Tariceanu: Am realizat in 4 ani de guvernare liberala ceea ce predecesorii nu au facut in 14 ani

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 20 martie 2009, 12:45 Actualitate | Politic

Calin Popescu Tariceanu
Foto: AGERPRES
Actualul presedinte al PNL, Calin Popescu Tariceanu, şi-a prezentat vineri, raportul de activitate, in cadrul Congresului extraordinar in care liberalii isi aleg noua conducere. Tariceanu a declarat ca a realizat tot ce si-a propus la inceputul mandatului sau liberal, in care partidul sau a facut mai mult decat au reusit predecesorii in 14 ani, in ciuda faptului ca a avut un dusman in persoana presedintelui Romaniei si un spriijin parlamentar scazut.

Cele mai importante declaratii ale liderului PNL, Calin Popescu Tariceanu:

  • Am realizat aproape tot ce mi-am propus in 2007. Am guvernat aproape doi ani de zile cu premier liberal, cu ministri liberali si un program liberal.
  • In aceasta guvernare am aderat la Uniunea Europeana, si nu a fost o aderare in genunchi, ci o aderare cu fruntea sus.
  • Am avut in 2008 cel mai mare scor electoral de dupa 1989. Numarul de primari, consilieri locali si judeteni a crescut. Pe succesul primarilor s-a cladit succesul PNL.
  • Am demarat programe de dezvoltrare a infrastructurii.
  • Am acordat importante fonduri pentru investitii in agricultura. Investitiile au pus bazele celui mai bun an agricol al Romaniei.
  • Cresterea economica a fost una dintre cele mai ridicate din UE.
  • Introducerea cotei unice de impozitare a avut un efect benefic.
  • Am reusit sa ajungem la cea mai scazuta rata a somajului.
  • Au fost create peste 600.000 de locuri de munca si a fost dublat castigul salarial net.
  • Puterea de cumparare a crescut cu 50%.
  • Valoarea pensiilor agricultorilor a crescut de trei ori.
  • Am realizat in 4 ani ceea ce precedesorii nu au facut in 14 ani.
  • Am avut in presedintele Romaniei nu un partener, nici macar un adversar, ci un adevarat dusman. Dar l-am învins.
  • PNL a guvernat cu un sprijin parlamentar de 20%.
  • Sunt mandru ca am reusit sa-mi indeplinesc cuvantul dat.
  • Avem un partid mai puternic, pregatit de lupta. Suntem pregatiti sa jucam cartea victoriei la Prezidentiale.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

1819 vizualizari

  • +3 (13 voturi)    
    mda (Vineri, 20 martie 2009, 13:06)

    marius [anonim]

    Dar de nerealizari de ce nu spui? Ai fost cumva perfect?
    • +3 (9 voturi)    
      Basescu va castiga alegerile din decembrie. (Vineri, 20 martie 2009, 13:34)

      ludovic [anonim] i-a raspuns lui marius

      Stimati membrii ai PNL,treziti-va. Daca PNL nu gaseste o cale de dialog cu Basescu risca sa ramana in opozitie pana in 2016 deoarece in urma alegerilor parlamentare din decembrie 2012 Basescu va coagula in jurul sau o noua majoritate parlamentara PDL+PSD iar PNL va ramane in opozitie inca 4 ani. PNL nu va putea obtine niciodata mai mult de 20 procente din voturi. Stimati liberali, treziti-va in ceasul al 13-lea
      • -5 (9 voturi)    
        Proverb (Vineri, 20 martie 2009, 13:52)

        jaffu [utilizator] i-a raspuns lui ludovic

        In loc de raspuns:"decat cu prostul la castig,mai bine cu desteptul la paguba".
        • +2 (8 voturi)    
          Un partid are nevoie de activisti altfel dispare. (Vineri, 20 martie 2009, 14:13)

          ludovic [anonim] i-a raspuns lui jaffu

          PNL are nevoie de activisti iar acestia au nevoie de avantaje atunci cand partidul e la putere.Daca liderii PNL se incapataneaza sa ramana in opozitie pana in 2016 acest partid va fi parasit de sute de primari si consilieri judeteni si PNL va dispare de pe scena politica.Un partid are nevoie de mii de activisti care sa participe la alegeri in sectiile de votare pentru a verifica corectitudinea votului.. PNL in opozitie=pierde toti activistii deoarece acestia nu sunt dispusi sa lucreze pe gratis pentru PNL.
      • -3 (7 voturi)    
        musca-ti limba! (Vineri, 20 martie 2009, 15:08)

