Presedintele Camerei Deputatilor raspunde criticilor americane

Olteanu: Taubman si-a obtinut mandatul de ambasador prin coruptie

de L.P., A.N.     HotNews.ro
Joi, 15 noiembrie 2007, 0:00



Presedintele Camerei Deputatilor, Bogdan Olteanu, a afirmat ca ambasadorul SUA si-a obtinut statutul diplomatic prin "coruptie" si i-a cerut lui Nicholas Taubman sa-si respecte statutul diplomatic dupa ce oficialul american a criticat decizia parlamentarilor de a aduce modificari Codului Penal si Codului de Procedura Penala.

“Ca cetatean si oficial american, domnul Taubman, are tot dreptul sa se pronunte asupra calitatii legilor din SUA. Il invit sa se pronunte asupra modului in care legislatia americana din ultimi ani respecta libertatile fundamentale”, a declarat Olteanu pentru HotNews.ro.

Presedintele Camerei Deputatilor a afirmat ca “in ceea ce priveste legislatia romaneasca, cred ca este cazul ca domnul Taubman sa se cantoneze in limitele mandatului unui diplomat, indiferent de modul in care si-a obtinut acest mandat”.

Intr-o declaratie facuta pentru Realitatea Tv, Bogdan Olteanu a apreciat ca Taubman si-a obtinut mandatul de ambasador intr-un mod in care, in Romania, ar fi considerat “coruptie”, prin donatiile catre candidatul republican George W. Bush.

Presedintele Camerei Deputatilor a adaugat ca il invita pe ambasadorul american “sa-si respecte statutul de diplomat sub buna-cuviinta. Ma intreb cum ar reactiona Congresul american daca vreun ambasador european si-ar da cu parerea despre legile adoptate acolo”.

Declaratia lui Bogdan Olteanu a fost facuta dupa ce oficialul american criticase actiunile Parlamentului de la Bucuresti de modificare a Codului Penal si a Codului de procedura penala.

“Bunul simt ne spune ca o lege care ar face aproape imposibile activitatile de perchezitie ale politiei, daca nu informeaza suspectul in prealabil - de exemplu intr-un caz de trafic de droguri - este o lege proasta”, a afirmat Taubman.

“Sunt destul de ingrijorat cu privire la recentele actiuni ale Parlamentului pentru a slabi capacitatea procurorilor si a autoritatilor de aplicare a legii in combaterea unei serii de infractiuni grave, printre care mita si coruptia. Stim ca exista aceste probelme in Romania, exista in orice societate, inclusiv in cea din care provin eu.
Nu este imaginatia noastra; am vazut cu ochii nostri, inclusiv in ultimele saptamani”, a mai declarat ambasadorul SUA.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


640 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    culmea nesimtirii sau a NKVD-ului (Joi, 15 noiembrie 2007, 15:52)

    judex [anonim]

    Am ajuns, unii dintre noi, sa avem tupeul sa dam lectii americanilor. Incredibil, pana unde poate ajunge prostia omeneasca!
  • 0 (0 voturi)    
    corect (Joi, 15 noiembrie 2007, 15:54)

    Cristi [anonim]

    Nu sunt de acord cu modificarile parlamentarilor facute la Codul Penal dar un ambasador nu ar trebui sa aiba grija legilor din tara in care e ambasador. Bogdan Olteanu a reactionat foarte bine. Bravo. Le mai nimeriti din cand in cand dar tot nu aveti votul meu. :)
  • 0 (0 voturi)    
    Congresul American (Joi, 15 noiembrie 2007, 15:55)

    Asupritu\' [anonim]

    Nu e tot una cu adunatura de borfasi din Legislativul nostru.
    Acolo sint sigur ca mai exista si 1-2 senatori cu bun simt.
    Acolo cind sint prinsi cu minta in sac se dau la fund si devin nulitati politice. La noi abia isi mai fac campania daca sint anchetati. Vi se pare ca " alesii" mai reprezinta pe cineva in afara de interesul lor propriu? E normal sa ia atitudine altii pentru noi ...( ca noi inca nu ne dumirim cum e cu votul asta unimominal) sa speram ca nu ramine singurul si incep sa ia atitudine si alti oficiali europeni sau americani.
  • 0 (0 voturi)    
    n-are obraz... (Joi, 15 noiembrie 2007, 15:56)

    myname [anonim]

    olteanu asta e chiar nerusinat...
  • 0 (0 voturi)    
    Bunica Gisella Wass e mandra tare (Joi, 15 noiembrie 2007, 15:56)

    gerula [anonim]

    Ce nepotel crescu bunica.Nu lasa imperialistul asta de ambasador sa se amestece in ciorba noastra de varza.Altfel isi ia nasul la purtare si atenteaza la caldabosul facut din soriciul ciolanului national.
  • 0 (0 voturi)    
    Caracteristica nesimtire (Joi, 15 noiembrie 2007, 15:57)

    Adrian Dejica [anonim]

    Ce sa mai zicem, un papa lapte un pupincurist,ii tine lecti de moralitate unui om care vine cu o mentalitate americana unde legea a tarat in ancheta pe insusi BILL CLINTON si vine unul dintre cei 322 de mafioti care misuna in Parlamentul Romaniei si face scandal pt declaratile ambasadorului american. Continuati tot asa 322 ca n-o ajuta si pe noi Dumnezeu sa scapam de voi.
  • 0 (0 voturi)    
    tov olteanu (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:00)

    newyorkezul [anonim]

    mai draga tovarase nepot de instaurator de comunism. Esti mare scula pe bascula. ce ar fi sa participi la alegeri unominale ca aici in state, sa vedem cine te-ar alege sa mai deschizi gura. Sa stii ca aici lumea are dreptul sa-si spuna parerea, chiar daca voi comunistii nu doriti asta.Noul PNL- comunism cu fata unama(iici-tariceanu)
  • 0 (0 voturi)    
    question (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:07)

    Cristi [anonim]

    Pentru toti fanii SUA and co. Cati dintre voi v-ati duce copiii la liceu in Columbine? Cati l-ati vota pe Bush daca ati locui in SUA? Bill Clinton a fost anchetat si cine a mai citit sau vazut cate ceva stie ca acelasi Bill Clinton a declarat ca nu a intretinut relatiile sexuale pe care le-a intretinut cu Monica. Omul declara ca nu si-a dat seama ca ce a facut el se incadreaza in relatii sexuale. Cine a mai plecat prin strainatate sau are cunostinte in strainatate care sa le povesteasca veridic ce se intampla stie ce inseamna SUA, Canada sau Europa de vest. E mai bine doar pentru ca oamenii de rand au vreo 1500-2000 de dolari/euro in plus la salariu. In rest nu cred ca vreti sa aflati cum se traieste. Inca o data nu sunt fan PNL & co. dar zic Bravo la gestul lui Bogdan Olteanu.
  • 0 (0 voturi)    
    CDep vs Congres (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:08)

