Sibiu: O tanara de 15 ani a murit, dupa ce a cazut de la etajul 9, incercand sa isi faca un selfie

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 15 martie 2017, 19:54 Ultima ora

O adolescenta de 15 ani a murit miercuri seara, dupa ce a cazut de la etajul 9, din balconul unui bloc din municipiul Sibiu, unde incerca sa isi faca un selfie cu alti sapte tineri, anunta Agerpres.

'Adolescenta de 15 ani a cazut de la etajul 9. E decedata, posibil accidental, balustrada balconului fiind rupta. Se fac cercetari pentru stabilirea imprejurarilor in care s-a produs incidentul', a declarat Elena Welter, purtator de cuvant al Inspectoratului de Politie al Judetului Sibiu.

Echipajul SMURD care a ajuns la locul accidentului a constatat decesul fetei, potrivit Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Sibiu.























12292 vizualizari

  • -4 (22 voturi)    
    Darwin e fericit! (Miercuri, 15 martie 2017, 20:07)

    dandra [utilizator]

    Genele ei nu vor mai popula aceasta planeta. E bine!

    Selfie is bad for your health, cum spune americanul.
    • +4 (14 voturi)    
      ... (Miercuri, 15 martie 2017, 22:02)

      CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Nu prea e de Darwin Awards, având în vedere că fata doar s-a sprijinit de balustradă. Mai degrabă e vorba de lipsă de responsabilitate din partea proprietarului și de lipsă de empatie din partea ta și-a celuilalt utilizator care s-a grăbit să ia numele lui Darwin în deșert.
      • +2 (4 voturi)    
        Cea mai tare fraza a zilei (Joi, 16 martie 2017, 13:37)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

        " a luat numele lui Darwin in desert". Sa-l bata Dumnezeu ca nu da pretuirea cuvenita lui Darwin. Genial Cosmine !
  • +1 (15 voturi)    
    selfie, ne-selfie (Miercuri, 15 martie 2017, 20:08)

    Pseudonim17 [utilizator]

    Ce vreti sa spuneti, ca faptul ca era pentru un selfie il absolva pe responsabilul cu inspectia cladirii si a balustradei de ucidere prin neglijenta? Nu va mai bateti joc, copiii sunt copii, adolescentii sunt adolescenti, dar niste oameni (adulti) sunt platiti sa fie responsabili pentru siguranta tuturor, iar cind nu isi fac treaba, sunt vinovati de crima, imi pare rau.
    • 0 (4 voturi)    
      Care responsabil? (Miercuri, 15 martie 2017, 21:51)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui Pseudonim17

      Proprietarul locuintei este responsabil moral sa o intretina in conditii optime de locuit. Ce poate sa faca primaria, este sa ii dea o amenda (in cel mai rau caz), pentru ne-intretinerea fatadei exterioare. Dar cum fatada este parte comuna, amenda se da asociatiei de locatari, care nu o plateste in veci pe motiv ca nu sunt bani. Evident, proprietarul locuintei este responsabil si pentru educatia odraslelor si pentru a le invata sa nu se urce pe balustrada...
      • +4 (6 voturi)    
        responsabil "moral"?? (Joi, 16 martie 2017, 1:16)

        Pseudonim17 [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

        Alo, blocurile si locuintele se fac se se intretin dupa niste norme legale, domnu', nu morale! Daca eu fac o balustrada care se tine intr-o piulita si o pun acolo la misto sa cada oamenii cind se ating de ea, nu se cheama ca am fost doar imoral, ci ca am inalcat LEGEA! Nu e vorba de amenda si nu de asociatia de locatari, ci de institutia publica (probabil primaria) care are in sarcina inspectia periodica a cladirilor impotriva pericolelor. Aia trebuie trasi la raspundere pentru OMOR!
  • +9 (13 voturi)    
    o ruina de bloc (Miercuri, 15 martie 2017, 20:32)

    stefansb [utilizator]

    S-a rupt balstrada cu ea. stiu blocul, e o ruina de bloc, desi e fix in centrul sibiului. Decat sa treci pe langa balcoanele lui mai bine ocolesti, balcoanele sunt acoperite cu internit care e facut bucati, si pica din cand in cat cate o bucata de la cate un balcon.
    Blocul e printre cele mai vechi, fiind facut pt muncitorii care au ridicat apoi toate blocurile din jur. Doar ca fiind f inalt are multe apartamente si e imposibil sa se puna de acord toti locatarii sa il renoveze.
    In timp asta va fi soarta tuturor blocuriloe astora vechi, pe masura ce ies din garantie. Mai pica un balcon, peste 20 de ani o sa mai pice si o scara cand cara unul un frigider...
    Sigur ca e si prostie sa se urce acolo (a picat de la un balcon cu intrare comuna, de pe scara) si mai ales sa se duca 8 (erau 8 copii, bine ca n-au picat toti), dar ramane o problema despre care nu se discuta deloc in societatea noastra: blocurile ies din garantie. O sa auzim tot mai des evenimente similare
  • -3 (13 voturi)    
    Darwin Award (Miercuri, 15 martie 2017, 20:39)

    Soarele [utilizator]

    http://www.darwinawards.com/