Adrian Nastase: Un discurs golanesc. Basescu, termina cu smecheriile

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Vineri, 24 iulie 2009, 14:21 Actualitate | Politic

Adrian Nastase afirma ca discursul presedintelui Traian Basescu a fost unul golanesc, prin care a incercat sa devieze atentia de la scandalurile din jurul sau si al familiei sale. Nastase scrie vineri, pe blogul sau, ca raportul CE nu face referire la persoana sa, Traian Basescu fiind singurul care a evidentiat acest lucru.

Fostul premier scrie pe pagina sa de internet, intr-un articol intitulat "Basescu, termina cu smecheriile", ca nu a dorit sa intre in scenariul presedintelui care, intr-un discurs golanesc, a incercat sa schimbe agenda zilei.

"Dupa 5 ani de presedintie, in care a avut guvernul pe care si l-a dorit, a numit premierul precum si toti ministrii justitiei din acest timp, a avut procurorii pe care i-a vrut, anchetatorii si judecatorii pe care i-a vrut, si-a pus sef la DNA si la Parchet pe cine a vrut, la fel la serviciile secrete (...) Traian Basescu este cel care a incercat, in acesti ani, sa fie barbat. Eventual, barbat de stat. Pe mine nu m-a impresionat. Poate le-a impresionat pe colegele sale carora a incercat azi sa le faca o favoare. Insa, Traian Basescu nu mai reuseste de mult timp sa schimbe agenda publica".

Nastase continua atacurile la adresa presedintelui acuzandu-l pe acesta ca a creat o diversiune de la cazul Ridfzi.

"De 12 ori a rostit numele meu intr-un discurs referitor la raportul de tara, desi Comisia Europeana nu ma acuza de nimic. In schimb, in toata aceasta perioada, presedintele nu a rostit practic deloc numele doamnei Ridzi, nici macar atunci cand a investit noul ministru".

Social democratul explica in continuare starea dosareleor sale si sustine ca Basescu a instigat la incalcarea Constitutiei. "Basescu a instigat sa se incalce Constitutia si a cerut, repetat, ca votul, in cazul meu, sa fie reluat, in ciuda tuturor incalcarilor de lege, de Constitutie si de bun-simt pe care o astfel de reluare a votului le-ar antrena. Doar un idiot ar mai putea spune acum ca acest 'dosar' este 'blocat' in Parlament. Acest 'dosar', dupa votul Parlamentului, nu mai exista".

Spre finalul postarii Nastase scrie ca "asistam la incercarea presedintelui de a-si proteja familia".

"De fapt, ca sa spunem lucrurilor pe nume, la ce asistam? La incercarea unui presedinte de a acoperi scadalurile din jurul sau si al familiei sale cu tinte false. Asistam la un joc, repetat la nesfarsit, in toti acesti ani, de catre cel care a ajuns presedinte al Romaniei, in 2004, printr-o imensa frauda morala si care, de atunci, face de ras, in permanenta, Romania, in exterior, generand, in interior, doar haos, razbunari si dezbinare".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3058 vizualizari

  • +9 (21 voturi)    
    Semneaza petitia (Vineri, 24 iulie 2009, 14:49)

    Nicu [anonim]

    Semneaza petitia pentru ridicarea imunitatii parlamentare a lui Adrian Nastase:


    http://www.petitieonline.ro/petitie-p36483052.html
    • +8 (12 voturi)    
      . (Vineri, 24 iulie 2009, 15:58)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui Nicu

      e interesanta actiunea, dar petitiile acestea nu au finalitate. Ar trebui mai bine sa ne unim noi si cateva ONG-uri si sa strangem semnaturi pentru organizarea referendumului de schimbare al Art. 72 al. (2) si (3)

      (2) Deputaţii şi senatorii pot fi urmăriţi şi trimişi în judecată penală pentru fapte care nu au legătură cu voturile sau cu opiniile politice exprimate în exercitarea mandatului, dar nu pot fi percheziţionaţi, reţinuţi sau arestaţi fără încuviinţarea Camerei din care fac parte, după ascultarea lor. Urmărirea şi trimiterea în judecată penală se pot face numai de către Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie. Competenţa de judecată aparţine Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie.
      (3) În caz de infracţiune flagrantă, deputaţii sau senatorii pot fi reţinuţi şi supuşi percheziţiei. Ministrul justiţiei îl va informa neîntârziat pe preşedintele Camerei asupra reţinerii şi a percheziţiei. În cazul în care Camera sesizată constată că nu există temei pentru reţinere, va dispune imediat revocarea acestei măsuri.