    Elena [anonim]

    Cred ca importante sunt institutiile si ce reprezinta acestea. Atat timp cat Romania este un stat suveran si independent, pentru mine Parlamentul Romaniei nu este mai putin important decat Congresul USA. Si asta chiar daca majoritatea parlamentarilor nostri au o moralitate indoielnica.
  • 0 (0 voturi)    
    americanii (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:16)

    sempere [anonim]

    @Asupritu\' ( esti asa sigur ca in Congresul american nu sunt borfasi?
    Doar pentru ca suntem noi la distanta si neinformati, ni se pare ca tot ce fac americanii e curat, pur, corect si cu cele mai bune intentii din lume.
    Ne uitam la ei ca la o raza de soare (sau Licurici, ehee) si asta e si din cauza presei noastre care se focalizeaza numai pe stirile de politica interna si desconsidera aproape de tot ce se intampla la nivel international.
    Daca te duci in Occ. o sa vezi ca primele pagini ale ziarelor dezbat despre Irak, Venezuela, s.a. si tot ce tine politica internationala drept pentru care in general se cam stie ce-i de capul americanilor. Dac-am fi si noi la curent cu ce ispravi comite administratia Bush zi de zi n-ar mai indrazni niciun Taubman sa vina sa ne dea lectii.
  • 0 (0 voturi)    
    lasa-ne Olteanule (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:21)

    Adrian [anonim]

    D-l Olteanu te invit sa-ti vezi tu de statutul tau de parlamentar care nu face toata ziua nimic si mai grav e ca atunci cand vrea sa faca ceva face tot prost...cum domnule sa anunte parchetul ca vrea sati faca perchezitie? Esti tamp ... mai bine iti spune si cand te viziteaza ca sa fi pe acasa....

    Suntem niste prosti ca stam in tara asta sa-i bata toti joc de noi...

    vorba ceea: frumoasa tara pacat ca-i locuita...

    O zi buna va doresc si astazi sa stiti ca nu sunt acasa ... ca sa nu veniti degeaba
  • 0 (0 voturi)    
    io te invit sa te cari acasa luzere !!!! (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:22)

    invitatorul [anonim]

    sunteti o haita de lupi incoltit si reactionati din instinct de haita la oricine va ameninta, nenorocitilor, v-ati inchis acolo in parlament si va protejati unii pe altii in interesele voastre mafiote de grup, dar-ar rachetele lui putin in casa poporului cand sunteti toti adunati acolo, hahalere furacioase si puse pe interes si jefuit !!!

    toata lumea tipa la voi ca furati si va acoperiti unul pe altul si va dati legi ca sa furati legal
  • 0 (0 voturi)    
    nepotul (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:22)

    caltabosu si palinca [anonim]

    nepotul tupeist a lui Gisella Wass are tupeu, trebuie sa recunoastem, tupeu care ii depaseste doar nesimtirea.
  • 0 (0 voturi)    
    Olteanu... (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:22)

    Clau [anonim]

    Olteanu n-are nimic de zis pe fond, asa ca se ia de 'forma'. Si-a invatat bine lectia 'liberalul' asta ai carui bunici i-au omorat pe Bratieni.
    Evident ca Taubman are dreptate, asta o stie si comunistu asta mic si chel cu aere de liberal. Si romanii stiu ca Taubman are dreptate. Asa ca neputand zice ca minte zice ca nu se cade sa deschida gura. Cu diferenta ca la aia de la TVR le poate inchide gura, la Taubman se pate doar zburli ca un cocos prost.
  • 0 (0 voturi)    
    Elena... (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:22)

    judex [anonim]

    te informez cu respect ca poti gasi formulare pentru emigrare in Transnistria la Ambasada republicii Moldova.
  • 0 (0 voturi)    
    olteanu: punct ochit, punct lovit (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:24)

    moldoveanu [anonim]

    "Domnul ambasador Taubman si-a obtinut postul in urma sponsorizarii campaniei electorale a lui George Bush, nu stiu care sunt standardele politice si morale si legale din America, dar in orice caz in Romania asa ceva ar fi considerat un act de coruptie si un act imoral", a afirmat Bogdan Olteanu presedintele Camerei Deputatilor intr-o declaratie facuta pentru Realitatea TV.
  • 0 (0 voturi)    
    @8 - asa e, e cumplit in strainatate (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:27)

    santa [anonim]

    se traieste cumplit. sunt bani mai multi, dar viata e cumplit de dura. in primu rind ca sunt toti prosti. unu nu stie romaneste, zici ca nu au facut si ei macar 4 clase primare.

    dupa aia, au tot felu de reguli timpite (gen sa nu aruci gunoiu pe geam, sa nu te caci pe strada etc) si te mai si bat la cap sa le respecti. cica aia e civilizatie. si cea mai timpita regula e cica sa nu furi. parca se cred pe vremea lu moise si a celor 10 amendamente sau cum le zice. pai cum vor sa traiasca si romanii cind ajung acolo ??? iti zic io, vor sa ne lase sa murim de foame.

    si la aia cu liceul, mare dreptate ai. asa tre sa le spunem lu astia, verde in fata. pai nu e mai bine ca tu nu ai fost la columbine ? e mai bine, ca altfel nu ai mai putea acum sa le zici asa bine pe forum. cine zice ca casele alea de copii in care asistentele ii lasau pe copii in mizerie, neingrijiti, sa isi manince cacatu nu erau bune de nimic, nu stie ce oameni de valoare au venit de acolo. si uite ca ce au patit atunci le foloseste acum, pe forum.

    si nici violurile din casele de copii nu erau rele. erau de fapt clisme solide, ca erau constipati micutii, si nu aveau materiale sa le faca clisma.



    are dreptate tovarasu olteanu, ce se baga americanii peste treburile noastre. noi ne aparam saracia si nevoile si neamul. nu avem nevoie de bogatiile lor, atita timp cit avem saracia si nevoile noastre.

