VIDEO UPDATE Geoana - suspendat sase luni din partid. Ponta: Are ocazia sa demonstreze ca vrea sa ramana membru al PSD

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 13 decembrie 2010, 13:28 Actualitate | Politic

Geoana, Iliescu si Ponta, in 2008
Foto: Agerpres
Mircea Geoana a fost suspendat din partid pe o perioada de sase luni, dar are in continuare sprijinul PSD pentru functia de presedinte al Senatului, a declarat purtatorul de cuvant al social-democratilor, Radu Moldovan. In perioada urmatoare dl Geoana va avea ocazia sa ne demonstreze ca vrea sa ramana membru al PSD, a comentat liderul social-democratilor, Victor Ponta.

In urma acestei sanctiuni, Mircea Geoana nu poate participa la actiuni ale PSD si nu poate vorbi in numele partidului timp de 6 luni.

"Nu se pune problema plecarii din partid a dl Geoana, din declaratiile acestuia, si cred ca ar face o greseala" daca ar lua o astfel de decizie, a comentat Radu Moldovan, intrebat daca este posibila o demisie a lui Geoana din PSD.

Ponta: E un semnal foarte clar pe care recunosc ca imi doresc ca dl. Geoana sa-l inteleaga

"Sunt convins ca in perioada urmatoare dl Geoana va avea ocazia sa ne demonstreze ca vrea sa ramana membru al PSD. Daca va face altfel, responsabilitatea ii apartine", a comentat Ponta, la finalul reuniunii Biroului Permanent National.

De notat ca Victor Ponta nu a dorit sa spuna explicit in ce consta sanctiunea acordata lui Geoana, precizand ca este vorba de un avertisment, iar mai multe amanunte vor fi oferite intr-un comunicat de presa. Ulterior, detaliile legate de aceasta decizie au fost oferite de purtatorul de cuvant al partidului.

Ponta a caracterizat drept "subiect artificial" discutia generata de o declaratie a fostului lider al PSD, care a sustinut ca, in campania pentru alegerile prezidentiale din 2009, Ponta l-ar fi sfatuit pe Geoana sa minta in legatura cu vizita la Sorin Ovidiu Vintu si sa spuna ca a fost acasa cu sotia sa, Mihaela.

"Pentru mine subiectul e inchis, (avertismentul, n.r.) este un semnal foarte clar pe care recunosc ca imi doresc ca dl. Geoana sa-l inteleaga", a mai spus Victor Ponta.

Avertismentul BPN a fost decis in absenta lui Mircea Geoana, care a parasit sedinta in jurul orei 11,45.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

12059 vizualizari

  • +44 (46 voturi)    
    Ma uit la el (Luni, 13 decembrie 2010, 13:31)

    drak latinu [utilizator]

    Si nu vad de unde are genele Poanta asta ! Nu arata a roman, nu stiu a ce arata dar se comporta ca Mikey Mouse !
    • +26 (28 voturi)    
      da' de asta ce zici ? (Luni, 13 decembrie 2010, 13:48)

      titiacs [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      ... " avertisment foarte clar " !?! oare cum o fi avertismentul mai putin clar sau suficient de clar sau relativ clar , exceptional de clar s.a.m.d. Cind mama naibii veniti la putere ca m-ati facut curios , imaginatie vaz ca aveti . Pacat ca e bolnava ( imaginatia ) !?!
      • +25 (25 voturi)    
        da' de asta?! (Luni, 13 decembrie 2010, 14:25)

        cititor [anonim] i-a raspuns lui titiacs

        Pact de NE-colaborare?! ... de NE-colaborare?! Exista si asa ceva?! Adica faci o intelegere cu unii ca n-o sa te intelegi cu altii... dar, de fapt, ar trebui sa se inteleaga intre ei ... apoi, asa inteleg eu, ar urma intelegerea cu unii ca sa nu se inteleaga (acei unii...) cu altii... Sau... In fine...
        • +11 (11 voturi)    
          Da! (Luni, 13 decembrie 2010, 14:42)

          Luci [anonim] i-a raspuns lui cititor

          :)))
          Bravo, mi-a placut la culme comentariul tau!!

