Conducerea PSD se reuneste in sedinta miercuri de la ora 16.00

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Marţi, 27 decembrie 2016, 21:56 Actualitate | Politic

Comitetul Executiv National al PSD se reuneste in sedinta miercuri de la ora 16.00, la sediul partidului. Sedinta vine ca urmare a refuzului lui Klaus Iohannis de a o nominaliza pe Sevil Shhaideh, propunerea inaintata de Liviu Dragnea si sustinuta de liderii ALDE.

Mai multi lideri PSD discutau despre posibilitatea unei noi numiri marti seara, potrivit unor surse politice citate de News.ro.





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

4104 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    De data asta vor afla noul nume nominalizat (Marţi, 27 decembrie 2016, 22:13)

    ty [utilizator]

    de Dragnea sau iar vor semna in alb?
    • +6 (10 voturi)    
      de data asta va decide partidul (Marţi, 27 decembrie 2016, 22:59)

      miss sloane [utilizator] i-a raspuns lui ty

      iar noua propunere o sa starneasca valuri.
      valuri de lacrimi ca nu a fost acceptata Sevil.
      o propunere gen gabi firea sau olguta vasilescu si multi nu se mai opresc din plans :))
      • +8 (8 voturi)    
        Cam asa (Miercuri, 28 decembrie 2016, 9:57)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui miss sloane

        Un partid de HOȚI, PENALI, CORUPȚI și complici de-ai lor nu poate alege decât CARIERISTI impostori penali de tip Vasilescu sau slugi de securițti ca FIREA. E pe măsura șefilir acestei bande de mafioți, care a avut drept șefi un criminal (Iliescu), un pușcăriaș (Năstase), un plagiator (Ponta) și acum pe ciocoiul roșu de Teleroman, și el condamnat penal pentru furt.
        • +6 (6 voturi)    
          un tablou COMPLET al Calitatilor (Miercuri, 28 decembrie 2016, 10:31)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

          si Cantitatilor P$D !
        • +4 (4 voturi)    
          Ar fi excelent (Miercuri, 28 decembrie 2016, 10:36)

          nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

          Olguța și Firuța sunt ușor de respins - sunt total incompetente de a conduce o țară.
          • +2 (2 voturi)    
            pai asta (Miercuri, 28 decembrie 2016, 12:34)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui nick24

            si ii trebuie lui dragnea. cineva care sa faca ce zice el, nu sa gandeasca cu dotarea proprie.
    • +3 (3 voturi)    
      sau, (Miercuri, 28 decembrie 2016, 12:32)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ty

      urmare cutremurului de azi noapte, le-a fost reactivata constiinta si vor hotari desfintarea psd si incolonarea in frunte cu maretul presedinte condamnat penal, cu directia DNA pt. spovedanie si ispasirea pacatelor.
  • +7 (9 voturi)    
    Participa si Preafericitul ? (Marţi, 27 decembrie 2016, 22:18)

    Plagarus [utilizator]

    Se aduna ca sa-l trimita pe penalul sef,consul la Alep.
  • -9 (13 voturi)    
    Sa fie barbat, roman si ortodox! (Marţi, 27 decembrie 2016, 22:55)

    Miky60 [utilizator]

    E clar, daca domul Iohannis nu a motivat de ce nu a acceptat-o pe Sevil Shhaideh inseamna ca nu a acceptat-o pentru ca este femeie si musulmana! El accepta doar pe un premier barbat, roman si ortodox!
    • +8 (8 voturi)    
      Exact așa va si fi. E vb de mama lui Liviu. (Miercuri, 28 decembrie 2016, 9:33)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Ea va fi următorul candidat. Ea are meritul că a dat țării cel mai frumos, deștept și cinstit om.
      • +1 (1 vot)    
        nu creeed. (Miercuri, 28 decembrie 2016, 12:36)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

        nu era ponta? ce, l-a detronat dragnea? stai sa vezi caft acuma intre mamele celor mai frumosi, destepti si cinstiti oameni de pe planeta.
    • +2 (4 voturi)    
      Lotzi Dancu si vice prmier Ciolos (Miercuri, 28 decembrie 2016, 10:00)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      e simplu, iar Draqnea TREBUIE sa ii numeasca !
  • -11 (13 voturi)    
    Vot de incredere pentru tehnocrati (Marţi, 27 decembrie 2016, 23:02)