    avem mare nevoie de asa activisti de valoare, care sa lupte pt tara, pt popor. sa ii gonim pe imperialistii astia din patria mama. mare pacat ca nu mai poate candida iliescu o data .... ar face un tandem grozav cu bogdan olteanu prim ministru, ca olteanu e om de origine sanatoasa, cu principii, nu ca parvenitu de nastase.
  • 0 (0 voturi)    
    ... pute prazul (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:29)

    Daniel [anonim]

    Eu sunt de acord cu ce a spus ambasadorul. Este aiurea ce se intampla de o vreme incoace in parlamentul Romaniei. Draga Oltene functia pe care o ai te obliga sa reactionezi. Insa tot acea functie ar trebui sa te oblige sa te gandesti la interesul omului de rand pe care il reprezinti si nu a colegilor din parlament.
  • 0 (0 voturi)    
    hmmm (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:29)

    mihaela [anonim]

    ONGurile (si varfurile lor) au fost mazilite/cumparate, presa a fost cumparata (ceea ce a ramas necumparat este ofertat la greu _ v. cazul evz), parlamentarii sunt din aceeasi famiglie, noi suntem concentrati pe nevoi personale, marunte, nu ne intereseaza, nu ne bagam (dar ar fi bine sa ia altii atitudine); astfel ca o mana de ajutor in aceasta mocirla, nu ne-ar strica; prefer pe oricare din vest, si nu din est (de unde vine tupeul tovarasilor). Credeti ca degeaba se mai implica pe ici colo diferiti ambasadori in diverse evenimente (mai ales din justitie!_v. diferite sedinte vitale CSM)? Aceste semnale nu sunt subtile deloc, ci semnale cat se poate de grave!
  • 0 (0 voturi)    
    Il invit pe Olteanu sa-si respecte statutul de senator... (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:37)

    tudor [anonim]

    Taubman n-a spus ca daca nu schimati legea venim noi cu tancurile noaste americane s-o schimbam.
    Daca nu inltelege ii traduc eu int-o miba pe care s-o inteleaga:
    "Treaba voasta cum va faceti legile voastre da nu putem dsa ne facem ca nu vedem ca faceti legi cretine..."
  • 0 (0 voturi)    
    @modovene (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:43)

    Clau [anonim]

    vezi ca nu stii sa ochesti. Iti dau din nou raspunsul pe care ti l-am mai dat o data pe alta rubrica (esti platit la numar de postari proaste?)
    53. #51 ma faci sa rad!!
    Clau (15 nov 2007 16:38)

    Sa-ti zic eu cum e cu puntele pe i ale chelului: in Romaia lui Olteanu nimic nu e act de coruptie sau act imoral, totul nu e decat 'viciu de procedura' si chichite legislative.
    Pana una alta in SUA aia corupta s-au putut ancheta si presedinti, in Romania asta a noastra atat de morala nu se ancheteaza nici macar aia de i-am vazut cu Caltabosii pe TVR (da, da, Remes nu e anchetat ptr. ca nasul lui Olteanu a desfiintat nu's ce comisie).
    Deci daca SUA e asa corupta si nedemna pe cat pretind elenele si alti gigi de la scularie, atunci Romania nu e decat un mare rahat. Sau poate ca mai degraba elenele si gigi aia nu stiu ce vorbesc.
  • 0 (0 voturi)    
    Credeam ca e nomenclaturist ticalos dar e si timpit ! (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:45)

    ionel [anonim]

    Cam ca Olteanu vorbea si Saddam Husein acu citiva ani.
    Draga finu' lu Tariceanu: Gindeste-te bine si da macar un exemplu de lucru bun facut in ultimii 40 ani in Romania fara sa fim impinsi de la spate de occidentali.
    Dupa iesirea de azi, cred ca trebuie sa te iei de mana cu Quariu si Adomnitei la IQ
    De fapt simtiti ca va fuge pamintul de sub picioare si va doare ca magariile pe care le faceti pe plan intern se vad si in afara.
    Ambasadorul Taubman trebuie ascultat pt ca personal este un om de succes (averea lui intrece PIB-ul Romaniei) si pentru ca reprezinta pe cei care ne-au ajutat si care speram sa ne ajute in continuare sa scapam de bolsevici
  • 0 (0 voturi)    
    rusinea ROMANIEI: PARLAMENTUL (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:47)

    roman [anonim]

    Haideti ,fratilor sa scapam o data de nesimtiti,oportunisti,citroneii+catelusii infiptiti in fruntea parl.,transport,administratiei-poluatorii zilelor noastre AMARITE!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    BRAVO Olteanu (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:49)

    anti licurici [anonim]

    basescu ii face placere licuriciului cel mare cu orice ocazie, dar altii pot sa spuna ce cred despre americani
  • 0 (0 voturi)    
    uluitor (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:49)

    mihai [anonim]

    este neverosimil; fie tupeul, fie prostia e fara limite; iar idiotul asta vorbeste in numele nostru; ar fi fascinant daca nu ar fi pe pielea noastra
  • 0 (0 voturi)    
    iar olteanu si-a obtinut postul (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:51)

    cristina [anonim]

    prin nepotism - fiind nu numai nepotul Gizelei Wass, dar si finul presedintelui sau de partid si al PM, Calin Popescu Tariceanu! Deci a vorbit de funie in propria-i casa de spanzurat:)
    Iar chestia cu postul platit de Taubman - sa fim seriosi, chiar crede ca postul de ambasador SUA la Bucuresti este atat de ravnit de catre toti miliardarii americani?! Nepotelul ar trebui sa pastreze proportiile, ca nu scot aia dolarul muncit ca sa vina sa dea mana cu el!
    Iar apropos de 'neamestecul ambasadorilor romani in treburile interne ale altor state' (sper ca i-a sunat famigliar!), parca ex-ul nostru de la Roma a co-semnat pe acolo o scrisoare ce se amesteca pana peste poate.
  • 0 (0 voturi)    
    pai nu mai bine il invita... (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:52)

    zaboomafoo [anonim]

    pe pampalaul de cioroianu "sa-si respecte statutul de diplomat"??? mars inapoi la os, patruped liberal cu papion care sa mascheze locul ros de zgarda!!!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine! (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:53)

    Alex [anonim]

    scopul celor care au votat modificarea la CPen si CPP este in mod evident protejarea coruptilor si evitarea situatiilor de genul celor intamplate cu Remes. am impresia ca Parlamentul ala e o sleahta de hoti care inainte de alegeri chiar nu mai au nici o retinere.

