Basescu: Am garantat membrilor guvernului ca nu voi organiza un referendum pana la 13 mai

de D.M., B.B.     HotNews.ro
Luni, 12 martie 2007, 0:00






Documente:
Declaratiile lui Traian Basescu
(12.03.2007) MP3

Presedintele Traian Basescu si-a inceput cu aproape zece minute intarziere declaratia de presa de la Palatul Cotroceni. Seful statului a declarat ca argumentele aduse de premier pentru amanarea alegerilor europarlamentare nu sunt valabile si ca a acceptat sa amane referendumul pana dupa 13 mai.

Din declaratia lui Traian Basescu:
  • Din punctul meu de vedere argumentele uitilizate de premier pentru amanarea alegerilor nu sunt valabile.

  • Am garantat membrilor guvernului ca nu voi organiza un referendum pana la 13 mai sau pe data de 13 mai.

  • Cu totul altele pot fi motivele, dar in mod cert nu le cunosc.

  • Exista posibilitati in Alianta ca procedura de suspendare a presedintelui sa fie oprita.

  • Alegerile erau cel mai important lucru de dupa 1 ianuarie 2007

  • Bulgaria a inteles mult mai bine imperativele democratice ale Parlamentului European.

  • Imi exprim regretul ca Romania nu a reusit sa isi legitimeze reprezentantii in PE.

  • Noi am reusit sa inregistram primul esec cand clasa politica a fost supusa unui test.

  • In momentul de fata, Guvernul este dispus sa faca puternice compromisuri de la democratie.

  • Noua dintre ministri s-au pronuntat pentru mentinerea datei de 13 mai.

  • UDMR a declarat ca prima prioritate este faptul ca Guvernul nu mai are majoritate in Parlament.

  • Pana acum, la multe niveluri de la varf ale politicii romanesti sunt caracterizate de ipocrizie.

  • Nu voi abandona proiectul legii votului uninominal si voi propune in viitor si alte proiecte pentru reformarea clasei politice.

  • Discutia de astazi imi da certitudinea ca s-a format o noua majoritate PNL, PSD, PC si PRM.

  • Sub paravanul integrarii in UE nu s-a facut nimic pentru introducerea regulilor in mai multe domenii: sanatate, educatie, energie.

  • Aproape ca refuzam reformarea clasei politice.

  • De fiecare data cand m-am dus la Guvern, am fost acolo la ora anuntata, am ridicat problemele pe care le aveam si apoi am plecat, sedinta continuand.

  • Nu stiu sa fi participat la altceva decat la sedinta de Guvern.

  • Am cerut Guvernului sa respecte data de 13 mai ca data a alegerilor europarlamentare.

  • Daca exista o intelegere netransparenta intre premier, ministri si PSD, atunci ea sa fie facuta publica.

  • Suntem intr-o criza de dispute intre partide si institutii.

  • Insa toate institutiile statului sunt in functiune, deci nu putem spune ca suntem intr-o criza politica.

  • Au mai fost ordonante nesemnate de ministri. Este treaba guvernului.


  • stire in curs de actualizare






    Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


    65 vizualizari

    • 0 (0 voturi)    
      Mesajul presedintelui (Luni, 12 martie 2007, 16:05)

      Nu conteaza [anonim]

      Il asteptam cu interes. Nu vreau sa fac presupuneri, dar tare mi-e teama ca nu va face decat sa puna ceva mai multe paie pe un foc si asa destul de puternic. Dar vom vedea...
    • 0 (0 voturi)    
      alegeri anticipate si demiterea primului min (Luni, 12 martie 2007, 16:11)

      kaka [anonim]

      alegerile anticipate sunt singura cale de rezolvare a oricarei crize politice in orice democratie din lume ! la noi nu e posibil : pt ca tariceanu tine de scaun , el care nu a fost votat ! el treb sa ramana acolo pt a le tine spatele lui taricenu, rosca stanescu si gasca !
    • 0 (0 voturi)    
      Demisia PM (Luni, 12 martie 2007, 16:13)

      Marian [anonim]

      Oare anunta ca-l demite pe Tariceanu?
      E timpul pt. o curatenie de primavara si asta trebuie inceputa cu primul-ministru.
      Auzi la el propunere pt. Ministrul Justitiei: Norica Nicolai!!!
    • 0 (0 voturi)    
      alege raspunsul corect! (Luni, 12 martie 2007, 16:19)

      vasile [anonim]

      Ce credeti ca va face presedintele?
      1. anunta data referendumului pentru uninominal;
      2. ataca PNL+PSD+PC+UDMR etc;
      3. ataca doar PNL si premierul;
      4. PD paraseste guvernarea:
      5. anunta ruperea DA.

