Vladimir Putin spune ca Donald Trump i-a confirmat ca isi doreste o ameliorare a relatiilor SUA - Rusia

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 21 noiembrie 2016, 2:01 Actualitate | Russia Report

Vladimir Putin
Foto: en.kremlin.ru
Vladimir Putin a declarat, duminica seara, ca presedintele ales al Statelor Unite, Donald Trump, i-a confirmat ca isi doreste o ameliorare a relatiilor dintre cele doua tari, liderul de la Kremlin adaugand ca actualul presedinte american, Barack Obama, ar fi "binevenit" in Rusia, relateaza Reuters.

"Presedintele ales a confirmat ca este gata sa normalizam relatiile ruso-americane. Eu i-am spus acelasi lucru. Nu am discutat cand si unde ne vom intalni", a afirmat Vladimir Putin.

Presedintele Rusiei participa, la Lima, la summit-ul Organizatiei Cooperarii Economice Asia-Pacific.

In marja summit-ului, el a avut si o scurta discutie cu actualul lider de la Casa Alba, Barack Obama.


























[P] Oferta publica pentru punctele ANRP, pe ultima suta de metri

Zeci de detinatori de puncte emise de Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatilor(ANRP) au decis sa vanda in cadrul ofertei publice de achizitie derulate de fondul de investitii Alpha Quest. Lansata la inceputul lunii februarie, aceasta mai are aproximativ o luna pana la termenul final, 30 aprilie. 


2264 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    Anihilare, da la cata engleza stie phutin... (Luni, 21 noiembrie 2016, 2:08)

    Locke Lamora [utilizator]

    Daca e sa fie ameliorare, va fi amrliorarea cracanatului prin anihilare, totala.
  • +3 (7 voturi)    
    Ăsta (Putka) minte... (Luni, 21 noiembrie 2016, 2:09)

    rsumy_ [utilizator]

    ... cum respiră!
    Îl mai crede cineva???
    • -3 (5 voturi)    
      ai impresia (Luni, 21 noiembrie 2016, 7:42)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui rsumy_

      Ca la nivel presedinte de stat poate sa minta in legatura cu Trump ,hahahahaha.
      Trump vrea un singur lucru ,afaceri cu Rusia si bani in rest nu-l intereseaza catusi de putin ce face Putin in zona.
  • +11 (11 voturi)    
    ooh sigur ca da (Luni, 21 noiembrie 2016, 3:00)

    exista [utilizator]

    Pe cuvantul meu ca-mi doresc relatii bune cu Rusia.Conditia sine qua non e sa stea la ei acasa si sa-si vada de treaba lor...
    • -1 (3 voturi)    
      Relația presupune interacțiune, (Luni, 21 noiembrie 2016, 8:14)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui exista

      schimburi de idei, de resurse... Ce vrei tu este opusul relației, separația.
      • +3 (3 voturi)    
        oooh nu multumim (Luni, 21 noiembrie 2016, 11:33)

        exista [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        a fost ''interactiune'' de idei si resurse timp de jumatate de secol.
        Schimbul de idei a fost luati de aici ideologia totalitara comunista si dati-ne resursele, bonus tezaurul ramane la noi...
  • -3 (5 voturi)    
    Normal (Luni, 21 noiembrie 2016, 3:02)

    jidanu [utilizator]

    Dupa toti banii din cazakstan, Uzbekistan ....whatever ....avem un nou lider"Putin " cu secretarul personal...Donald. Romanians!!! You guys gonna get evicted!
    • -2 (2 voturi)    
      :-( (Luni, 21 noiembrie 2016, 7:11)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui jidanu

      Sad but true, cum ar zice James Hetfield...