Cu doar cateva zile inainte de inceperea campaniei electorale, Neculai Ontanu, candidat la Primaria sector 2, inaugureaza un parc pe malul Lacului Fundeni

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Vineri, 20 aprilie 2012, 17:16 Actualitate | Administratie Locala


Parc amenajat pe malul lacului Fundeni
Foto: Primaria sector 2
Primaria sectorului 2 va inaugura, duminica, un parc de agrement construit recent pe malul Lacului Fundeni, in zona Baicului. La eveniment va participa Primarul Neculai Ontanu si Mircea Sandu, presedintele Federatiei Romane de Fotbal. Inaugurarea parcului are loc cu cateva zile inainte de inceperea campaniei electorale. Neculai Ontanu candideaza pentru inca un mandat la Primaria sector 2.

Parcul a fost amenajat in cartierul Baicului, la intersectia strazilor Dragusin Deleanu si Marian Cristescu. "De-a lungul anilor, pe terenul de pe strada Marian Cristescu o serie de familii certate cu legea, care se ocupau de furturi, talharii, scandaluri si betii, terorizand locuitorii din zona, si-au construit ilegal un cartier intreg de cocioabe", se arata intr-un comunicat al Primariei sector 2. Casele au fost dezafectate, iar in locul lor a fost amenajat parcul. Amenajarea parcului a costat circa 100.000 de euro, bani pusi la dispozitie de FRF.


Citeste mai multe despre   


















1342 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Ontanu (Vineri, 20 aprilie 2012, 17:41)

    alem [anonim]

    L-am cunoscut pe Primarul Ontanu personal in primul mandat intr-o circumstanta destul de tulbure pentru activitatea primariei, parea un tip ok, daca nu stia despre subiect intreba pe cei care stiau. Din pacate s-a inconjurat de persoane care ii sunt loiale, serviabile cu el si familia mai mult decat normal dar incompetente, cel putin in zona de activitate in care figuram eu la vremea respectiva. Cam asta as avea sa ii reprosez, ca nu si-a ales echipa pe criterii de performanta si poate d-asta nu merg lucrurile cum ar trebui sa mearga. Cam mult totusi 3 mandate, ar trebui sa vina altul ca sa rupa increngaturile care se formeaza.
    • 0 (2 voturi)    
      Apreciez pe cei harnici (Vineri, 20 aprilie 2012, 18:42)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui alem

      Campanieeeeee dulce campanie!!!!
      Eu apreciez pe cei carea au facut treaba in timpul mandatului. Un ex este Poteras, Negoita...cei care doar promit sau se agita pe final de mandat ma lasa indiferent. Nu se pot numi gospodari, ci doar interesati.
  • +2 (4 voturi)    
    wtf (Vineri, 20 aprilie 2012, 17:42)

    Mazeta [utilizator]

    ce parc? eu vad numai musama, nisip si plastic.
  • +1 (1 vot)    
    si totusi... (Vineri, 20 aprilie 2012, 18:01)

    investigator [anonim]

    poate ar trebui sa isi aminteasca de blocul din calea mosilor nr 268, aflat de 4 ani in reabilitarea termica si nefinalizat, sau de mormanele de gunoaie si sobolani de langa asa zisul targ de obiecte electrocasnice din strada ziduri mosi, sau de persoanele fara adapost care traiesc in canalizarea din intersectiile bucur obor sau piata iancului. astia sunt homeless de lux, au ocupat toate parcurile si nu te mai poti bucura de un petec de spatiu verde. o sa il voteze toate babele si iar o sa iasa primar...
  • +1 (1 vot)    
    ONTANU (Vineri, 20 aprilie 2012, 18:04)

    matei [anonim]

    Nu ma intereseaza parcurile lui ONTANU este un mincinos si un farseour in15.03 2008 Strada Litoralului a fost trecuta la reabilitare rutiera cu finalizare in 15.11.2008 Ce s-a facut ?
    Nimic ,iar acum vine cu o alta minciuna ca va fii reabilitata in trim 2 2013.
    Este singura strada care deriva din Strada GHERGHITEI, a doua strada pe treapta la intarea din Sos Colentina care nu este asfaltata in conditiile in care are toate utilitatile.
    Sa se astepte la voturi.
    In sectorul doi acest mincinos a dispus asfaltarile numai dupa interese.
  • 0 (0 voturi)    
    un vot in minus (Vineri, 20 aprilie 2012, 18:31)

    immortal [anonim]

    dupa ce in aceasta iarna nu am putut sa merg pe nici o strada din cartie pentru ca nu a intrat nici un utilaj de deszapezire... Ontanu nu mai poate conta pe votul meu... o sa votez cu oricine altcineva in speranta ca la viitoarele zapezise va ocupa si de strazile secundare din sector.... ca de bulevarde se ocupa primaria generala
  • 0 (0 voturi)    
    suna frumos (Vineri, 20 aprilie 2012, 21:29)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca o poezie, ''se ocupau de furturi, talharii, scandaluri si betii....'', parca ar fi un vers din mrp.
  • +2 (2 voturi)    
    Parc? (Vineri, 20 aprilie 2012, 21:43)

    ValT [utilizator]

    Un parc nu ar trebui sa "contina" si niste copaci? Sau astia nu se mai poarta. Si Piedone se tot straduieste sa ii inlocuiasca, daca se poate - cu statui, locomotive, gratare, ce-o fi, numai copaci sa nu fie.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 21 aprilie 2012, 16:01)

    danmc [anonim]

    Felicitari lui N. Ontanu pentru treaba buna pe care a facut-o pentru sectorul 2. La viitoarele alegeri are din nou votul meu,
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Sâmbătă, 21 aprilie 2012, 19:39)

    adriana [anonim]

    foarte bine sa fie inaugurat, dar ce mult le pasa acum la toti de oameni,acum inainte de alegeri, oricum un parc este binevenit, mai ales ca lumea este dornica sa iasa in parcuri.