      Intrebarea ajutatoare; doar un raspuns este corect.
    • 0 (0 voturi)    
      M-AM SATURAT DE CIRCARUL DE BASE!!! (Luni, 12 martie 2007, 16:23)

      alex [anonim]

      Vreau ca toti ministrii PD sa munceasca, nu sa comploteasca ca sa traiasca EI bine!!! Oricum, niste incompetenti scoliti doar in scoala spagii si a suptului la licurici.
    • 0 (0 voturi)    
      Euriparlamentare (Luni, 12 martie 2007, 16:24)

      Tamas Claudiu [anonim]

      Dupa ce ca nu facem lucrurile cum trebuie, nu avem bunul simt sa incercam a le termina la timp... asa imperfecte cum ne pricepem noi. Chiar nu ne duce capu' de loc ? Ne lipseste curajul sa incercam a fi democrati, sa gandim liber?
    • 0 (0 voturi)    
      Jigodii (Luni, 12 martie 2007, 16:25)

      Bogdan [anonim]

      Mare jigodie e psd-istul asta de Tariceanu....RUSINEEEE
    • 0 (0 voturi)    
      @vasile#4 (Luni, 12 martie 2007, 16:27)

      Nu conteaza [anonim]

      Ai uitat subiectul 6:
      6. Ataca mafiile si oligarhiile care conduc clasa politica romaneasca :)

      Hai sa nu anticipam... Sau deschidem niste pariuri?
    • 0 (0 voturi)    
      chiar assa.. (Luni, 12 martie 2007, 16:32)

      Alexamdrina Voinea [anonim]

      Chiar poate sa conduca tara PSD si PRM????????????
      Ce mai poti astepta de la partidele din coalitie atunci cand cei care i-au votat urasc din suflet ce se intampla in perioada lui Nastase, iar acum, PNL aduce PSD si PRM la guvernare. Pai noi am votat impotriva lor, stimabililor. De aceea voi sunteti acum la guvernare si nu ei. Domnule Basescu, Domnule Tariceanu, Oameni Buni, vin alegerile iar atunci cand vor veni, poate cine stie cu ce partid votam, tot asa la suparare.
    • 0 (0 voturi)    
      Pleaca Base (Luni, 12 martie 2007, 16:35)

      chor [anonim]

      Pleaca Base, lasa-ne. Esti mai corupt decat toti la un loc.
    • 0 (0 voturi)    
      Basescu nu-l poate demite pe Tariceanu (Luni, 12 martie 2007, 16:36)

      Maxim [anonim]

      Desi ar vrea sa o faca, Basescu nu are posibilitatea constitutionala de a-l demite pe Tariceanu. Numai parlamentul o poate face (prin motiunea de cenzura ce nu este introdusa de asa-zisa opozitie). Sau Tariceanu sa si-o prezinte singiur, ceea ce iar nu e sigur, caci s-ar putea razgandi.
    • 0 (0 voturi)    
      Taiat RAUL de la radacina (Luni, 12 martie 2007, 16:39)

      de la tara [anonim]

      7. DIZOLVARE PARLAMENT SI DEMITERE GUVERN. PUTEREA DATA ARMATEI PANA LA ALEGERILE GENERALE ANTICIPATE.
    • 0 (0 voturi)    
      baga coasa la radacina RAULUI (Luni, 12 martie 2007, 16:50)

      Tot de la tara [anonim]

      Dizolva parlamentul de ciocoi si trimite guvernul sa exploreze petrol in siberia. Puterea data Armatei pana la alegerile anticipate.
    • 0 (0 voturi)    
      Forumul PRM (Luni, 12 martie 2007, 16:54)

      oz [anonim]

      Mda, cu alegatori ca cei de la #11 vrem sa facem capitalism in Romania.Brucan avea dreptate
    • 0 (0 voturi)    
      Luna lui Marte (Luni, 12 martie 2007, 16:54)

      Buhi Do [anonim]

      Comportamentul lui Tariceanu de astazi, poate sa justifice suspendarea sa din functie, deoarece a incalcat legea penala, simuland sedinta de guvern la care Presedintele participa.
      Dl. Tariceanu o ia prin urmare pe urmele dl-ui Athanasiu.
      Acum 10 ani, pe 30 martie, o alta speranta a democratiei romanesti postrevolutionare se retragea penibil dupa o criza politica similara: Victor Ciorbea. Sa speram ca luna Martie va aduce si caderea acestui personaj sinistru care este Tariceanu.
    • 0 (0 voturi)    
      ptz. Alexamdrina Voinea (Luni, 12 martie 2007, 16:57)

