Dragnea, intrebat ce are Soros cu el: Nu stiu, dar ceva este / Sunt prea multe lucruri care se leaga

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 10 iulie 2017, 16:18 Actualitate | Politic

George Soros
Foto: Wikimedia Commons - Niccolò Caranti
Liviu Dragnea nu a putut defini exact ce motive ar avea miliardarul american George Soros sa il atace, dar a sustinut ca "ceva este" in conditiile in care "sunt prea multe lucruri care se leaga.

Intrebat de ziaristi ce are Soros cu el, Dragnea a raspuns, luni: "Asta e o intrebare la care as vrea sa am raspuns. Nu stiu, dar ceva este. Sunt prea multe lucruri care se leaga".

Acesta a precizat ca nu "prea mai crede in coincidente", inainte de a comenta, ironic: "S-ar putea sa ma iubeasca foarte mult si eu sa fiu intr-o mare confuzie".

Intrebarea ziaristilor a venit dupa ce, cu o zi in urma, Dragnea declarase, la Romania TV, ca "Soros e un personaj malefic" si ca nu "ceda in fata lui". In opinia sa, este victima unui "linsaj" mediatic al carui "miez nu este in Romania".

"Este clar ca nu se poate, am ajuns eu si PSD in situatia ca toti trag de noi, toti ne injura. Noi am vrut pace in Romania, se pare ca ei nu vor pace. Nu stiu cine sunt ei. O sa aflam. E o campanie impotiva mea si a PSD. Nu vom mai sta ca pana acum", a mai spus Dragnea.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

8687 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    Nu dispera! (Luni, 10 iulie 2017, 16:26)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Puscaria oricum te ia.
  • +33 (35 voturi)    
    Da,Soros asta.. (Luni, 10 iulie 2017, 16:27)

    Martinezu [utilizator]

    si mai e unu' Batman, sau nu mai stiu cum il chema...
    • +16 (16 voturi)    
      Da da (Luni, 10 iulie 2017, 17:37)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Sexxi Batman, am vazut eu pe youtube.
    • +3 (3 voturi)    
      Si ... (Marţi, 11 iulie 2017, 10:46)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      ...sa nu uitam de faimoasa marmota...aia cu staniolul...
  • +26 (28 voturi)    
    Numai cine trebuie "nu se leaga" (Luni, 10 iulie 2017, 16:30)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Adica infractorii ce striga toata ziua "hotii", "soros", etc timp in care fura bugetul cu 4 maini ...
  • +24 (26 voturi)    
    of of... (Luni, 10 iulie 2017, 16:37)

    liviu_ [utilizator]

    nimeni care are mai mult de 2 neuroni functionalinu crede vrajeala asta...
    in primu rand o persoana atat de smechera cum zic astia ca ar fi Soros... nu prea are treaba cu Romania... DAR daca totusi ar avea o problema cu dracnea... acesta nu ar avea efectiv nici o sansa de castig...

    then again... electoratul psd a fost acuzat de multe, dar niciodata de faptul ca ar gandi!
    • +2 (2 voturi)    
      acuzatii (Marţi, 11 iulie 2017, 10:47)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Ai dreptate,electoratul PSD e sigur nevinovat de o eventuala acuzatie ca ar gandi.
  • +17 (17 voturi)    
    Mai, mai (Luni, 10 iulie 2017, 17:08)

    skeptica [utilizator]

    Liviule, cand nu aveai chef de un raspuns mai tricky, te eschivai rapid cu "nu vorbim pe presupuneri / surse", "cand o sa stim sigur, discutam" si alte variante. And now...
  • +25 (25 voturi)    
    Invidia Liviu-le! (Luni, 10 iulie 2017, 17:10)

    asavreau [utilizator]

    Soros este invidios pe Dragnea,că-i mai bogat ca el și nu înțelege de unde.
  • +17 (17 voturi)    
    Nu sunt sigur... (Luni, 10 iulie 2017, 17:12)

    istoriograf [utilizator]

    ...ca Soros stie cine este Dragnea.
    • +10 (10 voturi)    
      Eu sunt sigur... (Luni, 10 iulie 2017, 18:23)

      LLLL [utilizator] i-a raspuns lui istoriograf

      ...ca nu a auzit in viata lui de mustaciosul pervers.
  • +14 (14 voturi)    
    manipulare (Luni, 10 iulie 2017, 17:16)

    andrei_2013 [utilizator]