      Parlamentarii trebuie sa aiba aceleasi drepturi si obligatii cu restul cetatenilor. Trebuie elinate aceste alineate si introdus unul simplu prin care oamenii cu functii politice pot fi perchezitionati, retinuti si trimisi in judecata de catre orice judecatorie si fara acceptul Parlamentului.
      • +3 (7 voturi)    
        buna idee, (Vineri, 24 iulie 2009, 16:15)

        Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui radukku

        si se pare ca stii ce vorbesti. semnatura mea o ai, doar spune-mi unde s-o trimit.
        • +5 (7 voturi)    
          . (Vineri, 24 iulie 2009, 16:28)

          radukku [utilizator] i-a raspuns lui Lucian_Mares

          ARTICOLUL 150
          (1) Revizuirea Constituţiei poate fi iniţiată de Preşedintele României la propunerea Guvernului, de cel puţin o pătrime din numărul deputaţilor sau al senatorilor, precum şi de cel puţin 500.000 de cetăţeni cu drept de vot.

          (2) Cetăţenii care iniţiază revizuirea Constituţiei trebuie să provină din cel puţin jumătate din judeţele ţării, iar în fiecare din aceste judeţe sau în municipiul Bucureşti trebuie să fie înregistrate cel puţin 20.000 de semnături în sprijinul acestei iniţiative.

          Singuri nu putem strange 500.000 de semnaturi. De aceea am avea nevoie de sprijinul ONG-urilor pentru asigurarea personalului care sa stranga semnaturile, definitivarea modificarilor constitutionale si ale articolelor. Pentru a putea sa ne exercitam acest drept constitutional avem nevoie de "creier", adica organizare.
          Aceasta initiativa cetateneasca trebuie inceputa cat mai repede. E imperativ sa schimbam Art. 72, e defaimator si imoral dpdv al drepturilor cetatenilor acestei tari.
          Doar asa putem invinge coruptia din sistem.
        • +4 (6 voturi)    
          punctul pe i (Vineri, 24 iulie 2009, 16:30)

          vlad [anonim] i-a raspuns lui Lucian_Mares

          Asta da. Are cineva idee cum putem incropi un plan in sensul asta? Promit ca ma ofer voluntar sa strangem semnaturi, imi iau concediu, orice.

          Cu articolele astea niciodata n-o sa vedem un ales corupt judecat si condamnat.
          • +3 (5 voturi)    
            . (Vineri, 24 iulie 2009, 16:40)

            radukku [utilizator] i-a raspuns lui vlad

            am putea trimite mail-uri catre diferite organizatii pentru a le cere sprijin. Ajutor din partea deputatilor/senatorilor din circumscriptii nici nu trebuie sa ne gandim:)
            • +2 (4 voturi)    
              Desigur (Vineri, 24 iulie 2009, 18:03)

              Aph [anonim] i-a raspuns lui radukku

              M-am saturat de povestea asta, count me in!
              Un grup pe Facebook?
              • +2 (4 voturi)    
                . (Vineri, 24 iulie 2009, 18:33)

                radukku [utilizator] i-a raspuns lui Aph

                desigur. Chiar acum am facut un grup: "Modificarea Constitutiei Romaniei". Nu sunt expert in Facebook, acum 15 minute mi-am facut cont .
                • +3 (3 voturi)    
                  Radukku ! (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 10:18)

                  Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui radukku

                  @ Nu limitati la un singur caz. Nu numai pt.m.constitutiei.Poate fi inceputul unui lucru pragmatic si benefic. DDD
                • 0 (0 voturi)    
                  nu-l gasesc (Luni, 27 iulie 2009, 15:27)

                  vlad [anonim] i-a raspuns lui radukku

                  Esti sigur ca l-ai facut?
              • +1 (3 voturi)    
                Aph (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 10:16)

                Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Aph

                Un grup " Pro Patria " de ex votat de toti sa nu umblam unul dupa altul. Sau " PUI DE DAC ! etc. Dvs Hotarati.Dar repede.Constructiv. Succes! Subscriu ! Un Site ! DDD
                • 0 (0 voturi)    
                  . (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 19:02)

                  radukku [utilizator] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

                  atunci un grup ca lumea ar fi "Noul legislativ" sau "Noul Parlament"..."Parlamentul poporului" etc.
                • 0 (0 voturi)    
                  . (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 19:11)

                  radukku [utilizator] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

                  sau "Initiativa cetatenilor"...oricum nu conteaza numele, important e potentialul sau impactul :)
    • +3 (7 voturi)    
      Nastase sa taca... (Vineri, 24 iulie 2009, 16:17)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Nicu

      El nu este omul care sa-l critice pe basescu. Chiar daca basescu s-a prezentat in fata justitiei si nu s-a rezolvat absolut nimic, macar s-a prezentat...chiar si la misto, dar s-a prezentat. Nastase nu a avut curajul sa o faca si probabil nici nu-l va avea vreodata. Se fofileaza cu ajutorul partidului ala plin de corupti. Asa ca nu e el in masura sa faca acuzatii si sa aduca critici la adresa lui basescu.
      Critici cu care sunt de acord, dar venind din partea unui om ca Nastase...MA SCARBESC !
      Pe basescu il pot critica oameni mai buni decat el...sau cel putin mai curati. Daca le auzeam din partea unui Antonescu de exemplu...da...tot respectul....da asa, de la un jeg....nu. Doar dispret.
      • 0 (6 voturi)    
        ... (Vineri, 24 iulie 2009, 21:37)

        festinalente [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Adica e acelasi lucru lupul intre lupi si oaia intre lupi? Nu am de ce sa cred ca Base nu e cel putin la fel de patat ca Nastase doar ca inca nu e aratat cu degetul. Da Base are o fixatie pe creier. Cat despre comentariul tau.. e copilaresc. "macar s-a prezentat... chiar si la misto" : este ca si cand nu s-a prezentat si nu il ridica cu nimic. Cred ca FLOTA face mai mult decat cei 300 000 de euro din termopane. Ba chiar si ridzi l-a batut. E simplu de pus pe hartie. Voi astia cu petitiile... hai sa vedem daca va pricepeti la calcule.
        • -1 (3 voturi)    
          iar flota? (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 14:44)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui festinalente

          Vezi ca semnatura pentru FLOTA este a lui VACAROIU, nicidecum a lu' Basescu
          • 0 (2 voturi)    
            habar n-ai, tataie (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 16:17)

            eu [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

            dedeiu, habar n-ai ce scrii pe aici... Doamne, toti idiotii au acces la internet in ziua de azi!....
      • 0 (6 voturi)    
        Nastase (Vineri, 24 iulie 2009, 22:18)

        Nicolae [anonim] i-a raspuns lui bgd

        A fost cel mai bun premier si a avut cel mai bun cabinet postdecembrist.
        A creat bazele unei ec onomii sanatoase .
        In 2000 nimeni nu discuta cu Romania nici de NATO Nici de UE .
        Pe bazele create tara a mai functionat din inertie
        iar cresterea economica din cultimii ani a mai fost mentinuta de banii capsunarilor 8 miliarde de euro anual (scazand acestia din PIB-neortodox-am avut de cel putin 3 ani cadere economica)
        • 0 (4 voturi)    
          Sunt total de acord cu tine (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 0:05)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae

          Cum ziceam si mai jos...nimeni nu-i contesta performantele profesionale.
          La capitolul competenta s-a dovedit de departe a fi cel mai bun premier pe care l-am avut pana acum. Crede-ma ca daca oamenii din PSD ar fi curati i-as vota de fiecare data, pt ca sunt profesionisti...dar cum majoritatea sunt corupti pana in maduva oaselor, ca si Nastase de alfel...nu pot face asa ceva.
  • +16 (20 voturi)    
    Ma Bombonel ? (Vineri, 24 iulie 2009, 14:52)

    alex [anonim]