          Da, deci, DA!!!
      • +21 (21 voturi)    
        in traducere (Luni, 13 decembrie 2010, 14:27)

        piscupescu dela vintzu de jos [anonim] i-a raspuns lui titiacs

        inteleg: ciocul mic, ori....
        ay ay ayyyyy !
        rasuna valea ! pai e amenintare clara !
        go gioana, go !
        nu te opri, da din gusa, ca ori asa, ori asa, la pesede s'a inchis. lasa orice speranta !
        asteptam noi dezvaluiri !
        semnat anonim,
        admiratorii.
    • +18 (18 voturi)    
      poza (Luni, 13 decembrie 2010, 14:12)

      ION I [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      putin cam exagerat comentariul dar, poza este foarte reusita.. cel putin pentru stimabilul domn Geoana este de-"o mie de cuvinte"
      • +16 (16 voturi)    
        poza (Luni, 13 decembrie 2010, 14:36)

        nika [anonim] i-a raspuns lui ION I

        o mie pe putin:))) nici n-o remarcarem, dar cand am dat clikpe ea...God! da ce privire inteligenta are baiatu asta, presedintele sanatului my ass! Cum dracu a fost asta ministru de externe, si cum naiba pe vremea cand era imi placea de el...
      • +9 (9 voturi)    
        cu si cu (Luni, 13 decembrie 2010, 15:57)

        bulan [anonim] i-a raspuns lui ION I

        cu Ponta al VOSTRU in frunte, vom avea (NOI) victorii multe. Versiune provizorie a imnului PNL pe versuri ipo-crine.
    • +23 (23 voturi)    
      Ponta asa cum este el (Luni, 13 decembrie 2010, 14:15)

      Lipici [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      Ponta: Eu nu-mi doresc sa plece nimeni din PSD
      Presedintele PSD, Victor Ponta, a declarat pentru Hotnews.ro ca nu stie de o astfel de intentie a lui Geoana. "Nu stiu nimic in acest sens, doar ce am citit in presa. Nu am mai vorbit cu Mircea Geoana de pe 4 decembrie 2009 dupa confruntarea televizata, asa ca nu mi-a comunicat nimic in acest sens. Va dati seama ca nu m-a sunat sa-mi spuna si nimeni din interiorul partidului nu mi-a comunicat o astfel de informatie. Eu nu imi doresc sa plece nimeni din PSD. Atat timp cat Adrian Nastase si Ion Iliescu raman in PSD, partidul va fi puternic. Nu se distruge PSD cu plecare domnului Geoana sau a oricarui membru atata vreme cat nu sunt Adrian Nastase si Ion Iliescu", a declarat Ponta.
      Daca are cineva o solutie sa il desprinda cineva pe Ponta de dosurile lui Ilici si Bombo
      • +13 (13 voturi)    
        Corectura (Luni, 13 decembrie 2010, 15:06)

        Tov.Lenin [anonim] i-a raspuns lui Lipici

        ... Atat timp cat tovarasii Adrian Nastase si Ion Iliescu raman in PSD, partidul va fi puternic.Tovarasul Iliescu si tovarasul Nastase .......
    • +13 (13 voturi)    
      emotii emotii (Luni, 13 decembrie 2010, 14:36)

      teo [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      Pt PSD lucrurile erau foarte simple, nu trebuia decat sa renunte la Ilici sa puna un lider cerebral cu coloana vertebrala (ex. V Dancu) nu o maimuta urlatoare ca Ponta dar ce sa facem voua va plac emotile.
    • +25 (25 voturi)    
      suspendare (Luni, 13 decembrie 2010, 14:48)

      serban [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      Bietul Ponta, cat si-a dorit sa il suspende pe Basescu si uite ca a ajuns sa il suspende pe Mircea Geoana
    • +13 (13 voturi)    
      Ponta: Imatur ca prost n-as vrea sa-i ... (Luni, 13 decembrie 2010, 15:03)

