Boc: Problema caderii motiunii se afla in tabara PSD

de D. Mihai     HotNews.ro
Miercuri, 3 octombrie 2007, 0:00


Foto: HotNews.ro

Presedintele PD, Emil Boc, a declarat , dupa respingerea motiunii de cenzura, ca formatiunea pe care o conduce s-a comportat ca un partid de opozitie. "Problema caderii motiunii se afla in tabara PSD. Din punctul nostru de vedere nu se schimba nimic: guvernul ramane fara o sustinere parlamentare majoritara". Boc a mai spus ca, in acest moment, criza nu s-a rezolvat, doar se prelungeste.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


80 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    NASPA, CE MAI FURAM? (Miercuri, 3 octombrie 2007, 19:16)

    Analistul [anonim]

    Voi va imaginati cit doreau astia sa revina la bucate, la ciordirea fondurilor structurale UE pina prin 2012...deoarece din 2008 premier urma sa devina Basescu, da Basescu!
    Nasol rau de tot...ca se duce dracu partidu PD, ala popular, fost social-democrat, fost parte a FSN...Felicitari pentru Nistoran, un self-made man, amagit 3 ani, dar catre s-a trezit. Nistoran era un popular, dar Blaga-vamesu si Berceanu-Sunoil nu!
    Draga d-lor Basescu, Geoana si Boc (plus Grupul de la Cluj):
    Moscova nu crede in lacrimi, Gusa tu stii mai bine :))))
  • 0 (0 voturi)    
    pentru ANAListul (Miercuri, 3 octombrie 2007, 19:47)

    gigi [anonim]

    doamne cum le stii tu pe toate! ce norocosi suntem ca avem oameni ca tine in jur sa ne spuna exact cum stau lucrurile. Basescu, da Basescu!!! incredibil domne!!! eu propun ca chiar tu sa candidezi la un post ceva, ca la valoarea ta de ANAList sigur ajungi in top rapid. esti de un penibil inimaginabil.
  • 0 (0 voturi)    
    Perversii PD-isti (Miercuri, 3 octombrie 2007, 20:06)

    cancelarul [anonim]

    Ce perversi sunt astia de la PD in frunte cu Boc si cu Base ,vor sa intre la guvernare pe spinarea altora.Rusine!
  • 0 (0 voturi)    
    Bilele lui Boc (Miercuri, 3 octombrie 2007, 20:16)

    nelson [anonim]

    Pd a votat cu bilele mici ale lui Boc la vedere,fapt ce a dus la respingerea motiunii.
    Poporul nu mai poate fi mintit la nesfarsit pe banii si pe realizarile altora.
    Capitanul de pe CAINE aflat la Bruxelles a inceput sa tremure de manie la aflarea rezultatului.
    In rest paine si circ in lac de munca
  • 0 (0 voturi)    
    Ce bine imi pare CA AI LUAT TZEAPA! (Miercuri, 3 octombrie 2007, 20:57)

    Per [anonim]

    Boc, cunosti refrenul????? Stergete la gura!!
  • 0 (0 voturi)    
    Analist nu ANAList (Miercuri, 3 octombrie 2007, 21:09)

    Analistul [anonim]

    Doare rau, stiu, doare tare rau...l-am vazut si pe amaritul de Blaga-vamesuț la Realitatea, transpirat ca un hipopotam

    Iar de candidat la un post ceva, in analiza nu candidezi, te impui combatand si exersand prin iritarea semidoctilot ca tine....ramine cum am stabilit...MOSCOVA NU CREDE IN LACRIMI....Gusa stie mai bine.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru ANAListul (Miercuri, 3 octombrie 2007, 21:10)

    Gigi [anonim]

    Recunosc ca ai dreptate pina la urma....astia din PD au votat pentru desi erau facati varza in ea .... mare e gradina si multi sar gardul cu intentia de a mai fura :))))
  • 0 (0 voturi)    
    ati uitat? (Miercuri, 3 octombrie 2007, 21:27)

    viorel [anonim]

    Mircea Geoana,02.10.2007: am discutat si am convenit toate masurile necesare pentru asigurarea unui vot disciplinat, in favoarea motiunii, din partea grupurilor noastre parlamentare. Vom convoca grupurile noastre parlamentare pentru o intalnire in comun, maine dimineata, inaintea dezbaterilor din Parlament, conform cutumei parlamentare si a practicii partidului nostru.

    As vrea, in acelasi timp, sa spun cateva cuvinte despre campaniile de denigrare la care grupurile parlamentare PSD au fost supuse in aceasta perioada din partea puterii si a adversarilor nostri. Avem parlamentari valorosi, avem oameni care sunt si politicieni cu experienta si ostasi credinciosi partidului nostru, de aceea, impreuna cu colegii mei din conducere, vreau sa respingem hotarat o campanie de denigrare a disciplinei si coerentei voturilor parlamentare PSD. Vom fi maine cu totii la dezbaterea motiunii, vom fi cu totii disciplinati si vom vota in interesul partidului nostru si in interesul general al opiniei publice romanesti.
  • 0 (0 voturi)    
    @gigi (Miercuri, 3 octombrie 2007, 22:31)

    paul [anonim]

    versatil, banuiesc ca nu te superi daca iti spun ca esti un copil bun. Insa anturajul in care te zbati te-a stricat. Si nu ma gandesc la bataile incasate de mama ta sau la homosexualitatea tatalui tau. Ma gandesc la degetele tale care au aterizat pe tastatura direct de pe preputul ala mic.
    Marimea conteaza. Crede-ma!
    Poti ataca o gonflabila....
  • 0 (0 voturi)    
    Nr.9 (Miercuri, 3 octombrie 2007, 23:28)

    Petrica [anonim]

    Esti un nesimtit si cam mergi prea departe cu jignirile tale.
    Leaga-te de politica,leaga-te de Gigi,dar parintii lui nu te-au deranjat cu nimic!
    Iti lipsesc cei sapte ani de acasa!
  • 0 (0 voturi)    
    amicu ANAListu (Joi, 4 octombrie 2007, 0:30)

    gigiel patrunjel [anonim]

    amice de la 6/7 aka ANAListul, vad ca te semnezi cu alte nume si-ti raspunzi singur. esti trist, foarte trist.
    paul sper ca te refereai la baiatu 'cela care s-a semnat cu numele meu, ca daca nu, nu pot decat sa-ti dau cu maciuca si tie peste cap.

    nu ma intereseaza amice ANAList si bascalios ce vezi tu la televizor. nici nu sunt pd-ist, nici pnl-ist nici png-ist, niciun -ist, nici nu-mi place politica in mod deosebit, ba dimpotriva o urasc. cand vad penibilul insa, oriunde ar fi, nu pot sa ma abtin sa nu arat cu degetu'. inteleg ca esti un mic si te zbati pentru partidu tau, dar tot un penibil ramai. observ si ca te bucuri ca nu a cazut guvernul dupa multitudinea de paranteze idioate ce apar la 'emoticoanele' tale.
    si nu m-ai iritat deloc. doar am vrut sa-ti arat ca esti penibil si iritat, dovada ca ti-ai raspuns singur. (ti-ai pus la ambele posturi zece paranteze la emoticon si esti singurul care foloseste 'i' din 'a', ce inseamna probabil ca traiesti o copilarie prelungita). nu te mai obosi sa-ti raspunzi singur ca oricum nu te mai bag in seama.
    TE PA