Tragerea la sorti pentru Liga Campionilor

Fotbal/ Noroc pentru Steaua: Bate Borisov in turul 3 Ghinion pentru Dinamo: vine Lazio Roma!

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 3 august 2007, 0:00



Sansa pentru Steaua la tragerea la sorti: in al treilea tur preliminar al UCL, baietii lui Hagi vor intilni echipa Bate Borisov din Belarus: atit Steaua, cit si Bate au cistigat primul joc (in deplasare) din turul 2 preliminar si sunt practic calificate.

"A iesit cum ne-am propus - Bate Borisov! A fost amuzant!" - Valeriu Argaseala, presedinte FC Steaua

"Ce emotii sa mai am? Suntem calificati in grupe. Oricum obiectivul nostru este sa ne calificam din grupe. Acolo trebuie sa vedem cu cine picam" - George Becali, patron Steaua


Campioana Dinamo a primit un adversar extrem de dificil - Lazio Roma.

"Ce sa mai spui dupa aceasta tragere? Lazio e favorita clara, nu avem altceva de facut decit sa ne jucam sansa" - Mircea Rednic, antrenor Dinamo

"De doua luni spun ca vreau Lazio si cu ei am picat... E drept, as fi preferat sa jucam totusi cu altcineva. Mi-ar fi placut Benfica..." - Cristian Borcea, manager Dinamo


Liga Campionilor, turul 3 preliminar
Jocurile-tur: 14/15 august
Jocurile-retur: 28/29 august

Hafnarfjordur sau Bate Borisov (in tur, 3-1 pentru Bate - practic calificata) vs. Steaua sau Zaglebie Lubin
Tampere sau Levski Sofia - Rosenborg
Spartak Moscova - Celtic
Werder Bremen - Domzale sau Dinamo Zagreb
Ajax - Zilina sau Slavia Praga
Valencia - Debrecen sau Elfsborg
Sevilla - AEK Atena
Ventspils sau Salzburg - Piunik sau Sahtior

Genk sau Sarajevo - Dinamo Kiev
Fenerbahce - Anderlecht
Rangers sau Zeta - Steaua Rosie Belgrad sau Levadia Tallin
Toulouse - Liverpool
Benfica - Copenhaga sau Beitar Ierusalim
Lazio vs. Dinamo
Sparta Praga - Arsenal
FC Zurich - Besiktas sau Serif Tiraspol

Rezultate din mansa-tur a turului 2 preliminar din Liga Campionilor






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


359 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Zaglebie Lubin (Vineri, 3 august 2007, 13:58)

    Arbaces [anonim]

    Eu cred ca Zaglebie o sa reuseasca si o sa se califice in grupe. Hai Zaglebie! speranta moare ultima ;))) .
  • 0 (0 voturi)    
    Ingamfare versus noroc, bani si prostie. (Vineri, 3 august 2007, 14:06)

    Corectu' [anonim]

    Despre dubla cu Lazio cred ca dorinta lui Borcea s-a implinit. Spunea " Dinamo nu are cu cine sa joace in campionat. Aduceti echipe straine." Si dorinta i-a fost ascultata - vine nu o echipa ci una foarte buna. Sa-l vedem pe Borcea cum ramane fara zambet dupa cele doua meciuri. Borcea spunea ca" de doua luni spun ca vreau cu Lazio si cu ei am picat" Ei bine pana la tragerea urmatoare la sorti va plange...
    Cat despre Steaua, prost sa fi noroc
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru #1 (Vineri, 3 august 2007, 14:08)

    Rex [anonim]

    Poate ar fi bine ca Dinamo sa nu se mai prezinte. Sa stea acasa si sa bata pe toata lumea ajutata fiind de arbitri. Citind declaratia lui Borcea referitoare la "de doua luni vreau Lazio dar preferam altceva" realizez ca la etajele superioare ale clubului ceva nu-i in ordine.
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru comentatorul 1 (Vineri, 3 august 2007, 14:13)

    Eugen Stoica [anonim]