      Carla [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      Mongoloid. Oricum PSD prin Ponta a coborat mai jos decat era cu Geoana.
    • +4 (4 voturi)    
      eSTE ACEST PONTA ? (Luni, 13 decembrie 2010, 18:02)

      Lucianmotzul [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      Da cred si eu dupa infatisare si mutra ,comportament ca nu este roman,ci mai degraba este ceva mongoloid sau rrom;din aceiasi etnie cu Iliescu si Nastase.Va rog publicatieste purul adevar ,a am uitat Vanghelie .
    • -2 (2 voturi)    
      esti ceva geniu ? (Luni, 13 decembrie 2010, 21:20)

      psihologul de serviciu [utilizator] i-a raspuns lui drak latinu

      sau genist ?
      oricum vad ca esti apreciat! +35 numai in epoca de aur mai puteai obtine asa scor !!
      De la mine -1
      Felicitari!!
  • +32 (34 voturi)    
    Ponta este degeaba (Luni, 13 decembrie 2010, 13:32)

    marinaru [utilizator]

    Un fel de presedinte de carton. Gura mare la TV. In partid este un fel de papusa se pare. Omul sub umbra caruia stau multi ticalosi. Un partid total compromis. Vreau si eu un partid nou de dreapta...valabil.
    • -3 (9 voturi)    
      ca idee... (Luni, 13 decembrie 2010, 13:38)

      cris [anonim] i-a raspuns lui marinaru

      cel putin la nivel teoretic, Ponta e presedintele unui partid de stanga... pentru dreapta cauta la legionari
    • +14 (14 voturi)    
      ?? (Luni, 13 decembrie 2010, 14:04)

      ionica [anonim] i-a raspuns lui marinaru

      Schimba directia marinarule daca vrei de dreapta. Astia-s de stanga.
    • +7 (9 voturi)    
      :))) (Luni, 13 decembrie 2010, 14:05)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui marinaru

      Pai PSD-ul e de stanga! Dupa ce comentezi ceva apropo de un partid de stanga, spui ca vrei un partid nou de dreapta? Unde e logica? :))
      • +17 (19 voturi)    
        :D (Luni, 13 decembrie 2010, 14:24)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        l-a lasat confuz acronimul.. PSD - partidul stanga dreapta..
        • -8 (8 voturi)    
          vezi ca aia care nu stiu ce doctrina au sunt altii (Luni, 13 decembrie 2010, 14:43)

          2012 - sfarsitul lumii portocalii [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          pdl prescurtat.
          aia sunt si de stanga (democratii sunt, in general, de stanga) sid e dreapta (liberalii sunt de dreapta)
  • +34 (34 voturi)    
    Vai vai vai (Luni, 13 decembrie 2010, 13:34)

    florin [anonim]

    Geoana a fost slab dar Ponta asta e sub orice asteptari, oricum e mult sub Geoana acolo la limita penibilului. Refuz sa cred ca poate exista un lider sub nivelul lui Ponta dar mi-e putin teama ca va staduiti si mai scoateti unul si mai ....
    • +14 (14 voturi)    
      ... (Luni, 13 decembrie 2010, 15:36)

      dragonfly [utilizator] i-a raspuns lui florin

      sub ponta e vanghele care e pe persoana fizica
  • +22 (22 voturi)    
    poanta` (Luni, 13 decembrie 2010, 13:34)

    nucu [anonim]

    Este cumva ziua de nastere a lui Ponta? Din 5 articole 3 sunt cu si despre Ponta! Aloooo ! mai scrieti si despre Mos Craciun ca vine ziua lui.
    • -1 (1 vot)    
      A genera o stire ... (Luni, 13 decembrie 2010, 19:52)

      it_s__not_news [utilizator] i-a raspuns lui nucu

      Nu e exclus sa faca scandal intern numai pentru a mai genera o stire.

      Cind citesc asa ceva si ma intreb la ce imi ajuta informatia respectiva, vad ca nu sint nici mai destept, nici nu-mi tine de foame, nici alte efecte asupra mea nu are.

      La nivel monden, poate merita discutata, dar e o simpla nota de subsol.

