Familia Regala a Romaniei trimite cinci camioane cu lemne de foc in zonele defavorizate

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 13 februarie 2012, 19:22 Actualitate | Esenţial


Majestatea Sa Regele Mihai a autorizat trimiterea a cinci camione cu lemne de foc, in regim de urgenta, in zonele defavorizate, a anuntat Biroul de Presa al Familei Regale a Romaniei. "Transportul lemnelor se va face in parteneriat cu Ministerul Apararii Nationale", se precizeaza intr-un comunicat difuzat luni.

"Familia Regala este astfel alaturi de romanii care de zile bune au ramas izolati in propriile gospodarii, fara caldura, alimente sau curent electric", se afirma in comunicat, unde se mai precizeaza ca "Familia Regala a Romaniei se alatura romanilor care ofera ajutoare pentru persoanele ramase izolate in urma ninsorilor abundente".

Comunicatul precizeaza: "Casa Majestatii Sale va fi in contact cu prefecturile judetelor in care ajutoarele vor fi trimise".

Familia Regala anunta ca astfel de transporturi se vor repeta in perioada urmatoare, daca vremea va continua sa se inrautateasca.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1503 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Cam subţirel majestate! (Luni, 13 februarie 2012, 19:34)

    felis_tigris [utilizator]

    Dar uriaş, în acelaşi timp, majestate, ţinând cont că toţi îmbuibaţii care au furat de s-au rupt din ţara asta, habar nu au că ţara este în nevoie!
    • -2 (12 voturi)    
      Adevarul sade (Luni, 13 februarie 2012, 20:05)

      hahalerul regelui [anonim] i-a raspuns lui felis_tigris

      Ca Majestatea sa tocmai si-a schimbat mobila de bucatarie si nu stia cum sa scape onorabil de ea. A incarcat-o in 5 camioane si o trimite la plebe.
  • -4 (14 voturi)    
    Hmmm (Luni, 13 februarie 2012, 19:35)

    George [anonim]

    Romania este REPUBLICA si punct! Si "famiglia" asta 'regala" sa ne mai scuteasca cu grija ei prefacuta pentru oameni. Nu stiu ce sa mai faca ca sa-si creasca cota de popularitate... Sa ne scuteasca.
    • +6 (12 voturi)    
      familia regala (Luni, 13 februarie 2012, 19:49)

      yeti [anonim] i-a raspuns lui George

      n'a negat forma de stat, n'a facut nimic impotriva formei de stat si a constitutiei.
      familia regala a dispus de niste lemne, si ca cetateni romani, s'au solidarizat cu cei ce n'au..

      si mata, tot ca cetatean romani, ai putea trimite o caruta de surcele.

      jiji a trimis camioane cu alimente.

      nu stiu daca felix vocalescu a fost tot ata de deschis la pozanar, cum a fost cu camerele de tenbeliziune.

      sau, marii mosieri ai tranzitiei si capitalzmului de cumetri, care n'am auzit sa fi trimis utilaje, desi dispun de tractoare grele, vole si lame.
  • -3 (7 voturi)    
    credeam ca doar guvernul trimite apa minerala (Luni, 13 februarie 2012, 19:48)

    MG [utilizator]

    credeam ca doar guvernul trimite apa minerala in Japonia, unde transportul costa mai mult decat marfa...

    royal (my) ass
  • 0 (10 voturi)    
    S-au scos baietii (Luni, 13 februarie 2012, 19:58)

    muciflenduri [utilizator]

    Bine ca e un comunicat la 5 camioane, ar fi putut da cate unul pentru fiecare bustean.
    Sper ca prefectii sa tina casa regala la curent legat de soarta bustenilor, fiecare bustean fiind un erou ce merita un documentar separat.
    Sper sa nu se opreasca aici comunicatele si in curand sa aflam cum casa regala a poruncit sa fie trimise 100 de sticle de apa plata, 20 de litri de palinca si 42 de porumbei.
    • +2 (8 voturi)    
      Ar trebui (Luni, 13 februarie 2012, 20:04)

      miguel [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

      sa apreciem gestul. Nu stiu exact, dar seful tau suprem a trimis ceva?
      • +1 (3 voturi)    
        Berechet (Luni, 13 februarie 2012, 21:46)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui miguel

        Seful meu suprem a trimis zapada din belsug, sa ajunga la toti.
        Despre care gest vorbim? Despre comunicatul de presa?
        Filantropia facuta in comunicate de presa e un mare rahat. Sa dai comunicate de presa pentru 5 camioane de lemne e ca si cum ai da telefon la protv de cate ori tragi un partz.
        Astept cu nerabdare un comunicat de presa care sa spuna ca au platit si 24% tva.
  • -1 (11 voturi)    
    Mai vreti inca o proprietate ,majestate ...?! (Luni, 13 februarie 2012, 20:04)

    DEMA GOGU' [anonim]

    In 1990 ne spuneati ca NU doriti nici o propietate inapoi.Dupa 12 ani v-ati razgandit...Acum vreti sa impuneti un print cu nume de agurida :DUDA.Chiar nu mai inteleg nimic.Nu mai tineti minte ca ati ...ABDICAT ?!
  • -4 (8 voturi)    
    "a autorizat" (Luni, 13 februarie 2012, 20:05)

    eu cel mic [anonim]

    'ai da capu' nostru daca nu autoriza

    "in regim de urgenta"

    asta e ca aia de o zise Ponta: in 5 zile parlametul ratifica starea de alerta

    "cu armata"
    armata de la cine pimeste ordine?
    adica n-are bani de gaz sa foloseasca alte mijloace?

    "Casa Majestatii Sale va fi in contact cu prefecturile" doar daca va fi curent la Savarsin sau la Palatul Elisabeta
    de o saptamana a fost... unde?

    wow, ce chestie
  • -3 (9 voturi)    
    regele de "pica" (Luni, 13 februarie 2012, 20:13)

    ajabot [anonim]

    nici de sanii nu ajunge lemnul din 5 camioane......
  • -1 (9 voturi)    
    niste jeguri (Luni, 13 februarie 2012, 20:37)

    gogu [anonim]

    astia, cu bataia lor de joc la adresa romanilor ar trebui deposedati de tot ce le-a dat tariceanu ilegal, retrasa cetatenia si adio,
  • +1 (9 voturi)    
    Gestul e de apreciat ! (Luni, 13 februarie 2012, 20:39)

    black [anonim]

    si terminati cu toate rautatile antimonarhice, habar n-aveti ce bijuterie de tara am fi avut daca am fi avut monarhie inca din " 90. Dar conceptiile bizonilor nu se schimba asa usor....si-apoi citi dintre maharii si superbogatii tarii au trimis ajutoare la sinistrati ?se pare ca numai Jiji , o fi el cum o fi , dar macar are suflet bun
  • +1 (3 voturi)    
    Cum a facut asta? (Luni, 13 februarie 2012, 22:42)

    Cel [anonim]

    Stiti cum ne-a ajutat familia regala. A spus celor din armata ca poate sa taie niste copaci din padurea capatata gratis de la stat, de fapt au luat mii de hectare, probabil asta este lemnul de slaba calitate ce nu a putut fi dat la export
    Singurul care a facut ceva autentic a fost Becali, cat este el de incult si cioban
  • 0 (0 voturi)