    PNL-ul daca o tine in stilul asta - o sa ajunga un partid minuscul dupa alegeri. vezi soarta PNTCD.
  • 0 (0 voturi)    
    comunistul Olteanu ramane comunist (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:54)

    Clau [anonim]

    va mai amintiti refrenul favorit ptr. activistul de partid de pe vremurile 'iepocii de aur' ?
    da, da, ala cu 'dai in mine dai in tine dai in fabrici si uzine'... Damn, parca-l vad pe olteanu in copilarie inganand pilda asta, ca sa n-o uite nici cand va fi jucand rol de 'liberal'... Deh, ce naste din comunist, democratie distruge!
  • 0 (0 voturi)    
    tancuri, tancuri (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:57)

    mircea [anonim]

    Sa dea Dzeu sa vina si cu tancurile, Tudor, ca doar asa mai scapam de ipochimeni si de cozile lor de topor care mor de grija raufacatorilor.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu e de bun simt ? (Joi, 15 noiembrie 2007, 16:59)

    viktor [anonim]

    Nu sunt avocat, si nici judecator. Dar bunul-simt ne spune ca o lege care ar face aproape imposibile activitatile de perchezitie ale politiei, daca nu informeaza suspectul in prealabil, - de exemplu intr-un caz de trafic de droguri - este o lege proasta”, a declarat ambasadorul SUA Nicholas Taubman
  • 0 (0 voturi)    
    ce mai viziune! (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:02)

    sorin [anonim]

    Din nou, ca si in cazul "Remes", se comuta atentia spre "nu are dreptul sa spuna" asta si asta... Domnilor, problema e cu totul alta, cred eu: daca are dreptate omul asta (american, roman, sau martian, nu asta conteaza) si daca da... avem o problema grava! Si tare ma tem ca ambasadorul are dreptate...

    Pana una alta, remarc ca daca in cadrul unui interviu, unui ambasador, i se pun intrebari de genul "va place tara noastra?" si raspunde "da, deoarece...", ei bine, atunci, firesc, ne bucuram. Dar sa ne gandim ca acelasi om are dreptul sa spuna si "nu, deoarece..." fiind si acest raspuns unul onorabil, posibil, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    MAN = Parlament (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:03)

    zamolcse [anonim]

    Si uite asa dragi Tovarasi putem spune ca visul lui Ceausescu s-a indeplinit, astazi avem deaface cu o noua denumire "Parlament" care de fapt, e tot un fel de "MAN" (Marea Adunare Nationala).

    Tov Bogdan Olteanu nepotul NKVD-istei Gisella si apropiatul lui Hrebenciuc (guzganul rozaliu, sforarul si capul sistemului mafiot din Romania)

    Tov Olteanu-i fara frica, ca stie ca are spatele acoperit.
    Dar pana cand? :)
  • 0 (0 voturi)    
    Diplomatie. (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:03)

    Moldovan Ioan [anonim]

    Tov. olteanu se vede de la o posta ca nu ai nimic in comun cu politica si cu diplomatia, iar de respect se pare ca nici nu ai auzit.
    Eu ma aflu in USA de 18 ani, acum sant pensionar. In 18 ani am realizat cat in Romania nu as fi putut realiza nici in 500 de ani.
    Diferenta dintre Romania si USA este 500 de ani. In tara nu as veni nici daca as avea un salariu de 10.000$ asigurat. Daca tu ar trebui sa muncesti cinstit in Romania, fii sigur ca ai fi un muritor de rand.
  • 0 (0 voturi)    
    Tare, ba! (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:04)

    Imperialistu' [anonim]

    E de apreciat reactia lui Olteanu. Nu in fiecare vezi pe nepotelului lui Gizela Wass dand lectii ambasadorului Statelor Unite ale Americii. Bogdane, stii ca ai tupeu?
  • 0 (0 voturi)    
    tov olteanu, mai draga..... (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:05)

    newyorkezul [anonim]

    cand matusica matale de la care ti se trage originea sanatoasa a ajutat la instaurarea comunismului se practica politica PNL.- SHUT UP (dar in rusa). In politica actuala, oamenii pot sa-si spuna parerea, mai ales cand faceti legi de-a dreptul cretine. NICAIERI in lume nu trebuie sa ceri consimtamintul celui care fura sau omoara sa-l cercetezi. Asa lege tampita la asa presedinte de camera. A fost Nastase cum a fost, dar te depaseste cu viteza luminii....
  • 0 (0 voturi)    
    Subiect? (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:08)

    serge [anonim]

    Deci, in conceptia celor care fac legi, o lege promulgata azi are efect de ieri, de ce nu-l reabilitati pe ceausescu? nici el putea fi condamat fara acordul presedintelui, senatului, samd .Domilor, stimatu olteanu (ced ca nu are nici o legatura cu oltenii) ,fara sa-i luam originea "sanatoasa" a lui (era sa spun a d-sale, darnu merita!) ce legi mai puneti la cale pentru protectia infractorilor MARI? Astept raspuns la tel. Parlament?Senat 89898989898989-interior (daca daI SPAGA, SPUN!)
  • 0 (0 voturi)    
    Acceasi strategie PNL: "Ba pe a ma-tii!!!" (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:08)

    bugsy [anonim]

    Marti, MAE a "bagat" Italia in cod galben pentru romanii care ar vrea sa meraga pe acolo. Joi, am dat jos codul galben pentru Italia. Cred ca dl. de la MAE, Cioroianu, ar trebui sa se consulte cu dl de la Camera, Olteanu, si sa bage codul galben la SUA, drept raspuns la declaratiile ambasadorului american la Bucuresti.
    Imbecilitatea, tupeul, nesimtirea, prostia crasa, jigodismul, marlania acestor politicieni (Cioroianu, Olteanu, Chiuariu,....., ) a atins deja cotele de avarie.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine vorbeste?!? (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:11)

    dsa [anonim]

    I-auzi cine vorbeste, SUA care daca nu fac un razboi la 5 ani sunt morti. Si in plus au un presedinte descreierat!
  • 0 (0 voturi)    
    shock and awe II (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:13)

    moldoveanu [anonim]

    Maine-poimaine vine taubamsch asta si zice (cu aprobare de cowboy si de la condilitza) ca Romanica are ARME DE DISTRUGERE IN MASA - WMD, remember?
    Dupa care yankeii pe care i-am cazat la cincu si m.kogalniceanu scot bazucile: trrrrrrrrrrrrrrrrrr!
    Adevarul e ca Armele de Distrugere in Masa ale romanilor EGZISTA, ele se numesc TIGANI !!! lol
  • 0 (0 voturi)    
    Gizella, Pauker si Olteanu... (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:17)

    alex [anonim]