    Eu cred ce spui , dar acum asa intre noi fie vorba, hai ma in fata justitiei daca esti barbat :-)

    Parca prea mult te ascunzi sub "fusta" parlamentului ca un copil sub fusta mamei

    Hai Bombonel si arata tu ca esti nevinovat

    De Basescu ce sa zic, au sa il ingroape femeile astea proaste de dau in gropi gen EBA, Ridzi , Udrea , acum si Placinta

    Base , base, credeai ca daca pui femei astea au si minte sa faca smecherii ? :-))))
  • +6 (14 voturi)    
    CIne vorbeste ? (Vineri, 24 iulie 2009, 15:01)

    George Fitil [anonim]

    Simpli politruci - ca si Nastase a luat din plin parte la golaneala generala, taind felii groase din tort pentru clientela. Se impung FSN cu FSN, adica doi comunsti revopsiti. Unul, utecist de frunte si economist marxist la ASE, celalalt bisnitzar de blugi infiltrat la Anvers. Aceeasi Marie, aceeasi palarie.
  • +15 (19 voturi)    
    culmea nesimtirii (Vineri, 24 iulie 2009, 15:02)

    Paul [anonim]

    Domnule Nastase,

    Sunt unul din "idiotii" care chiar cred ca dosarul dumneavoastra a fost blocat in parlament si va asigur ca in Romania sunt foarte multi care cred acelasi lucru.
    Nu sunt un admirator a lui Basescu dar va reamintesc, că Băsescu a renunţat la imunitate pentru a fi cercetat in dosarul Flota, ceea ce dumneavoastra nu ati avut curajul ca sa nu spun barbatia sa o faceti .
    Cred ca ar fi mai bine daca cel putin ati avea bunul simt sa faceti "ciocul mic" vorba unui coleg din partidul din care faceti parte.
    • -2 (2 voturi)    
      MINTI! (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 13:34)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Paul

      basescu a renuntat la imunitate pe la finele mandatului, asa ca a stat fara ea vreo 3luni! sper ca nu pretinzi ca justitia noastra termina o ancheta gen Flota in 3 luni! mi-e scarba de voi, banditi portocalii!
  • +10 (14 voturi)    
    povestea... (Vineri, 24 iulie 2009, 15:17)

    egroeg [anonim]

    cu capra,care ,desi este raioasa ,mai tine si coada sus ,ti se potriveste de minune.Stii bine cate ai pe suflet.Sunt brasovean,dar mi-e rusine cu tine.
    Greseala mare a romanilor nu ar fi daca nu l-ar mai vota pe Basescu ci daca le-ar lua Dzeu mintea si te-ar vota vreodata pe tine sa conduci tara.La cat se stie ca "ti-a lasat" matusa tamara,dar si cat nu se stie,ai fi facut mai bine sa dispari din peisajul politic
    si nu numai.
  • +14 (16 voturi)    
    Ce nesimtit nastase asta! (Vineri, 24 iulie 2009, 15:17)

    RAUL [anonim]

    Cata nesimtire are nastase asta in el! Normal ca se ascunde in parlament, printre hotii de calibrul lui. Daca nu ar avea nimic de ascuns s-ar duce in fata justitiei, nu ar face atata taraboi. Pana si cei din UE ne bat obrazul pentru hotul asta comunist.
  • 0 (12 voturi)    
    Asa e (Vineri, 24 iulie 2009, 15:20)

    CC [anonim]

    Aveti dreptate domnu' Nastase, Basescu e un hot care striga hotii. Dar intre timp de ce nu mergeti frumos in justitie ca sa aratati ca sunteti mai breaz.

    Pe Basescu incercam sa il schimbam in noiembrie si apoi il asteptam tot in justitie sa explice cu flota, cu banii furati de doamenle din jurul sau, cu grupurile de interese din constructii, energie si parcari.

    Deci poftiti va rog impreuna la judecata si speram la puscarie.