      Clau [anonim]

      Stimata doamna, acelasi strigat enervat am avut si eu in prima faza. Doar ca mi-am amintit ca lui Tariceanu a inceput sa ii placa sa amane alegeri pana cand i se pare ca are sanse sa castige. Si cum niciodata nu va avea sanse sa castige, ma cam sacaie o idee: chiar credeti ca vom mai avea alegeri la care sa-l putem sanctiona?
    • 0 (0 voturi)    
      Forumul PRM 2 (Luni, 12 martie 2007, 16:58)

      oz [anonim]

      srry era vorba de #12 si #13
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru cei "de la tara" (Luni, 12 martie 2007, 17:01)

      Nu conteaza [anonim]

      Sunteti jalnici! Armata? Ciocoi? Doamne, in ce tara am ajuns sa traiesc! Oameni care au nivelul intelectual sa foloseasca un computer n-au nivelul intelectual (INTELIGENTA) sa-si dea seama ca-si doresc o dictatura! Ca asta propuneti, mai Basestilor!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Hai PSD (Luni, 12 martie 2007, 17:01)

      Gica [anonim]

      PSD te asteptam cu drag la guvernare stop.
      Tariceanu & Patriciu (sponsorul PSD la alegerile din 2005) stop
      Vino tu cu ministrii: la justitie Bivolaru, la economie Mischie, la Interne Atanase Stanculescu. stop

      Ce dreq ma acu s-a trezit papitzoiu ala de Tariceanu sa se creada om politic? Pe Norica o asteapta DNA-ul (scandalul cu cartela de vot), pe Patriciu la fel dar isi planteaza candidat la Justitie pe avocatul lui?

      Se zicea ca Basescu a desfintat PNT si ca va desfinta si PNL.
      PNT erau niste ramoliti, PNL daca deja se joaca cu PSD-ul se pare ca se duc singuri la fund ... Nu ca Basescu ar fi sfant dar las-o dracu` cineva ar fi trebuit sa mai faca ordine si cu pumnul in masa in tara asta ... O sa traiesc sa o vad si pe asta: lume in strada sa iasa PNLul si PSDul de la guvernare... s-a intalnit mutu cu hotu ...
    • 0 (0 voturi)    
      Iar ma faceti sa rad (Luni, 12 martie 2007, 17:02)

      unuzero [anonim]

      Ma bucur in fiecare zi cand mai citesc cate un Forumist/ Forumista care spune ceva de genul:"Pai noi am votat impotriva lor, stimabililor." citat din Doamna Alexandrina Voinea.
      Stimabila doamna, NOI, mai sunteti sigura de acel NOI? Pentru ca nu mai mi se pare la ordinea ZILEI, acel NOI?
      Toata politichia din ziua de astazi este mult mai interesata de :"cat de gros am contul din banca" decat de a vota dumneata impotriva unui asa zis "sistem ticalosit"
      Si cand vin alegerile , va rugam frumos, nu mai votati de suparare doamna.Votati cu un pic de minte, nu cum ati facut o acum 3 ani ;) Vedeti ce ati facut daca ati mers la alegeri suparata.....
    • 0 (0 voturi)    
      Motive (Luni, 12 martie 2007, 17:12)

      Gica [anonim]

      Sa propunem amanarea alegerilor generale urmatoare pe o perioada nedeterminata sau de cel putin 15-20 ani pentru ca Tariceanu sa fie pregatit si sigur ca va avea 10% din voturi.
    • 0 (0 voturi)    
      informare partiala (Luni, 12 martie 2007, 17:14)

      monica L [anonim]

      HA. TVR 1 a transmis doar "o parte" a declaratiei de presa a Presedintelui Basescu. Apoi au treminat jurnalul sa nu aiba depasire la serialul sau telenovela care urma...
      Asteptam sa ne informati dvs. ce s-a intimplat....
      O fi primit Giurgiu telefon de la Tariceanu?
    • 0 (0 voturi)    
      Alegeri si crize politice (Luni, 12 martie 2007, 17:16)

      Clau [anonim]

      Tarile democratice de obicei ies din criza politica prin.... alegeri anticipate! La noi cand e criza politica se.... amana alegerile!
      Eu zic sa-si dea demisia Basescu pentru a fi impus un asemenea caz penal in functia de prim ministru
    • 0 (0 voturi)    
      Problema lui Basescu acum e ca vorbeste in gol si nu-si da seama ca ar fi mai economic sa taca (Luni, 12 martie 2007, 17:17)

      Horea [anonim]

      Nu mai are cine sa il asculte. S-a prins lumea ca PD-ul tine de ciolanul de la Golden Blitz iar Tariceanu i-a dat slash ignore la Basescu in ultima vreme.