    Mult succes, o sa aveti nevoie :)) eu sunt unul dintre acei microbisti care tin cu romania, desi sunt stelist. Ar fi frumos sa avem 2 echipe in liga, da la atitudine de asta ca si a ta...imi schimb optica. Oricum raca asta a voastra e nefondata si orice-ai fi, dimanovist sau rapidist, o sa`ti piara zambetu si o sa te ineci in propria`ti ironie dupa meciuri :). Una peste alta sa speram ca vom avea 5 echipe in grupe anul acesta. Ne asteapta o toamna plina de fotbal.
  • 0 (0 voturi)    
    hai dinamo (Vineri, 3 august 2007, 14:15)

    vlad [anonim]

    dinamo va avea prima sansa
    steaua a avut noroc cu caru iar gigi va mai face o biserica pt a trece steaua de turul prelimiunar
  • 0 (0 voturi)    
    noroc platit (Vineri, 3 august 2007, 14:21)

    vlad [anonim]

    cred totusi ca steaua are noroc platit de cioban, ca nu prea avea emotii nici un jucator al stelei
  • 0 (0 voturi)    
    @Vlad (Vineri, 3 august 2007, 14:27)

    Adrian [anonim]

    Asta e paranoia de-a dreptul. Daca merg banii lui Jiji si la UEFA ... atunci in 2016 organizam campionatul european cu toate meciurile pe Ghencea si terenul de antrenament al Stelei.
  • 0 (0 voturi)    
    hai dinamo (Vineri, 3 august 2007, 14:39)

    vlad [anonim]

    mi-ar fi rusine sa fiu stelist si nici nu as mai avea emotii la nici un meci ,pentru ca Jiji plateste toate meciurile.Mai ales in campionat!ar fi parodie sa bata Zaglebie
  • 0 (0 voturi)    
    despre sansa (Vineri, 3 august 2007, 14:51)

    Andrei [anonim]

    Pana nu se termina meciul retur, Steaua nu e calificata. Nici Dinamo. Calificarea se joaca pe teren. Daca fiecare jucator o sa se concentreze pe joc si nu pe faultat jucatorii adversi, sansele o sa fie mai mari. Altfel, iar pierdem si dam vina pe arbitri, pe teren, pe ghinion, etc.
  • 0 (0 voturi)    
    pt 6 (Vineri, 3 august 2007, 14:52)

    alin [anonim]

    de la ce, aceasta frustrare ?
    ai avut o copilarie nefericita ?
    te putem ajuta ?
    vrei sa vorbim despre asta ?
  • 0 (0 voturi)    
    pt dINAMO! (Vineri, 3 august 2007, 14:59)

    fl0 [anonim]

    ..si pt toti dinamovistii frustrati care au scris mesaje aici, am o singura fraza sa va zic: Liga Campionilor, oooooo/ interzisa cAINILOR, ooooo!!!! si acum sa fim seriosi:stiti de unde se trage asta?de la ingamfarea de care da dinamo mereu dovada!a castigat steaua 2 ani la rand campionatul a merg in CL a fost in semifinale in Uefa si tot modesti au ramas, rapid a mers in sferturi in uefa si tot umili pe cand dinamo a castigat campionatul si a batut toata vara echipe de curtea scolii si gata, sunt galactici. deci pe bune ca dinamo nu face nimic pr romania mai mult ne face de ras.si daca o sa castige iar campionatul si o sa mearga in champions o sa ii vedeti:o sa fie extraterestri!!! sio sa uite sa le multumeasca lui radoi, dica, mutu, chivu.rusine sa le fie!!
  • 0 (0 voturi)    
    pt ei... (Vineri, 3 august 2007, 15:00)

    florin paduraru [anonim]

