Presedintele clubului Unirea Urziceni, Mihai Stoica a fost suspendat pentru patru luni de zile si amendat cu suma de 5.000 de lei pentru ca la partida contra lui Dinamo a intrat pe terenul de joc, a refuzat sa paraseasca stadionul si a protestat la deciziile arbitrilor.

Antrenorul Unirii, Dan Petrescu, va mai sta in tribuna inca doua etape, pentru ca la acelasi meci a intrat neautorizat in teren si a incitat publicul, primind si o amenda de 4.000 de lei. Petrescu fusese deja suspendat pentru doua runde dupa eliminarea din acest joc, pedeapsa pe care deja a efectuat-o.

Faptele s-au petrecut in minutul 41 al jocului Unirea Urziceni - Dinamo (incheiat 0-0), cand brazilianul Ricardo Gomes de la gazde a fost eliminat pentru un fault dur. Stoica a intrat pe terenul de joc pentru a-l certa pe arbitru, avand un schimb de vorbe cu portarul dinamovist Bogdan Lobont. Apoi si-a ridicat ochii spre loja actionarilor dinamovisti, injurandu-l pe Cristian Borcea.

Dan Petrescu a intrat si el pe teren, incitand publicul si avand intentia de a retrage echipa din acest meci. In cele din urma s-a razgandit, dar a fost trimis in tribuna de arbitrul partidei, Istvan Kovacs. Jocul a fost intrerupt pentru patru minute, pana la calmarea spiritelor.

MM Stoica nu a fost judecat de catre Comisia de Disciplina si pentru incidentele din loja dinamovista, acestea nefiind notate in vreun raport de meci. In pauza jocului, presedintele ialomitean a intrat peste actionarii dinamovisti, aici avand loc un schimb dur de cuvinte si, conform unor martori, Stoica a iesit "sifonat".