      What goes up must come down.
      E doar politica pana la urma, nu e Isus pe un magar.
    • 0 (0 voturi)    
      ptr Horea (Luni, 12 martie 2007, 17:23)

      Clau [anonim]

      Te inseli, Basescu nu vorbeste in gol. Se delimiteaza de decizia primului ministru.
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns#4 (Luni, 12 martie 2007, 17:24)

      vasile [anonim]

      ramane cum am stabilit, adica nr. 3!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      vai, vai (Luni, 12 martie 2007, 17:25)

      monica L [anonim]

      sarmanul caz dativ al substantivelor... il ocoliti de parca ar urma sa fiti prinsi in procedura de "empeachment"...
    • 0 (0 voturi)    
      pt. Horea (Luni, 12 martie 2007, 17:27)

      Roxana [anonim]

      Daca PD-ul iese de la guvernare , chiar fortat de aberatiile lui Tariceanu, in secunda 2, consilierul american al lui Patriceanu va declansa o campanie de acuzare a PD-ului ca a tradat Alianta!

      Asa ca ...
    • 0 (0 voturi)    
      pt 27 (Luni, 12 martie 2007, 17:36)

      TRANSPORTURI si INDUSTRIE in acelasi timp [anonim]

      Nu pleaca cainele de la macelarie. Si nici PD'ul de la guvernare.
    • 0 (0 voturi)    
      sa ma lamureasca cineva.... (Luni, 12 martie 2007, 17:48)

      pafnutie [anonim]

      ce mare bai daca se amana alegerile pt PE? pe cine supara, in afara de partidele care vor pierde electorat pana atunci? vom avea mai putini bani in buzunar? vom manca mai putin? vom ....mai putin? nu cred. sau ne va trage tanti europa de urechiuse? nu cred. este pur si simplu o decizie cu iz electoral a lui tariceanu, la fel cum a fost decizia lui basescu de infiintare a pld, dorinta de alegeri anticipate, cum au fost minciunile lui cu frauda electorala, cu santajatul stolo samd. ce dracu, mai oameni buni, astia se joaca cu voturile noastre de parca joaca monopoly. vor doar puterea. daca imi spune cineva ca basescu, tariceanu, geona vor binele patriei, ii spun de pe acum: amice, esti idiot.
    • 0 (0 voturi)    
      Exemplu pt. politiceni (Luni, 12 martie 2007, 17:51)

      muzik [anonim]

      Ma da Basescu asta nu poate fi deloc corupt ? Bravo lui , sa speram ca-i urmeaza si alti exemplu
    • 0 (0 voturi)    
      pt#30... (Luni, 12 martie 2007, 18:08)

      vasile [anonim]

      ...nu amanarea alegerilor este problema, ci faptul ca PD nu o semneaza, adica ei (PD) sunt in acelasi timp la guvernare si in afara ei; PNL vrea sa-i dea afara, din moment ce nu-l sustin pe premier, iar PD nu vrea sa iasa, adica sa lase ciolanul...
    • 0 (0 voturi)    
      o tzara de prosti (Luni, 12 martie 2007, 18:13)

      lady [anonim]

      O tzara de prosti suntem,asta este! Stam si ne uitam la Prim-Dobitocul, ne revoltam, scriem, injuram si atata tot! Nu facem nimic concret ca sa il impiedicam pe Prim-Dobitocul tarii si prea iubitii lui slujbasi sa ne haituiasca pe banii nostrii precum animalele de catre cainii de vanatoare!!! Sunt extrem de revoltata si furioasa atat pe aceste jigodii si acolitii lor precum si pe noi ca stam ca babele si ne vaietam!
      Meritam tot ce se intampla, asta e!
    • 0 (0 voturi)    
      pt #30 (Luni, 12 martie 2007, 18:14)

      Clau [anonim]

      http://www.hotnews.ro/articol_67190-Coalitia-pentru-un-Parlament-Curat -%27%27Amanarea-alegerilor-europene-ar-crea-un-precedent-periculos%27% 27.htm