        cetatean [anonim] i-a raspuns lui ludovic

        daca Base continua sa fie presedintele acestei tari o sa fie vai de capul nostru; PNL cu Antonescu sunt solutia...
    • -1 (5 voturi)    
      e cineva perfect? (Vineri, 20 martie 2009, 13:58)

      za greit cornolio [anonim] i-a raspuns lui marius

      tu esti perfect?
      orice om care incearca sa isi vanda mara ii arata partile bune. ca in orice economie liberala.
      amu nu o luati ca e el cel mai tare...
    • -1 (3 voturi)    
      continuare (Vineri, 20 martie 2009, 16:30)

      cipax [utilizator] i-a raspuns lui marius

      * ai implinit visul romanilor de a intra in UE
      * ai asigurat cea mai mare crestere economica din istoria moderna a Romaniei
      * ai ridicat standardul de viata al romanilor
      * + + + +
      si cu toate astea ai pierdut alegerile !!! Vai de capul tau Taricene....
    • 0 (0 voturi)    
      verbul corect (Vineri, 20 martie 2009, 19:41)

      alexandru graur [anonim] i-a raspuns lui marius

      Cred ca trebuie utilizat verbul "am furat" in loc de "am realizat".
      Vezi porcaria cu platoul continental.
  • +1 (15 voturi)    
    In 4 ani a reusit sa trimita 3 milioane afara (Vineri, 20 martie 2009, 13:07)

    geo [anonim]

    3 milioane de oameni au plecat in Spania si Italia pentru un trai mai bun in timpul celor 4 ani de guvernare PNL-PSD. Evident ca cei 3 milioane de capsunari au contribuit si la cresterea economica a Romaniei, trimitand bani aici in tara.
    • +2 (4 voturi)    
      Mai lasati-ne (Vineri, 20 martie 2009, 14:11)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui geo

      cu banii celor plecati la munca in afara. Crestere economica nu inseamna bani in tara ci ceea ce s-a realizat in tara. Si nu s-a realizat nimic care se se numeasca economie reala. Speculatii imobiliare si mobiliare, constructii si outsourcing. In afara de amaratul de logan si de otelul de la galati nimic. zero.
      De asta s-a prabusit cresterea economica in 2 luni de la 7% la -4%. 11% in doar 2 luni! Asta spune tot desprea ceea ce s-a intamplat in RO. Nu am intrat in UE in genunchi, e adevarat, am intrat taras! Ca viermii!
      Asa ca ciocu' mic cu capsunari si ale lor succesuri!
      • +2 (2 voturi)    
        amice - /// (Vineri, 20 martie 2009, 15:12)

        cetatean [anonim] i-a raspuns lui dorel

        fie PIB2007; atunci
        PIB2008 = PIB2007*1.07
        PIB2009 = PIB2008*0.96
        PIB 2009 e inca mai mare decat PIB 2007 - deci nu e scadere de 11%. Mai invata matematica:
        calcul mai simplu:
        luam PIB2007 = 100
        atunci
        PIB 2008 = PIB 2007 * 1.07 = 107
        PIB2009 = PIB 2007 0.96 = 102.72
        Deci PIB2009 > PIB 2007 - ca are de unde scadea (ca a crescut mult in 2008).
        Intrebarea este: tie o sa-ti fie mai bine in 2009 decat in 2007? - teoretic DA
      • 0 (2 voturi)    
        Nu va certati... (Vineri, 20 martie 2009, 15:28)

        paulmateescu [utilizator] i-a raspuns lui dorel

        ...ca de fapt sustineti amandoi acelasi lucru :)
    • -2 (4 voturi)    
      omisiune (Vineri, 20 martie 2009, 15:18)

      ideamatei [utilizator] i-a raspuns lui geo

      de ce uiti ca din cei 4 ani, 3 au fost alaturi de pdl care incerca mereu sa puna bete in roate?
  • -2 (14 voturi)    
    TREBUIE REFACUTA ALIANTA D.A. (Vineri, 20 martie 2009, 13:10)

    ludovic [anonim]

    In mod sigur Basescu va castiga alegerile prezidentiale din decembrie 2009. Daca PNL refuza in continuare dialogul cu Basescu risca sa ramana in opozitie si dupa alegerile parlamentare din decembrie 2012. PNL, trezeste-te.
    • 0 (10 voturi)    
      Nu e treaba PNL-ului (Vineri, 20 martie 2009, 13:39)

      jon [anonim] i-a raspuns lui ludovic

      PNL n-are ce sa caute la trena lui Basescu. Daca Base castiga si anul 2009, o sa faca in continuare ceea ce face de cateva luni incoace. Asta nu e treaba PNL-ului ci a oamenilor care voteaza in alegeri.

