UPDATE Conducerea extinsa a PSD se reuneste joi in sedinta. Se vor discuta subiectele "de actualitate"

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 1 februarie 2017, 13:31 Actualitate | Politic

Comitetul Executiv National al PSD se reuneste joi in sedinta, de la ora 12.00, la Parlament. Potrivit unor surse din PSD, se vor discuta temele ce tin de "actualitate", insa fara sa se stie exact daca se vor lua anumite decizii.

Pana la acesta ora, liderul PSD Liviu Dragnea a fost absent si nu a facut nicio declaratie de presa dupa ce cele de marti seara, dinaintea sedintei de Guvern in care s-a adoptat Ordonanta de modificare a Codului Penal si de Procedura Penala.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

8986 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    PSDistii au disparut ca gindacii :) (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:34)

    za-k [utilizator]

    Unde sint astia, nu i-am vazut de cind nea' Iordache baga cu "alta intrebare?" :)
    • +8 (8 voturi)    
      BA da (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:42)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      Mâncau rht la posturile care ii slugaresc - A3,RTV si B1TV
      • +1 (3 voturi)    
        Slabut ... (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:49)

        za-k [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        aia sint pioni debusolati, pina nu iese Dr.Agnea el insusi e degeaba! :)
  • +10 (10 voturi)    
    PSD-isti, (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:36)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    daca printre voi mai sunt dintre aceia care nu si-au pierdut mintile, opriti-l pe nebun! Ciocoiul de Teleorman si-a dat arama de borfas ordinar pe fata si si-a ridicat tara in cap. Guvernarea PSD+ ALDE e deja compromisa si a stirnit furia populara. NU VETI SCAPA DE EA NICI IN GAURA DE SARPE. DATI-L AFARA PE NEBUN cât nu e prea târziu!
    • +5 (5 voturi)    
      si pe ala din atas (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:44)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      tradiceanu zis motocicleanu de cand e in atas l-a lasat pe dracnea fara permis sa o conduca.
    • -13 (13 voturi)    
      Simetrie (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:56)

      Bocai [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      PSD a fost nevoit sa faca aceasta miscare neortodoxa intrucat binomul il baga la puscarie.Pentru ce?
      1)Condamnare cu suspendare "Furt la referemdum",sanchi si atunci a trebuit salvat Base.A fost condamnat politic , se vede de pe luna.
      2)Acum a pus doua femei de serviciu sa mature si la partid, na face si el economie.In situatia cand sunt furati miliarde de euro si nimeni nu este interesat sa faca investigatie faptul ca doua femei de serviciu au maturat si la partidul lui Dragnea pare comedie absurda.
      3)Johanis este singurul primar care a facut parte din consiliile de administratie ale societatilor din subordine care nu a fost in conflict de interese?!Ce sa faci traiasca binomul,
      4)Din ce bani si-a cumparat Johanis 6(sase case), nimeni nu este interesat, ce sa faci binomul sa traiasca,
      5)Cand binomul vede ca cineva se misca si are priza la public, fie ca minte sau nu si nu este in gratiile binomului este extras din sistem cu orice pret.
      Asta este democratia care ne-o dorim si o clamam.
    • +1 (1 vot)    
      Tu ce vrei, (Miercuri, 1 februarie 2017, 14:02)

      gayon [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      sa le dai refresch sau sa-i vezi pe toti in tomberonul istoriei? Lasa-i domne sa-l pastreze, numai impreuna pot sa mearga unde si-a dus mutu iapa. Poate numai asa nu mai auzim decat la rubrica horror despre fsn, psdr, pd,pds.
  • +9 (9 voturi)    
    Foarte bine! (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:36)

    accidutzu13 [utilizator]

    Sa v-aduceti pixuri sa va semnati demisiile!
  • +9 (9 voturi)    
    unde se aduna partidul slugilor lui dragnea? (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:39)

    ionpozitiv [utilizator]

    au zis si unde? pentru ca de consultari nu au vrut sa auda, va trebuie sa le mai prezentam o data
  • +11 (11 voturi)    
    Lasul ! (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:40)

    CezarN [utilizator]

    Acuma, Liviu Dragnea nu isi mai asuma nimic.
    Si ce frumos vorbea el despre comisia de la partid care supravegheaza guvernul, despre toate deciziile guvernului din prima luna care sunt deja redactate...
    O lichea care a dorit sa fie SINGURUL care nueste premierul iar acuma se ascunde dupa onducerea extinsa, dupa "treaba guvernului", "eu nu sunt in guvern!", "astept si eu ce decizii va lua guvernul", etc.