    .. baga spaima-n americanu' Trist sa vezi cum se revolta marlanul
    ruman cand ambasadorul Americii ii trage de maneca pe aia ca
    dau legi pentru mafioti, dar nu sunt atat de patrrrrrioti cand vine
    vorba de filiera kominternista a putoiului Olteanu. Nici in 1000 de
    ani nu vo face americanii cat rau a facut matusa & micii ei rusi
    tarii asteia. Dupa ce penibilii avocati ai independentei tarisoarei
    zboara carpele KGB de la putere o sa ii ascult vorbind despre
    drepturile unui ambasador.. pana atunci, HARASO in mamicile
    voastre de retarzi!
  • 0 (0 voturi)    
    Gisela? (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:18)

    mURPHY [anonim]

    Pe timpul alalantul, era vorba de origine sanatoasa (bunica ta a inventat sistemul aqsta!) . Tu esti un original al democratiei cu o scoala a impunerii unei dictaturi (cine te manevreaza!), daca nu esti manevrat de cineva, vai de capurile tale, mai tupeu. dupa Adormitei de la Prescolari, la Quariu de la NUP, la desertul (samd) alelui Ciorioan, ai mai venit si tu!
  • 0 (0 voturi)    
    Olteanu trebuie urgent internat la sanatoriu (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:28)

    DIANA [anonim]

    Mai nene Oltene, locuiesc in SUA si crede-ma ca vorbesc in cunostinta de cauza, mai asculta si tu unele sfatui de bun simt, ca ati furat si ati pradat destul Romania...nu va e rusine adunatura de handicapati ce sunteti, aveti un pic de respect fata de oamenii care va platesc lefurile astronomice ca sa stati ca o adunatura de paduchi in Parlament si sa va stoarceti mintile cum sa mai furati si cum sa mai distrugeti tara.....noroc cu parintii care sunt romani ca cu cei ca voi imi e rusine ca sunt romanca, mai uitat-te in oglinda dimineata sa vezi ce moaca de talhar o sa vezi acolo, si poate mai dai din cand in cand si pe la biserica sa-i ceri iertare lui D-zeu pentru modul cum omori un popor de nevinovati prin talhariile pe care le faci tu si clanul tau, comunist nenorocit ce esti.
    RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  • 0 (0 voturi)    
    VIVA LAS VEGAS!!!! (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:29)

    bugsy [anonim]

    Facem pariu ca peste doua, trei zile papagalul de la Camera da un comunicat in care spune ca declaratia sa a fost gresit inteleasa, ca el a vrut de fapt sa transmita ca multumeste ambasadorului pentru excelentele sfaturi si aprecieri ca noi si americanii suntem "shoulder by shoulder" bla , bla, bla,.....?
  • 0 (0 voturi)    
    Olteanu desmortit (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:32)

    mus [anonim]

    Tanar patrot,demn si curajos,PAPIOTELUL B.O.ne-a reperat mandria de a fi romani originali intre ale democratiei !!
    Astept si o replica la adresa lui Smirnov/Trasnistria daca memoria rosie a bunicutei nu i se va parea ca va fi intinata.
  • 0 (0 voturi)    
    USA (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:35)

    Victor [anonim]

    De ce sarim asa de departe cu liceul la Columbine cand in Europa(in comparatie teritoriala)sunt mai multe cazuri asemanatoare.Ai cumva copii care merg la licee in Ro.?
    Ai auzit in vreodata cum sunt cei saraci sicanati de cei cu o stare materiala mai buna?Nu trag cu pistoalele,dar ai lovesc in psihicul si onoarea lor.
    Noi suntem o furnicuta in musuroiul acela mare,ca sa ne luam libertatea sa criticam America.
    Nu trebuie sa-i aplaudam numai,cand ne-au trimis pachete umanitare,cand ne-au ajutat cu donatii de milioanele de dolari,cand vin si ne ridica traiul si economia,ci trebuie sa le respectam si criticile.
    Taubman nu a grait decat adevarul,iar Olteanu a raspuns asa cum stie el:badaran,necioplit si ingamfat.
    Ar fi fost mare diplomat,daca nu ca un Hoppa Mitica se afisa iarasi.Daca se facea nedreptate,inteleg,dar adevarul doare.
    Eu cred ca si-a cam incurcat fituicile.A crezut ca deja este in scrierea celei de-a sasea scrisoare lui Basescu.Si cum Basescu este sacul lui de box,cosmarul sau,asa s-a trezit si el vorbind.Dar uite ca si-a gresit directia!
  • 0 (0 voturi)    
    lectii (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:39)

    Filip [anonim]

    olteanu critica cum ambasadorul a ajuns ambasador, prim bani. poate e adevarat nu stiu. el cum a ajuns unde este? Nici pe aia nu o stiu....
    legea despre care vorbim. deci eu fur cat vreau cum vreau si nimeni nu are voie sa ma cerceteze pana nu ma anunta cu cateva zile inaite... bun... dar am si eu o intrebare.. se aplica legea asta la toti cetateni romani? ori numai la politisti, guvernatori si presedinti de camere. eu traiesc in SUA si ma doare capul cand aud din astea... ma mir cum romanii tot accept aceste idei unde prosti din guvern si politie au dreptul sa se termine pe ei.

    rusine populatiei din romania
  • 0 (0 voturi)    
    @moldoveanu #40 (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:41)

    olandezu [anonim]

    nene, merge copy-paste? mai variaza!
    http://www.hotnews.ro/articol_89988-Declaratii-dure-ale-amba sadorului-SUA-la-adresa-Parlamentului.htm
    pozitia 57 ....
  • 0 (0 voturi)    
    Taubman e american, Tariceanu e grec, Iliesu e rus... (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:42)

    ioi [anonim]

