Rusia sustine ca poate trece de scutul antiracheta american

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 16 decembrie 2015, 14:45 Actualitate | Russia Report

Dispozitive militare antiaeriene ruse
Foto: mil.ru
Rachetele rusesti au capacitatea de a patrunde prin scutul pentru aparare antiaeriana construit de Statele Unite, a declarat miercuri comandantul Fortelor de rachete strategice rusesti, colonel-generalul Serghei Karakaiev, potrivit Reuters.

"Estimarile expertilor arata ca, potrivit abilitatilor sale de a analiza datele si puterea de tragere, sistemul de aparare antiracheta american desfasurat in acest moment nu este in masura sa reziste la o salva masiva lasnata de o unitate a fortelor de rachete strategice (ruse - n.red.)", sustine Karakaiev, citat de RIA Novosti.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
13399 vizualizari
  • +33 (43 voturi)    
    La o salva masiva... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 14:58)

    A.Corneliu [utilizator]

    La o salva masiva defoarte multe rachete nu rezista nicun scut antiracheta,
    Destept mai e tovarasul colonel general! Si ce a facut cu asta? Caci sistemele antiracheta rusesti nu vor putea face fata unei salve de arme nucleare lnsata de o unitate de rachete americana, de exemplu de pe un submarin, chiar si ca lovitura in replica.
    SI atunci?
    • -28 (46 voturi)    
      pai atunci... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:21)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

      mai pleaca o salva de rachete (nucleare) si de la rusi si gata... tot. Rusul nu vorbea neaparat despre rachete cu incarcatura nucleara.
      Stupida ipoteza mai lansezi...
      • +25 (25 voturi)    
        e vorba de gandirea rusului (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:02)

        ilie de la scularie [anonim] i-a raspuns lui Gustav555

        ...dupa matale, ce gander are rusul?

        Asa si? Ce-i cu asta? Vor o medalie, sau ce? Bravo lor, sint buni, sa stea in banca lor, cui ii pasa ce zice nea ivan?
        • +15 (19 voturi)    
          Trece! Pe Kamaz trece orice. (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:16)

          dorel [anonim] i-a raspuns lui ilie de la scularie

          Problema o sa fie cu viteza prea mica, dar rusul are rabdare, sticlele de vodka sunt adanci.
        • 0 (0 voturi)    
          e vorba de manipularea rusului (Joi, 17 decembrie 2015, 16:10)

          Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui ilie de la scularie

          Am mai spus: declaratiile rusilor trebuie luate invers.
      • +2 (4 voturi)    
        Rachetele strategice (Joi, 17 decembrie 2015, 1:56)

        KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

        Sunt numai alea nucleare.
      • +3 (3 voturi)    
        rusul vorbea de rachetele (Joi, 17 decembrie 2015, 9:34)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

        lui Navratilova si Sarapova!
        Vad ca rusii se dau mari spargatori de scuturi dar uita sa spuna ca scutul ala nici nu si-a propus sa opreasca rachetele rusesti ci doar ceva rachete ratacite din Orientul Mijlociu(tot cu tehnologie ruseasca dar mai putine).
        Dar acum daca tot rusul a evaluat scutul poate se gandeste NATO sa se apuce de treaba si sa ii mareasca capacitatea.
    • +1 (17 voturi)    
      ... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:40)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

      ...ne ducem toti dracului
    • 0 (16 voturi)    
      :)))) asta-i beat sau e beat (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:57)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui A.Corneliu

      dintr-o salva de rachete cite pot zbura, cite isi iau zborul , cite iau altitudine , cite urmeaza traiectoria corecta si cite se apropie de tinta ???? nici intr-un caz 100%

      Din 12 in cel pozitiv caz poate 2 sau 3 se apropie de tinta asa ca nici nu-i nevoie de prea multe rachete interceptoare.

      Unde mai pui ca Polonia e la o aruncatura de bat.
  • +20 (32 voturi)    
    corect (Miercuri, 16 decembrie 2015, 14:58)

    Hipius [utilizator]

    ...exercitiul de acum cateva zile a fost un succes,casa omului,spion USA, a fost tinta unor rachete ultrasofisticate pe baza de gravitatie.