    E perfect Soros ca sperietoare de ciori pentru toti idiotii votanti psd, Ia ganditi-va: Basescu a fost linsat mediatic zi de zi ca in trecut Ponta si ai lui sa il folosesca pe post de tap ispasitor pentru orice. In schimb, Soros nu are nevoie de publicitate, isi face singur, adica e ungur, evreu si cu bani, deci e normal sa fie urat de toata lumea.
  • +16 (16 voturi)    
    Și invers... (Luni, 10 iulie 2017, 17:34)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Soros, intrebat ce are cu Dragnea: ”Cu cine?!?”
  • +5 (11 voturi)    
    versus (Luni, 10 iulie 2017, 17:39)

    cristi8691 [utilizator]

    neomarxismul sorosist vs bolsevismul ceausisto pandelisto teldrumist . Poate se gasesc si alte cai pentru aceasta tara .......
  • +17 (17 voturi)    
    Vai, domnule Dragnea... (Luni, 10 iulie 2017, 17:40)

    Geirge [utilizator]

    Dar oare Soros te-a pus să delapidezi banii statului, Soros ți-a aninat de gât Tel drum, Soros te-a obligat să furi voturi la referendum?
  • +14 (14 voturi)    
    Ce se leaga? (Luni, 10 iulie 2017, 17:41)

    Pac-pac [utilizator]

    Dragnea nu este in stare sa specifice 2 lucruri care sa zici ca "se leaga" dar el stie ca Soros e de vina pentru frigiderul plin din curtea PSD-ului...
  • +14 (14 voturi)    
    hahaha (Luni, 10 iulie 2017, 17:42)

    om simplu din multime [utilizator]

    isi da si el importanta. lui soros nici in c*r nu'l doare de nicu corleone dracnea din teliorman si in mod sigur nici n'a auzit de el. poate vreunul din consilierii consilerilor lui soros.
    de cand a stat la masa cu trompa se crede important, si chiar un fel de lider de talia lui trompa.
  • +12 (12 voturi)    
    Liviu si Calin - doi nebuni cu buletin! (Luni, 10 iulie 2017, 17:44)

    trem [utilizator]

    Deliratii maxime, aberatii fara rachiu, explicatii penibile si ambitii de hotomani ce se vor imaculati. Astia ne cred pe toti tampitzi....

    Ce ar avea de castigat Soros la cei 86 de ani urmarindu-l pe Liviu? Speculatii la bursa sau pe cursul leului??? Pana una alta voi doi - geniile lu' peste - ati schimbat Guvernul si implicit ati lovit in cursul leuilui....nu Soros!

    Tot ce spuneti miroase urat. Las-o naibii de fasole!
  • +9 (9 voturi)    
    Strategia Orban (Luni, 10 iulie 2017, 17:45)

    oopsie_daisy [utilizator]

    Hm, strategia lui Orban din Ungaria, cu bau-baul Soros care vrea raul tarisoarei, si un singur om (Orban adica, in cazul Romaniei Dragnea) poate sa ii tina piept vine foarte probabil pe filiera Putin. Dar, din nefericire, in Romania nu prea tine, pentru ca romanii nu sint nici pe departe atit de antisemiti cum sint ungurii, unde de 20 de ani functioneaza la partidele de dreapta retorica despre evreii care ne fura, ne conduc, ne vor raul. Iar Soros este Evreul maxim, epitomizarea sionistilor care conduc lumea.

    Pentru Dragnea e cam greu acum, la ananghie fiind, sa scoata din palarie teoria evreilor rau intentionati, condusi de Soros, care vor raul tarii. Si oricum, e greu de altoit ideea asta, cind in guvern are un evreu la Dezvoltare, cind israelienii i-au coordonat campania electorala, cind niste israelieni mercenari (ai cui misiti oare?) au urmarit-o pe LCK in scopul discreditarii, si cind tocmai pleaca in Israel putin la odihna. Sint tare curioasa daca se mai si intoarce de acolo :)
  • +9 (9 voturi)    
    Liviule (Luni, 10 iulie 2017, 17:47)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Daca Soros cu miliardele lui avea ceva cu tine, de mult erai cu masina intr-un copac. Si bonus era si o scrisoare de sinucigas. Scrisa chiar de tine, nu doar cu scrisul tau.
  • +7 (7 voturi)    
    A preluat-o... (Luni, 10 iulie 2017, 18:04)

    tontu [utilizator]