      Si daca in 2008 Tariceanu constata ca PNL iese din parlament daca se fac alegeri, va tot amana alegerile sub tot felul de pretexte si va ramane prim-ministru pe viata?
    • 0 (0 voturi)    
      pt #34 precedente periculoase (Luni, 12 martie 2007, 18:39)

      pafnutie [anonim]

      am o intrebare: este legal ce face tariceanu? se pare ca da. nimeni nu a negat pana acum legalitatea actiunii sale ( in afara de musiu boc, juristu' lu' peste).
      iar ca precedente periculoase as aminti din nou manipularea lui basescu cu alegerile fraudate. in locul psd-ului, l-as fi dat in judecata pentru chestia asta (nu sunt sigur insa daca nu a fost interesul unei mari halci din psd de a pierde alegerile).
      pur si simplu tariceanu lupta exact cu armele lui basescu. basescu scoate din joben plebicist, tariceanu loveste cu o amanare. e legale amandoua, monser.
      doar panem et circenses...
    • 0 (0 voturi)    
      @Clau#34 (Luni, 12 martie 2007, 19:53)

      Nu conteaza [anonim]

      Draga Clau, alte idei mai ai? Ca e al patrulea post al tau pe ziua de azi in care te intrebi cat va amana Tariceanu alegerile (parlamentare, se subantelege). Mai vino cu picioarele pe pamant si constata ca daca alegerile europarlamentare de care face atata caz toata lumea ca "amanarea reprezinta tradarea interesului national" au ca termen limita (adica dincolo de care nu se poate trece oricat ar vrea oricine) sfarsitul anului 2007, alegerile parlamentare urmatoare au termen limita (aceeasi precizare de mai sus) sfarsitul anului 2008 - ca asa zice la Constitutie si nu prea se poate altfel chiar daca muschiul lui Tariceanu ar vrea altminteri. Dar am o veste pentru tine - PNL si Tariceanu chiar vor alegeri in 2008 - nu au vrut anticipate cum isi dorea Basescu, si pe buna dreptate - cu prieteni ca cei din PD si Basescu (plus mai nou PLD) cine are nevoie de dusmani?
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns (Luni, 12 martie 2007, 21:11)

      clau [anonim]

      Da eu am o idee fixa. Egal.
      La prim-ministru ideile vin de la altii si mai si sunt razgandite.
      Cat despre alegeri de unde atata siguranta, esti seful lui Tariceanu? Ca nici el nu stie ce vrea? Cat despre 'dusmani'.... Tariceanu nu are decat unul singur: chiar el.
      Cat despre Basescu, nu ma intereseaza, aruncatzi-l in mocirla daca va amuza.
    • 0 (0 voturi)    
      s-au inmultit (Luni, 12 martie 2007, 22:03)

      suca [anonim]

      iar s-au imultit fanii lui tariceanu si iliescu vad. ati sarit la atac.
      pana acum l-ati acuzat pe basescu ca vrea sa tina referendumul in aceeasi zi cu alegerile pt PE. azi basescu le-a promisw ca nu se va tine pana nu se termina alegerile.
      l-a lasat pe tariceanu fara obiectul muncii. acum nu mai are pe cine acuza decat pe prietenul lui geoana.

      pt @pafnutie problema nu se pune de lagalitatea sau ilegalitatea actiunilor lui taqriceanu. ci de moralitate. pt ca eu i-am dat votul pt ca erau anti iliescu si anti comunism. dar ei acum s-au pus la dispozitia lui iliescu si psd-ului si votul meu a ajuns la iliescu. ceea ce n-o sa-i iert NICIODATA lui taricaenu.
      daca basescu a manipulat cu fraudarea alegerilor inseamna ca a fost ilegal? incerci sa ne explici ca slabiceanu n-a facut nimic ilegal dar il acuzi pe basescu de ceva care nu este ilegal... oare ai pierdut firul manipularii?
      iar tariceanu nu a incercat sa manipuleze cand spune ca basescu vrea sa faca referendumul o data cu alegerile pt PE si se dovedeste ca nu este asa? sau vedem doar ce am fost invatati sa vedem, implicit sa comentam?

