Carmen Dan: La acest moment premierul este singur

de RH     HotNews.ro
Joi, 15 iunie 2017, 12:14 Actualitate | Politic

Ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, a declarat joi ca "la acest moment premierul este singur", acuzandu-l pe Sorin Grindeanu ca a plecat de sedinta conducerii PSD de miercuri "nemanifestand nici o intentie de dialog".

Ministrul a mai spus, la intrarea in sediul MAI, ca "ideea fericita" ar fi fost ca guvernul sa poata continua in formula existenta, dar "nu a fost posibil" pentru ca "premierul nu a vrut sa aiba un dialog", transmite Agerpres.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

6503 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Optimism rezervat (Joi, 15 iunie 2017, 12:18)

    nano2k [utilizator]

    Personal am un optimism rezervat legat de Grindeanu.

    Pana sa ajunga dizident al PSD-ului mai este cale lunga, faptele trebuie sa vorbeasca.

    Pana la urma ce naste din pesedist tot pesedist e.
  • +3 (5 voturi)    
    asa si? (Joi, 15 iunie 2017, 12:23)

    duduioan [utilizator]

    Asa si? Ce credea doamna, ca dansa este de neinlocuit? Grindeanu se va prezenta la Johanis cu o noua lista de ministrii si a rezolvat problema guvernarii
  • +6 (8 voturi)    
    Carmen premier? Sarmana Romanie (Joi, 15 iunie 2017, 12:23)

    BanateanulVesel [anonim]

    ...trimita Dragnea trompetistel in fata? Incearca bucata cu bucata, printr-un joc psihologic, sa-l desfiinteze pe Grindeanu? Incredibil penalii astia, comunistii lui Ceasca erau amatori langa acesti borfasi
  • +10 (12 voturi)    
    Asa, tanti (Joi, 15 iunie 2017, 12:23)

    CezarN [utilizator]

    Ca tu cu "dialog" ai ajuns din secretara de scoala, prefect, ministru si, daca mai "dialoghezi" un pic cu dl Dragnea, maine-poimaine primministru. :))
  • +6 (8 voturi)    
    In formula existenta (Joi, 15 iunie 2017, 12:27)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    dar fara actualul PM. Da, da. Am inteles. Si am inteles si cat de revoltati ati fost ca n-a stat PM-ul sa mai asculte elucubratiile penalului de Valcov si, de atata revoltare, v-ati dat demisiile.
    Mai aveti cioace din astea? Auzi la ea, si-au dat demisia pentru ca nu a stat PM-ul in sala.
  • +8 (10 voturi)    
    S-a trezit... (Joi, 15 iunie 2017, 12:34)

    raulito [utilizator]

    ....Sharon Stone de Teleorman
  • +8 (10 voturi)    
    hiena sare imediat (Joi, 15 iunie 2017, 12:44)

    voxpopulix [utilizator]

    Securista asta incompetenta deja se vede premier.

    Asta nu ar fi angajata nici intr-un magazin second hand in mod normal si vrea sa caonduca o tara.
  • +6 (10 voturi)    
    Si ce daca ? Voi, ministrii sunteti obligati (Joi, 15 iunie 2017, 12:46)

    Susufler0 [utilizator]

    sa veniti la serviciu si sa va indepliniti sarcinile de serviciu pana cand o motiune de cenzura formulata impotriva guvernului Grindeanu va trece iar guvernul va pica in Parlament.

    PS. D-na Dan, Iohannis poate sa il desemneze tot pe Grindeanu.

    PPS. Sau poate pe Chirica, mai stii !
  • +4 (6 voturi)    
    Nu a vrut sa aiba dialog.. (Joi, 15 iunie 2017, 12:47)

    Io1234 [utilizator]

    ..sau nu vroia sa mai fie partas la "albirea lui Dragnea"?

    http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-21810980-sorin-grindeanu-spune-pragul-asupra-abuzului-serviciu-stabilit-prin-proiect-lege-abia-dupa-apare-motivarea-curtii-constitutionale-dupa-ampla-dezbatere-publica.htm

    Mazilirea lui Grindeanu are legatura cu refuzul lui de a trece OUG"xxx" cu prag...
  • +3 (5 voturi)    
    bine ca esti tu cu Dragnea! (Joi, 15 iunie 2017, 12:48)

    MirceaIo [utilizator]

    sa intelegem ca tu nu esti singura:). D-na Carmen Dan incanu stim ce s-a intamplat cu "ultrasii" din iarna care a trecut.
  • +1 (3 voturi)    
    Nu e deloc singur Grindeanu. (Joi, 15 iunie 2017, 13:02)

    Rahan5 [utilizator]

    Ministerele, dupa plecarea oamenilor lui Dragnea, au destul personal romanesc pentru a functiona in continuare. Va fi probabil un guvern minoitar al PSDAT.
    Partidul Social Democrat, Aripa Tanara. Cu Grindeanu premier.
    Grindeanu v-a ramane singur, numai daca Dragnea si Tariceanu reusesc sa treaca o Motiune de Cenzura. Ceea ce este putin probabil.
  • +7 (9 voturi)    
    La acest moment, Carmen Dan este sigur (Joi, 15 iunie 2017, 13:05)

    Primul [utilizator]

    proasta
  • +2 (2 voturi)    
    si? (Joi, 15 iunie 2017, 13:09)

    Nevermind [utilizator]

    Te oferi? :D
    • +4 (4 voturi)    
      Pai, ea asta face de o viata - se ofera (Joi, 15 iunie 2017, 14:14)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      Tu cum crezi ca a ajuns aici?
      Oferindu-se cand a trebuit, cui a trebuit :)
      • +1 (1 vot)    
        adauga (Joi, 15 iunie 2017, 14:39)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

        Cat si cum :D
  • 0 (0 voturi)    
    Singuuuuur, atat de singuuuuur (Joi, 15 iunie 2017, 14:01)

    Cetatean002 [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=zRaYf_B8NrE&ab_channel=MarianLiscan
  • +2 (2 voturi)    
    in traducere stalinista.... (Joi, 15 iunie 2017, 14:58)

    USMarines [utilizator]

    "intentia de dialog" a lui Grindeanu trebuia sa fie de genul "Da, sefu'! Sa traiti, sefu'!Imediat.Sefu! Ma fac pres la picioarele matale, sefu'!".
    Asta este dialogul cerut de Dragnea.....