    E clar ca noi vom ramane cu speranta si Base cu Nastase si restul de FSN o sa ramana cu banii si functiile.
    • -1 (1 vot)    
      pazea!... (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 16:20)

      pupu [anonim] i-a raspuns lui CC

      ca au iesit pedelistii la comentarii.... duceti-va la culcare, oricum basescu nu mai are nicio sansa niciodata.....
  • -7 (11 voturi)    
    an:cistigatorul blogoscar-ului politicienilor(1) (Vineri, 24 iulie 2009, 15:28)

    alegator [anonim]

    ps1.
    e singurul politician profesionist(in afara de noi
    amatorii),de la care am auzit la tv, una din cauzele pertinente a recrudescentei faptelor antisociale in rindul tiganilor: lipsa muncii si educatiei organizate, care inainte de "89 era acoperita prin munca masiva a acestora la CAP-uri si IAS-uri.Acestea s-au desfiintat
    si nepunindu-se ceva solid in loc,s-a deschis cutia pandorei.....daca se stie cauza,sa vedem planul de masuri a celor care renunta la unul din putinii oameni de stat,care-i avem...apoi, rezultatele...sper ca le vine mintea la cap, in al 12-lea ceas..
    ps2.
    singurul premier,sub care: s-au pif in functiune 170km autostrada(buc-fetesti),construit 400 de sali de sport,programul"laptele si cornul"(care atragea si pe copii de tigani la scoala),site-urile:
    e-licitatie,e-guvernare,it-istii opriti sa
    emigreze,intrarea in nato,finalizare pregatire intrare ue,s-a realizat prima crestere economica-dupa criza interna de dupa "89,etc
    • +1 (7 voturi)    
      Da i-a criticat cineva performantele profesionale? (Vineri, 24 iulie 2009, 16:24)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui alegator

      Da...probabil a fost cel mai bun Prim Ministru care l-a avut romania pana acum....insa e un jeg de om. Daca nu fura cat il tineau buzunarele probabil ajungea cel mai important om politic din tara....insa si-a bagat mainile adanc...si in felul asta a disparut de pe scena politica, si a ajuns simbolul coruptiei in mintea romanilor. Si e ceva absolut normal....atat timp cat te dai pe dupa cires o viata intreaga. Sa se duca domle in fata justitiei, sa-l declare aia nevinovat...si da...imi retrag vorbele...dar pana atunci tot un mega-corupt ramane
  • -5 (9 voturi)    
    an:cistigatorul blogoscar-ului politicienilor(2) (Vineri, 24 iulie 2009, 15:29)

    alegator [anonim]

    ps3.
    an: se apara cu mijloace constitutionale in niste dosare juridice instrumentate politic(primul denunt politic facut de alianta "DA", in 2004) si care nu mai inceteaza,cu precadere in perioade electorale, de 5 ani de cand a candidat la presedintia tarii
    ps4.
    ce faceti cu portocalii care fac "vid" in banii publici de 20 de ani: functionari la stat multimilionari in euro,fosti si actuali ministrii,primari(chiar in prezent unul are numai poprire de 9 mil.euro,parcuri,borduri,vase,sa),vamesi,deltaplanisti,parapantisti,sa?ei(ele) sunt intangibili(e)?ex:http://www.evz.ro/articole/detalii-art icol/855306/Ridzi-Nu-stiu-pe-ce-am-cheltuit-628000-de-euro/; http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/855223/O-saptamana-la-mare-pentru-ca-au-ajutat-o-pe-EBA/.,
    Comunicat: CGC si CRPE cer demiterea neîntârziata a ministrilor Ridzi si Udrea(http://www.revista22.ro/articol-6266.html;****://***.evz.ro/articole/detalii-articol/857990/SENATUL-EVZ-Solutia-reala-la-cazul-Ridzi-desfiintarea-ministerelor-parazit/),de unde se vede ca justitia este partinitoare si executa hartuiala politica numai cu adversarii politici ai portocaliilor.
  • +8 (8 voturi)    
    multumesc "domnule" Nastase (Vineri, 24 iulie 2009, 15:32)

    UN IDIOT [anonim]

    ma numesc Gigel si sunt IDIOT
    • -1 (3 voturi)    
      Bravo ! (Vineri, 24 iulie 2009, 20:30)

      Nu conteaza [anonim] i-a raspuns lui UN IDIOT

      Dupa cate observ, ai primit si cinci voturi pozitive pe chestia asta!
  • -5 (13 voturi)    
    incredibil (Vineri, 24 iulie 2009, 15:45)

    eu [anonim]

