase tot bananiera eram...
  • +13 (17 voturi)    
    nastase (Marţi, 26 iunie 2012, 23:45)

    zumper [anonim]

    Ma trait sa-l vad pe Nastase in parnaie. De acu am un motiv sa merg la vot.
  • +10 (14 voturi)    
    Despre femei (Marţi, 26 iunie 2012, 23:46)

    giotto [utilizator]

    Nu pot in acest mament extraordinar pentru Romania sa nu ma intorc cu gandul catre femeile(judecatorii) care au facut posibila inchiderea lui nastase. Neaparat statul trebuie sa aiba mare grija de Dumnealor. Si, apropos, nu-l mai faceti pe nastase muiere-ne facem femeile de ras!
  • +6 (8 voturi)    
    si ce daca (Marţi, 26 iunie 2012, 23:49)

    dum_i [utilizator]

    Nu au oamenii lor deja pregatiti la Rahova? Acum mai e scandal...si cand se linistesc apele, incepe sa lucreze famiglia..cu Ponta in frunte.
  • +13 (15 voturi)    
    Nu credeam sa traiesc aceasta zi! (Marţi, 26 iunie 2012, 23:54)

    A9 [utilizator]

    Chiar daca am acris aci pe hotnews, pe data de 20.06.2012 ca "asta seara, va fi saltat" nu credeam ca o sa se intample!

    Felecitari instantei de judecata, pentru curaj, pentru ca vinovat stiu ca e si merita mai multi ani de puscarie, dar deja asta nu mai are importamta.
  • +11 (13 voturi)    
    Noapte buna Adriane (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:20)

    surcea [utilizator]

    Noapte buna si iti doresc sa visezi tot ce ai facut bun pt Romania. In acest fel vei avea un somn fara vise.
    Dar asta numai in prima noapte, in rest sa visezi tot raul facut, sa nu ai somn pana la adanci batranete...
    Asa sa te ajute cine stiu eu...

    Intre timp sa ai putere sa tot citest comentariile de mai sus.
    Noapte lunga...!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Noapte buna Adriane (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:20)

    surcea [utilizator]

    Noapte buna si iti doresc sa visezi tot ce ai facut bun pt Romania. In acest fel vei avea un somn fara vise.
    Dar asta numai in prima noapte, in rest sa visezi tot raul facut, sa nu ai somn pana la adanci batranete...
    Asa sa te ajute cine stiu eu...

    Intre timp sa ai putere sa tot citest comentariile de mai sus.
    Noapte lunga...!!!
  • +17 (17 voturi)    
    FARSA ANULUI (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:23)

    MirceaDude [utilizator]

    De ce la spital si nu direct in puscarie??
    Si inca ceva - nu pricep de ce a fost scos din spital pe targa?
    S-a facut cumva vreo dovada scrisa (inclusiv rezultate analize verificate de o echipa de medici, etc) ca are vreo rana ceva si de-asta trebuie sa stea pe targa?
    Cat mai tine circul asta? Se pare ca asta este FARSA ANULUI!
    Sper ca nenorocitii care il ajuta pe Nastase in toata sarada asta sa ajunga sa plateasca.

    Tot circul asta imi aminteste de versurile "Dreptul la replica" de Parazitii feat Andrei Gheorghe:

    "... Daca eu dau textu asta pa radio, a doua zi voi fi condamnat
    Dar daca fur 500 de miliarde de lei nici o data nu vei fi penal asasinat
    Oricine stie ca se ia spaga
    Oricine stie si numele alora carola li sa dat si nimeni, niciodata n-o sa recunoasca
    Si o sa spuna, si o sa moara cu cugetul impact!
    Clasa politica din Romania impartita intre Stolojan, vreme de un an Roman
    Iliescu, zambeste maestru
    si Nastase,care cu 4 case
    "avanseaza inainte" inspre Nistorescu
    care-si pune ochelari de soare cumparati cu dolari si parale ..."
  • +23 (25 voturi)    
    voiculescu la puscarie (Miercuri, 27 iunie 2012, 0:27)

    adrian_s [utilizator]

    haideti dna. kovesi, haideti stimabilelor judecatoare de la ICCJ, un mic efort va rugam sa-l vedem si pe voiculescu langa nastase la rahova !!!!!!!

    va rugam, stim ca este posibil !!!!

    romanii va vor fi recunoscatori !!!