    ..si pt toti dinamovistii frustrati care au scris mesaje aici, am o singura fraza sa va zic: Liga Campionilor, oooooo/ interzisa cAINILOR, ooooo!!!! si acum sa fim seriosi:stiti de unde se trage asta?de la ingamfarea de care da dinamo mereu dovada!a castigat steaua 2 ani la rand campionatul a merg in CL a fost in semifinale in Uefa si tot modesti au ramas, rapid a mers in sferturi in uefa si tot umili pe cand dinamo a castigat campionatul si a batut toata vara echipe de curtea scolii si gata, sunt galactici. deci pe bune ca dinamo nu face nimic pr romania mai mult ne face de ras.si daca o sa castige iar campionatul si o sa mearga in champions o sa ii vedeti:o sa fie extraterestri!!! sio sa uite sa le multumeasca lui radoi, dica, mutu, chivu.rusine sa le fie!!
  • 0 (0 voturi)    
    grupele champions league (Vineri, 3 august 2007, 15:10)

    nelu [anonim]

    sant stelist de cand lumea dar sa nu ne pripim ca am cazut cu Bate ,sa nu avem cumva vreo surpriza cam asa ne-am bucurat si cand am picat cu Rosenborg si stiti ce am patit.Cat despre Dinamo EU CRED CA ARE SANSE LA URMA URMEI CINE ESTE LAZIO?BAFTA SI LOR SI SPER SA NE INTALNIM CU DINAMO INTR-O FAZA SUPERIOARA A LIGII.
  • 0 (0 voturi)    
    ...despre tragerea la sorti (Vineri, 3 august 2007, 15:10)

    cipri [anonim]

    ...se pare ca vom avea un an bun in fotbal.Cred ca toate echipele noastre au sanse sa se califice,chiar si Dinamo desi a avut cam mult ghinion in comparatie cu Steaua lui Gigi dar asa e in fotbal si acum au ocazia sa-si arate adevarata valoare.Multa bafta tuturor echipelor!
  • 0 (0 voturi)    
    Pt. #11 (Vineri, 3 august 2007, 15:11)

    Cost [anonim]

    Hai s-o lasam mai moale...

    Sincer, sunt STELIST convins, dar as dori ca toate echipele sa se califice.... Inclusiv Otelul;)
  • 0 (0 voturi)    
    pt. steaua (Vineri, 3 august 2007, 15:15)

    NELU [anonim]

    sa nu ne bucuram prea devreme cum am facut cand am picat cu rosenborg,dinamo are sanse cine e lazio?sa avem 2 echipe in grupe ar fi super haideti sa lasam la o parte dusmaniile din campionatul intern.santem romanii cu totii trebuie sa sustinem atat pe steaua cat si pe dinamo .Sant stelist de cand ma stiu dar in cupe tin cu toate echipele romanesti
  • 0 (0 voturi)    
    pt. steaua (Vineri, 3 august 2007, 15:17)

    nelu [anonim]

    cu cine a cazut rapidul?
  • 0 (0 voturi)    
    practic... (Vineri, 3 august 2007, 15:54)

    dzl [anonim]

    asta e problema....practica ne omoara....
  • 0 (0 voturi)    
    fotbalul romanesc (Vineri, 3 august 2007, 16:04)

    loco [anonim]

    intr-adevar fotbalul romanesc a ajuns destul de sus, de ex. ungaria, polonia, vedeti ce fotbal joaca? Zaglebie campioana poloniei? Echipa cam de nivelul FC.Argesului nostru, sau poate a unei echipe de liga a doua de la noi. Haideti sa vedem si noi lucrurile bune din RO nu numai criticam tot timpul. Cred ca romanii in general sint cam negativisti.
  • 0 (0 voturi)    
    he-he (Vineri, 3 august 2007, 16:25)

    george paun [anonim]