    Mai mult decat atat,obiectivul a fost distrus si racheta recuperata pentru a putea fi refolosita la infinit;nu ca si americanii aia care isi sparg si racheta odata cu tinta.
  • +41 (45 voturi)    
    rusnacii (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:00)

    mircea [anonim]

    acum o luna le spuneau americanilor ca nu au nevoie de scut, iar acum le spun ca-l pot penetra? cam autisti in declaratii rusii astia.
    • +11 (11 voturi)    
      E vorba de mesajul catre propriul popor (Miercuri, 16 decembrie 2015, 19:37)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Si de ce apare in media locala. Rusii sunt imbatati cu apa rece cam cum eram noi prin 2001-2002, cand citeam in ziare vesti gen ca economia merge bine, a fatat vaca Tatei Leana iar Adrian Nastase a mai taiat o panglica pe la un butic, iar singurul ziar care mentiona coruptie era EVZ (la TV nu exista cuvantul asta) cand scria ca Truica incarca banii in caruta si jefuia Snagovul.
      Aparatcikul rusesc de propaganda are nevoie de astfel de declaratii pentru a mentine "increderea" populatiei in Homunculus Putinus si in puterea lui de a tine situatia sub control, cand in realitate strang cate o gaura la curea pe trimestru. Intre timp tine o armata doar de mujici care nu se aventureaza sa tina un bat in mana pentru mai putin de 1000 EUR/luna si care atunci cand sunt prinsi de ucrainieni incep sa schelalaie ca nu e vina lor ca a fost acolo si ca sunt carne de tun pentru Putin.
  • +38 (40 voturi)    
    corect (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:00)

    Francisc 1 [utilizator]

    si-l poate si intrece ! mai , noi am mancat propaganda sovietica cu biberonul , lingurita si apoi polonicul recunostem gustul si in somn.
    • +11 (13 voturi)    
      :)) (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:29)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      problema e la cei care si-au pierdut gustul si mirosul si tot mananca rahat :)
  • +30 (34 voturi)    
    manipulare generala (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:03)

    vig [anonim]

    Parca scutul nu era construit impotriva Rusiei, deci e firesc sa poata trece Rusia de el.

    O manipularwe totala prin mesaje incomplete sau deformate.
  • +37 (41 voturi)    
    incredibil, ce descoperire (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:04)

    DSS [utilizator]

    americanii le spun asta de anu de zile, si noi la fel. Normal ca nu poate respinge o salva masiva, pt ca nu este conceput pt asa ceva. Este destinat unor tiruri din orientul mijlociu, drept dovada are un numar limitat de interceptori. parca 24 la Deveselu, daca imi aduc aminte bine.
    deci daca Ivan trimite 25 de rachete, macar una va trece.
    • +18 (18 voturi)    
      prin comportamentul sau rusu ne da de gandit (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:23)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui DSS

      daca nu este necesar sa construim alte scuturi care sa reziste la posibilitatile lor de atac.
      Crimeea e dovada ca rusii nu-si menajeaza vecinii si sunt imprevizibili...
      Poate ar fi mai bine sa cerem ca Polonia accesul la rachete nucleare care sa penetreze si ele scutul sovietic. De ce sa ne ''penetreze'' doar ei ??
      Bolsevicu s-a nascut penetrator ???
  • +15 (19 voturi)    
    run Ivan...run ivan (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:14)

    un domn [utilizator]

    Ivan visa frumos cu Greta Garbo..in filmul Moscova Crede in lacrimi..
    • -13 (17 voturi)    
      dak vrey (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:11)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      io-ti Vand karte de gramatik. Eu meam faqt treab-a cu ia .

      Ironie off.
      Poti sa renunti te rog la violarea limbii romane?
      • +8 (12 voturi)    
        Vai saracu, plangi cand vezi limba violata (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:33)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        Sensibilule.
        • -12 (14 voturi)    
          Te simti adresat (Miercuri, 16 decembrie 2015, 18:35)

          potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

          sau doar postezi sub nick-uri diferite?
          Hehehe ,postacii de serviciu.....
          • +8 (10 voturi)    
            Vezi ca violezi topica, frazei (Miercuri, 16 decembrie 2015, 20:41)

            Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

            tocmai tu, ruman mandru urmas de dac ciumeg.
            • -3 (7 voturi)    
              Mai baiatule, (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:26)

              potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

              n-am sustinut niciodata ca sant roman. Ca nu sant. In rest? Chiar sa ma mai aplec la nivelul tau ///?
              • +1 (7 voturi)    
                Daca nu esti roman nu te baga (Joi, 17 decembrie 2015, 0:15)

                Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

                unde nu-ti fierbe oala si mai ales nu corecta pe altii la limba si literatura romana, tine de bun simt.
              • +1 (5 voturi)    
                Se vede din scrierea agramata (Joi, 17 decembrie 2015, 8:46)

                Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

                Atunci renunta in a ne da lectii noua Romanilor si canta pe la masa rusnacilor
            • -4 (8 voturi)    
              Baietilor din trupa Admin... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:28)

              potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

              tolerati chiar toata cioabanimea?
              Mai lasati-o sau schimbati breasla....
              ASTA E ATAC LA PERSOANA!
              Si asta zilnic....
              • +2 (8 voturi)    
                saracu, ai cedat (Joi, 17 decembrie 2015, 1:40)

                Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

                ai nervii slabi? Repede cu turnatu' la admin. hahahaha. I fee sorry for you. Baga o garafa de vodca si-ti trece.
  • +8 (14 voturi)    
    Mujicii pot trimite sute de rachete (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:16)

    Johnny B [anonim]

    Aviatia si antiaeriana noastra le va dobori ca pe muste imbibate cu vodka si samagon.
    • +8 (14 voturi)    
      Asta doar daca (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:04)

      roadrunner2n [utilizator] i-a raspuns lui Johnny B

      Mig-urile noastre nu cad inainte de a le intercepta :D
  • -29 (33 voturi)    
    ... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:18)

    @Mishu [utilizator]

    Multumim guvernantilor ca ne au pus bulls eye pe harta.
    • +11 (19 voturi)    
      Te consideri o amenintare pt mujaci? (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:51)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      Ha?
  • +27 (27 voturi)    
    Pai, foarte bine (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:18)

    midufi [utilizator]

    atunci rusii nu ar mai trebui sa-si faca griji, si sa termine cu amenintarile.
  • -30 (40 voturi)    
    Nici un scut antiracheta rusesc? (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:19)

    Luchian [utilizator]

    Pacat ca nu le trece prin cap rusilor sa-si faca si ei o baza cu lansatoare de rachete langa SUA si sa o numeasca scut antiracheta. Undeva prin Cuba poate. Sigur americanii n-ar avea nimic de obiectat, fiind practic propria lor strategie. Sau cumva s-a mai intamplat asa ceva in istorie si lumea n-a fost chiar atat de linistita.

    Cand te gandesti ca acea criza putea sa nu apara deloc intr-un mod foarte simplu, numind baza... scut antiracheta.

    Iata cat de mult conteaza ambalajul si marketing-ul, sau manipularea mass media chiar si in domeniul militar: acelasi lucru, la unul poate sa fie inger, la altul demon.

    Si cand a atacat Rusia o alta tara fiind ea prima care apasa pe tragaci? Are o istorie atat de lunga in care a atacat alte tari? Dar SUA?
    Vietnam, Irak, Afganistan, Iugoslavia, Libia au atacat mai intai SUA, si SUA s-a aparat cu scuturi antiracheta? Mai copilasilor... despre ce vorbim aici?

    Oricum, in concluzie, sa duci o baza de lansatoare de rachete pana aproape de granita Rusiei si sa il numesti scut contra Iranului, apoi cand se dovedeste ca Iran-ul nu are arme asa puternice, uiti de povestea aia, ca oricum si masele au uitat prima gogoasa... nota 10 pentru manipularea maselor - made in USA.
    • +28 (32 voturi)    
      :)))) (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:56)

      rakkone [utilizator] i-a raspuns lui Luchian

      "Si cand a atacat Rusia o alta tara fiind ea prima care apasa pe tragaci?" Asta e intrebare fie de analfabet, fie de postac rus. TOATA ISTORIA RUSIEI ESTE NUMAI DESPRE ATAC!!! De la un stat mic in zona Kievului au ajuns sa se intinda pe doua continente, cum puii mei, cat de 'tard sa fii sa intrebi retoric "Au atacat rusii pe cineva, vreodata?". S-au predat de buna voie toti ailalti din teritoriile alea? S-au predat polonezii singuri in WW2, s-au predat balticii, finlandezii i-au invitat ei pe rusi acasa la Helsinki? Afganistantul s-a invadat singur? Toate statele 'stan s-au predat singure rusilor din dragoste? Esti real???!
      • +8 (12 voturi)    
        Ai uitat (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:34)

        istoriograf [utilizator] i-a raspuns lui rakkone

        ...Cehoslovacia in '68 dar si Afganistan.
    • +17 (19 voturi)    
      Amice esti idiot ! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:22)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Luchian

      Intrebarea "cand a atacat rusia o alta tara" dovedeste asta. A atacat ieri Ucraina, mai ceva timp Afganistanul, Cehoslovacia, Ungaria, etc.
    • +13 (15 voturi)    
      sa zicem... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:25)