      Daca asta vor oamenii, atunci sa fie sanatosi si sa se bucure in continuare de circaraia si incompetenta lui Basescu. Ce ii deranjeaza asa tare ca mai sunt cativa nebuni care nu sunt extaziasti, precum ei, de mitocanie, circ si incompetenta?
  • +2 (14 voturi)    
    taricene (Vineri, 20 martie 2009, 13:15)

    calu verde de peperetele verde [anonim]

    slabicene ai avut 322 de h oti cu tine care te-au sprijinit- te dai la o parte sii ii tradezi cum ai tradat o tara intreaga- ai furat ai vandut ai inselat si ai lasat o tara intreaga in coada de lopata " mai bine stergeti balele de la gura is nu mai o da la intors - vezi ca tio trage pe la spate fratele patriciu pe care l-ai scos din parnaie
  • +4 (14 voturi)    
    Corect, esti cel mai corupt prim ministru (Vineri, 20 martie 2009, 13:16)

    Cristi [anonim]

    pe care l-a avut tara asta. De cartea recordurilor.
    Si nu te mai lauda cu chestiuni care s-au realizat de la sine, aderarea la UE, locuri de munca, putere de cumparare. NOI, cetatenii tarii am facut tot ce spui tu acolo, tu nu ai facut decat sa furi cu nerusinare si ai stabilit recorduri.
  • 0 (14 voturi)    
    Cu cat furi mai mult si duci tara in DEZASTRU (Vineri, 20 martie 2009, 13:17)

    Nu mai scapam niciodata de PNL si FINKELSTEIN [anonim]

    Cu atat mai mult te lauzi cu succesuri

    Pt. ca stii ca ai in spate televiziuni si petrol care te "scot" curat orice DEZASTRU lasi in urma

    Nu mai scapam niciodata de PNL si FINKELSTEIN
  • -1 (15 voturi)    
    hahahahahahaha (Vineri, 20 martie 2009, 13:18)

    liviu_ [utilizator]

    intradevar...
    eu propun sa il punem presedinte pe viata pe tariceanu, cu drept de viata si de moarte asupra poporului...
    • 0 (8 voturi)    
      Imposibil (Vineri, 20 martie 2009, 13:33)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Acest drept este deja al lui Basescu.
  • +1 (13 voturi)    
    Yea right ! (Vineri, 20 martie 2009, 13:23)

    TNT [anonim]

    "Am realizat in 4 ani ceea ce precedesorii nu au facut in 14 ani" .
    Corect , adica acelasi lucru NIMIC !!!!!
    • -1 (7 voturi)    
      Mai invata romaneste (Vineri, 20 martie 2009, 13:34)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui TNT

      In fraza cea este o negare pe care tu ai cam sarit-o!

      Si in engleza este: "yeah right!"
      Deci mai invata si niste engleza!
      • +1 (5 voturi)    
        Mr. Cea (Vineri, 20 martie 2009, 13:53)

        TNT [anonim] i-a raspuns lui un roman

        Multumesc de sfaturi , dar in engleza americana este YEA si NAY . Daca nu stii asta , atunci nu te mai baga in seama si vezi ce e cu limba romana "cea" !
        • 0 (0 voturi)    
          Mai invata romaneste (Sâmbătă, 21 martie 2009, 17:35)

          at [anonim] i-a raspuns lui TNT

          "un roman" are dreptate.

          Yea si nay s-ar traduce mai degraba ca pentru si impotriva.

