Sevil Shhaideh: Eu mi-am pastrat decizia pe care am luat-o ieri si mi-am sustinut-o/ Rovana Plumb: Am luat o decizie, nu ma joc, sunt ferma. Demnitatea este ceea ce ramane

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 13 octombrie 2017, 0:16 Actualitate | Politic

Sevil Shhaideh
Foto: Agerpres

Vicepremierul Sevil Shhaideh a declarat, la finalul sedintei Consiliului Executiv al PSD, ca a luat decizia inca de miercuri, si-a pastrat-o si si-a sustinut-o.

"Multumesc membrilor CEx pentru toata sustinerea din aceasta seara. Eu mi-am pastrat decizia pe care am luat-o ieri si mi-am sustinut-o", a declarat vicepremierul demisionar, la finalul CEx.

Ministrul Fondurilor Europene, Rovana Plumb, a spus ca decizia sa privind demisia era luata, nu la cald, ci dupa ce a cumpanit, ea spunand ca este nevinovata, dar ca aceasta este cea mai buna hotarare pentru partid.

"Mi-am prezentat pozitia in cadrul forului de conducere, am spus clar ca am luat o decizie, nu la cald, am cumpanit. (....) Nu am renuntat la demisie si nu ma joc, sunt ferma in momentul in care iau o decizie. Vreau sa le multumesc tuturor colegilor si sa ii rog pe toti cei care sunt de buna credinta sa inteleaga gestul nostru. Demnitatea este ceea ce ne ramane",  a declarat Rovana Plumb, la finalul sedintei CEx, potrivit news.ro.


























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

1761 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    "Demnitatea este ceea ce ne ramane" (Vineri, 13 octombrie 2017, 0:32)

    Nevermind [utilizator]

    :)))))))))))))))))))))))))
    • +15 (15 voturi)    
      Parca ea si-a inmatriculat masinile in Bulgaria (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:24)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      cum ramane cu demnatitatea, cucoana ???? Si cand erai presul infractorului condamnat defintiv Dragnea si treceai o hotarare de guvern in 17 ore ca sa pescuiasca Dragnea in tihna, in timp ce legi utile intregii Romanii stau prin sertare cu anii, erai tot demna ???? Cara-te si lasa-ne, gunoi P$D-ist. Sa nu mai auzim niciodata de tine.
      • +4 (6 voturi)    
        Sevil Shaitan Akhbar! (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:59)

        Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Bine ca am scapat de una din probleme. Sper sa n-o judece doar istoria, probabil serviciile au multe sa ne spuna despre filiera siriana in Romania.
      • +5 (5 voturi)    
        ... (Vineri, 13 octombrie 2017, 10:00)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        cealalta e cu masinile in Bulgaria...
      • +7 (9 voturi)    
        Demnitate de pesedist (Vineri, 13 octombrie 2017, 10:09)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        este o contradictie intre termeni care se exclud reciproc.
        Ca sa ai demnitate trebuie morala.
        Un pesedist nu are morala.
        Daca aveau nu furau.
        Legea lui Dumnezeu este cuprinsa in cele zece porunci.
        Sa Nu Furi este asociata moralei crestine. Pesedisti fiind fara Dumnezeu nu au nici morala nici demnitate.
        Sunt niste sobolani daunatori societatii.
    • +6 (6 voturi)    
      Si hotii (Vineri, 13 octombrie 2017, 10:06)

      rutger [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      au demnitatea lor, nu-i asa ? Cam asa arata "demnitatea" pesedeilor : rosie de la ciuma !!
    • +2 (2 voturi)    
      da (Vineri, 13 octombrie 2017, 10:40)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      antologica asta
  • +15 (17 voturi)    
    nevinovata... (Vineri, 13 octombrie 2017, 4:25)

    sareta [utilizator]

    Doamna Plumb .daca vrei sa dovedesti nevinovatia de ce nu renunti la imunitatea parlamentara ? Numai Basescu a putut fave asta ,apropos de demnitate !!
    • -7 (13 voturi)    
      Doua vorbe trei ineptii, (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:54)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui sareta

      in primul rand nu inculpatul trebuie sa-si dovedeasca nevinovatia ci cel care acuza si apoi a doua enormitate, Basescu si demnitatea, vai de capul si de zilele noastre!
      • +7 (9 voturi)    
        Penibilule? (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:59)

