Sorin Grindeanu: Exista riscul iminent ca PSD sa piarda guvernarea / Nu putem accepta aceasta situatie / Va propun o larga consultare in partid

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 15 iunie 2017, 14:12 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu, apel catre membrii PSD
Foto: Facebook / Sorin Grindeanu
Premierul Sorin Grindeanu a declarat joi ca in acest moment "exista riscul iminent ca PSD sa piarda guvernarea" si cere "o larga consultare in partid",  in conditiile in care "in acest moment ii transferam practic presedintelui Iohannis toata puterea in Romania".

"Exista riscul iminent ca PSD sa piarda guvernarea, iar in acest moment ii transferam practic presedintelui Iohannis toata puterea in Romania. Nu putem accepta aceasta situatie! Va propun o larga consultare in partid, cu toti cei care muncesc si cred in mod real in PSD!", a scris Sorin Grindeanu, pe contul lui de Facebook.

Acesta a reafirmat ca nu se "agata in niciun fel de functia de prim-ministru" ci doreste doar sa se asigura ca presedintele "va nominaliza un premier tot din partea PSD". "Atunci sunt gata sa imi prezint demisia", a scris Grindeanu.

Primul ministru le cere membrilor de partid sa "cantareasca bine" ceea ce decid in sedinta care are loc joi la PSD in conditiile in care "avem o datorie fata de Romania".

"Partidul nostru a fost mereu un reper de stabilitate, pe noi nu ne definesc crizele interne. PSD trebuie sa ramana un pilon de competenta si responsabilitate", incheie acesta.























7588 vizualizari

  • +19 (21 voturi)    
    GRINDIna sa se abata peste P$D ! (Joi, 15 iunie 2017, 14:14)

    un domn [utilizator]

    Trecerea P$D in Ilegalitate ! P$D Ciuma Roshie !
  • +11 (15 voturi)    
    hohoho (Joi, 15 iunie 2017, 14:15)

    ..13 [utilizator]

    Lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!

    AFERIM - v-ati infrant!
  • +6 (10 voturi)    
    . (Joi, 15 iunie 2017, 14:17)

    Evq [utilizator]

    Ce s-a sincronizat cu comunicatul USR :))
  • +1 (1 vot)    
    Vezi ? D-aia s-au inteles foarte bine (Joi, 15 iunie 2017, 14:38)

    Susufler0 [utilizator]

    a lu' Viscoleanu cu Tudorel ! Pt ca si unul si celalalt nu se grabesc ci vor sa lucreze spre binele romanilor dupa ce au largi consultari cu opinia publica !

    PS. La Teleorman, nu merge treaba asa. Mai ales cand te ajunge condamnarea din urma !
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Joi, 15 iunie 2017, 14:41)

    a.nonim [utilizator]

    Omul asta e culmea prostiei. Practic nu mai face parte din PSD, dar isi face griji pentru ei...
  • +2 (2 voturi)    
    Draqneea trebuie sa vina cu o propunere (Joi, 15 iunie 2017, 14:44)

    tropotaru [utilizator]

    pe care sa n-o poata refuza nici macar el !
  • +2 (2 voturi)    
    "PSD trebuie sa ramana un pilon (Joi, 15 iunie 2017, 14:44)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    de competenta si responsabilitate."

    Sa ramana? Pai cand a fost?
  • +1 (1 vot)    
    Alegeri parlamentare, alegeri anticipate (Joi, 15 iunie 2017, 14:46)

    RenikiRem1 [anonim]

    Cel mai important lucru care ar trebui sa se intample, pentru ca in perspectiva unor alegeri anticpate, sa nu castige tot PSD, este ca OAMENII SA POATA SA VOTEZE ORIUNDE IN TARA, CU BULETINUL SCANAT.
    Daca teoretizam din nou cu viza de flotant, constiinta civica mai mare decat efortul deplasarii in localitatile de resedinta, bla bla, PSD castiga. Fara emotii.
    Sunt milioane de oameni in tara asta care au serviciul in alta localitate decat cea de resedinta, si nu au mutatie in buletin. Si majoritatea nu ar vota PSD. Daca ar merge la vot!
  • +1 (1 vot)    
    Puneti-l pe Ghita premier! (Joi, 15 iunie 2017, 14:57)

    Martinezu [utilizator]

    Si scapa de toate necazurile si el.
    Si ramane si PSD ul unit in jurul marilor astrii ai politicii: Ghita , Dragnea si cu Ponta.
  • +1 (1 vot)    
    Hehe (Joi, 15 iunie 2017, 14:58)

    KostasP [utilizator]

    Visul lui mustatacucarii se apropie de un final abrupt si tragic. Cia sa fie?
  • +1 (1 vot)    
    Asa sa va ajute Dumnezeu ! (Joi, 15 iunie 2017, 15:48)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Desi hoti si atei tot nu scapati de ceea ce vi se cuvine
  • +1 (1 vot)    
    eteteeeeeee!!!!! (Joi, 15 iunie 2017, 17:40)

    asada [utilizator]

    Si ce daca!!!???? Va urez din toata inima sa ramana atati PSD-isti ,cati am botezat eu !!!! Calatorie sprancenata !!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    plan (Joi, 15 iunie 2017, 23:03)

    johngood [utilizator]

    eu zic ca psd aplica planul lor bine stabilit
    un an de populisme, facut plinul, apoi lasat pe altii sa conduca sa le scoata castanele din foc si apoi revenit cu alte populisme.

    dar, cred ca de data asta incepe sa li se infunde