    ...de la Viktor Orban ca si ala are treaba cu Soros
  • +9 (9 voturi)    
    A ajuns rau Dragnea ... (Luni, 10 iulie 2017, 18:44)

    blackarrow [utilizator]

    daca a ajuns sa joace cartea cu "agenturilii ", in speta Soros- foarte la moda acum printre pescuitorii in ape tulburi .
    Poate testeaza electoratul psd, sa vada cat de departe poate merge (exact cum testezi gheata pe lac ) , sau mai pe sleau spus , cat de multi naivi -ca sa nu zic altfel- mai sint . Imi pare rau ca nu e nimeni mai cu staif si cu patrundere in media care sa-i demonteze toate elucubratiile lui Dragnea , sa aiba acelasi impact la bizoni , e rau ca nu exista o contrapondere media serioasa la toate dejectiile ce apar.
  • +7 (7 voturi)    
    necromanule, nu "lucrurile se leaga", (Luni, 10 iulie 2017, 19:08)

    yellowdog [utilizator]

    ce " te leaga" hot nenorocit ce esti, mor oamenii cu zile din cauza ta pramatie, furati si subfinantati pe urma
  • +8 (8 voturi)    
    si porcii zboara... (Luni, 10 iulie 2017, 20:27)

    TDragos [utilizator]

    Oare Dragnea stie cine este Soros si cam ce varsta are? Sunt sigur ca la aproape 90 de ani lui Soros ii arde fix de Dragnea. Cat de important trebuie sa se creada Dragnea...sa creada ca un batranel de 90 de ani nu are ceva mai bun de facut.
    Prostim lumea cu televizorul...
  • +8 (8 voturi)    
    De cand cu Soros asta (Luni, 10 iulie 2017, 20:37)

    pro_bono [utilizator]

    mi-e si frica sa mai merg noaptea singur pe strada.
    • +4 (4 voturi)    
      asta nu-i nimic (Marţi, 11 iulie 2017, 9:56)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

      ... Dragnea si ziua se uita in urma lui...
  • +4 (4 voturi)    
    Lumea fara Teleorman (Marţi, 11 iulie 2017, 3:27)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Ce are Soros cu Dracnea ?! Explicatia e simpla - Soros vrea dominatia mondiala si la ce bun sa domini lumea daca nu ai Buricu' pamantului, adica Teleormanul. Ori Teleormanul a fost luat pe persoana fizica de Dracnea inca de cind era prefect. Acum, impaca-i Doamne !
  • +3 (3 voturi)    
    e un fel de plan Erdogan dar mai mioritic (Marţi, 11 iulie 2017, 7:18)

    FlorinJianu1 [anonim]

    intai creezi un dusman de clasa care vrea raul natiunii, apoi proiectezi acel rau si acel dusman asupra ta personal si apoi treci la ultima parte a planului in care iti dai puteri fara limita pentru a te putea apara de acel dusman pe care nu il vede nimeni dar il stiu toti ("nu vom mai sta ca pana acum")...calea spre dictatura
  • +5 (5 voturi)    
    Bag-o si actualizeaz-o si pe aia cu legionarii !!! (Marţi, 11 iulie 2017, 7:39)

    Plagarus [utilizator]

    Nea Nelu te poate consilia eficient.
  • +3 (3 voturi)    
    soros (Marţi, 11 iulie 2017, 8:35)

    toxx [utilizator]

    tot soros si-a luat DIPI pe persoana fizica ? sau tot el are un apartament langa apartamentul doamnei Dan in Alexandria ? Soros ti-a cumparat cadou tel drum si vila din Brazilia ? Soros ti-a cumparat domeniul care se intinde pe un intreg cartier in Alexandria, si ai gardurile la 4 strazi ? noi stim ca e miliardar, dar chiar asa ?
  • +4 (4 voturi)    
    jale mare (Marţi, 11 iulie 2017, 9:55)

    revo [utilizator]

    Va dati seama ce jale mare o sa fie cand Soros o sa dea ortul popii?
    Dispare vinovatul de serviciu, prigonitorul si asupritorul, dusmanul poporului, dar mai ales al lui Dragnea personal! Pe cine ar mai da vina?
    A disparut Basescu, dispare si Soros... eu nu cred ca Dragnea si PSD vor reusi sa supravietuiasca unei asemenea lovituri!


    PENIBILILOR, OPRITI-VA!!!