      I couldn't care less about Geoana, Ponta, etc (includeti aici pe toti si pe toate, din toate partidele) atit timp cit actiunile lor nu au efecte in planul vietii mele. Deci, ce e de discutat ?!?
  • +15 (15 voturi)    
    sa fie foarte clar (Luni, 13 decembrie 2010, 13:41)

    rekul05 [anonim]

    DA, sa fie FOARTE CLAR:
    sunt atat de emotionat incat mi-a dat o lacrima...
    bleahhh, imi vine sa vars pe politicienii astia!!!

    ...si apropo: eu i-am soptit lui Geoana sa zica ca motivul pentru care s-a dus la Vantu a fost ca s-o ia pe Mihaela - dragostea lui - de la jacuzzi lui Vantu, ca ei n-au si nu-si permit, dar el a ales sa zica alt adevar...
  • -10 (10 voturi)    
    // (Luni, 13 decembrie 2010, 13:49)

    vasile [anonim]

    Ar fi de asteptat sa face-ti treaba nu sa pirdeti timpul pe dispute interne.Voi dati apa la moara dusmanilor.Nu aceasta este stategia politica.
  • +20 (20 voturi)    
    Razboiul marionetelor (Luni, 13 decembrie 2010, 13:50)

    George [anonim]

    Se vede limpede ca Ponta nu este altceva decat interfata tovarasilor Nastase si Iliescu in relatia cu electoratul. Cei care, in fapt, au decis ca Geoana trebuie sa mai ramana sef la senat. Asa cum Geoana a fost (si este) marioneta lui Vantu, Voiculescu si Patriciu. Daca ar fi fost dupa revolutionarul Ponta, Geoana ar fi zburat demult de la sefia senatului... Doua lepre - un partid de lepre: PSD.
  • +19 (19 voturi)    
    Geoana la mutare (Luni, 13 decembrie 2010, 13:52)

    Gelu [anonim]

    Geoana oricum este terminat in PSD .Singurul care il mai tine este postul de sef la Senat. inca 2 ani si dispare .Sau da o lovitura politica si devine om de viitor.Depinde de el si de prietenii lui .Ponta si stapanii lui din PSD au toate sansele sa ramana izolati si stropiti cu rosu.Pana in 2012 le mai dispare din electoratul rosu pe cale naturala.Foarte interesanta situatie.Poate fii prilej de regrupare.
  • -3 (7 voturi)    
    ce naste (Luni, 13 decembrie 2010, 13:53)

    Caragiale [anonim]

    ce naste din opisica soareci maninca , indiferent de culoare.
    la fel cu ce naste din FSN, rosu sau portocaliu.


    ha ha , ador glumele mele !
  • +22 (22 voturi)    
    De la presedinte la suspendat. (Luni, 13 decembrie 2010, 13:53)

    hb [anonim]

    Oho, se misca repede Geoana. A "evoluat" in NUMAI un an de zile de la statutul de presedinte de tara la cel de suspendat din PSD. Nu cred ca mai exista un caz asemanator in politica romaneasca...
  • +22 (22 voturi)    
    Trasmiteti spre Ponta.... (Luni, 13 decembrie 2010, 13:55)

    TED [anonim]

    Are dreptate Geoana.....l-au mancat Nastase,Ponta si ciracii lor....PSD e varza....cat despre Ponta:
    Prostul nu e prost destul;daca nu e si fudul!
  • +17 (19 voturi)    
    cine sunt astia.... (Luni, 13 decembrie 2010, 13:56)

    kontemplativ [anonim]

    astia sunt alternativa la guvernare frate? din astia trebuie sa alegem ca nu mai suportam pdleii? vai de horoscopu nostru de tara....ce dracu facem frate?
  • +18 (18 voturi)    
    the killer queen (Luni, 13 decembrie 2010, 14:01)

    gigi [anonim]

    bravo ponta, baga mare, poate pleaca geoana la independenti!
  • +9 (9 voturi)    
    geoana (Luni, 13 decembrie 2010, 14:11)

    gogu [anonim]

    nu e bine.cine are de castigat? uitati-va la petre roman dupa ce s-a rupt de pd..scapati de iliescu si liucrurile intra in nornal
  • +8 (8 voturi)    
    Ponta si ai lui (Luni, 13 decembrie 2010, 14:21)

    cornel [anonim]

