Intalnire PNL-PC

Liberalii si conservatorii vor suspendarea presedintelui Basescu

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 13 septembrie 2006, 0:00



Reprezentatii Partidului National Liberal si ai celui Conservator s-au intalnit miercuri seara pentru a pune la punct mai multe lucruri. Rezultatul discutiei a fost o ceata totala, asa cum rezulta din declaratiile de dupa intalnire. Desi au luat hotarari impreuna, fiecare parte a inteles ce a vrut.

Daca Tariceanu spune ca PC si-a luat angajamentul sa sprijine proiectul Agentiei Nationale de Integritate in forma propusa de guvern, Dan Voiculescu spune ca nu va vota proiectul in varianta propusa de Monica Macovei. Contradictiile nu se opresc aici.

Premierul declara ca la intalnirea din aceasta seara nu s-a discutat si initierea procedurii de suspendare a presedintelui Traian Basescu. Liderul conservatorilor spune ca tocmai pentru asta a avut loc intalnirea.

PC si-a reafirmat sustinerea totala pentru Calin Popescu Tariceanu pentru functia de premier pe toata durata mandatului acestuia.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


95 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    PNL ori te calmezi ori ramii pe tusa (Miercuri, 13 septembrie 2006, 21:56)

    ccalpcr [anonim]

    Big mistake.
    Ce o musca liberalii la faza asta. Basescu le-a intins o capcana. Ceva de genul. "Ma baieti, ha ha, haideti doua partide si bateti-va cu mine". Si idiotii pun botul. Si vor pierde, evident.
    Cine cistiga la manevra asta? PD, PD, PD.
    PDului ie e greu sa-i faca pe liberali, asa ca Basescu a intervenit in ecuatia si le face treaba.
    Numai PDul are de cistigat la manevra asta. Vai de voi PNListilor, sinteti o masa de manevra. Ce loozeri.
  • 0 (0 voturi)    
    partidul tradator liberal si partidul tradator securist (Miercuri, 13 septembrie 2006, 22:09)

    Z [anonim]

    o istorie de tradari si aceeasi finalitate : la groapa de gunoi
  • 0 (0 voturi)    
    PNL-ul a fost jucat pe degete de PSD, PC si UDMR (Miercuri, 13 septembrie 2006, 22:13)

    Puterea si Adevarul [anonim]

    s-au luat dupa Patriciu si asa PSD-ul a facut ce-a vrut din PNL
  • 0 (0 voturi)    
    sa-i spuna lu' mutu... (Miercuri, 13 septembrie 2006, 22:37)

    suca [anonim]

    ca s-au intalnit sa discute votul ANI:)
    daca era chiar asa participa si PD-ul si UDMR-ul.
    astia simt cum le fuge pamantul de sub picioare si si-o trag singuri.
    mi-e teama ca gasca lu patriciu are zilele numarate :)
    au ajuns sa faca intelegeri cu securitii de la PC

    tare mai sunt neputinciosi
  • 0 (0 voturi)    
    Re: PNL ori te calmezi ori ramii pe tusa (Miercuri, 13 septembrie 2006, 22:39)

    Un Roman [anonim]

    Ala nu e PNL, astia's Taricenii/Patricienii care fac mutarile astea, dar daca continua in stilul asta, ca noi si ai nostrii sint perfecti, problema e ca Basescu e Giga Contra, or sa se scufunde pe propria piele. Despre PC nu am ce sa mai zic, la urmatoarle alegeri nu mai incape nicaieri...
  • 0 (0 voturi)    
    minciunile lui voiculescu (Miercuri, 13 septembrie 2006, 22:42)

    simion [anonim]

    Nu cred ca premierul e asa de idiot ca sa se ia dupa un smecher ca Voiculescu si sa participe la initierea procedurii de suspendare a presedintelui.
    Astea sunt minciunile lui Voiculescu.
    Spre deosebire de presedinte, premierul este destul de atent atunci cand face referiri la presedinte si la actiunile acestuia.
    Nu, nu cred ca s-a discutat cu PNL si asta sau chiar daca Voiculescu a vrut sa discute nu cred ca premierul a marsat.
  • 0 (0 voturi)    
    pt simion (Miercuri, 13 septembrie 2006, 23:48)

    suca [anonim]

    atunci de ce s-au intalnit separat?
    sunt singurii de la guvernare?
    la cat e de gura sparta Voiculescu tind sa cred ca despre suspendarea lui Basescu s-a discutat.

    orice alta discutie intre cei doi nu-si avea rostul. nu dupa ce s-a intamplat in ultimile zile

    iar tariceanu, da este atent. dar este atent la ce spune nu la ce face. remeber demisia?
  • 0 (0 voturi)    
    Liberali, fiti pe faza (Joi, 14 septembrie 2006, 0:05)

    Tatuka [anonim]

    Liberalii ar trebui sa priceapa k pecistii lui Voiculescu nu vor decat sa se salveze, fiind capabili sa se alieze si cu dracu' doar-doar i-o mai baga in parlament. E periculos sa fi vazut macar si discutand cu astfel de jivine pentru cei care chiar iau in serios viitorul lor.
    Am impresia k s-a ajuns la asemenea perversiune in gandire la conducerea liberala actuala, incat isi inchipuie ca-i deranjeaza cumva pe pedisti sau pe Basescu daca ei se intalnesc cu conservatorii. Desi pare destul de stravezie idea de a fi sprijiniti pentru un guvern minoritar, felul cum o fac nu o sa-i duca decat drept pe urmele taranistilor.
    Cand o sa apara invinuirile aduse lui Patriciu in instanta, indiferent daca o sa mai fie sau nu in pnl, o sa cada rau de tot. cadere placuta!
  • 0 (0 voturi)    
    PC dispare, PNL scade (Joi, 14 septembrie 2006, 0:49)

    dandare [anonim]

    PC-ul asta numai tampenii face. Si-a dat arama pe fata ca protejeaza coruptia la fel ca UDMR-ul. Problema e ca UDMR-ului nu-i pasa are masa de voturi garantata. In schimb PC-ul nu cred ca mai vede parlament decat pe dinafara.