          Yea right in loc de yeah right este o varianta incorecta a unei expresii care oricum e slang
  • -2 (6 voturi)    
    Antonescu (Vineri, 20 martie 2009, 13:23)

    xdgh [anonim]

    daca crin va fi ales azi, va ajunge presedintele romaniei!!! este singura alternativa viabila la acest nivel.
    • +1 (5 voturi)    
      alta (Vineri, 20 martie 2009, 13:42)

      val [anonim] i-a raspuns lui xdgh

      sa mori tu? psssst! tine-o pentru tine!
      • 0 (4 voturi)    
        sa moara alta! (Vineri, 20 martie 2009, 15:16)

        cetatean [anonim] i-a raspuns lui val

        ce ai cu antonescu? voteaza cu Base - daca asta e alegerea ta; nu suntem toti prostiti de media
        • 0 (0 voturi)    
          de care (Vineri, 20 martie 2009, 17:48)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui cetatean

          media vorbesti, slugoiasule? A lui vintu, a rrromului voixulescu, a stapinului tau patriciu kgb?
  • +1 (7 voturi)    
    productivitate, taica! (Vineri, 20 martie 2009, 13:26)

    Marian [anonim]

    "Tariceanu: Am realizat in 4 ani de guvernare liberala ceea ce predecesorii nu au facut in 14 ani "

    Aha, inteleg acum productivitatea domniei sale.
    Este de exact 14/4=3.5 ori mai productiv decat predecesorii.
    Si are nevoie de 28.57 ani de guvernare ca sa faca cat (nu au facut) altii intr-un secol.
    M-ai convins, onorabile...cand se voteaza????acum stiu cai sa-i dau votul!
  • 0 (8 voturi)    
    O "pusca" de ajutor (Vineri, 20 martie 2009, 13:28)

    b09dan [anonim]

    Impuscati-l oameni buni, nu vedeti ca bate campii. Sau Tariceanu nu are absolut deloc legatura cu rahatul in care suntem. Nu, economia asta reala, nenorocita nu are nici o legatura cu economia mostenita de la Tariceanu.
  • 0 (8 voturi)    
    tariceanu - penele ! (Vineri, 20 martie 2009, 13:33)

    the [utilizator]

    un discurs demn de iepoca de aur.

    Cea mai importanta fraza a lui Tariceanu a fost rostita pe santierul pasajului Baneasa, la vizita televizata de lucru, când era sa cada în groapa împreuna cu "ministrul transporturilor" ...

    "Stai ba, sa ne dam mai departe de shantz, ca mai au astia nevoie de noi !"
  • 0 (8 voturi)    
    tarane! (Vineri, 20 martie 2009, 13:34)

    cocosila [utilizator]

    pe langa faptul ca esti un taranoi ingamfat si perfid ,in 4 ani nu ai fost in stare sa inveti sa folosesti acuzativul...
  • -1 (7 voturi)    
    ALO, DNA !!!!! (Vineri, 20 martie 2009, 13:36)

    doi si-un sfert [anonim]

    "Am furat si risipit in 4 ani cat nu au reusit altii in 14" - din discursul tov. Tradiceanu la congresu' PNL
  • -1 (7 voturi)    
    Penibil (Vineri, 20 martie 2009, 13:44)

    Radu [anonim]

    Omul asta e penibil de-a dreptul si nu da nici un semn ca va avea vreodata ceva in comun cu realitatea.

    Antonescu are avantajul numelui si cine stie, cum au plecat pe vremea lui 'ceanu cei 3 mil de romani, poate vor pleca in viitorul lui Anto si cei 3 mil de rromi :D
  • 0 (8 voturi)    
    PNL TREZESTE-TE !!!! (Vineri, 20 martie 2009, 13:48)

    Presedinte Antonescu [anonim]

    Dl. fost prim-ministru si sper fost presedinte de partid, nu mai deosebeste realitatea de basme. Dupa bataile care le-a luat de la Basescu, la fel ca si Nastase au o singura obsesie PRESEDINTELE.
    Problema lui nu este Romania, ci Basescu. Sarac cu duhul....
  • +1 (5 voturi)    
    pa' te cred si eu (Vineri, 20 martie 2009, 13:58)

    Reshape [utilizator]

    Ca doar nu era sa te imbogateasca pe tine Adrian Nastase, ii avea si el pe-ai lui.
    Sau pe Patriciu, sau pe banditii aia de la APIA.
  • +2 (4 voturi)    
    presedinte (Vineri, 20 martie 2009, 14:13)

    alex [anonim]