    Sa se duca in ....protectia mediului !
  • +11 (11 voturi)    
    poanta este un fel de nastase mai tanar (Luni, 13 decembrie 2010, 14:37)

    nenea [anonim]

    aroganta este tot asa de mare. numai ca poanta executa nemilos ordinele batranului nastase. si batranul zice- ce-i taie capul, ca doar executa altul
    • +1 (3 voturi)    
      cred totusi ca il subapreciezi pe A.Nastase (Luni, 13 decembrie 2010, 15:30)

      elena [anonim] i-a raspuns lui nenea

      in aceasta comparatie
  • +1 (7 voturi)    
    tontolici (Luni, 13 decembrie 2010, 14:43)

    tontilici [anonim]

    foatre bine, sa invete prostanacul o lectie.
  • +12 (12 voturi)    
    inceputul sfarsitului ? (Luni, 13 decembrie 2010, 14:53)

    danahile [anonim]

    geoana are inca o carte de jucat in psd daca stie vom vedea,ponta a cam jucat toate cartile .cred ca a venit sfarsitul psd -ului aripa iliescu si care or mai fi ei.geoana tre sa treaca cu ce mai poate sa ia cu el in grupul independentilor si sa joace cartea interesului national.pnl ramane la mijloc si va dispare pentru ca nu stie ce vrea.udmr va avea de trecut un mare hop daca se retrage marco bela cu intrarea in parlament mai ales cu o prezenta buna la vot din partea romanilor.si uite asa vor ramane doua partide stanga si dreapta
  • +10 (10 voturi)    
    il sfatuiesc pe Geoana (Luni, 13 decembrie 2010, 14:54)

    mihai [anonim]

    ca ,in fiecare an,in luna decembrie sa plece din tara.Poate asa scapa .Este abonat s-o ia sistematic pe cocoasa .Cat despre Ponta (acest nou Iago al politicii romanesti) sa plece la vanatoare cu socra-sau...in cel mai bun caz scapa cu o rana identica cu a lui ....
  • +12 (12 voturi)    
    domnul presedinte (Luni, 13 decembrie 2010, 14:57)

    joe [anonim]

    Geoana este victima propriei arogante, dublata de convingerea lui si a celor din partidul lui ca toti romanii sunt usor de manevrat. Poza este geniala. Reprezinta chintesenta PSD. Cineva spune ca PSD ar trebui sa scape de Iliescu. Pai daca dispare Iliescu, isi pierd 70% la suta dintre votantii sinceri -oamenii in varsta (mai ales de la tara). Ca pe Ponta nu cred sa-l voteze decat cei care stiu ca au ceva de castigat din cardasia cu "domnul procuror".
  • +10 (10 voturi)    
    ce-i de vina omul ... (Luni, 13 decembrie 2010, 15:04)

    fabian [anonim]

    bietul Geoana, ce-i el de vina ca vorbeste gura fara el, ca picioarele il duc unde nu trebuie, ca mana ii tremura pe Biblie iar flacara violet ii strica visul prezidential, transformandu-l in cosmar ?! da el lovitura la urmatoarele alegeri ... oricum, chestia cu cosmarul e la moda, chiar si visul american se pare ca tinde sa se transforme in cosmar !
  • +10 (10 voturi)    
    Poza: cel mare, cel sarac, cel mic! (Luni, 13 decembrie 2010, 15:08)

    Als Ob [utilizator]