    Arminius [utilizator]

    PSD va amana (sau nu) o noua nominalizare pentru martie sau aprilie 2017. Se asteapta ca pana atunci nemultumitii de guvernarea Ciolos sa reuseasca sa-i scoata pe tehnocrati din Palatul Victoria. V-am spus ca Ciolos s-a legat cu lanturi de scaun si ca nu se da dus de la ciolan. Nu m-ati crezut, dar acum vedeti adevarul, da?
  • +11 (15 voturi)    
    ii mananca ca pe zambilica (Marţi, 27 decembrie 2016, 23:45)

    cris333 [utilizator]

    aceasta adunatura de hoti numita PSD care au incercat sa dea lovitura de stat si sa il rastoarne pe Basescu in 2012, nu se lasa si vea sa repete gafa si forteaza mana poporului sa iasa iar in strada sa ii huiduie asa cum a facut la ponta.
    • +5 (5 voturi)    
      Ar fi de asteptat (Miercuri, 28 decembrie 2016, 9:47)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui cris333

      De la un dement avid de putere cum e Drcnea (acest Ceausescu II de Teleorman) ne putem astepta la orice. Sper să se oprească, pentru ca nu cumva sa iși găsească sfârșitul ca predecesorul său, dictatorul de la Scornicești, ajuns și el într-o fază de demență
    • -3 (5 voturi)    
      poporu' lu peste prajit... (Miercuri, 28 decembrie 2016, 10:04)

      Ardiles [anonim] i-a raspuns lui cris333

      De ce vorbesti tu in numele poporului? Iesiti la vot daca va doare-n cot! Iohanis se comporta de parca a castigat la carti tara asta cu guvernul lui de slugocrati.
  • +9 (13 voturi)    
    Asteptam cu mult interes noua propunere (Miercuri, 28 decembrie 2016, 3:05)

    AculMorarului [utilizator]

    Deci domnul Dragnea ne mărturisește că partidul său este într-o profundă criză de personalități. Cu excepția domniei sale, în tot PSD-ul nu a fost posibil sâ fie găsită o persoană mai carismatică, mai competentă, mai experimentata, mai cunoscută, mai apreciabilă și cu o vechime în politică și în partid cât de cât mai considerabilă decât ilustra necunoscută propusă săptămâna trecută. Dar dacă în propriul partid nu a putut nimeni fi găsit, s-ar fi putut căuta în ALDE. S-ar părea deci că nici acolo nu e nimeni corespunzător. Este aceasta realitatea, tragica stare în care a ajuns PSD-ul și ALDE, sau improvizația lui spre a convinge că tot el ar fi fost singura propunere acceptabilă și în acest scop a putut propune în mod iresponsabil o persoană total inacceptabilă, a care-i familie a fost și o este implicată în susținerea controversatului regim sirian? Propunerea făcută frizează bătaia de joc, e provocantă, un afront adus partidului și electoratului și o înșelătorie. Dacă ar fi spus de la început ce are de gând, nu ar mai fi obținut aceste voturi. In acelaș timp cu un candidat convingător pt funcția de prim ministru și declarat de la început, partidul putea obține un rezultat cu mult mai bun. Această preocupare pentru o victorie personală în care partidul este doar instrumentul succesului său personal nu se mai deosebește cu nimic de fostul cult al personalității promovat pe vremuri de comuniști. Ne întoarcem deci îndărăt?
    Realitatea este că în PSD exista mulți oameni capabili, cu experiență, competenți, fără antecedente penale, bine cunoscuți, care se bucură de aprecierea electoratului și care ar fi acceptați fără discuție de președinte, dar dl Dragnea știe foarte bine că un adevărat om de valoare nu acceptă rolul de marionetă. Asta este motivul pt care dânsul s-ar putea să nu-i găsească. Oricum după propunerea pe care o va face ne vom da seama dacă el vrea într-adevăr sau nu să colaboreze cu președinția.
    • +6 (6 voturi)    
      Gravă eroare (Miercuri, 28 decembrie 2016, 9:52)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui AculMorarului

