Ion Iliescu: Intrarea lui Voicu in politica si candidatura acestuia din partea PSD - optiuni nefericite

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 25 martie 2010, 22:12 Actualitate | Politic

Fostul presedinte de onoare al PSD Ion Iliescu a declarat, joi, ca intrarea lui Catalin Voicu in politica, precum si candidatura acestuia din partea PSD la alegerile parlamentare, au fost "optiuni nefericite", relateaza Mediafax.
  • "Cred ca aceasta candidatura a fost o optiune nefericita. Si pentru el a fost o optiune nefericita ca a intrat in politica. Nu avea nevoie de asa ceva. Iar in ceea ce priveste practica interceptarilor, ele tin de alte naravuri, de alte mentalitati, de alte vremuri. Sunt interceptari care au fost facute cu mijloace ascunse, deci care nu raspund unei anumite moralitati. Sunt chestiuni cu totul exceptionale cand se apeleaza la asa ceva, dar vehicularea lor in presa dovedeste o totala rea-intentie. Asta nu are nimic de-a face cu datoria instantei de a stabili adevarul, de a judeca in cunostinta de cauza, ci este vorba despre manipularea unor observatii obtinute pe cai ocolite", a declarat fostul presedinte de onoare al PSD, care si-a lansat, joi, la Pitesti, volumul "Romania si lumea la confluenta secolelor XX si XXI".


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

1263 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    gargara (Joi, 25 martie 2010, 22:16)

    ady [anonim]

    el inculpatul ilici vorbeste de mijloace ascunse..oare cati ani mai traiesti?
  • +10 (12 voturi)    
    mai prapaditule... (Joi, 25 martie 2010, 22:26)

    respolarus [anonim]

    in mare parte este responsabilitatea ta de tot ce e nasol in tarisoara asta.can de dadeai cu tabul la revolutia asta a ta era bine?atunci nu mai era optiune nefericita?dar cand l-ai pus sef de echipa la cotroceni cum era voicu asta?
  • +10 (12 voturi)    
    pas! (Joi, 25 martie 2010, 22:27)

    mirela [anonim]

    Mai slabeste-ne!
  • +9 (11 voturi)    
    Interesant (Joi, 25 martie 2010, 22:28)

    Handrews [anonim]

    Si-a luat tatucul mana de pe el... inseamna ca se duce in jos. S-a vazut ce s-a intamplat dupa 2004, cand si-a luat mana de pe nastase... au aparut matusi, termopane...
  • +7 (9 voturi)    
    Iliescu si mafia (Joi, 25 martie 2010, 22:35)

    Andrei T. [anonim]

    Cele spuse de fostul presedinte Iliescu sunt afirmatii rusinoase. PSD-ul nu are nici o vina ca a promovat asemenea oameni iar Ion Iliescu nu are, nici el nici o vina ca l-a folosit si promovat atatia ani. Vina e a procurorilor care au indraznit sa asculte ce vorbea Voicu. Voicu, un om asa moral si asa curat...Bolsevicii n-au fost altceva decat niste teroristi si singurul lucru la care se pricepeau era manipularea prin toate metodele. In acest sens, Voicu e un adevarat copil de suflet al lui Iliescu. Sigur ca acesta ia apararea mafiotului, pentru ca stie multe si ar putea spune multe. Ion Iliescu a fost sarac si cinstit pentru ca au furat altii pentru el. Risca acum sa intre in istorie nu numai ca fiul care si-a omorat tatal, ci si ca patronul mafiotilor de tot felul.
  • +5 (7 voturi)    
    mai draga (Joi, 25 martie 2010, 22:58)

    xan [utilizator]

    optiune nefericita esti si ai fost tu
  • +4 (6 voturi)    
    optiune ? (Joi, 25 martie 2010, 23:24)

    Jeni [anonim]

    Si optiunea prin care Voicu a fost consilier prezidential in perioada 2001 - 2004 cum e? Atunci era fericita si deodata, acum e nefericita. Mai, mai , ce chestie... Dar de ce nea nelu nu a iesit cu declaratia asta inainte de scandal, sau macar in Decembrie 2009 cind Voicu a fost luat de pe strada si anchetat putin? Aaaaa, reteaua functiona atunci.
    La puscarie cu voi nenorocitilor.
  • +5 (7 voturi)    
    bai fantoma (Joi, 25 martie 2010, 23:36)

    MirceaA [utilizator]

    cam multe optiuni nefericite. Acum catva timp erai la brat prin delegatii cu Omar. Te-ai inconjurat numai de mafie, dar dai din gura despre moralitate, zombie ce esti.
  • +2 (4 voturi)    
    tatuca (Vineri, 26 martie 2010, 0:30)

    "parerea mea" [anonim]

    Toti astia care au scoala Moscovei bolsevice gindesc la fel.Ce li s-a inoculat,in primul rind,a fost renuntarea la orice forma de bun-simt,de onoare,de orice sentiment uman,cind e vorba de interesul "cauzei".Modul acesta de gindire se trage de la iezuiti(tatucul Stalin a facut seminarul iezuit).Pare aproape de necrezut dar uitati-va la modul lor de reactie.
  • +3 (3 voturi)    
    foarte nefericite (Vineri, 26 martie 2010, 10:17)

    mav [anonim]

    20 de ani a fost o fericire maxima cand va aranja dosarele in justitie acest Voicu&reteaua....las' mai bunicuta ca va trage pe toti dupa el..sa fiti acolo fericiti cu toti!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Iliescu (Vineri, 26 martie 2010, 11:46)

    Gabi M [utilizator]

    mai bine ar spune de ce l-a promovat pe Mitica Iliescu si apoi pe Voicu(omul acestuia).Iar inregistrarile-ce voia,sa le spuna:atentie va inregistram!Voicu si reteaua lui sunt un adevarat pericol pt. siguranta nationala.Si,mai cred ca Iliescu a inceput sa se ramoleasca.Cum poate face asemenea declaratii?