    Geoana = marele prostanac
    Iliescu = sarac... si cinstit
    Ponta= micul prostanac
  • +10 (10 voturi)    
    cu precizarea ca nu sunt fan PSD, (Luni, 13 decembrie 2010, 15:15)

    elena [anonim]

    marturisesc ca speram ca o data cu castigarea presedintiei PSD de catre V.Ponta, opozitia, ma refer la PSD si PNL sa reuseasca sa cladeasca ceva impreuna, sa ne ofere si alta alternativa. Inca constat ca dl Ponta este un frustrat politic, un arogant infumurat care isi consuma energia intr-un mod total neproductiv pt propriul partid.
  • +11 (11 voturi)    
    psd= partidul rosu.... (Luni, 13 decembrie 2010, 15:29)

    ana [anonim]

    felicitari psd!! asa se comporta adevaratii comunisti, in prima faza punand pumnul in gura celor care incearca sa spuna ceea ce gandesc, apoi, excluzandu-i din partid!! victor ponta, se complace in acest joc murdar, este lipsit de tact, de diplomatie,.este abrupt si persistent in idei fixe, nu vrea, sau nu este lasat, sa schimbe psd-ul din temelii!!!...nu-mi place geoana, nu am votat niciodata psd-ul, dar mi se pare aberant ca cineva sa te suspende, doar pentru ca ai spus ceea ce gandesti!!! unde-i dreptul la libera exprimare, tovarasi???
  • +11 (11 voturi)    
    Suspendat din PSD, dar ... (Luni, 13 decembrie 2010, 15:47)

    Florin40 [anonim]

    ...sustinut in continuare la sefia Senatului!!! Cum naiba vine asta??? Astia sunt ciudati raun de tot! De tot circul si rasul!!! Cine vrea sa ne conduca!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Prostavana si batausa ochelarista - Copiii mosului (Luni, 13 decembrie 2010, 16:13)

    valisa [anonim]

    Neica..., da seamana ca 3 picaturi de apa...zici ca sunt gemeni...
  • +8 (8 voturi)    
    suspendarea lu' Geoana (Luni, 13 decembrie 2010, 16:29)

    profesoru' [anonim]

    -Da, totul e un HALOIMES! Si cand te gandesti cate sperante s-au legat de PSD-istii astia ai lui Peste !?!....
    Ca varianta de a conduce Romania!!!!.Ce jigodii:PSD,PC,PNL,PRM si cate or mai fi.......Ponta-noul Titulescu al Romaniei??? Cred ca Titulescu se rasuceste in mormant la fiecare comparatie idioata ca asta.Bine ca nu i s-a asociat moaca de a lui Coposu, ca prea ar fi fost de tot.Pacat de Daciana lui, ca e dama bine.
  • +10 (10 voturi)    
    nici ei nu-l vor (Luni, 13 decembrie 2010, 16:56)

    Andrei [anonim]

    Asadar... ni-l baga pe gat pe Geoana sa-l votam pentru presedentie si nu-i bun nici macar sa faca parte din partid?

    Nu-i evident ce lichele sunt?
    Nu-i evident ce marioneta este dl Geoana in PSD? Nu el ar fi condus tara.... e evident!
  • +5 (5 voturi)    
    Traduc poza atasata articolului: (Luni, 13 decembrie 2010, 17:16)

    AJVPS [anonim]

    Bunicuto, uite ce ochi mari are lupul cel rau din padurea fara stapan...zise scufita rosie
  • +1 (3 voturi)    
    psd partid comunist (Luni, 13 decembrie 2010, 20:54)

    nico [anonim]

    Ce se intampla domnilor ? Traim in democratie sau ne-am intors la comunism ?! Ceea ce ati facut cei din psd astazi , este identic cu practicile comunismului.,
    Ce schimbare de comportament asteptati dl.ponta?
    Suferiti de mania persecutiei ?
    Pacat ca nu ati stiut sa vi-l apropiati pe dl.Geoana
    deoarece aveati ce sa invatati de la dansul in materie de comportare.
    Domnul Geoana este victima propriului bun simt, bun bun simt pe care cei care conduc acum psd - ul nu prea il cunosc.
    Incotro indreptati PDS-ul ???!!!!
    Remarcati ca am scris unele cuvinte cu litera mica pentru ca asa am simtit .
  • +1 (1 vot)    
    va e bine!? (Luni, 13 decembrie 2010, 22:07)

    cernea [anonim]