    Eu pe zi ce trece sunt din ce in ce mai convinsa ca voi aveti creierele blank. Gol frate, gol
    Stati ca niste pesti cu gurile cascate, chiorul asta va arunca o rama iar voi repede...da dar nastase,nu dar basescu dar vai dosarul,....sunteti VARZA.....
    Asta fura cu toata familia, fura oamenii lui, retardata aia de fata a ajuns euro parlamentar,udrea fura milioane de euro, el e cel mai mare golan in viata prieten cu cei mai mari nenorociti, videanu e milionar, nastase la fel, si toti cei de acolo se protejeaza unul pe altul...iar voi ce faceti??
    va dati cu parerea... varza frate varza.
    Jale si atat.
  • -7 (11 voturi)    
    iarasi??? (Vineri, 24 iulie 2009, 15:48)

    Morena [anonim]

    Fratilor... de 5 ani nu aud decat de Nastase. Da' voi nu v-ati saturat? Ca e vorba de raport, de Basescu, de orice ar fi...pac la "Razboiu'" cu Nastase. Chiar altii cu probleme de justitie nu mai avem??? In 5 ani de guvernare PDL nu au reusit sa il dovedeasca (si aveau TOATE instrumentele). mie deja mi se pare ca e scheunat de catel ce se intampla si PDL are imaginea unui partid neputincios care mai e si zguduit de ceva scandaluri de coruptie el insusi. Foarte bine! Sa il inchida daca pot! Daca nu, se cheama ca ori a furat u cap si nu poate fi prins sau chiar nu a furat. Oricare varianta ar fi eu una sunt satula sa aud de Nastase! Mai luati si pe altul la rand! Mitrea, Udrea, base (ca nici el nu e usa de inchinat)... are balta peste!
  • +7 (9 voturi)    
    Nastase, lasa smecheriile muieresti! (Vineri, 24 iulie 2009, 15:57)

    Tata Omidu [anonim]

    Faptul ca Nastase are un dosar in instanta nu e nici pe departe un o dovada ca nu se fereste de procurori. Dimpotriva, se screme sa nu lase DNA-ul sa inceapa urmarirea penala pentru faptele lui diferite, din dosare diferite, fiindca iarna nu-i ca vara.

    Cu cat vor ajunge mai multe in instanta, cu atat poate sa-i creasca speranta ca-i va tremura dos(ar)ul, de teama sa nu-l tradeze vreun complet de judecata.

    Degeaba i-a spus Basescu sa fie barbat.
    Bombonelul nu poate, e ca o muierusca operata, sa para ca are oua. Se da dulce si spera sa nu para smecher, dar n-ar vrea sa pupe procurorii, sa nu-l prinda cumva la inghesuiala (de dosare).
  • +8 (10 voturi)    
    indiferent de tarele lui basescu... (Vineri, 24 iulie 2009, 16:07)

    COMPREHENSIVU [anonim]

    ...indiferent cat de grobian poate sa se exprime Traian Basescu referitor la nastase ,indiferent de pacatele sau gafele voite sau intamplatoare,indiferent de apartenenta sau nu a actualului presedinte la structurile fostei securitati,realitatea si bunul simt,chintesenta zilei de azi este ca Adrian Nastase este un tip complexat care are o mare problema de lamurit si implicit niste koaie minuscule,cat bobul de mazare...pur si simplu este abulic...in schimb este redundant,arivist,are blog,are pretentia ca este gnoseologic dar se exclude din ecuatie...mai simplist se ascunde sub fusta d-nei Dana si a matusei raposate numita Tamara Cernasov,d-zeu s-o ierte...spune pe blogul lui,am muncit,am acumulat,am avut noroc mai mult decat orice alt muritor de pe meleagurile astea deci se dovedeste ca nu e nimic intamplator in univers,eu cuget si exist ... pentru voi,poolime proasta si derutata de fantasmagoriile chiorului exista o singura scapare,eu,Adrian Nastase...sunt cartezian,sunt mesianic,sunt ADRIAN NASTASE,trebuie sa fiu un fetis petru voi care mai vreti sa traiti si maine...SARMAN IPOCHIMEN NEVROPATIC SI CU TERMOPANE...
    • -1 (1 vot)    
      tare (Vineri, 24 iulie 2009, 16:35)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui COMPREHENSIVU

      cum dracu ne-am procopsit noi cu monstrii astia?
  • -1 (3 voturi)    
    can somebody ... (Vineri, 24 iulie 2009, 16:26)

    Michael [anonim]

    ...can Romanian politicians GO TO WORK instead of attacking eachother?