    Steaua/Dinamo/ sau orice e legat de fotbal adica de circ, bani murdari, incultura, prostie, manelisti si curve, huligani si Sf.Jiji cu maybachul, provoaca greata. Nu inteleg cum poti face o pasiune pentru o joaca cu mingea si te declari caine sau mai stiu eu ce, cand de fapt tot circul asta e o afacere pe bani multi si negri si altii stau ca prostii si se minuneaza.Bleah...
  • 0 (0 voturi)    
    jiji becali si blaturie (Vineri, 3 august 2007, 16:46)

    ciprian [anonim]

    vlad. ai spus mai sus ca jiji plateste toate meciurile, daca are bani asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa platesti meciurile... si in grupe cu dinamo kiev tot blat a fost? daca nu aveti dovezi nu mai scrieti degeaba ce face unu si ce nu face. cum ar fi sa aveti voi banii lu becali? toti care il criticati... ca e cioban si nush ce... bvo lui i`a mers mintea... l`a tinut sa faca smecherii si alte alea si uite`l acum. ma gandesc eu... altii care au bani ca el sau poate mai multi d c nu face ce`a facut becali?
  • 0 (0 voturi)    
    Pt 21 (ciprian) (Vineri, 3 august 2007, 17:00)

    Alin [anonim]

    Ciprian tu esti suporter se vede ... Chiar crezi ca toti care au bani trebuie sa isi ia Maybach sa il repare cu ranga ?

    Sau daca au bani trebuie sa umble cu blaturi , spagi , jigniri si marlanie ?

    Tu crezi ca orice om cu bani trebuie sa se considere .. razboinicul luminii , sfant , politician , cel mai tare din tara ..etc ?

    te inseli !
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Dinamo !!! (Vineri, 3 august 2007, 17:10)

    Super [anonim]

    He, he, he: Ce caine am fost si ce javra am ajuns.
    Scurta va fi istoria lui Dinamo in Champions League :)))

    Hai Dinamo!!! ..... in B.
  • 0 (0 voturi)    
    HAI BAIETI ! (Vineri, 3 august 2007, 17:15)

    Paul [anonim]

    asta e anul Romaniei,atat echipa nationala cat si echipele de club pot face o impresie buna in Europa.eu sper sa mearga amandoua in grupe sa ne mandrim si sa lasam ura asta.ganditi-va ce ar inseamna pt anul competitional 2009-2010,ce coeficient va avea Romania.despre sansele Stelei pot spune ca are 80% sanse sa mearga in grupe iar Dinamo trebuie sa joace de la egal la egal cu Lazio.Otelul si CFR Cluj ar trebui sa treaca fara emotie de adversarele lor.MULTA NOROC BAIETI, HAI CA SE POATE!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu e chiar asa... (Vineri, 3 august 2007, 18:34)

    Seba [anonim]

    Mai ciprian are oarecum dreptate (#22) adica chiar daca nu sunt nici stelist nici dinamovist, respect faptul ca gigi a bagat bani in steaua. E drept a si scos, dar a bagat multi. O fi el prost sau cum e... nu neg lucrul asta nici mie nu imi cade bine la stomac si la creier, dar asta e. In schimb mai uit la domni ca Tiriac, care prefera sa ii de-a fiului bani de prafuri albe si femei de lux... sau Dinu Patriciu care se lafaie in bani si avere, dar de aia nu sponsorizeaza si el Farul doar ar putea, sau o alta echipa de fotbal. Insa ma uita la UTA, echipa mica, dar cu suflet mare unde niste oameni fac ce pot sa fie bine si sa aiba Aradul echipa de Liga I. Si Timisoara ce e drept, chiar daca si patronul lor in afara de faptul ca vb frumos si pare cizelat provine din acelasi cort cu Gigi. Dar macar oamenii astia fac ceva pentru imaginea tarii in afara. Chiar daca noua nu ne place de ei si ne simtim ca ne pateaza imaginea. Ar trebui sa ne gandim mai intai cum ne patam noi imaginea aici in tara, prin puturosenia de care dau multi dovada, de faptul ca ne complacem cu gunoaiele si parcurile sau lacurile pe care le avem si asa mai departe... Eu respect consecintele lor, Romania are azi maine mai multe echipe decat Portugalia calificate direct si cine stie mai ce. Asa ca mai priviti si obiectiv nu doar ca va doare ca n-aveti banii lor si ca voi sunteti mai destepti si ar trebui voi sa aveti banii lor, fiecare primeste dupa cat merita. Bafta Romaniei si reprezentantelor lor ei in toatele meciurile si sporturile in care ne vom califica. Un rapidist...
  • 0 (0 voturi)    
    Cainii s-au transformat in soricei (Vineri, 3 august 2007, 19:46)