    Acuma ar fi oarecum haios ca Romania sa aiba un presedinte Antonescu. Probabil ca tunurile electorale ale lui Basescu deja incarca munitia pentru comparatia cu Antonescu al anilor '40...
  • +2 (8 voturi)    
    Va rog sa corectati titlul (Vineri, 20 martie 2009, 14:19)

    eroan [anonim]

    Corect este:

    "Tariceanu: Am furat in 4 ani de guvernare liberala ceea ce predecesorii nu au furat in 14 ani"

    Si pe viitor mai multa atentie la redactare. Va multumesc.
  • +1 (7 voturi)    
    normal, ati jefuit ca nimeni (Vineri, 20 martie 2009, 14:29)

    pnl dezastru [anonim]

    sa-i amintim magraonuli pnl ce a insemnat guvernarea pnl : 1. infrastructura zero 2, justitie zero ( a lasat romania monitorizata de UE, 3. deficit bugetar de 6% -calamitate pt cine se pricepe la economie, deci are dreptate : nu a realizat nimeni asa ceva ! ps : si furat marea neagra !!!
  • +1 (7 voturi)    
    moliceanu e si prost si fudul (Vineri, 20 martie 2009, 14:30)

    gigi [anonim]

    Oare el in cap lui chiar nu intelege ca e cel mai prost prim-ministru al Romaniei, si politic si ca om? Norocul lui ca are bani, iar gura lui sparta nu costa
  • 0 (6 voturi)    
    .... (Vineri, 20 martie 2009, 14:49)

    Vladutz [anonim]

    stim cu totii ca aerul inaltimilor este foarte tare... pentru unii se pare ca e mult prea tare.

    nenea taricene, lasa weed-ul... ca te ia rau de cap.
  • +1 (7 voturi)    
    Din ciclul "economia duduie.." (Vineri, 20 martie 2009, 14:55)

    Laur X [anonim]

    Doamne,
    Cum nu poate omul asta sa inteleaga ca a fost in mijlocul unei conjuncturi economice :
    - bubble imobiliar 2005- 2008 urmat de investitii in constructii;
    - exodul a 3 milioane de romani si banii lor trimisi acasa care echilibrau nenorocitul de cont curent;
    -apetitul stupid si ignorand riscurile al bancilor filiale locale care au acordat credit in valute multe exotice;
    - accesul in Uniune si intarea capitalurilor speculative ce au "umflat" o bursa paralitica...
    E chiar atat de greu sa intelegi ca trebuie sa iei o pauza si sa te retragi sa il citesti pe Friedman, Keynes sau din nou pe Marx....
  • 0 (6 voturi)    
    furaciuni (Vineri, 20 martie 2009, 14:58)

    addo [anonim]

    da,e adevarat,insa vorbesti depre furaciuni si jafuri...
  • -1 (5 voturi)    
    Tembelicene! Lasa-ne lasa-ne! (Vineri, 20 martie 2009, 15:09)

    gg [anonim]

    Toti sunt niste gunoaie ... Iar Tembeliceanu asta acu are chiar tupeu... doar pt. ca avut o conjunctura internationala favorabila nu inseamna ca e meritul lui cu nimic...
    In locul lui mi-as pune cenusa in cap si m-as retrage la tara sa fac o munca cinstita pe ogoarele patriei... si i-as lua pe toti din pnl si din alte partide sa faca la fel sa lase la conduce niste oameni daca nu la fel de "capabili" ca ei macar cu mult mai cinstiti si modesti.
    Sa traim bine!
  • +1 (5 voturi)    
    pedeleii de serviciu (Vineri, 20 martie 2009, 15:22)

    ideamatei [utilizator]

    iau au intrat in actiune; dupa ce au fost la guvernare 3 din ultimii 4 ani alaturi de pnl, acum sunt la guvernare alaturi de psd, prietenii lor mai vechi; adevarul e ca se potrivesc, le sta bine impreuna; felicitari celor care i-au votat!
  • +1 (5 voturi)    
    e bun. (Vineri, 20 martie 2009, 15:30)

    licurici [anonim]

    Adevarul e ca dintre toti prim ministrii Tariceanu a fost cel mai bun. In tot acest razboi Basescu - Tariceanu am tot tinut parte lui Basescu. Acum cind nu mai e Tariceanu, cu toate micile greseli, eu cred ca a fost cel mai bun prim ministru.
  • 0 (6 voturi)    
    Domnu' Tariceanu (Vineri, 20 martie 2009, 15:33)

    paulmateescu [utilizator]

    Inseamna ca noi astia, platitorii de impozite, am fost intr-o realitate paralela, ca de la noi s-a vazut altfel...