    Everytime Hotnews.ro gives attention to individual attacks, nothing will change. Try to avoid these type of articles, and tell the policitans that you (the press) do not care about these useless personal attacks.

    Somebody has to realise that WORK HAS TO BE DONE !!!
    • 0 (2 voturi)    
      individual attacks (Vineri, 24 iulie 2009, 18:12)

      Paul [anonim] i-a raspuns lui Michael

      Sincer nu inteleg de ce "tell the policitans that you (the press) do not care about these useless personal attacks."
      Atacul nostru a celor de pe hot news nu este decat un raspuns la cele declarate de Nastase .
      Nu stiu unde traiesti tu ,dar sunt curios daca la voi in tara, acesti nesimtiti la care noi le raspundem pe Hot News o duc la fel de bine cum o duc astia
      Nu inteleg daca referirea " that WORK HAS TO BE DONE !!! este pentru presa ,sau pentru justitie
  • -2 (4 voturi)    
    Femeiele... (Vineri, 24 iulie 2009, 16:35)

    getuta [anonim]

    Femeiele... bata-le vina! De-a lungul istoriei, incepand de la Adam si Eva, femeiele au dus barbatii de rapa. De ce-ar face exceptie Basesescu ? Femeile= "poale lungi si minte scurta". La cratita si coada maturii cu ele !
  • -1 (3 voturi)    
    pt michael (Vineri, 24 iulie 2009, 16:48)

    eu [anonim]

    Bravo!!!!
  • +4 (6 voturi)    
    si zi asa Bombo (Vineri, 24 iulie 2009, 16:50)

    io [anonim]

    nu scrie nimic de tine in Raport, n'asa?
    doar de ailalti scrie, care au dosare blocate in Parlament.
    deci, ia hai sa citim lista:
    1. Nastase Adrian
    2. Nastase Adrian
    ...
    100. Nastase Adrian
    ...
  • +4 (6 voturi)    
    nastase.. fi barbata (Vineri, 24 iulie 2009, 16:56)

    directia 5 [anonim]

    in parlament te asunzi in spatele cifrei magice 322 ,iar in instanta du pa roba CCR...chiar ai' ouale' clocite
    • -1 (1 vot)    
      Raspuns (Vineri, 24 iulie 2009, 18:28)

      raz-- [anonim] i-a raspuns lui directia 5

      Maestre ai personalitati multiple? Schimba calc sau ip-ul daca tot incerci sa scrii de mai multe ori pe forum! Prosti sunteti astia ai lui Felix
  • 0 (2 voturi)    
    Nu va certati! (Vineri, 24 iulie 2009, 17:45)

    Ioan [anonim]

    Amandoi spun adevarul!
  • 0 (2 voturi)    
    golaniile lui Basescu (Vineri, 24 iulie 2009, 18:11)

    cristian [anonim]

    Domnule Nastase, ajutati-l pe presedinte sa se culturalizeze pentru ca sa nu mai rosteasca asemenea discursuri golanesti.
    De exemplu trimiteti-i cuvantarea dumneavoastra cu privire la numaratul oualor rostita cand academicianul Vanghelie v-a facut doctor Honoris Causa.
  • +1 (1 vot)    
    intrebare pt. basescu (Vineri, 24 iulie 2009, 18:41)

    cristi [anonim]

    cate femei ati avut pana sa ajungeti presedinte?
  • +1 (1 vot)    
    ref dilema fiului meu (Vineri, 24 iulie 2009, 19:36)

    @18:41,spiritul lui base [anonim]

    ...doar una singura si care m-a iubit cu spume!!!
  • +1 (1 vot)    
    REF.DILEMA TA (Vineri, 24 iulie 2009, 19:57)

