PSD a lansat la Cluj: matura, sapa si parasolarul de campanie

de R.Hurezean     HotNews.ro
Vineri, 22 mai 2009, 12:38 Actualitate | Politic

PSD, in campanie cu euromaturi si eurosape
Foto: HotNews.ro
PSD Cluj a iesit in fata presei cu noile sale produse de campanie pentru europarlamentare: matura, sapa si parasolarul. Pe fiecare dintre ele e scris un slogan. Pe sapa ”Muncim impreuna”, pe matura ”Sa facem curatenie!” si pe parasolar ”Cu ei v-ati ars, noi va protejam!”. ”Vrem sa fim alaturi de oameni, sa avem o campanie mai deschisa, cu ceva nou. Nu stim daca PSD va imprumuta ideile noastre la nivel de tara, dar daca o va face vom fi incantati”, a spus Valentin Cuibus, presedintele filialei.

Pentru a imparti sapele, maturile si parasolarele, oamenii partidului se vor deplasa in teritoriu si atunci vor vedea reactiile oamenilor. Pina acum au achizitionat citeva mii de astfel de produse de campanie si le-au inscriptionat, dar daca vor avea succes vor mari numarul lor.

Matura, sapa si parasolarul au fost prezentate de liderii PSD ca variante noi ale brichetelor si pixurilor, de care cred ei, ”lumea e satula”.

Tot Cuibus a anuntat ca organizatia de la Cluj isi propune sa scoata un procent minim de 20% la aceste alegeri. Precizam faptul ca aici au avut loc dese schimbari la virf. Dupa demisia lui Rus de la sefia PSD Cluj acum doi ani, i-a urmat Vasile Dincu la conducerea organizatiei. Dupa alegerile locale de anul trecut, si-a dat si Vasile Dincu demisia pentru ca Vasile Soporan sa-l urmeze. Nici la un an dupa aceea, Soporan si-a dat si el demisia, din cauza ”neintelegerilor cu cei de la Centru” si l-a lasat pe Valentin Cuibus la conducerea social-democratilor clujeni. 


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

985 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Nu mai beti tuica (Vineri, 22 mai 2009, 13:38)

    patrunjel [anonim]

    Ba , eu inteleg ca sunteti ardeleni , dar consumul de tuica face rau ideilor de campanie electorala.
  • +3 (3 voturi)    
    V-ati ars!!! (Vineri, 22 mai 2009, 13:49)

    Ady [anonim]

    Ma intreb sub ce slogan vor scoate accesoriile sexual (prezervative etc)
    Oricum esential v-a fi motto-ul folosit.
    • 0 (0 voturi)    
      va, (Sâmbătă, 23 mai 2009, 18:26)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Ady

      nu v-a. Limba romana conteaza, mai ales la Cluj.
  • +8 (8 voturi)    
    PSD (Vineri, 22 mai 2009, 14:07)

    Clor [anonim]

    De voi cum scapam (PSD) ?
    Clorul ajuta ?
  • +6 (6 voturi)    
    inca o dovada (Vineri, 22 mai 2009, 14:19)

    cocosila [utilizator]

    ca romania e tara de oameni cam prostuti...
    programe si solutii viabile, realiste, serioase, nu avem in schimb avem sloganuri imbecile de la niste nespalati.
    "cu ei v-ati ars, noi va protejam"
    uitati-va la poza de mai sus...
    pai , ma protejeaza pe mine taranca aia inculta cu freza de tzoapa agramata?
    nu ma ard tractoristul si c.a.p.-istul in camasi deschise la culoare daca ii votez?

    pe fetele acestor rebuturi scrie clar :
    "v-am ars si vrem sa va mai ardem" fiti macar sinceri ca oricum nu este alternativa serioasa in politica romaneasca ... toti o apa si un pamant, egoisti, avari, inculti, fara nici un sentiment pentru "interesul comun" dincolo de clanurile lor de interese, fara nici un respect fata de cei care ii aleg.
    • 0 (2 voturi)    
      pe ce te bazezi? (Vineri, 22 mai 2009, 14:32)

      moromete [anonim] i-a raspuns lui cocosila

      pe realitati? asa da!
  • +5 (5 voturi)    
    sloganuri PSD (Vineri, 22 mai 2009, 14:31)

    lungu bogdan [anonim]