      NewLevel [anonim] i-a raspuns lui Luchian

      Dom'le, care e faza cu rusii astia, ca vad ca nu pricepeti.
      Nu e problema ca americanii sint mai rai sau mai buni ca rusii. Si nu e nici daca Rusia a apasat pe tragaci prima sau a doua. De exemplu, eu, in viata mea, nu am vazut nici macar un singur rus sa apese pe tragaci, in schimb am trait sub comunisti o buna parte din viata si asta ma face sa NU ii iubesc pe rusi. Atit mi-e suficient ca sa trag o concluzie, nu-mi trebuie mai mult.
      In schimb pe americani ii admir, au 23% din economia mondiala, nu-si omoara opozantii pe strazi si, pina una-alta, am avut multe beneficii din partea lor.
      In concluzie: daca tot e sa am un stapin (si o sa am, pentru ca sint prea prost) prefer unul american unuia de-al meu dar numit de Moscova. Am mai avut, am vazut, nu mai vreau.
    • +15 (15 voturi)    
      17 sep. 1939 (Miercuri, 16 decembrie 2015, 18:52)

      tamango [anonim] i-a raspuns lui Luchian

      Data la care URSS a atacat Polonia.
      E un singur exemplu din multele pe care le am la indemana. Il dau numai pe asta tocmai pentru ca e definitoriu. Nu numai ca rusii au atacat fara a fi provocati, dar au comis o miselie fara seaman: la acea data toate fortele Poloniei erau concentrate pe frontul de vest pentru a rezista ofensivei Germaniei naziste.
      Si sa nu cumva sa-mi pui iarasi placa aia rasuflata cu atacatorii care erau sovietici, nu rusi. Ruznac imputit!
  • +16 (22 voturi)    
    Perfect (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:20)

    Vlad-I [utilizator]

    Scopul, scutului este sa tina rationali liderii de la Kremlin, daca arunci 300 de raquete nucleare primesti alte 300 in raspuns, numai ca 10% din cele rusesti fenteaza scutul, dar in schimb 90% din cele americane isi ating tinta. Asa ca rusia, cu un PIB asemanator italiei sa stea cuminte. Nu sunt o forta economica, nici una demografica, nici o forta culturala ca sa aibe vreun sistem politico-social demn de exportat. Le-ar ramas doar ceva arme pe care le zangane ca sa ne mai aducem aminte de ei. Problema este la rusi, ca vor sa decida mai departe de frontierele lor, nefiind superputere.
    • +12 (14 voturi)    
      In lacomie is o forta (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:17)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

      Phutin cica bea doi litri de zeama de varza pe nerasuflate.
  • +6 (6 voturi)    
    Stim (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:26)

    ac [utilizator]

    Cu microbuzul, trenul, in vis etc.
  • -13 (15 voturi)    
    fap[te nu vorbe (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:31)

    serban [anonim]

    In Pacifica erau aceleasi minciuni cum ca scutul USA de pe coasta Pacificului nu este nici impotriva Rusiei nici a Chinei . Dupa ce China a trecut la dotarea armatei cu o noua generatie de rachete inclusiv cele intercontinentale pentru focoase nucleare multiple USA a trecut urgent la marirea capacitatii scutului de pe coasta Pacificului, in final creste de patru ori . Sa vina si rusii cu alta generatie de rachete sa-i forteze sa creasca substantial capacitatea scutului European
    • +14 (14 voturi)    
      Am vazut generatia lor noua de rachete (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:24)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui serban

      tocmai le-a cazut una in cap. Rachetele lor nu merg nici macar in rusia ce sa mai vorbim sa treaca de interceptori. dar rursul nu e rus destul daca nu e si fudul.
  • +23 (25 voturi)    
    Scut antiracheta (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:40)

    Trojan.H [utilizator]

    Pai parca mujicii se dadeau de ceasul mortii ca de ce s-avem scut. Uite d'aia!
  • +21 (21 voturi)    
    ! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:44)

    Kpriciu [utilizator]

    Inghiti-v-ar pamantul!
  • +17 (21 voturi)    
    Ideea e simpla, (Miercuri, 16 decembrie 2015, 15:54)

    Locke Lamora [utilizator]