    De ce sunt românii disperaţi, ce putem face să ne schimbam soarta !?
    Cum s-a întâmplat:
    Soţia internata de cateva săptamani la spital la Filantropia. Condiţii destul de bune dar este obligatoriu sa mai fie 2-3 persoane care sa alerge pe langă. Dimineata la prima ora primesc un telefon să îi aduc urgent o trusa “epidurala” pt. ca trebuie sa fie operata de urgenta. Pornesc in viteza spre prima farmacie cumpar trusa si decid sa folosesc mijloacele de transport in comun in speranta ca ajung mai repede si nu trebuie sa mai imi fac griji pentru loc de parcare. In statia de tramvai (41) inghesiuala mare, astept 30 minute da nu vine nici un tramvai. O parte din inspiratii aflatii in statie au inceput sa se insire pe podul “Grant” in sir indian, am aflat ca era blocaj pe linie si tramvaiul nu mai circula. Timpul se scurgea in defavoarea mea si a sotiei, ma grabesc sa ajung acasa sa iau masina. In 25 minute ajung la Filantropia, incerc sa parchez masina in curtea spitalului dar portarul nu imi spune ca nu am voie. Intorc si intruu pe strada Monetariei. Vad un spatiu unde pot sa imi parchez masina, undeva la doua lungimi de masina distanta de trecerea de pitoni (8m distanta de linia alba care se afla inainte de trecerea de pietoni). Am inmanat “epidurala” in 10 minute masina a disparut. Amenda 860Ron +amenda 120 in 48ore. DE CE?
    - am incercat sa merg cu tramvaiul;
    - locul unde a fost parcata masina nu incomoda pe nimeni;
    - loc de parcare marcat cu “P”nu exista;
    - cu toate ca am asigurarea de sanatate platita la zi, epidurala tb cumparata!?
    - am avut o urgenta medicala.

    Raspuns Pt ca traim in Romania, Politia se ocupa in ai badjocorii pe cei cinstiti>
    Ce e mai rau, imi vine sa scuip pe strada, sa ma p… pe garduri, sa ascult manele la cu vol maxim, sa fiu nesimtit, etc etc etc, sa ma adaptez la statutul de roman.
    Case closed!
  • +3 (3 voturi)    
    memorabila fotografie (Luni, 13 decembrie 2010, 23:15)

    costache [anonim]

    una dintre cele mai "frumoase" poze politice vazute vreodata. am putea-o intitula: "armonia la romani". daca in interiorul psd isi arunca privirile alea pline de dragoste, te mai miri de ce-s in stare cu altii. altii care nu-s cu nimic mai breji. baaaaaaa, plecati dracului si lasati-ne.
  • +4 (4 voturi)    
    tablou de familie (Luni, 13 decembrie 2010, 23:24)

    dembrovski [anonim]

    un gionel cu mutra de copil cu dizabilitati suparat, un ilici care se uita ca si cum n-a mai vazut asa aratare, si o aratare care pare a fi militant al quaeda proaspat ras, pe cap, in nas si pe obraji. fereasca-ne Dumnezeu, ca rau am mai ajuns.
  • +1 (1 vot)    
    de la mana la mana (Marţi, 14 decembrie 2010, 9:39)

    de la mana la mana [anonim]

    Oameni buni, cand este clar cine ne conduce, cine dicteaza destinele acestei tari, nu simtiti nevoia de a face ceva? Eu da, dar sunt un om obisnuit, mi-as da votl bucuros cuiva care sa arate ca poate schimba ceva, exista oare astfel de oameni in tara asta?
    Sunt sigur ca da, atunci haideti sa facem ceva sa-i punem acolo unde le este locul, sa stim ca destinul nostru ca natie nu mai este lasat la mana unor oameni ce nu-i intereseaza tara...

    Cine crede ca ar putea fi infiintat un astfel de partid da un raspuns, spuneti parerea poate se incheaga ceva pentru viitorul copiilor nostrii.

    Dumnezeu sa ne ajute, sa putem face ceva.