    Astia cu 'Taubman e american, asa ca sa nu se bage in treburili interne ale Romaniei' au uitat logica.
    De ce un american ca Taubman nu poate sa afirme o opinie (care intre paranteze fie spus, e identica cu opinia majoritatii romanilor, poate suntem toti americani...) dar un grec ca Tariceanu poate fi prim-ministrul Romaniei? Parca nu conta natia, conta sa fie om...
    De ce unui american ca Taubman vrem sa-i punem calus in gura, dar unui rus ca Iliescu nimeni nu s-a gandit sa-i ceara sa nu se mai bage in treburile interne ale Romaniei? Ah, da, din nou, parca nu conta natia, conta... ce conta? Dispozitivul de manipulare!
  • 0 (0 voturi)    
    nu arata paiul din ochiul altuia... (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:57)

    zecse [anonim]

    realitatea e una si distanta pana unde se poate intinde plapuma unui diplomat este alta, si aici trebuie sa ii dau dreptate lui bogdan olteanu.
    indiferent ca legile sunt bune sau rele, un diplomat care stie sa isi respecte statutul, asa cum este el prevazut in conventia de la viena, nu se baga pe treburile interne ale unui stat, nu face aprecieri publice la adresa actiunilor forului legislativ ale acestui stat, care i-a dat agrementul ca sa fie reprezentantul presedintelui sau (in cazul asta, al lui bush) in tara respectiva.
    chiar daca avem de invatat o tona de la americani in privinta democratiei, nu trebuie nici ei sa uite ca nimeni nu-i perfect si ca legea (in cazul asta...conventia) e lege pentru toti.
  • 0 (0 voturi)    
    ptr bugsy (Joi, 15 noiembrie 2007, 17:59)

    Clau [anonim]

    As vrea sa aibe americanii atata putere in Romania.
    Ar fi unica speranta sa scapam de modificarile Codului Penal si Codului de Procedura Penala. Sa nu uitam ca inaintea lui Taubman s-au scandalizat romanii contra acestor modificari. Si doar noi romanii am avea de castigat daca s-au anula modificarile. Ca la urma urmei Taubman si asa isi termina mandatul si-l doare undeva cum suntem noi calariti de de catre politicienii nostri.
  • 0 (0 voturi)    
    Forumisti prost informati... (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:16)

    Bogdan_M [anonim]

    Ce m-au oripilat de la dv sunt de pilda afirmatii de gen ca americanii ne-au dat ajutoare,milioane de dolari ne-au
    ridicat nivelul de trai(nu zau!).....

    Regula de aur

    Nimic nu e gratis.Milioanele de dolari poate ni le-a luat de dat nu ne-au dat nimic.
    Ba din contra dupa 44 s-au inteles cu caznacii ca Romania
    sa devina sovietica..

    Pentru ca istoria sa nu se mai repete pt romani nu trebuie sa ne gandim eronat! care sunt mai buni ,americanii sau rusii.
    Toti vor sa colonizeze toti vor sa exploateze si toti se razbuna!

    Chestiunea e mult mai adanca,nu intru in detalii.

    Ideea e: Dupa modelul Germaniei printr-o guvernare nationalista sa ne refacem economic social si militar.

    Care este regula de baza a dezvoltarii unui popor.
    Statul sau sectorul privat(atentie!trebuie sa fie tot sub controlul statului in mare parte) trebuie sa ofere locuri de munca pentru ca poporul sa creasca, sa se inmulteasca sa devina cel mai puternic.
    Criteriul numeric este foarte important pentru ca el da dreptul unui popor de a se dezvolta si acapara noi teritorii.
    In ritmul actual indiferent de sfera in care ne vom afla americani sau rusi vom fi asimilati si vom disparea ca popor si natiune.

    Poloitica cea mai potrivita este cea de neutralitate in conditiile actuale.Dak vrem sa ne aruncam intr-un conflict intai trebuie sa avem cu ce si apoi sa stim ceea ce vrem!

    Atitudinea lui Taubman arata statutul tarii noastre este de stat clientelar.Din asta nu o sa castigati niciodata nimic.

    Pentru a deveni puternici trebuie sa fim mai intai priviti ca de la egal la egal sa fim respectati si prin forta poporului sa ne impunem ca natiune pentru a ne apara interesele.
    Acelasi lucru il face si Sua si Rusia etc.

    Nimeni nu o sa ne apere noua interesul decat noi insine.

    Solutia..reiau guvernare nationalista PRM

    De atatea ori a dat dovada de intelepciune CVT, doar asa ne vom ridica ca popor doar asa ne vom simti romani!

    Cand a mai fost ultima oara sa fiti mandri de tara?
  • 0 (0 voturi)    
    Re: moldoshock and awe II (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:40)

    Parisianul [anonim]

    Nu, fraiere !
    Arma romanilor de distrugere in masa egzista:
    E PARLAMENTUL !!!
  • 0 (0 voturi)    
    BRAVOOO ROMANIEEEE!!!! (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:42)

    corvus coraX [anonim]

    Genele Gizelei Vass s-au pripasit bine mersi sub calvitia neteda a olteanului de la camera. Pozitia sa plina de muc si sfarc, putzind de curaj, seamana leit cu "neamestecul in treburili interne" ale toa'sului casapit de ai lui comunisti. Mintea neteda a bogdanului aflat in deriva din lipsa de GPS nativ, si adapostit in PNL pentru ca numai o atari tovarasie (Orban, Q-ariu Pampers, Cioroianu si Taratzeanu) ii putea implini chemarea spre latrina politicii a puit un porumbel cu iz de cioara putreda care, alaturi de ceilati porumbei fetizi lansati la foc automat de ne-avenitii de la externe si justitie, intregesc imagiea unei Romanii ce se dedulceste indolent la porcariile unui guvern ce ne face de kkt cu fiecare minut cu care isi prelungeste expirarea, si noua cosmarul....
  • 0 (0 voturi)    
    Olteanu e imbecil (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:43)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    Olteanu se crede pe vremea bunica-si cand vorbeste despre Taubman? E cretin...cum poate face asemenea afirmatii...pentru el se pare ca nu exista decenta sau limite in declaratii. A dovedit-o si inainte...halal "tinar liberal cu viitor promitator" avem..ce se naste din Gisela Vas...capitalisto-burghezi americani mananca....
  • 0 (0 voturi)    
    Re: 52 Bogdan_M (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:46)

    corvus coraX [anonim]

    "Cand a mai fost ultima oara sa fiti mandri de tara?"

    Nenea, cand l-au internat la smuciti pe VC Tudor am fost foarte mandru de tara mea...
  • 0 (0 voturi)    
    in loc de comentarii (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:51)

    o voce [anonim]

    Declaratii:

    1. ''Nu sunt avocat, si nici judecator. Dar bunul-simt ne spune ca o lege care ar face aproape imposibile activitatile de perchezitie ale politiei, daca nu informeaza suspectul in prealabil, - de exemplu intr-un caz de trafic de droguri - este o lege proasta".
    ( Nicholas Taubman, Ambasadorul SUA la Bucuresti).

