VIDEO Traian Basescu il primeste luni la Cotroceni pe Printul Charles al Marii Britanii

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 8 iunie 2012, 15:29 Actualitate | Esenţial


Presedintele Traian Basescu urmeaza sa il primeasca, luni, la Palatul Cotroceni, pe Printul Charles al Marii Britanii, aflat intr-o vizita privata in Romania. Intalnirea celor doi este programata la ora 11:30, informeaza Administratia Prezidentiala. Mostenitorul coroanei Marii Britanii se afla de miercuri in Romania, iar vizita sa a inceput in Transilvania.

Printul Charles are doua proprietati in satul covasnean Valea Zalanului, una dintre acestea fiind o casa veche de peste o suta de ani, care a fost complet renovata. De altfel, Printul Charles detine mai multe proprietati in Romania, printre care si o casa in satul Viscri.

In ultimii ani, mostenitorul coroanei britanice a facut mai multe vizite private in judetul Covasna, unde a fost oaspetele grofului Kalnoky Tibor, la conacul din Miclosoara, construit in secolul al XVI-lea in stil renascentist si renovat de catre descendentii familiei Kalnoky. De asemenea, printul Charles s-a aflat in vizite private si in judetele Mures si Harghita.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1563 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    ii da voie constitutia? (Vineri, 8 iunie 2012, 15:50)

    leopold [anonim]

    Ce spun motanul Felix et comp.?Are voie sau este motiv de suspendare?
  • -13 (13 voturi)    
    atentie! (Vineri, 8 iunie 2012, 15:53)

    Mazeta [utilizator]

    Presedintele Basescu nu ar trebui sa il primeasca pe musiu Charles in lipsa unei adeverinte medicale care sa ateste ca nu are dizabilitati. De la slugile astea rusesti de poti astepta la orice.
    • +9 (9 voturi)    
      Am impresia ca faci confuzii. (Vineri, 8 iunie 2012, 16:09)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      Cei care sunt cu rusii sunt acum la palatul Victoria.Vrei sa fii pontos,dar ai facut ca Ponta.Chiar,stii de ce nu-l cheama Naum?
  • +10 (10 voturi)    
    Victoras: (Vineri, 8 iunie 2012, 15:56)

    Als Ob [utilizator]

    - Si eu, si eu... vleau la plintz
    • +9 (9 voturi)    
      continuarea.. (Vineri, 8 iunie 2012, 16:16)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Als Ob

      tatuca ilici si mamuca bombonel(ica) i-au promis tanarului victoras ca daca e cuminte si isi face temele asa cum cere partidul, o sa se faca dictator cand o sa fie mare.. si toti printii il vor invidia...
  • +7 (7 voturi)    
    sper ca la intrevedere sa asiste (Vineri, 8 iunie 2012, 16:04)

    carlito cu camila [anonim]

    si doamna udrea, cea care a fost primul contact turistic.

    sa moara pontanacii si latrinele de oftica !

    tzinetzi medicii aproape de viktoras !

    base va purta o cravata violeta.
  • +9 (9 voturi)    
    Printul charles (Vineri, 8 iunie 2012, 16:24)

    tyty [anonim]

    Fiind mare amator de vestigii ale naturii ar trebui sa solicite intrevederi cu Ilici - ultimul dinozaur comunist ce mai crede in valabilitatea criminalei doctrine, bombonica nastase - cel mai longevivinfractor aflat inca in afara tarcului, victoras poanta - cea mai mare diferenta din natura intre IQ si pozitia sociala si gingasa creatura crinus pokerus bahicus popular lenesul de Romania - aflat pe cale de disparitie dar "ocrotit" de coalitia la guvernare. In genera o vizita in "tarcul" guvernului ar prilejui intalnirea unor specimente deosebite, de neintalnit intr-o alta tara din EU.
  • -4 (4 voturi)    
    Situație cu două tăișuri (Vineri, 8 iunie 2012, 16:56)

    Pârvu [anonim]

    Prințul Charles este mai mult decât binevenit în România, atâta timp cât nu vine cu strategii ascunse. Cât timp va promova colaborarea cu românii, integritatea și dezvoltarea țării ca rotund, va fi stimat de către cetățenii acestei țări, indiferent de etnie. În caz contrar, să plece acasă.
  • +1 (3 voturi)    
    :) (Vineri, 8 iunie 2012, 19:57)

    triton [utilizator]

    sper sa discute si despre iazul de decantare de 600 de hectare plin cu cianuri, pe care base intentioneaza sa-l amplaseze la rosia montana.
  • -1 (1 vot)    
    diverse (Vineri, 8 iunie 2012, 21:42)

    carol50 [utilizator]

    mare diferenta intre cei doi!