      "basescu scoate din joben plebicist, tariceanu loveste cu o amanare. e legale amandoua, monser."
      "e legale" este adevarat, dar basescu MA INTREABA daca vreau, pe cand tariceanu NU MA INTREABA chiar daca noi vrem (vezi sondajele).
      faptul ca nu vrei sa vezi asta e rea vointa sau incapacitate...

      pt @Nu conteaza, tu stii ce inseamna sa creezi un precedent periculos? am o vaga banuiala, aia care v-au trimis pe "front" au uitat sau nu stiu cu cine trebuie sa va confruntati.

      ca o concluzie, basecu a aratat ca vrea sa amane referendumul pt ca-s mai importante alegerile pt PE. tariceanu a declarat si el ca sunt mai importante alegerile pt parlamentul european. dar ce face? referendumul pt demiterea pres se tine doar cu votul PNL-ului... surprise!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Basescu declaratie (Luni, 12 martie 2007, 22:49)

      Nicolae [anonim]

      Cine da lectii ?Cel ce inmarinareala proprie era violent (fizic)cu Ciorbea.I se aplica tratamentul pe care el l-a patentat.
      Un om pe marginea drumului musca un caine.Trece un cunoscut si-l intreaba:-Ce faci? La cre omul raspunde :-El a inceput.
    • 0 (0 voturi)    
      O natiune de fraieri (Luni, 12 martie 2007, 23:44)

      Ulpiu [anonim]

      Daca ai pus in functiune o procedura ori o respecti ori o schimbi. Nu intru in detalii pentru a nu-l plagia pe Caragiale. Penibilul situatiei rezulta din lipsa de responsabilitate si incapacitate de a utiliza sistemul creat de ei pentru propriul interes si pentru interesul public. Nimeni nu te condamna daca esti presedintele bogat al unui stat bogat. Ii inteleg dar nu ii sustin pe cei care doresc o dictatura, militara sau nu, dar ei exprima dorinta unei claritati si transparente care lipseste cu desavarsire politicianului roman care nu stie ce inseamna un sistem politic. Regret, dar Brucan avea dreptate. Sub aparenta unei flexibilitati umane se ascunde incapacitate de a creea si respecta un system. Capitanul Basescu ar fi scufundad Titanicul prin ciocnire de un iceberg pe linia ecuatoriala. Din pacate esecul politic este mai putin spectaculos si vizibil decat scufundarea Titanicului.... dar are consecinte mult mai grave!
    • 0 (0 voturi)    
      Pesedintele vrea sa reformeze ,Tariceanu tinde spre tiranie (Luni, 12 martie 2007, 23:59)

      Popescu [anonim]

      Acest asa -zis prim -ministru este o caricatura a democratiei.Este mai nedemocrat chiar ca si Ion Iliescu rusinea PSD-ului.

      Tariceanu Citroen este dus cu pluta rau de tot.Nu mai are nci un fel de ratiune!
    • 0 (0 voturi)    
      Dezalcoolizarea, unica solutie (Marţi, 13 martie 2007, 10:49)

      marius [anonim]

      Pentru Basescu, singura solutie de revenire la normal (cat de cat) e dezalcoolizarea.
    • 0 (0 voturi)    
      E o diferenta (Marţi, 13 martie 2007, 10:55)

      emil bok [anonim]

      Nu stiu cum i-ar sta lui Tariceanu cu papion, dar stiu ca la Basescu ar accentua senzatia de carciumar (la o spelunca marinareasca). Matelotului i-ar sta bine langa o debarasatoare blonda, colectionara de biletele.
    • 0 (0 voturi)    
      Sustinatorilor "carmaciului" (Marţi, 13 martie 2007, 13:55)

      Nu conteaza [anonim]

      Va anunt in mod oficial ca m-am saturat sa ma tot discut cu tot felul de purtatori de lozinca - suca, imi pare rau sa-ti spun dar m-ai dezamagit total. Uita-te in continuare in ochii frumosi ai presedintelui si crede tot ce debiteaza. Eu nu cred. E o minciuna mare cat China. Daca avea vreo intentie de renuntare o putea face publica mai devreme, nu in ceasul al 13-lea. Dar nu avea. Moralitate - asta nu e un argument, e naivitatea celui care mai crede dupa majorat in Mos Craciun. Decizia e legala - ce treaba are cu moralitatea? Mai analizati moralitatea presedintelui generator de scandaluri si dupa aceea ridicati piatra. Zau ca toate prostiile astea au devenit obositoare. Va doresc succes in continuare la lozinci si pupici in partile moi ale presedentiei, eu nu ma mai bag. Nu de alta, dar nu castig nimic, nici macar experienta din tot story-ul asta.

      Sa-l sustineti bine - ca vi-l meritati. APLAUDACILOR!