    2. “in ceea ce priveste legislatia romaneasca, cred ca este cazul ca domnul Taubman sa se cantoneze in limitele mandatului unui diplomat, indiferent de modul in care si-a obtinut acest mandat”.
    (Bogdan Olteanu, Presedinte Camera Deputatior, Parlamentul Romaniei)

    3. '' Taubman si-a obtinut mandatul de ambasador intr-un mod in care, in Romania, ar fi considerat , prin donatiile catre candidatul republican George W. Bush''
    (Bogdan Olteanu, Presedinte Camera Deputatior, Parlamentul Romaniei)

    In afara faptului ca unei PARERI (argumentata destul de diplomatic) despre un proiect de lege i se raspunde printr-un ATAC LA PERSOANA, ce ar mai fi de comentat??
  • 0 (0 voturi)    
    52 (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:52)

    Victor [anonim]

    De ce intram in istoria adanca a Romaniei?Noi traim contemporanul.
    Nu cred ca este locul potrivit sa incepem cu ce-au facut americanii,ce au facut romanii sau germanii acum 50-55 de ani.
    Este o istorie scrisa de fiecare natiune si interpretata de istorici.
    Eu nu am trait atunci ca sa combat aceasta situatie,eu vorbesc de trecutul apropiat.
    Taubman nu a facut nimic altceva,decat la o conferinta si-a exprimat grija in legatura cu justitia din Ro.
    De aici pana sa-l vedem pe WCT ca solutie buna ptr.Romania este o cala enorm de lunga.
    Eu sunt de multi ani plecat si pana acum(si de acum incolo)
    nu am avut problema de-a fi roman.
    Au fost situatii cand am fost mandru,au fost situatii cand mi-a
    fost jena,dar niciodata nu mi-am negat ascendenta.
  • 0 (0 voturi)    
    despre (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:57)

    mihai [anonim]

    bravo dane... bine i-ai zis si lu asta
    cine suntem noi ma? ultimele gunoaie de pe pamantul asta ca sa vina cine vrea sa comenteze ca aia e bine si aia nu? sa-si vada el de ambasada lui.
    Trebuie sa avem si noi putina demnitate si sa le mai spunem in fata ce vrem la astia care nu-si vad de treaba lor. Daca era comisia europeana mai ziceam si io... da el? ce treaba are asta ma?
    Sunt de acord ca tonul lui bogdanel nu e cel mai potrivit, dar in ansamblu ii dau dreptate!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru tov olteanu (Joi, 15 noiembrie 2007, 18:58)

    ape of god [anonim]

    nume de legenda, adanc cunoscator al realitatilor, va rugam sa ne iertati ca respiram in aceeasi epoca... moshule, ce ai facut TU, concret, pentru tara asta de amarati? paranoia spune asa: eu sunt ok, cine ma critica e naspa..., ma mir de tineretea ta, ar trebui sa fii mai vioi, esti foarte slab, odrasla de nomenclaturist...
    taubman e diplomat si reprezinta o tara, tu daca-l ataci pe el, ataci tara respectiva..., poate fi si papua-noua guinee, nu conteaza, esti lipsit de simt politic. Doamne, de ce ne pedepsesti cu acesti asa zisi "politicieni"?
  • 0 (0 voturi)    
    Nu va faceti griji!!!! (Joi, 15 noiembrie 2007, 19:10)

    corvus coraX [anonim]

    Fratilor, nu va faceti probleme! O sa iasa ministrul nostru Cioroianu (eventual alaturi de Stan Lapantop) si-o sa dreaga busuiocul. Poate o sa zica ca dupa parerea lui de istoric ratat ante-portas ministerului de ecsterne (Argint dixit!) ca Taubmann s-a nascut putzin prea tarziu... Apoi o sa puna dur in discutie problema Holocaustului. Ca a durat prea putzin....
  • 0 (0 voturi)    
    Strategic (Joi, 15 noiembrie 2007, 19:30)

    Catalin [anonim]

    Cred ca lucrurile sunt putin mai complicate. Mesajul americanului vine pe fondul esecului justitiei de a aduce in instanta politicieni importanti. Acest om nu vorbeste in numele sau, ci in numele SUA, i.e. un stat cu un sistem legal care 'livreaza', sa zic asa, justitie.

    Pe de alta parte, raspunsul lui Olteanu este pur strategic. Omuletul se arata a fi viclean-foc, stie sa se faca prieten cu parlamentarii pe care ii carmeste. Ce cauta Olteanu acum nu este aprecierea USA, nici a populatiei Romaniei, ci sustinerea de catre Parlament. El vrea sa faca o cariera in politica si are nevoie de prieteni politicieni. Daca nu ar fi facut gat, ar fi fost, inevitabil, luat drept momaie. Asa, a castigat capital politic exact in segmentul-tinta care il intereseaza, adica intre tovarasii sai.

    E bine ca un ambasador american e vocal pe probleme de coruptie? Eu zic ca e bine. E moral? E foarte moral, ca doar nu ne vorbeste un om din cine stie ce tara dominata de dictatori si mafioti.

    E bine ca Olteanu isi face cariera in politica? E bine. E moral ca o face pe spezele noastre? Niet.

    So, USA-Romania = 2-1.
  • 0 (0 voturi)    
    Pt Nr 8- Cristi (Joi, 15 noiembrie 2007, 19:34)

    mai bine [anonim]

    Ba da destept te crezi si tu ma! Eu sint in America, am votat pt Bush, si mi-as da copilul la Columbine. Ce s-a intimplat acolo e o aberatie, la fel ca in Germania, si in Finlanda. Si sa stii ca s-au luat de Clinton ca a fost prost. Au vrut sa-l faca de rusine. Clinton e o panarama- a dat pardoane la toti din clica lui, exact la 45 de minute de a pleca din oficiu- ca sa nu fie contramandat de cineva sau sa fie facut de ris in ziare- asta e fapt care poate fi verificat (daca stii engleza). Toti care au furat la burse, si care au incalcat legile sa le dea lor mosii si cladiri, si care au fost prinsi au fost iertati prin pardon presidential. Toti care n-au fost prinsi, au fost lipiti in posturi mari. Asa ca lasa-te de prostii, ca habar nu ai. Ce a facut olteanu e o mitocanie. Ambasadorii intotdeauna si-au exprimat opiniile- si oficial, si ne-oficial- despre ce se intimpla in tara unde sint ei plasati. Asta e rostul lor- sa actioneze ca o conducta de informatii si opinii intre (in cazul asta) America, si Romania. De-aia reciproc ambasadorii au intruniri cu presedinti, unde presedintii isi exprima pozitiile despre ce se intimpla in tara lor, si ei isi exprima pozitiile despre ce se intimpla in tara gazda. DUH!...
  • 0 (0 voturi)    
    aschia nu sare departe de trunchi! (Joi, 15 noiembrie 2007, 20:07)

    calif [anonim]