    Un las si o lichea veritabila. Cred ca adevaratul scop al PSD este sa-l concureze pe Caragiale, sa-i faca pe Dandanache si pe Catavencu sa para adevarati oameni de stat in comparatie cu pesedistii de-acum, de ieri si dintotdeauna.
    • +6 (6 voturi)    
      Mai pe scurt (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:48)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Bibcul e si borfas, și căcănar. Fără prințip și fără caracter.
  • +6 (6 voturi)    
    jivinele (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:48)

    Reshape [utilizator]

    Daca acum ar fi o revolutie si Tariceanu, Grindeanu, Antena 3, Dragnea ar fi pusi sub acuzare si arestati pentru lovitura impotriva statului de drept toate aceste jivine pesediste (de la "conducerea extinsa" si pina la nea Ion din Gradiste) s-ar dezice imediat: "nu stiu, noi nu am vrut", "dictatorul Dragnea a facut", "eu am urmat numai ordinele". Asa cum au facut si in 1989: 2-3 zile au stat ascunsi (ca Dragnea acum) si apoi, in 2-3 ani, s-au strecurat inapoi ca serpii (ca nu degeaba le zic eu jivine).
    Daca ai sobolani intii ii extermini si apoi iti iei pisica pentru ca jivinele tot timpul au tendinta sa se intinda din ce in ce mai mult.
    • -7 (7 voturi)    
      Cap de gaina (Miercuri, 1 februarie 2017, 14:05)

      Bocai [utilizator] i-a raspuns lui Reshape

      Si o gaina gandeste mai profund ca tine.
  • +5 (5 voturi)    
    Ali Baba (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:51)

    istoriograf [utilizator]

    Ali Baba se intalneste cu cei 4000 de hoti.
    Un sincer huo tuturor acestor borfasi.
  • +5 (5 voturi)    
    Viitorul Romaniei, (Miercuri, 1 februarie 2017, 13:57)

    constan [utilizator]

    Nu pot sa cred ca intreaga conducere a PSD accepta sa fie partasa la aceasta marsavie nationala si nu cred ca cineva poate crede ca cei vinovati pentru dezastrul creeat nu vor da socoteala.Va rog ganditi cu capul personal,nu cu mintea interesata a lui Dragnea
  • +2 (2 voturi)    
    face parte din recuzita (Miercuri, 1 februarie 2017, 14:03)

    subcultura [utilizator]

    se vor aduna pe sestache si se vor declara solidari cu Dragnea Imparatul care habar nu avea de ordonanta.
    Eventual niste pupaturi in fund pe sub masa si bineinteles "Sefu cand vireaza doamna Sevil banii aia?!"
  • +1 (1 vot)    
    oriunde vor fi ii vom urmari!! si ii vom starpi (Miercuri, 1 februarie 2017, 15:05)

    MirceaIo [utilizator]

    "Cucurigu boieri mari dati punguta cu doi bani" Haideti in fiecare seara acasa la Iordache sa ii cantam!!!!Povestea spune ca a catigat binele!!!
  • +1 (1 vot)    
    pericolul contra-manifestatiei (Miercuri, 1 februarie 2017, 15:47)

    Nimsoc17 [utilizator]

    Sper sa nu fie intr-atat de cretini incat sa aduca oamenii din tara pentru sustinerea guvernului cum a lasat sa se inteleaga limbricul de Codrin Stefanescu.
  • 0 (0 voturi)    
    comunistii (Miercuri, 1 februarie 2017, 23:42)

    Tinam [utilizator]

    actioneaza dupa acelasi tipic ca in 90 in piata universitatii!
    provocatorii si ultrasii lui negoita in locul minerilor! diversiuni tipic comuniste!!
    violente transmise in direct in lume!!
    raspunde dragnea, grindeanu, iordache, tariceanu, abraham, sefii de la interne, jandarmerie, politie .... si toata sleahta in conditiile in care suntem inca membre ue si nato!!