    Daca ati lasat lucrurile asa de OK, de ce ne chinuim acum sa reparam?
  • +1 (3 voturi)    
    Domnului Motocicleanu, cu dedicatie (Vineri, 20 martie 2009, 15:59)

    Vasile [anonim]

    Domnule Motocicleanu,

    Asta a fost reactia mea cand am citit titlul articolului:
    http://www.thepocket.com/wavs/laughs2.wav
    • 0 (2 voturi)    
      de cind este o rushine sa fii motociclist? (Vineri, 20 martie 2009, 17:23)

      aldea [anonim] i-a raspuns lui Vasile

      Ce treaba are motocicleta sau ca domnul Tariceanu conduce motocicleta cu politica?
      De ce multi romani fac mistouri de alti oameni cind nu au sau nu stiu sa explice un motiv, sau pur si simplu nu stiu ei nici un motiv sa faca misto de o alta persoana si folosesc diferite porecle sau diminutive pentru a ride de alta persoana. Motocicleanu?!? Tzapul?!? Papion?!?
      Ca si cum cineva ar ride de o persoana cu handicap fizic sau mental.
      • -1 (1 vot)    
        domnul (Vineri, 20 martie 2009, 17:51)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui aldea

        tzaraceanu, vai, vai, ce domn semianalfabet, si ce slugi respectuoase are...
  • 0 (4 voturi)    
    De fapt a fost un esec total (Vineri, 20 martie 2009, 16:03)

    etcxyz [anonim]

    Daca erau asa de multe realizari atunci cu siguranta ati fi castigat alegerile si nu ati fi avut scorul Romaniei Mari de la alegerile precedente. Taricene, o sa ramai in istorie ca un tradator si un ipocrit fara pereche. Nimic din politica PNL n-a deosebit-o de PSD: tunuri de miliarde, minciuna, politica pumnului in gura ... Nici una din promisiunile electorale importante n-a fost realizata. Nu tu ai dus Romania in UE ci Basescu. Tu erai prea ocupat sa te dai cu harbul tau de motocicleta si sa faci afaceri cu Patriciu
  • 0 (4 voturi)    
    are dreptate (Vineri, 20 martie 2009, 16:21)

    I [utilizator]

    a facut mai multe in 4 ani decat au facut ceilalti in 14 ani dar nu pentru noi!...
  • 0 (4 voturi)    
    tot la WC-ul istoriei ajunge... (Vineri, 20 martie 2009, 16:55)

    aa [anonim]

    tot la WC-ul istoriei ajunge...

    acum se trage apa:)))

    sa-i uram alunecare placuta!!!
  • -1 (1 vot)    
    Taricene, daca nu existai... trebuiai inventat! (Vineri, 20 martie 2009, 21:58)

    Moromete [anonim]

    Biete Taricene,... cu ce-oi fi gresit sa-ti fie destinat tie, tocmai tie, poporul asta de mitocani nerecunoscatori?! Si nu e doar poporul! Si vremurile vremuiesc prost! Cu asa raportari, de-ai fi putut sa le exprimi la "cincinale",... cine te-ar fi intrecut!?

    Cred ca nu ai decat o solutie! Emigreaza intr-o tara "serioasa" si arata-le tu lor, Taricene, infrastructuri si aderari cum stii tu! Numai sa nu-ti arate si ei tie justitie... cum stiu ei :)
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari dle Tariceanu (Vineri, 20 martie 2009, 23:33)

    egroeg4 [anonim]

    pentru sinceritatea debordanta de a recunoaste ca ati reusit sa furati si sa distrugeti tara in acesti 4 ani cat n-au facut-o ceilalti in 15 lasand visteria goala si datorii cat incape.Cate parale faci ,ti-au spus-o chiar colegii de partid prin vot,unde din 3 doar unul te-a mai sustinut.Ar trebui sa fii trimis in judecata imediat,ca ai destule pe constiinta,desi ma indoiesc ca in Romania se vrea cu adevarat justitie dupa modul cum se chinuiesc unii sa modifice legile in favoarea infractorilor.