    DORINTZA LUI TRAIAN [anonim]

    ...numai pe aceea care te-a nascut dar eu,fiind marinar, stiam ce inseamna un prezervativ...
  • +1 (1 vot)    
    pana la urma.. (Vineri, 24 iulie 2009, 19:58)

    proverb [anonim]

    o stiti p'aia cu "gura pacatosului adevar graieste.."?
  • +1 (1 vot)    
    bai nea nastase (Vineri, 24 iulie 2009, 20:47)

    ili [anonim]

    ce il tot comentezi pe base ca el e la fel de tolomac ca nea emil.2 prosti care nici nu stiu sa lege 2 fraze sa ne faca se ne simtim bine. romania e lasata pe mina prostilor si hotilor. mai bine hoti si destepti ca poate ne miscam si noi in alta directie.
  • -1 (1 vot)    
    daca vretzi sa va simtzitzi bine... (Vineri, 24 iulie 2009, 21:02)

    ADRIAN NASTASE [anonim]

    ...mizatzi pe vreme frumoasa,racoare, boschetzi si liniste in parcul operei...promit ca daca am timp,voi fi si eu p'acolo !!!
  • +1 (1 vot)    
    Nastase asrogant, Basescu golan (Vineri, 24 iulie 2009, 21:22)

    Liviu [anonim]

    Un meci intre un arogant ratat si un derbedeu.
  • -1 (1 vot)    
    mi-e greata de nastase (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 4:02)

    goe [anonim]

    Acest vierme imputit mai are si tupeul sa deschida gura dupa ce s-a fofilat ca un las ordinar si s-a agatat cu disperare de orice pai ca sa nu ajunga in fata justitiei. Daca e nevinovat, ce problema are sa fie judecat?
    In Romania exista persoane care sunt mai presus de lege. Asta e realitatea. Inacceptabil!
  • -1 (1 vot)    
    adriene ne e scarba de tine (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 4:50)

    alecs [anonim]

    tin minte si acum vorba adresata de basescu bombonel ...nici nu sti /cat de mic ai sa devii
    nu uita ca toate se platesc si la tine e lunga lista
    si firma la care am lucrat a dat "dreptul" la tine si asa de hapsan ai fost ,ca ai cerut de doua ori mai mult
    sa ti-o plateasaca basescu si pt mine si pt milioanele de romani de care ti-ai batut joc
    adriene mic si prost /nu te zbate n-are rost /ti-ai gasit acum rival /dar iti e fara egal
  • -1 (3 voturi)    
    despre papagali (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 11:12)

    Marin [anonim]

    Basescu este culmea tupeului, un ordinar, adica ce tot cauta barbati prin jur, el nu e barbat? de ce nu si/a rezolvat problemele lui cu coruptia, de ce s/a ascuns dupa imunitatea presedintelui? noi romanii vedem acestre lucruri, il rugam sa fie el BARBAT in primul rand si apoi cu tagma de hoti de la PDL, vezi Flutur cu padurile, Videanu cu alti pungasi portocalii, adica yexyele care le tot zice Base n/au nicio valoare, arata a frustrare de om razbunator cum e Base si normal ar fi sa dispara de pe scena politica si sa mearga sa fie barbat la rece
  • +1 (1 vot)    
    Bombonel, da sortuletul jos si mergi la DNA! (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 17:46)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Nu te mai ascunde dupa voturile "fratilor" din parlament - o rusine nationala, o amenintare la adresa democratiei si o adunatura de excroci si ei!

    Stii bine ca nu poti scapa... sau nu crezi?
  • +1 (1 vot)    
    M-am saturat de ADRIAN NASTASE!!! (Duminică, 26 iulie 2009, 10:12)

    motherfucker [anonim]

    Bai fratilor nu credeti ca e deja prea mult???Nastase este un las care nu vrea sa dea ochii cu justitia fiind protejat de parlament...Este omologul MIHAELEI RADULESCU din showbiz.....Amadoi cu gura mare si gaunosi.....de ea am scapat cum scapam de el????Afara cu moftologul!!!! Sa-si cheltuiasca averea furata de TIOTEA TAMARA in MONACO!!!!