Mama care si-a abandonat copilul langa o pubela din Capitala, arestata preventiv pentru 30 de zile

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 17 mai 2016, 18:14 Ultima ora

Femeia care si-ar fi abandonat bebelusul langa o pubela din zona Ion Mihalache din Capitala, intr-o punga, in urma cu aproape o saptamana, a fost arestata preventiv pentru 30 de zile, marti, de catre judecatorii Tribunalului Bucuresti, informeaza Mediafax.

Judecatorii de la Tribunalul Bucuresti au admis, marti, propunerea de arestare preventiva pentru 30 de zile in cazul Gabrielei Dabija, femeia de 37 de ani acuzata ca si-a abandonat unul dintre copii intr-o punga, langa o pubela din zona Ion Mihalache din Capitala. Instanta a acceptat astfel propunerea Parchetului Capitalei care a pus-o sub urmarire penala pentru tentativa de omor asupra unui membru al familiei. Decizia Tribunalului este executorie, dar nu definitiva.

Femeia a fost identificata si retinuta luni, dupa aproape o saptamana de cautari. Potrivit unor surse judiciare, aceasta mai avea acasa alti patru copii, care acum se afla sub ingrijirea celor de la Protectia Copilului.

Bebelusul pe care femeia l-ar fi abandonat pe 9 mai se afla sub ingrijirea medicilor de la Spitalul Polizu.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
1225 vizualizari
  • -1 (7 voturi)    
    Monstru (Marţi, 17 mai 2016, 18:30)

    lordoflight [utilizator]

    Cum poti sa abandonezi o fiinta atat de neajutorata? Ce gol este acolo unde ar fi trebuit sa fie sufletul? Dumnezeu sa te ierte ca te-ai ratacit mama pacatoasa. Nu mai avem nici cele mai fundamentale valori, cele care ar trebui sa ne defineasca ca oameni, fiinte superioare animalelor. Fiinte care cugeta, care au constiinta de sine. Cum poate societatea sa te dezumanizeze in asa fel incat sa iti arunci propriul copil la gunoi? Ma infricosez la gandul ca indepartarea de Dumnezeu ne va face pe cei mai multi dintre noi sa fim mai rai decat animalele. Bine ca fetita este bine. Sper sa o infieze un om cu suflet si sa o iubeasca asa cum merita orice copil si orice om.
    • +5 (7 voturi)    
      ... (Marţi, 17 mai 2016, 19:33)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui lordoflight

      Ai inceput bine.
      Dupa aia ai dat-o-n balarii.

      Sa-ti explic:
      1. da, mama e denaturata;
      2. vorbeste in numele tau nu la plural;
      3. lasa religia...
  • +2 (6 voturi)    
    Ce tara suntem ? Ce popor ? (Marţi, 17 mai 2016, 18:40)

    Susufler0 [utilizator]

    O mama isi abandoneaza bebelusul bagat intr-o punga langa o pubela.
    O alta isi ajuta sotul sa fiarba cadavrul copilului lor intr-un cazan plin cu soda caustica.
    O a treia castiga bani cu videochatul, abuzandu-si sexual in mod grav propriul copil in varsta de doar 4 luni !
    Iar in rastimpul asta instantele judecatoresti elibereaza pt buna purtare ucigasi ! Cum este posibil una ca asta ?
    • +2 (4 voturi)    
      ... (Marţi, 17 mai 2016, 19:35)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Citeste si stirile de pe site-urile britanice.
      Dupa aia vaicareste-te de ai tai...
      Nu ca ar fi perfecti!
      • +1 (1 vot)    
        Povesteste-mi-le tu, durule ! Dar ia-ma mai usor (Marţi, 17 mai 2016, 20:13)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui pathfinder

        pt ca ai observat ca sunt sensibil.

        PS. In alta ordine de idei... cand o sa ma mut la Londra, o sa ma intereseze stirile englezesti si o sa caut cu interes stiri privind eliberarile pt buna purtare a criminalilor, de catre tribunalele englezesti .
  • +1 (7 voturi)    
    In ce tara cu oameni amarati traim (Marţi, 17 mai 2016, 18:46)

    Maniu [utilizator]

    trebuie sa plateasca scump faptul ca sunt amarati si nu primesc niciun fel de ajutor, nici material si nici moral - oamenii de la marginea societatii. Bine ca Ciorbea are casa de 700 mp.
    • +1 (7 voturi)    
      Daca-s amarati sa nu faca copii (Marţi, 17 mai 2016, 19:14)

      MarianPConstantin [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Ba nu te pune nimeni sa te fu...ti cu forta. Daca stii ca nu ai posibilitate sa cresti un copil NU FA COPII. Cumpara dracului un prezervativ si gata.
    • +3 (5 voturi)    
      ... (Marţi, 17 mai 2016, 19:35)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Da, oamenii de la marginea societatii trebuie ajutati sa se integreze.
      Daca vor...
  • 0 (2 voturi)    
    Fratilor! (Marţi, 17 mai 2016, 20:35)

    HChifteluta [utilizator]

    Femeia are 37 de ani. Daca la varsta asta nu are instinctul de mama, inseamna ca e bolnava, sau handicapata. Nu cred ca are rost puscaria. La noi nu sunt promovate proceduri de abandon si mamele nu le stiu. De aceea isi abandoneaza pruncii la ghena de gunoi sau langa pubele deoarece stiu ca pe acolo trec oameni mai des.
    • +2 (2 voturi)    
      Trec si cainii mai des pe acolo ! (Marţi, 17 mai 2016, 23:05)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

      Acasa are 4 copii, deci macar instinctul asta l-a avut. Macar daca-l lasa intr-o biserica sau intr-un spital (desi spitalele acum nu stiu daca sunt mai sigure decat niste pubele !)