        Sani [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Voi, mafiotii PSD vorbiti de demnitate?
      • +6 (10 voturi)    
        to'ar'shu postacescu, esti incoerent (Vineri, 13 octombrie 2017, 10:07)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        1. Cel care o acuza pe ministreasa ta nu poate sa cerceteze fapta pentru ca ciuma rosie stabileste daca DNA are voie sa cerceteze fapta sau nu. Deci, minti de ingheata apele.
        2. Basescu a demisionat din parlament in 1995 ca sa nu mai beneficieze de imunitate parlamentara. Asta e un fapt care nu poate fi contestat. In timpul asta ciuma rosie se ascunde sub fustele imunitatii parlamentare oricind are ocazia.
        • 0 (4 voturi)    
          chill si cu base (Vineri, 13 octombrie 2017, 11:35)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          Ala si-a dat demisia fix inaintea alegerilor si a urmat o noua imunitate, in noul mandat, la care nu a mai renuntat. Nu-l suspecta de ce nu are ;) :D

          psd+pdl=FSN
          • +1 (1 vot)    
            Nu era chiar fix inainte (Vineri, 13 octombrie 2017, 16:06)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            Din aprilie pina-n noiembrie sunt totusi 7 luni. Plus ca dupa aia a mai demisionat o data ca sa devina primar general. Spre deosebire de madama asta care se ascunde sub fustele imunitatii ca sa nu fie cercetata. Nu spun ca Basescu nu e un oportunist, ci doar ca e unul mult mai demn decit tiritoarele astea din PSD.
            • 0 (0 voturi)    
              glumesti (Vineri, 13 octombrie 2017, 17:33)

              Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

              Demnitate la reevaluatorul sef? Chiar si acum crezi asta? Gizas...

              Asta ii face si pe pesedisti sa para ingeri in jigodism politic.
              • +1 (1 vot)    
                Depinde in ce masori demnitatea (Luni, 16 octombrie 2017, 11:20)

                bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

                Strict pe chestia asta, Basescu nu s-a ascuns dupa fusta imunitatii ca sa nu fie cercetat. Asta e un fapt. Mai departe ca ai tu probleme sentimentale cu Base si cu taierile salariale, asta e altceva.
        • -1 (3 voturi)    
          Minti tu, cercetarea penala poate sa (Vineri, 13 octombrie 2017, 15:05)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          continue fara inculparea parlamentarului in cauza si dupa ce-si incheie mandatul se trimite in judecata daca s-a terminat cercetarea penala!
          Iar a pune semnul egal intre Basescu si un ins demna e blasfemie!
          • +2 (2 voturi)    
            mai postacila, tu esti si limitat intelectual (Vineri, 13 octombrie 2017, 16:09)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            Cererea DNA se numeste cerere de incepere a urmaririi penale. Asta pentru ca nen'tu Aditsa Nastase si-a dat o lege prin anii 2000 cum ca parlamentarii ministri sau fost ministri sa nu poata fi urmariti penal decit cu aprobare de la parlament. Deci madama asta se sustrage de la urmarirea penala. Ca si Vozganian spre exemplu.

            A ajuns ciuma rosie in asha criza de bani de nici macar niste postaci cit de cit decenti nu-si mai permite?
  • +9 (11 voturi)    
    Vai de capul vostru, (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:00)

    John M. [utilizator]

    oameni de nimic ce sunteti ! Dragnea, caruia i-ati dat pe tava o bucata din pamantul tarii, ar fi fost judecat si executat deja de regimul trecut pentru inalta tradare ca si gascanul de Tariceanu pentru Insula Serpilor.
    De ce s-au inghesuit toti hotii la politica?! Pentru ca le-a mers cu poporul credul chiar si dupa 50 de ani de comunism!
  • +9 (11 voturi)    
    demnitatea hotului... sau a pesedistului... (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:10)

    IancuJianu [utilizator]