    PNL-ul cu afilierea lui la grupul de interese a lu' Patriciu si cu alte mutari proaste o sa scada in sondaje.

    Singurul care o sa creasca e PD-ul si chiar merita. E singurul partid care e serios macar in declaratii si initiative legislative.
    Basescu sunt singur ca nu e un sfant dar e cel mai bun presedinte pe care dintre cei ce puteau fi alesi. Singurul repros: as fi vrut sa fi dus la capat proiectele cum ar fi referendum pentru votul uninominal.

    Vai de capul tarii asteia de-am ajuns sa ascultam toata ziua aberatiile unor vulpoi ca Voiculescu, Patriciu, Nastase etc
  • 0 (0 voturi)    
    Toti niste hoti (Joi, 14 septembrie 2006, 8:06)

    flavius [anonim]

    In primul rand nu liberalii si nici conservatorii l-au ales pe Basescu, ci poporul.
    Asa ca grupul de mafioti (exemplu Luca, Tariceanu &co capii de la PD si PNL) care au facut bani numai din furat, inselaciuni, tras in piept vor mai mult , tot mai mult, nemaiajungandu-le cat au furat si daca cineva incearca sa li se impotriveasca fac tot ce pot pantru a-l elimina.
    Si inca ceva : Basescu e prea destept si OM pentru ei, nu Luca, Tariceanu si oamenii lor (toti bisnitari de doi bani) vor conduce tara. Daca nu le convine sa plece ei(su din ce trai)
  • 0 (0 voturi)    
    Manipulare de fix 2 lei si-o creta (Joi, 14 septembrie 2006, 8:07)

    Marius [anonim]

    A zis PNL ca vrea sa-l suspende pe Basescu? Nu ca n-ar merita, dar nu au zis asa ceva.
    PNL scade... hehehe, asta e wishful thinking a unor baieti, cu ochi mai mult sau mai putin albastri, deranjati.... la burtika. Mai devem cine scade.
  • 0 (0 voturi)    
    Un partid care a dat o asemenea caricatura (Joi, 14 septembrie 2006, 10:18)

    Z [anonim]

    pentru postul de ministru al apararii

    nu are ce cauta la conducerea Romaniei

    un partid care face POLITIE POLITICA in anul 2006

    nu are ce sa spuna despre reforma "morala"

    PNL si-a batut joc de tara si de votul nostru

    iar de PNL si-a batut joc tot timpul asta : PSD
  • 0 (0 voturi)    
    Ce doreste Basescu? (Joi, 14 septembrie 2006, 11:16)

    Daniel O. [anonim]

    Dupa parerea mea, Basescu urmareste, in principal, un singur lucru, sa nu aiba competie serioasa pentru Alegerile Parlamentare (cel tarziu in 2008) si Prezidentiale (2009). Toti competitorii seriosi sunt deja in barca lui (Theodor Stolojan si Mona Musca) sau stau inca in asteptare (Emil Constantinescu). Ceilalti nu cred ca au sanse decat, cel mult, sa ajunga in turul 2. Mircea Geoana ar avea sanse decat daca reformeaza intr-adevar PSD-ul, dar cred ca e o misiune imposibila. Cred ca PNL are nevoie de un lider mai puternic pentru a face fata PD-ului sustinul cu toate armele de Basescu. Mentinerea Aliantei serveste foarte mult lui Basescu, pentru ca el este perceput ca liderul acestei Aliante iar PNL-ul ramane fara lider electoral.
  • 0 (0 voturi)    
    CUM IA PUTEREA MINTILE OAMENILOR (Joi, 14 septembrie 2006, 12:49)

    Alexandre Dumas-nepotul [anonim]

    Nu ar fi nici o surpriza ca liberalii sa mearga la intelegere CU PC dupa ce au jucat si cu PSD.
    (Mie unuia nu prea mi-e clar ce vrea dl Voiculescu sa "conserve").
    Cred ca Tariceanu si gasca de fripturisti liberali ar face cartel si cu kmerii rosii numai sa ramana la putere.
    Constitutia spune altceava despre suspendarea Presedintelui decat ce ar vrea Voiculescu-Felix.
  • 0 (0 voturi)    
    O Tara, un PartiD, un Presedinte! (Joi, 14 septembrie 2006, 12:53)

    Pavel Dan [anonim]

    Pt. "dandare" (singurul care o sa creasca e PD-ul si chiar merita. E singurul partid care e serios macar in declaratii si initiative legislative): Ca bine zici! Chiar merita! Cu astfel de initiative si declaratii, creste Tara ca lanu' de stevie...
    Sa ne traiasca Partidul Democrat in frunte cu Elena Udrea si Elena Basescu (la organizatia de tineret)! Sa ne traiasca domnu' Presedinte, si sa ne conduca in 10 mandate pe cele mai inalte culmi de progres si civilizatie!
    Hai Steaua in frunte cu don' Gigi! Uaa Dinamo si Rapid!
    Sa traiti bine!