Andronescu: Alianta PSD-ALDE are in Parlament mai multe voturi decat sunt necesare ca sa trecem un Guvern

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 25 iunie 2017, 14:19 Actualitate | Politic

Vot la motiunea de cenzura
Foto: Captura YouTube
Senatorul PSD Ecaterina Andronescu a declarat, la Digi 24, ca parlamentarii care nu au participat la votul privind motiunea de cenzura sau l-au sustinut pe Sorin Grindeanu "din motive sentimentale" au anuntat ca vor vota noul Guvern PSD, astfel incat exista o majoritate necesara votului de incredere, potrivit News.ro.

Andronescu a spus ca, in acest moment, exista "categoric" o majoritate PSD-ALDE. 

"Si cei care, sa spunem, au fost convinsi sau au avut si motive sentimentale, ca au apartinut unei organizatii din care facea parte premierul, n-au venit la vot, vin la votul Guvernului. (...) Au anuntat ca vor vota Guvernul", a spus senatorul.  

Ea a afirmat ca exista in Parlament voturi "peste ceea ce este necesar ca sa trecem un Guvern".


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

1932 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    matusha Katiu$ha cum sta cu Microsoft ? (Duminică, 25 iunie 2017, 14:27)

    un domn [utilizator]

    mai are emotii ? sa ii transmitem niste emotii cu katushe >?
  • +12 (14 voturi)    
    ce se mai aude de Microsoft? (Duminică, 25 iunie 2017, 14:32)

    TDragos [utilizator]

    Inca este libera Abramburica?...

    Pai cei care nu au votat nu urmau sa fie exclusi?...sau sunt exclusi dupa ce voteaza noul guvern?
    • +12 (14 voturi)    
      gand la gand cu bucurie (Duminică, 25 iunie 2017, 14:47)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui TDragos

      Katiu$ha favorita lui nea nelu Bolshevikul
  • +11 (11 voturi)    
    Calcule simple (Duminică, 25 iunie 2017, 14:39)

    buncrestin [utilizator]

    Realitatea e simpla: Guvernul Grindeanu a picat la limita, dar un nou guvern PSD poate trece linistit cu voturile PSD+ALDE din simplul motiv ca toti "rasculatii" de la votul anti-Grindeanu vor reveni la matca si vor vota fara retinere un nou guvern PSD.
    • +4 (8 voturi)    
      Da, dar se pot rascula (Duminică, 25 iunie 2017, 15:27)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui buncrestin

      in orice moment din nou, daca Dragnea forteaza cu directia filo-Moscova.
      Ceea ce face sa fie o mare diferenta, fata de situatia de la votul de investitura de dupa alegerile din decembrie 2016.
      Iohannis are acum mai mult spatiu de manevra.
      Si nu degeaba se duce Dragnea cu 4 variante.
      Pentru ca stie ca, venind doar cu o varianta, poate sa ,,o ia in barba".
      • -5 (5 voturi)    
        Directia filo-Moscova este un alt slogan cu (Duminică, 25 iunie 2017, 16:21)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        care cei de dreapta au pierdut alegerile in favoarea PSD-lui, folositi-l in continuare si-o sa aveti rezultate frumoase!
  • +3 (3 voturi)    
    stim (Duminică, 25 iunie 2017, 20:29)

    revo [utilizator]

    intotdeauna aveti mai multe voturi, mai multe bile...