    Faimoasa autoare a taxei de mediu, dar cu masinile personale inmatriculate la bulgari.
    Asta ramine de antologie.
  • +7 (9 voturi)    
    Zise rromanca Shhaideh: (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:19)

    ofCAER [utilizator]

    "mi-am pastrat decizia pe care am luat-o ieri".
    Pai dom' Tudose, in conferinta de presa tot de-aseara, ne-a zis ca demisia ti-ai prezentat-o, cucoana, a doua zi dupa citatie. Care, dintre voi, minte?!
    • +5 (5 voturi)    
      Siaideh (Vineri, 13 octombrie 2017, 10:17)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

      minte cum respira.Cineva care o cunoaste persoal in Constanta ca a lucrat cu ea la Consiliul Judetean spunea ca este de o lacomie bolnava de bani,vicleana si fara caracter.
      Umbla cu barfe si isi sapa colegii ca sa parvina ea si fiind fara coloana vertebrala de o umilinta vicleana ca sa castige bani s-a facut remarcata de tripleta penala ConstantiMazStrut.
      Grupul infractional lucra cu politisti de la economic si cu procurori care i-au invatat cum se cerceteaza fraudele si cum sa le evite.
      Acum ca este Eduart Martin arestat asta stie de Saideh si de tripleta si cat au furat cu taza de gunoi si achizitii publice.Daca vorbeste Martin
      intra multi la puscarie din Constanta.Inclusiv procurori ,politisti si judecatori.
      • 0 (0 voturi)    
        Taxa de gunoi era 10 lei persoana/luna (Vineri, 13 octombrie 2017, 13:17)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        ...pe timpul lui Mazare. Nici in New York nu cred ca-i asa mare.
  • +8 (8 voturi)    
    Zise tsatsa pesedista cu fundu' european: (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:34)

    ofCAER [utilizator]

    "Nu am renuntat la demisie si nu ma joc, sunt ferma in momentul in care iau o decizie... Demnitatea este ceea ce ne ramane".
    Se vede treaba ca cind madama si-a dat demisia din guvernu' Grindeanu a pacalit-o pe "fermitate".
    Iar "demnitatea" pe care sustine c-o are sus si tare, da' pe care, in logica dumisale expusa, musai o pierduse revenind imediat in guvern in ciuda demisiei cind cu caderea lu' Grindeanu, cine oare sa i-o fi pus la locu' ei? Tudose? Dragnea? Partidu' tot?
  • +10 (10 voturi)    
    Mda (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:39)

    Kevi [utilizator]

    Ce cuvinte mari, ce oameni mici...
  • +10 (10 voturi)    
    hai sictir! (Vineri, 13 octombrie 2017, 9:41)

    Nuzic [utilizator]

    de ce abia ieri? de ce nu in ziua in care ai aflat ca esti acuzata?
  • +5 (5 voturi)    
    onoare, cinste, corectitudine, mandrie... (Vineri, 13 octombrie 2017, 10:15)

    liviu_ [utilizator]

    ce-l alea...
    psd si membrii sai nu au in vocabular aceste cuvinte!
  • 0 (0 voturi)    
    cat circ... (Vineri, 13 octombrie 2017, 11:05)

    ..13 [utilizator]

    Puteau fetele alea doua sa plece inainte de CEx si sa ne scuteasca acum de declaratiile lor pompoase.

    Astept si altii sa plece din gubern - evident pe primul pe care il vizez este inegalabilul Ministru al Educatiei - Mr. POp - un adevarat geniu neinteles de publicul larg si banuiesc nu prea inteles de partnti....

    Si mai imi este o persoana extrem de draga care cred ca se prapadeste in gubern si de aceea cred ca ii sta mult mai bine la cratitza - cred ca ati ghicit ca este vorba despre dna Volgutza.

    Nu intelg de ce mai ramane in functie dna de la interne - eterna dna Carmen - un monument de incapacitate profesionala - dar cu o prezenta scenica deosebita....

    Drag imi este si Ministrul de Finante care coordoneaza perfect finantele tarii impingandu-le spre haos si deficit -

    mult succes in remaniera si ne mai auzim.