UPDATE Pana de curent la B'Estfest, in timpul concertului Manowar

de E.M.     HotNews.ro
Duminică, 5 iulie 2009, 21:57 Ultima ora

O pana de curent ii impiedica pe membrii legendarei trupe Manowar sa isi desfasoare in bune conditii concertul de la Bucuresti din cadrul B'Estfest 2009. Dupa ora 21:30, o defectiune tehnica a intrerupt concertul. Cativa spectatori aflati la concert au declarat pentru HotNews.ro ca, in jurul orei 21:45, situatia s-a remediat, insa pentru mai putin de doua minute.

In jurul orei 22:05, trupa Manowar si-a reluat concertul in bune conditii.


Citeste mai multe despre   






















2085 vizualizari

  • -7 (11 voturi)    
    Daca erau buni, cantau si fara (Duminică, 5 iulie 2009, 22:20)

    mirci [anonim]

    .. si fara curent electric! :|
    • +4 (6 voturi)    
      ... (Duminică, 5 iulie 2009, 22:57)

      Absolut [utilizator] i-a raspuns lui mirci

      ...si tu decat sa stai sa comentezi aiurea mai bine te-ai duce sa te culci. Nu de alta dar e cam tarziu;)
    • +3 (3 voturi)    
      Daca si tu nu erai prost (Luni, 6 iulie 2009, 11:28)

      msrp [anonim] i-a raspuns lui mirci

      puteai sa comentezi aici si de la un PC nealimentat cu curent electric.
  • -1 (5 voturi)    
    curentu (Luni, 6 iulie 2009, 0:00)

    andrei [anonim]

    Era mai interesant daca opreau curentul la Orbital si ramneau baietii doar cu frontalele alea pe cap pretinzand ca fac muzica
  • +3 (3 voturi)    
    Super concert... (Luni, 6 iulie 2009, 9:15)

    Joey de Maio [anonim]

    Trecand cu vederea pana de curent sau alte mici probleme de organizare (lucruri specifice romanesti), concertul a fost demential !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Demential este putin spus (Luni, 6 iulie 2009, 9:56)

    Memep6 [anonim]

    Nu a contat cu nimic pana de curent de aseara. Baietii au stiut sa faca un concert in still Manowar si sper ca pe viitor sa-i mai vedem in Romania. Aseara Joey DeMaio a fost cel care mi-a facut pielea de gaina cand a inceput sa vb pe scena in romaneste.
  • +2 (2 voturi)    
    au inceput (Luni, 6 iulie 2009, 10:24)

    gogu [anonim]

    sa apara filmuletze de aseara pe YouTube... Cautati Manowar si sortati dupa cand au fost adaugate. Hail brothers!
  • +3 (3 voturi)    
    pana de curent (Luni, 6 iulie 2009, 10:31)

    Anonimus [anonim]

    A explicat omu' si pe scena, a explodat un generator. sI tare mi-e ca era scula trupei, nu a organizatorilor. Pentru ca in rest, inclusiv pe scena, era lumina/curent. Acu' normal ca DeMaio a intors-o frumusel in favoarea lor cu comparatia aia cu alte trupe care au mai venit in Romania si n-au avut probleme cu curentul. In rest, concertul a fost beton!
  • +1 (1 vot)    
    da... (Luni, 6 iulie 2009, 10:32)

    liviu_ [utilizator]

    exceptand pana de curent (lucru specific romanesc dealtfel si inca un motiv sa se scumpeasca pretul la curent ca doar avem sevicii excepente)... concertul a fost demential !!!
    oamenii stiu foarte bine sa-si sustina un concert!
    imi amintesc cum incepeau oamenii de langa mine sa se minuneze cand aduceau astia boxele ;)
    Sper sa mai vina in romania !
  • +3 (3 voturi)    
    "doar in romania..." (Luni, 6 iulie 2009, 11:36)

    qazx [anonim]

    Terminati cu tampeniile de genul "numai in Romania se intampla asa ceva". Probleme de acest fel au fost si vor mai fi si la marile festivaluri din UK si USA. Dar va place atat de mult sa va vaicariti stupid...
  • 0 (0 voturi)    
    sunet execrabil (Luni, 6 iulie 2009, 15:32)

    gogu [anonim]

    La asa scena asa sunet. pacat......
  • +1 (1 vot)    
    Doar atat? (Luni, 6 iulie 2009, 18:32)

    ictin [anonim]

    La ce concert a fost acolo singura referire din presa e acest articol despre cum a avut loc o pana de curent? Adica mi se pare ireal faptul ca o formatie straina a venit in Romania, iar unul din componentii ei a tinut un discurs in romaneste, dar nimeni nu scrie nimic. Si pentru prima oara o trupa straina a blamat ceilalti artisti care au confundat Bucuresti cu Budapesta. Probabil ca daca ziceau "Good evening Budapest" se scria mai mult, dar daca au zis "Buna seara Bucuresti, nu Budapesta", e de ignorat.
    • 0 (0 voturi)    
      pai e normal... (Marţi, 7 iulie 2009, 9:15)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui ictin

      daca presa nu poate scrie ceva rau despre cineva, nu scrie deloc...

      eu sunt curios sa aflu cati oameni au fost la concert si nu gasesc pe nicaieri...

      oricum concertul a fost beton !