    Rusii is calici si mujici, mereu or sa jinduiasca la bunastarea Westului. Istoria a demonstrat ca trebuie sa te aperi intotdeauna de asemenea specimene.
    Mesaj catre mujici: vedeti-va de barabulele voastre, pardon, de hrica voastra cea de toate zilele, nu o sa va lasam sa va infruptati din friptura noastra, alcoolicilor.
  • +26 (26 voturi)    
    precum retarzii (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:08)

    DT34 [utilizator]

    imi pun lacat la poarta, la care vecinul, faci pariu ca ti-l sparg?
    • +3 (3 voturi)    
      DAR (Miercuri, 16 decembrie 2015, 18:03)

      jeoj123 [anonim] i-a raspuns lui DT34

      daca iti imaginezi ca cei doi vecini sunt intr-un razboi unul cu celalalt , tot scenariul tau se schimba , unul intra in dezavantaj.. eu totusi parca cred ca un razboi tip "cine e mai tare" care vizeaza aparearea e mai ok decat unul care vizeaza atacul , mai ok vad o lume plina de scuturi anti-racheta decat o lume plina de rachete
  • -10 (14 voturi)    
    Toarasi, domnu general rus cam are dreptate... . (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:10)

    Gicu [anonim]

    Treaba ie ca daca sa va dovedi ca asa ie, nosa mai are cine sa costate.

    SA TRAITI !
    • +9 (9 voturi)    
      Daca ala-i domn, pigmeii is gentlemani (Miercuri, 16 decembrie 2015, 17:42)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Gicu

      Tavarashe.
  • +17 (17 voturi)    
    Radio Erevan (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:14)

    iulica [anonim]

    - Este adevărat că rachetele rușilor au capacitatea de a pătrunde prin scutul american?
    - Da, însă numai în direcția dinspre spatele scutului spre fața lui.
  • +17 (17 voturi)    
    parca nu era scut, acum e scut si puteti trece? (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:20)

    yellowdog [utilizator]

    hotarati-va inainte de vodca de dimineata...
  • +13 (13 voturi)    
    Ivan (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:23)

    Ion [anonim]

    Rusii au agresivitatea in sange. Sunt vai de capul lor dar o tin langa cu declaratii belicoase.
  • +14 (14 voturi)    
    Rachetele ruse (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:58)

    spysoby [anonim]

    Rachetele rusesti sunt cele mai bune din lume.Singurul desavantaj major e ca penetreaza si scutul rusesc.Acum 2 zile au darimat un bloc (cu una de croaziera).Tremur cu gindul cind fac antrenament cu cele strategice (sa nu dispara vreu oras din greseala).Inca n-am uitat exercitiul din vara asta din Marea neagra.si circotelile americanilor ca unele rachete au cazut in Iran.
  • -1 (5 voturi)    
    ..... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 17:02)

    BDA [anonim]

    Sa faca proba zic, sa stim si noi cum sta treaba
  • +7 (7 voturi)    
    scula mica... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 17:32)

    g01an [utilizator]

    mentalitatea asta este tipica celor cu complexul sculei mici, daca nu-ti ajunge, gasesti una mai mare sau folosesti mai multe pana iti iese cum oi vrea.

    ce intelegem noi de aici este ca acest individ isi bazeaza strategia ofensiva/contra-ofensiva pe resursa limitata de rachete pe care a depozitat-o SUA in centrele de aparare existente, de parca nu ar putea fi suplimentata sau nu exista si alternative nationale, locale, independente de solutia integrata a SUA.

    ar fi bine ca NATO totusi sa ia in considerare si astfel de scenarii si sa vina cu strategii pe masura. intotdeauna NATO a lasat sa se inteleaga ca nu desconsidera dusmanul si este o abordare buna din partea celui care chiar este serios in a se pregati pentru ce poate fi mai rau.
  • +4 (6 voturi)    
    OR JUCA LA CACIALMA, RUSII ? (Miercuri, 16 decembrie 2015, 18:38)

    susuflerca00 [anonim]

    Pai daca e asa cum sustine Ivan, la ce au mai facut atata galagie pt ca e construit, de vreme ce pot sa-l distruga. Cred ca-i doar o schimbare de tactica, care include insa pt prima oara o amenintare voalata. "Americanilor, daca este musai suntem capabili sa-l distrugem, mai bine l-ati demonta si l-ati lua acasa."
  • +2 (4 voturi)    
    . (Joi, 17 decembrie 2015, 1:34)

    rerenenegate [utilizator]

    Rusii dobitoace ca de obicei, ma mir ca-i mai suporta pamantul. Pai aruncati rachetele daca sunteti asa "tari", ca aruncam si "noi" (macar stim ca natia marsava va disparea).