      PSD e un partid născut din FSN, adică prin CRIMA. PSD a devenit o organizatie de tip mafioto-securist, având ca unic scop jaful. Intr-o asemenea cloaca nu pot exista decât hoti, penali, impostori, carieristi si complici de-ai lor. Un om cinstit nu poate coborî atât de jos încât sa fie psd-ist. REALITATEA asta e = oricine ar fi numti din PSD nu poate fi decât o OTREAPA neo-comunista de joasa speta, un IMPOSTOR - dupa chipul si asemanarea celor care au condus asa-zisul partid - criminalul Iliescu., puscariasul Nastase, plagiatorul penal Pontac si, ultimul pe lista, ciocoiul rosu de Teleorman )si el condamnat penal).
  • +11 (11 voturi)    
    IAR LA 16.00.... (Miercuri, 28 decembrie 2016, 9:20)

    schroedinger [utilizator]

    Si ceva!
    Sictir tuturor psd-istilor si celor care au votat cu acesti borfasi!
    • +3 (3 voturi)    
      pai abia atunci se trezesc din motaiala (Miercuri, 28 decembrie 2016, 11:39)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Stii cine e de vina? Ceausescu e de vina! Pai daca a facut jilturile alea din Parlament asa de confortabile! Ei, bietii alesi, sunt condamnati sa doarma, sa motaie, sa sforaie in ele pana la ora 16,00. Este munca grea, o adevarata pedeapsa.
  • +3 (3 voturi)    
    le'a trecut graba (Miercuri, 28 decembrie 2016, 11:35)

    om simplu din multime [utilizator]

    si grija pt. pensii si salarii.
    normal era sa se intalneasca la o ora dupa iesirea lui herr klauz, iar pana seara sa fi venit cu alta propunere, de nerufuzat, desigur. :-)
    intarzie pensiile si salariile bietilor romani...
    pai !

    probabil rezolva problme de armetica, sa vada daca le iese numarul pt. suspendare.
    suspendarea ar intra in vigoare numai dupa binecuvantarea curtii constitutionala, ceea ce e mai greu de calculat, cu toata abilitatea cu numerele a inginerului niculaie liviu dracnea de saiele.

    hm..un' o fi profesat el, dom inginer de transporturi ?!
    ca e bujetar de la lovirutie incoace.
    chia unul din cei mai avuti bujetari....
    am mai avut noi un injiner in transporturi, tovul fost sef la deputati...
    macar ala fuse sculer sau lacatus, inainte de inginereala... adica executase niscai munca utila...

    la multi ani, domnului dracnea !
  • +2 (2 voturi)    
    Marea Toleranta din PSD (Miercuri, 28 decembrie 2016, 11:46)

    Sani [utilizator]

    Ma astept ca dupa marea surpriza (alegerea turcoaicei) sa urmeze altele...din zona minoritatilor de orice fel.

    Ex:
    Un Ateu sau un Evreu?
    Un negru sau o indianca?
    Un surd sau un mut?
    Un Gay sau o Lesbiana?.....

    ....ca nebuni sunt TOTI in PSD!

    Nota: Preafericitul BOR, ca mare strangator de voturi pentru PSD din '90 incoace, se va adapta la cerintele partidului si isi va reconsidera pozitia fata de Atei si Homosexuali?!

    Parca-l vad pe Preafericit la Parada Gay de la Bucuresti pe un car alegoric cu cadelnita....
    ....mare-i PSD-ul nostru AMIN!
  • +2 (2 voturi)    
    Propunerea mea tactica petru PSD: (Miercuri, 28 decembrie 2016, 12:16)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Bashar Al Assad sa fie presedinte al Siriei si premier PSD al lui Dragnea!
    Ministru Apararii Nationale sa fie Omar Hayssam
    Ministru Sanatatii sa fie Raed Arafat.