Andrei Gheorghe, implicat intr-un accident de circulatie in Capitala

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 9 februarie 2010, 19:16 Ultima ora

Andrei Gheorghe a fost implicat, marti seara, intr-un accident de circulatie, in zona Piata Presei Libere din Bucuresti, informeaza Antena 3. Potrivit postului de televiziune, Gheorghe a tamponat din spate o masina stationata la semafor. In masina respectiva se afla o femeie, care s-ar fi lovit destul de puternic la cap in urma impactului, precizeaza sursa citata.

Antena 3 sustine ca fostul realizator de emisiuni si actualul consilier de comunicare la ministrul de Finante a plecat de la locul accidentului fara a face dovada ca poseda asigurarea obligatorie si nici nu a chemat serviciile de urgenta.

UPDATE 1: Contactat de HotNews.ro, purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, comisarul sef Christian Ciocan, a declarat ca "pana la acest moment, nici Politia Capitalei, nici Politia Rutiera nu au fost sesizate in legatura cu vreun accident". "In lipsa unei sesizari, nu rezulta niciun accident, nu putem confirma", a spus Christian Ciocan. "Este posibil ca, pana maine, sa apara mai multe informatii, daca toata lumea spune ca a avut loc un accident", a adaugat acesta.

UPDATE 2: Andrei Gheorghe: A fost o tamponare usoara, fara victime

Andrei Gheorghe a intervenit telefonic in cadrul unei emisiuni la Antena 3 si a explicat ca fost vorba de un accident "usor", o tamponare minora, din cauza ghetii de pe carosabil.

"La ora 18.45, am fost implicat intr-un incident in trafic, pe tronsonul Charles de Gaulle - Casa Presei. Am tamponat masina din fata. Si eu si celalalt sofer ne-am dat jos, am facut schimb de carti de vizita, de telefoane si toate datele, am decis sa parasim locul faptei si am convenit sa solutionam problema daunelor ulterior, la Politie, in conformitate cu legislatia in vigoare. Accidentul nu s-a soldat cu victime si toti ocupantii celor doua masini au plecat in deplinatatea puterilor fizice", a povestit Gheorghe.

Chestionat in legatura cu femeia din cealalta masina, care s-ar fi lovit la cap in urma impactului, Gheorghe a explicat ca "doamna era pasager in dreapta", la volan aflandu-se un barbat. "Doamna din dreapta a acuzat o durere de cap, probabil s-a lovit din cauza lipsei tetierelor. I-am spus ca n-are ce sa faca, ca o sa-i treaca, e o durere cervicala", a continuat consilierul de la Finante.


Citeste mai multe despre   























3846 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    Purtator de cuvint (Marţi, 9 februarie 2010, 19:41)

    x [anonim]

    Ii trebuie si lui un purtaretz de cuvint.

    Ca n-are cuvint!
  • +2 (8 voturi)    
    se grabea sa dea comunicatu' (Marţi, 9 februarie 2010, 19:53)

    angel [anonim]

    ca si speranta a luat-o statu'
  • +2 (8 voturi)    
    13-14 (Marţi, 9 februarie 2010, 20:13)

    Ficus [utilizator]

    Iar ne dati stiri despre abagiul acesta de om?
  • -4 (8 voturi)    
    A facut praf... (Marţi, 9 februarie 2010, 21:05)

    Gigi Real [anonim]

    ... ministerul. Ne-a ingropat finantele!!! El e de vina, nu Vladescu, Boc sau Basescu. La ghilotina cu el!!!

    P.S. Nu sunt de vina nici verzele de brusells sau poastacii care sunt fani pdl.
  • 0 (6 voturi)    
    Ce destept e domnule Ardei asta! (Marţi, 9 februarie 2010, 21:29)

    Catalin [anonim]

    Oare fumase ceva inainte? Poate era in sevraj?
    Dar mai nou e si doctor domnu Ardei, ia spus el femeii ca nu are nimic si o sa-i treaca.
    Bine ca l-a reactivat Vladescu ca uitasem de el, putea sa traga o dusca si sa fumeze in liniste, dar acum e persoana publica. Vai vai ce tragedie!?
  • +4 (10 voturi)    
    Mai bine ca n-a intervenit Politia (Marţi, 9 februarie 2010, 22:02)

    MIHAI 2 [anonim]

    In ultima confruntare Gheorghe
    le-a tras caraliilor o flegma.

    PS. Jegul, jeg jegos ramane. De vina era ala lovit din spate ca nu avea tetiera.
  • 0 (4 voturi)    
    discobolul (Miercuri, 10 februarie 2010, 1:07)

    smen [anonim]

    antena 3 in speranta de spectaculos.ce bucurosi ar fi ei daca gheorghe ar fi omorat macar 2 sau 3 oameni.Gadea ar fi facut un miniserial pe tema asta ceva gen diaconescu cu Elodia.Asta este.Don Gadea asteptam sa iin plangeti de mila la cel lovit din spate fara pic de mila sau remuscari de Gheorghe un criminal fara scrupule.GG
  • +1 (1 vot)    
    Nu (Miercuri, 10 februarie 2010, 1:48)

    Cc [anonim]

    In cazul asta domnul gheorghe a actionat corect dupa parerea mea ! In lege scrie ca accidentele usoare fara victime se declara in max 24 de ore la politie , deoarece aceasta nu mai intervine la locul respectiv ! Acum ce asteptari sa avem de la domnu' andrei ?! Tot un insuportabil si un nesimtit a ramas , dar din punct de vedere legal a acctionat corect !
  • +2 (4 voturi)    
    Constatare (Miercuri, 10 februarie 2010, 7:35)

    roberto [anonim]

    Mai plastic spus, finantele au dat-o in bara.
  • 0 (2 voturi)    
    Andrei Gheorghe (Miercuri, 10 februarie 2010, 9:01)

    manny [anonim]

    ...pentru noi / este Nistorescu 2!