Spania: Un patron roman da tonul protestelor fata de marile companii

de G.F.     HotNews.ro
Duminică, 25 ianuarie 2009, 10:21 Actualitate | Diasporă


Aproximativ 100 de antreprenori au protestat simbata seara la Madrid, in semn de solidaritate cu romanul Catalin Damian, un patron aflat in greva foamei de trei saptamani, in incercarea de a-si recupera 800.000 de euro de la grupul spaniol Obrum.

Corespondentul RRA, citat de Rador, anunta ca Damian a slabit 11 kilograme in cele trei saptamani de protest, insa a reusit sa obtina promisiunea ca in cursul saptamanii viitoare isi va primi banii pe care ii asteapta de mai multe luni.

Ca urmare a protestului sau, zeci de mici antreprenori spanioli au protestat la unison fata de marile firme si bancile regionale care amana plata lucrarilor, motivand ca vina o poarta administratia publica.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2979 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    multa sanatate .... (Duminică, 25 ianuarie 2009, 10:46)

    kin3zu78 [utilizator]

    Uite ca mai citim si stiri bune despre romanii nostri !
    • +3 (3 voturi)    
      Si vestea buna care este? (Duminică, 25 ianuarie 2009, 17:29)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui kin3zu78

      si ce numesti tu stire buna ca un roman se afla in greva foamei pt ca nu-si primeste banii? In spania macar are sanse sa-si primeasca banii. Daca era in Ro o lua in freza. Il taraiau prin tribunale pna cand s-ar fi prescris cazul.
  • +4 (4 voturi)    
    bravo! (Duminică, 25 ianuarie 2009, 11:02)

    The Saker [utilizator]

    bine, mah!
  • +3 (3 voturi)    
    interesant (Duminică, 25 ianuarie 2009, 12:53)

    ioba [anonim]

    Cind este vorba de cineva care munceste sau incearca sa munceasca cinstit nu prea vad opinii, pareri, posturi.

    Dar daca Damian s-ar fi ratacit in Australia cu GPS-ul linga el si ar fi fost gasit aproape mort de sete... atunci ar fi fost o stire "bomba"....

    Ar fi aparut titluri "boldite" cum ca "exploratorul" lui peste prajit uite ce a patit.... Columb si Magellan ar fi intrat in umbra "exploratorului"....

    La munca bre!
  • +4 (4 voturi)    
    tenacitate (Duminică, 25 ianuarie 2009, 16:12)

    amu [anonim]

    Daca nu te lupti nici cand ai dreptate ,atuncicand? Strainii ne cam judeca la pachet si fac omare gresala.Romanii cand sunt platiti lucreaza foarte bine si se incadreaza in nomele de calitate si de timp.Bravo lui ca s a luptat pentru el si angajatiilui.
  • +5 (5 voturi)    
    CATALIN DAMIAN (Duminică, 25 ianuarie 2009, 17:11)

    costi [anonim]

    Ce sa zic! Nu-mi vine sa cred...il cunosc pe Catalin de acum 9 ani si de atunci nu m-am mai intalnit u el.Am fost "camarazi" sa zic asa la o incercare de a pleca din tara si de a traversa granita schengen dar am fost intorsi prin slovenia.
    E un baiat cinstit si foarte corect.Ca sa ajunga in spania a trebuit sa dea toti banii pe caree ii avea el de la nunta si a stat 3 ani fara sa-si vada sotia,dupa care a venit si ea in spania.In afara de sotia lui nu avea pe nimeni in tara.
    Rar intalnesti un om asa ca el.
    Sa-i dea dumnezeu sanatate si sa aud numai de bine de el!
    Sa traiesti Cataline!
  • 0 (0 voturi)    
    800000? (Luni, 26 ianuarie 2009, 13:06)

    nodust [anonim]

    opt sute de mii de euro?? n-am nimic cu omu, dar ce afacere avea de ii datoreaza altii atita banet? si cum a ajuns la asa nivel, daca acu citiva ani inca trecea granita ilegal si avea doar banii de nunta....