    Maximus [anonim]

    DINAMO poate sa isi ia adio de la Liga Campionilor anul asta, chiar Rednic a zis-o ca isi joaca sansa.Ce sansa?.Sunt deja infranti de propia lor mentalitate,si este adevarat ca intotdeauna Dinamo a avut adversari dificili ,dar daca le cade fata inainte de a se juca meciul sunt deja infranti.In fotbal trebuie sa lupti pana in ultimul minut indiferent de ADVERSAR. Si in plus nu au nici stadion european.Intai sa isi faca stadion si dupa aia sa se ridice cu pretentii.Cat despre Steaua o sa ajunga sigur in grupe,iar Becali tot neam prost o sa ramana.
  • 0 (0 voturi)    
    Bafta echipelor! (Vineri, 3 august 2007, 21:38)

    bob [anonim]

    Multa bafta echipelor romanesti in primul rand! De unde atata bucurie pentru unii nu stim ca parca aveam o echipa de viteji foarte valoroasa sau ne temem cumva de echipe medii din Europa? O echipa adevarata nu ar trebui sa se teama, datorita meciurilor cu adversari puternici mentalitatile se schimba si calitativ vom progresa. Degeaba jucam in Liga(eventual in UEFA), doar pentru a schimba tricourile cu jucatori celebrii daca faci gafe impardonabile sau ti se dau goluri ca pe maidan. Se doreste spectacol la un meci nu reclama de doi lei ca aceasta ne inunda zi de zi.
  • 0 (0 voturi)    
    Fortza Steaua (Sâmbătă, 4 august 2007, 11:45)

    Alex [anonim]

    Haide Steaua! Eu as zice ca Lazio Roma este o echipa foarte buna! Tot vroia Borcea sa pice cu Lazio! Sa vedem acu ce face k zicea k in campionat nare adversar! Mai bine nu se prezinta Dinamo la meci! huaaa Dinamo! FORTZA STEAUA
  • 0 (0 voturi)    
    AUGH AUGH AUGH :)) (Luni, 6 august 2007, 1:59)

    ULT [anonim]

    vai deci sunteti unii incredibili de frustrati...mai aveti un pic si plangeti ca a cazut Steaua cu BATE...parca nu ar fi bine pentru voi ...ca nu erati voi in turul 3 daca Rapid si Steaua nu faceau performanta in europa....va eliminau acu niste pescari prin turul 2 :))).Trecand peste asta...sper sa se califice si Dinamo desi mai tineti minte cand va bucurati ca Steaua a pierdut in semifinala cupei uefa?...va venit si voua randu acum...si noi radem de voi...asa cum a fost si cu Rapid...4 egaluri in cupa UEFA...sa fie oare intamplare?augh augh augh :))
  • 0 (0 voturi)    
    STEAUA (Miercuri, 15 august 2007, 20:20)

    Butnaru Adrian [anonim]

    Steaua o sa piarda la Bate Borisov.Sunt stelist dar sunt si realist.O fi din Belarus dar Steaua inca nu e calificata.Sunt sanse ca Steaua sa castige dar cu un abia 1-0 sau 2-1 .Steaua mai are de invatat.O fi Hagi antrenorul Stelei dar totusi nu Hagi joaca.Oricum sper ca Steaua sa se califice.Noroc pentru Dinamo in meciul cu Lazio!!!Daca si Steaua si Dinamo ar fi in grupele Champions League ar fi un vis magnific.Hai Steaua,hai Dinamo!!!ROMANI IN CHAMPIONS LEAGUE!!! P.S:macar pt cateva zile Dinamo si Steaua sa lupte impreuna pt a face Romania cunoscuta in Champions League!!!