    dreptate si libertate !!!
    • -4 (6 voturi)    
      Vrem dreptate pentru toti! (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:13)

      kitto [utilizator] i-a raspuns lui adrian_s

      foarte bine ca a fost arestat nastase!
      bravo justitiei!
      acum arestati-l si pe basescu si demonstrati ca nu sunteti o masa de manevra politica.
      Vrem dreptate pentru toti!
      • +3 (3 voturi)    
        Confunzi. Nastase nu a fost arestat (Miercuri, 27 iunie 2012, 10:14)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui kitto

        ci a fost condamnat.
        2. Nu poti aresta pe cineva fara motiv.
        Daca stii tu ceva si nu anunti procuratura te faci vinovat.
        Numai Nastase l-a arestat pe ciuvica fara motiv.
        De fapt cu motiv.
        Armaghedonul.
        Numai ca ciuvica mananca din palma motanului acum.
  • +16 (16 voturi)    
    impresionant (Miercuri, 27 iunie 2012, 3:30)

    crisic [utilizator]

    dar nu pana la lacrimi. iliescu inca traieste.
  • 0 (2 voturi)    
    Bun...si acum.. (Miercuri, 27 iunie 2012, 6:45)

    keepmylove [utilizator]

    Bun..si acum ca cineva de sus si-a atins scopul ca presa din Romania si nu numai sa fie atenta la treaba cu Nastase, ce se va intampla cu Hidrocentrala? Sau defapt stai ca e mult mai "important" pentru unii rahatu' asta imbracat decat soarta Hidrocentralei, din care unii s-au imbogatit de cel putin 5 ori cat Nastase, pentru asta, cine plateste? Sau e pe caiet tot...bleah, scarba de oameni...
  • 0 (0 voturi)    
    coruptii (Miercuri, 27 iunie 2012, 7:01)

    tz3p3s [utilizator]

    http://www.youtube.com/watch?v=Cm92ald7L-c
  • +4 (4 voturi)    
    da' parea strong (Miercuri, 27 iunie 2012, 8:23)

    jeff [utilizator]

    da, de ce la terapie intensiva? ce-are?
    nu e clar ca e sanatos tun ? n-au spus doctorii c-au fost rani superficiale ? n-a zis politistul ca si-a schimbat singur camasa?
  • +3 (5 voturi)    
    ordonanta de urgenta. (Miercuri, 27 iunie 2012, 8:33)

    1leu [utilizator]

    eu daca as fi ponta acum as da o ordonanta de urgenta prin care as aloca bani la puscarii. sa fie renovate, sa se creeze conditii umane. nu de alta dar va fi nevoie.
    asta da urgenta.
  • +6 (6 voturi)    
    Tot asa! (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:02)

    Iulia. [utilizator]

    Sa fie intr-un ceas bun! Si sa ajunga dupa gratii cati mai multi dintre cei care au bagat adanc mana in banii publici. Tuturor le uram: Sinucidere placuta sau sedere la parnaie cat mai indelungata!
  • +8 (8 voturi)    
    Dan Voiculescu (Miercuri, 27 iunie 2012, 9:04)

    Iulia. [utilizator]

    Felx e cel putin la fel de periculos! E randul lui! Acuma tremura de frica sa nu ajunga la ICCJ.
  • +2 (2 voturi)    
    Nastase hotul (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:02)

    foxy100 [utilizator]

    I-ati vazut si voi surasul sarcastic specific lui Adrian Nastase ?
    Ei bine , nu noua platitorilor de taxe ne-a suras.Ca de noi nu-i pasa , nici lui Nastase si nici lui Ponta.I-a suras lui Basescu.
    E asa ca scena aceea de la sfarsitul unui film de groaza cand din pamant , noaptea iese o mana cu palma deschisa. Adica Nastase ii transmite lui Basescu "o sa ma-ntorc , inca na-i scapat de mine".
    Sa speram ca e vorba doar de un exercitiu de imaginatie iar in viata reala n-o sa mai auzim vreodata de "pastorul" Nastase.
  • +1 (1 vot)    
    ??? (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:45)

    sictireanu [utilizator]

    Dar fularul? Unde-i fularul? :))
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari - sometimes 1 is enough (Miercuri, 27 iunie 2012, 11:45)

    berger [utilizator]

    Sa fie oameni acolo care sa isi manifeste public pararea despre politica mafiota a USL-ului, ca sa nu se auda doar corul dirijat de Voiculescu - da, e superba normalitatea! Acum fiecare poate alege ce sa creada.