Marian Vanghelie, dupa ce l-a felicitat pe Nastase: Ma adaptez, ce dracu’ sa fac, sa mor?

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 12 martie 2010, 8:59 Actualitate | Politic

Liderul PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, l-a felicitat personal, joi seara, pe Adrian Nastase pentru castigarea unui nou mandat de presedinte al CN al PSD, informeaza Mediafax.

"Am devenit normal, am apucat sa va spun? Deci; ma duc, votez, nu stie nimeni cu cine, si cine castiga il pup si, domn'presedinte, sa va felicit", i-a spus Vanghelie lui Nastase, pe care l-a pupat pe ambii obraji.

"Am intrat in procedura de normalitate. Pana acum a fost anormal. Sa spui lucrurilor pe nume a devenit anormal. Si anormalul bate normalul. Asta, din pacate, e la noi in societate", s-a adresat Vanghelie jurnalistilor.

"Si atuncea ma adaptez, ce dracu' sa fac, sa mor? Vreau sa supravietuiesc", a adaugat Vanghelie.

Intrebat de jurnalisti daca vrea si in PSD sa supravietuiasca, Vanghelie a raspuns prompt: "In mod deosebit".


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

2433 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    ca un gandac :D (Vineri, 12 martie 2010, 9:27)

    gogu [anonim]

    desigur
    • +1 (1 vot)    
      Vanghelie spune lucrurilor pe lume (Vineri, 12 martie 2010, 11:44)

      cris [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Asta e clasa politica romaneasca. Grupuri mafiote ce se adapeaza in lupta de subminare a economiei nationale si de imbogatire.
      Credeti ca salariile nesimtite ale unor politicieni merg in propriul buzunar?
      Desigur ca nu din 20 000 euro salariu le luna 2000 ii ramane angajatului restul merge prin donatie scriptica sau "la negru" catre partidul care l-a numit
  • +3 (3 voturi)    
    fireste (Vineri, 12 martie 2010, 9:38)

    jean [anonim]

    fireste... :)
  • 0 (2 voturi)    
    ??? Ce dracu? (Vineri, 12 martie 2010, 10:02)

    ics [anonim]

    A invatat vanghelie sa vorbeasca?
  • +3 (3 voturi)    
    Nu cred ca scapa, ... (Vineri, 12 martie 2010, 10:06)

    Aurica Vasilica [anonim]

    ... AN-ul il da cu roatele in sus pana la sfarsitul anului pe Marean, printul de Rahova si poate ma pune pa mine, Aurica Vasilica, marchiza de Filaret si regina soferitilor, ca am caracter, pigment si silueta !
  • +2 (2 voturi)    
    Vanghelionul (Vineri, 12 martie 2010, 10:13)

    anonim [anonim]

    Din cauza lui s-au pierdut alegerile.
  • +1 (1 vot)    
    Marean adaptorul (Vineri, 12 martie 2010, 11:02)

    Cristi [anonim]

    Pai frumosule-chiparosule ideea e ca nu peste multa vreme va trebui sa te adaptezi la regimul de parnaie. Ce dracu sa faci? Doar n-o sa mori. Acolo vei avea parte si de niste partide sexuale de neuitat cu colegii tai de camera sau cu altii, daca te vor place.... Si, de ce nu, n-ar fi exclus sa fii nevoit sa te adaptezi impreuna cu Nastase in camera. Hahahahaha!!!
  • +1 (1 vot)    
    macar (Vineri, 12 martie 2010, 11:13)

    srt [utilizator]

    e sincer
  • 0 (0 voturi)    
    Simbolul a fost infrint de sistem (Vineri, 12 martie 2010, 16:08)

    ik [anonim]

    Vanghelie acest ultim simbol al nostru care nu a stiu pina acum ce e ala compromis sau minciuna a fost invins si el de sistem. Ce o sa se aleaga acum de Romania, poate sa-mi spuna cineva ?
  • 0 (0 voturi)    
    vanghelie (Sâmbătă, 13 martie 2010, 9:34)

    sile [anonim]

    Astept cu incredere ca Ponta si Nastase sa-l "elibereze"din functia de presedinte al organizatiei PSD pe Bucuresti.

    Ar fi un "semn de apreciere" fata de activitatea mareata a lui Marean in fruntea PSD.