    Gisela Vass, bunica lui Bogdan Olteanu, a fost numarul doi in relatiile internationale ale regimului comunist si "coordona" legaturile cu agentii Moscovei.
    Nu trebuie sa mire pe nimeni ca nepotul i-a mostenit atitudinile antioccidentale.
  • 0 (0 voturi)    
    problema reala (Joi, 15 noiembrie 2007, 20:09)

    Vali [anonim]

    S-a inceput o discutie fara sens. Din nou se da atentie la altceva decat la ceea ce e important si anume modificarile din codul penal. Stam si ii criticam pe americani ca ne critica dar noi acceptam cu seninatate modificarile ce se vor aduce codului penal si nu spunem nimic. Asa cum multi stiu si o spun, ne meritam soarta si degeaba comentam intruna. Cand vom reusi sa luam atitudine si sa si facem ceva practic, atunci poate va fi mai bine.
    Cazul Bancorex s-a prescris, la nu stiu cate dosare se reia procedura etc, Parlamentul isi creaza iesiri din situatiile neplacute si incearca sa scape de urmarile penale sau de pedepse. Noi ar trebui sa fim primii care sa ne revoltam la ceea ce se intampla si sa luam masuri. Dar... cine ne mai aude si ne mai baga in seama? Parlamentarii sigur, nu, ii intereseaza doar propia persoana.
  • 0 (0 voturi)    
    @65 Vali Da si Nu (Joi, 15 noiembrie 2007, 21:47)

    corvus coraX [anonim]

    Vali, asa si este, problema e groasa rau ai dreptate! Numai ca din nefericire, abuzurile acestui guvern si ale parlamentului nu mai au limite! iar noi, nu putem face nimic! Adica avem puterea sa facem ceea ce ne permite legea. O solutie este aceea a votului. Dar teama mi-este ca votam degeaba, aproape toti sunt o apa si-un pamant. Base a dat de multe ori cu mucii-n fasole, dar si mai mult a avut dreptate. A avut dreptate ca avem de a face cu o "clasa politica expirata". Dar pe cine punem in loc. Cei curati, fug ca dracul de tamaie de politica tocmai ca astia de acum au manjit-o si pute de la o posta. Problema este mai grava decat credem TOCMAI ca ambasadele SUA si UK au luat o astfel de pozitie!!! UE nu poate face prea multe, inainte de aderare macar ii mai strangea cu usa!. Raspunsul de cea ma joasa speta a lui Olteanu este absolut incredibil. Nici Nastase cand il tragea Guest de maneca nu a avut atata tupeu. Ceea ce se uita este faptul ca Taubmann nu a vorbit de capul lui, Taubmann nu este Cioroianu sa o ia pe aratura ca asa vrea creierul lui neted de atat nesimtire, ci el a exprimat POZITIA OFICIALA A ADMINISTRATIEI AMERICANE!!!. Asta a uitat idiotul de Olteanu!!!

    P.S. Jos palaria pentru Base! Astazi si-a cerut iertare in numele statului roman, victimelor revoltei de la Brasov din 15 noiembrie 1987. Pacat ca uitam prea repede!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nesimtirea ca o virtute (Joi, 15 noiembrie 2007, 21:54)

    Rapidul [anonim]

    Repede javra Olteanu sa apere cea ce este imposibil de aparat, o lege facuta sa apere infractorul. Practic casele infractorilor se convertesc ca ambasadele in zone care politia nu poate intra.
  • 0 (0 voturi)    
    Noi suntem de vina! (Joi, 15 noiembrie 2007, 21:56)

    Zorbache [anonim]

    Neam de mamaligari ce suntem! In loc sa fi iesit in strada in mai sa dam jos Parlamentul-Sa traiesti, Nasule de la B1TV!-noi stam si ne vaietam.Ne meritam soarta, neam de mamaligari! Suntem ultimii din Europa, pana si "fratii" nostri italieni ne-au dat flit!
    Deasteapta-te Romane!
    TRAIENE, ce-i de facut?
  • 0 (0 voturi)    
    tov olteanu (Joi, 15 noiembrie 2007, 22:03)

    newyorkezul [anonim]

    tov. olteanu e reprezentativ pt parlamentul nostru. EL A FOST ALES de catre parlamentari. Asa vrea sa faca PeNaLul si o republica parlamentara. Sa aleaga ei un presedinte prost si cu apucaturi ca asta...Haideti fratilor, iesiti la vot sa aprobam uninominalul serios si sa scapam de lepre. Sau macar sa ni le alegem noi....
  • 0 (0 voturi)    
    Si CTP zice la fel: BA PE A MA-TII!!!!! (Joi, 15 noiembrie 2007, 22:03)

    bugsy [anonim]

    la realitatea tv, robert turcescu discuta cu ctp/ul si hurezeanu despre papagalul de la camera deputatilor.
    ctp/ul a inceput prin a spune ca este o reactie de genul BA PE A MA-TIII!
    sa ma bucur sau nu ca gandim la fel?
  • 0 (0 voturi)    
    Cum nu vii tu Tepes doamne (Joi, 15 noiembrie 2007, 22:49)

    Liv [anonim]

    Domni liberali!
    Scriu ascultandu-l la 100% pe Olteanu (care nu este domn In acceptiunea mea), Unde l-ati gasit pe acest cretin sa ne reprezinte? Este marginit rau. I s-a suit treapta pe care a ajuns, cred ca din greseala, la cap si i s-a inclinat capul din cauza greutatii - a treptei nu a capului.
  • 0 (0 voturi)    
    bogdan olteanu (Joi, 15 noiembrie 2007, 23:01)

    pupu [anonim]

    mai nepoate, mai nepoate mai nu poate gura ta sa taca vrei sa ne bagi in ra... comunistule ,cu americani nu te joci mai nepoate ,mai nepoate
  • 0 (0 voturi)