Vladimir Putin spune ca Donald Trump i-a confirmat ca isi doreste o ameliorare a relatiilor SUA - Rusia

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 21 noiembrie 2016, 2:01 Actualitate | Russia Report

Vladimir Putin
Foto: en.kremlin.ru
Vladimir Putin a declarat, duminica seara, ca presedintele ales al Statelor Unite, Donald Trump, i-a confirmat ca isi doreste o ameliorare a relatiilor dintre cele doua tari, liderul de la Kremlin adaugand ca actualul presedinte american, Barack Obama, ar fi "binevenit" in Rusia, relateaza Reuters.

"Presedintele ales a confirmat ca este gata sa normalizam relatiile ruso-americane. Eu i-am spus acelasi lucru. Nu am discutat cand si unde ne vom intalni", a afirmat Vladimir Putin.

Presedintele Rusiei participa, la Lima, la summit-ul Organizatiei Cooperarii Economice Asia-Pacific.

In marja summit-ului, el a avut si o scurta discutie cu actualul lider de la Casa Alba, Barack Obama.










2208 vizualizari
  • +2 (8 voturi)    
    Anihilare, da la cata engleza stie phutin... (Luni, 21 noiembrie 2016, 2:08)

    Locke Lamora [utilizator]

    Daca e sa fie ameliorare, va fi amrliorarea cracanatului prin anihilare, totala.
  • +3 (7 voturi)    
    Ăsta (Putka) minte... (Luni, 21 noiembrie 2016, 2:09)

    rsumy_ [utilizator]

    ... cum respiră!
    Îl mai crede cineva???
    • -2 (4 voturi)    
      ai impresia (Luni, 21 noiembrie 2016, 7:42)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui rsumy_

      Ca la nivel presedinte de stat poate sa minta in legatura cu Trump ,hahahahaha.
      Trump vrea un singur lucru ,afaceri cu Rusia si bani in rest nu-l intereseaza catusi de putin ce face Putin in zona.
  • +11 (11 voturi)    
    ooh sigur ca da (Luni, 21 noiembrie 2016, 3:00)

    L8MA [utilizator]

    Pe cuvantul meu ca-mi doresc relatii bune cu Rusia.Conditia sine qua non e sa stea la ei acasa si sa-si vada de treaba lor...
    • 0 (2 voturi)    
      Relația presupune interacțiune, (Luni, 21 noiembrie 2016, 8:14)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui L8MA

      schimburi de idei, de resurse... Ce vrei tu este opusul relației, separația.
      • +2 (2 voturi)    
        oooh nu multumim (Luni, 21 noiembrie 2016, 11:33)

        L8MA [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        a fost ''interactiune'' de idei si resurse timp de jumatate de secol.
        Schimbul de idei a fost luati de aici ideologia totalitara comunista si dati-ne resursele, bonus tezaurul ramane la noi...
  • -3 (5 voturi)    
    Normal (Luni, 21 noiembrie 2016, 3:02)

    jidanu [utilizator]

    Dupa toti banii din cazakstan, Uzbekistan ....whatever ....avem un nou lider"Putin " cu secretarul personal...Donald. Romanians!!! You guys gonna get evicted!
    • -2 (2 voturi)    
      :-( (Luni, 21 noiembrie 2016, 7:11)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui jidanu

      Sad but true, cum ar zice James Hetfield...