    "muncim impreuna, furam numai noi", "sa facem curatenie in ograda altora" ca in a noastra nu ni se da voie de la centru, "cu ei v-ati ars, cu noi va frigeti".
  • -1 (1 vot)    
    mda... (Vineri, 22 mai 2009, 15:36)

    liviu_ [utilizator]

    iar a inceput campania...
    iar mi se face scarba de tara asta (mai mult ca de obicei)
    si iar pica fraierii in plasa si-i voteaza (pds, pdl, pnl, prm etc) pentru 1 kil de malai , 2 de ulei si (cel mai important) 3 mici si juma de litru de tuica...
    • -1 (1 vot)    
      V V V V (Sâmbătă, 23 mai 2009, 9:15)

      Masacru [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      sa mori tu? de cand face PRM pomeni contra voturi?
  • +2 (2 voturi)    
    prostie (Vineri, 22 mai 2009, 16:08)

    HopaMitica [anonim]

    ce comedia proasta !
  • 0 (0 voturi)    
    in primul rand (Vineri, 22 mai 2009, 17:44)

    GreieruBortzos [utilizator]

    foarte interesanta poza; se observa clar sloganul "in primul rand oamenii". suna bine..si totusi, va invit la un exercitiu de observatie...cine sunt in primul rand, la umbra, bucurandu-se de adierea vantului? oamenii nu, pentru ca ei sun acolo in spate si fac campanie, stau in cutiile alea de carton incins.. si se uita la primul rand..
  • +3 (3 voturi)    
    ars (Vineri, 22 mai 2009, 20:05)

    Codruta [anonim]

    Ne-am ars cu Tamara Nastase, Miki Spaga, DIP, Hrebenciuc propagandistul rosu, Ilici bolsevicul si toata hoarda de securisti si nomenclaturisti care formeaza acest partid imbuibat si vesnic nesatul.
  • 0 (0 voturi)    
    Desi... (Sâmbătă, 23 mai 2009, 8:51)

    Adrian [anonim]

    Desi..mi-am promis ca nu voi mai merge vreodata la vot, de data asta mi-am zis ca voi face o exceptie si ma voi prezenta la urne.


    Stiti ceva... ? Oricat de mult m-am fortat sa iau acesta decizie... (spirit civic, bla bla bla), nu am reusit :))))) In concluzie... sa dea naiba in ea clasa politica si sa se voteze intre ei.Oricum sunt doar ei intre ei,iar noi, masa de manevra,spectatori la circ si..uneori paine ( a se citi mici, ulei, faina... sapaligi,maturi).

    DE CE sa votez? De ce unii sustin obligativitatea votului ? As fi de acord cu aceasta obligativitate ,doar in situatia in care as avea CE alege.Din pacate, in aceste conditii, renunt cu drag la dreptul de a vota, pentru ca nu am ce ! ! ! Exact, nu am ce alege.NIMENI din clasa politica actuala NU ma mai poate reprezenta pe mine, cetateanul.Totul a devenit un spectacol umoristic ieftin,regizat de boierii acestei tari.

    E valabil pentru toate partidele (psd, pnl,pd-l, etc etc), absolut toate.

    Ce solutie mai buna poate avea un cetatean nemultumit de intreaga clasa politica, decat faptul de a NU merge la vot !?

    Stiu si varianta cu "daca nu mergi sa votezi, se voteaza ei intre ei si va fi mai rau..bla bla..sfarsitul lumii..bla bla bla..Nu te intereseaza viitorul tarii tale?...bla bla.... ". Nu zau !? :))))

    Votati-va baaa intre voi, pana nu mai puteti,imbuibatilor care sunteti voi imbuibati !
    Iar la vot, sa mai mearga doar credulimea ,care mai pune botul la "schimbari peste noapte" si la "progres".

    Hai pa si ne vedem la urne,dar nu acum, ci ...poate peste vreo 20-30 de ani, cand o-r mai disparea dinozaurii actuali.